Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie mogę dostrzec różnicy miedzy DVA-7996r a CHA-624 ale jak podłączyłem stacje IVA-106r zagrało troszkę inaczej na wałkowanych przeze mnie kawałkach.

 

da się określić w którą stronę tj. lepiej/gorzej czy zmieniły się rzeczy "subiektywne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zapinając H600 do jednostki/zmieniarki która nie wpływa żaden sposób na jakość sygnału, można uzyskać dźwięk "lepszy" niż np z Alpine 9835r, Clariona 985, Eclipse 8445 czy Alpine 7906? Po za tym H600 ma służyć jako korektor opóźnień 2 way + sub tak? Wybaczcie pytania laika :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eneralnie zapinając H600 do jednostki/zmieniarki która nie wpływa żaden sposób na jakość sygnału, można uzyskać dźwięk "lepszy" niż np z Alpine 9835r, Clariona 985, Eclipse 8445 czy Alpine 7906?

używając optyka można uznać, że grac bedzie to lepiej niz każdy dzwiek z analogowo przesylanym sygnalem

 

Po za tym H600 ma służyć jako korektor opóźnień 3 way + sub tak? Wybaczcie pytania laika

obsluguje tylko 2way plus sub

filtr na sub zapiety na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak mówię, to tylko czytanie - jestem świadom tego że w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

 

Czy przypadkiem podzespoły nie są podobne - czy to prawda i czy PCM1702 aż tak odbiega od poprzednika?

 

Swoją drogą bezpośrednią konfrontację z 7909 też chyba da się załatwić.

 

 

Piękne , gdyby tylko chciało byc prawdą :) .

Zdradzę Ci tez od dawna skrywana tajemnicę , 7909 jest zrobiona na technicznie gorszych przetwornikach niz ta 600 .

Tylko skutek zupelnie inny , bo jest wiele opinii sklaniająych sie do tego aby uznac 7909 za najlepsze radio w historii CA.

 

Napisano dziś, 21:28

nie chodzi o to że degraduje światło, bo to fizycznie niemożliwe, tylko przed konwersją na sygnał cyfrowy robi swoje (czyt dekoduje, koduje) i dopiero taki, przetworzony przez siebie sygnał, puszcza dalej.

 

To chyba rzadkie przypadki są, ale o szczegóły pytaj wiedzących więcej :) Ja znam jeden model odtwarzacza który tak robi ;)

Aby zmienić postać cyfrowa sygnalu , trzeba uzyc przetwarzania DSP , zdradź zatem jaki to model jest do tego zdolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostanie zdanie Pana wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że każda jednostka z wyjściem optycznym, dostarczy do procesora jednakowy sygnał cyfrowy?

 

PS: jak się ma PXA-H600 do PRA-H400 ? Który z nich prezentuje dźwięk na wyższym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostanie zdanie Pana wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że każda jednostka z wyjściem optycznym, dostarczy do procesora jednakowy sygnał cyfrowy?

 

Musisz sie trochę bardziej skupic aby zadac precyzyjniejsze pytanie .

Czy znasz taką jednostke , ktora usunie z sygnalu cyfrowego dzwiek trąbki , a pozostawi organy .

To z pewnością będa rózne sygnaly cyfrowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmienić postać cyfrowa sygnalu , trzeba uzyc przetwarzania DSP , zdradź zatem jaki to model jest do tego zdolny.

 

Broń boże nie miałem na myśli ingerowania w sygnał cyfrowy, tylko podwójną konwersję c/a, w trakcie której ostateczny sygnał jest ruszony przed konwersją na cyfrę i puszczeniem światłem/prądem(w tym konkretnym przypadku - światłem).

Wydaję mi się, że nie ma innej możliwości, ale niech się wypowiedzą osoby, które wiedzą lepiej.

 

Model to jedna z Alpinek, z optykiem "na zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie miałem na myśli ingerowania w sygnał cyfrowy, tylko podwójną konwersję c/a, w trakcie której ostateczny sygnał jest ruszony przed konwersją na cyfrę i puszczeniem światłem/prądem(w tym konkretnym przypadku - światłem).

Wydaję mi się, że nie ma innej możliwości, ale niech się wypowiedzą osoby, które wiedzą lepiej.

 

Ingerowanie tego rodzaju w sygnał nie gwarantuje zachowania zgodności sygnału i jest samo w sobie bezcelowe .

Jest tez malo prawdopodobne aby ktoś w ten sposób postępował bez wyraźnej i uzasadnionej przyczyny , dlatego....

Model to jedna z Alpinek, z optykiem "na zewnątrz".

Podaj wreszcie ten model :wink: , czy moze jest to tajny wyrób na potrzeby Nasa i objęty tajemnicą na 40 lat.

Skąd pochodzi informacja , ze w tym modelu właśnie w taki sposób formowany jest sygnał S/PDIF, czy ta informacja pochodzi z jego instrukcji obsługi / podaj źródło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wreszcie ten model

?

gdybym chciał go podać, zrobiłbym to wcześniej - nie potrzebuję ciągnięcia za język :wink:

 

Ingerowanie tego rodzaju w sygnał nie gwarantuje zachowania zgodności sygnału i jest samo w sobie bezcelowe .

 

o tym właśnie pisałem, przecież traktujemy to jako złe rozwiązanie i niejako wadę.

 

Skąd pochodzi informacja , ze w tym modelu właśnie w taki sposób formowany jest sygnał S/PDIF, czy ta informacja pochodzi z jego instrukcji obslugi / podaj źródło .

 

czy widział Pan kiedykolwiek tego rodzaju informacje w instrukcji?

 

Poza tym - wszędzie, dosyć jasno, piszę że są to moje domysły oparte na wiarygodnych źródłach osobowych(zapachniało PRL'em :D ).

 

Dlaczego mam się dzielić wiedzą z jej najwierniejszym strażnikiem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej jedno wiemy ; sa informacje którymi nie jesteś skłonny sie dzielić , nawet jezeli te pobudki bywaja czasami styczne a czasami zupełnie innej natury niz moje :wink: .

Nie wiem jakiego rodzaju tajemnice kryją się w podaniu modelu radia powszechnie dostepnego na rynku , jak równiez dlaczego kładziesz "pelerynke tajemniczości " na opinie na której sie opierasz i powołujesz .

Ale w tym wszystkim nie chodzi o wyciaganie królika za uszy :wink: , tylko próbę weryfikacji , czy faktycznie jest tak jak piszesz :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALPINE DVA-9860r

Ja nawet nr seryjny moge podać :wink:

 

 

czy widział Pan kiedykolwiek tego rodzaju informacje w instrukcji?

 

Digital Output: You can select a digital output setting of Bitstream or LPCM. When set to Bitstream, the digital output is switched automatically according to the type of audio signals being played. When set to LPCM, the audio signals recorded on the disc are converted to 48kHz/16-bit (for DVDs) or 44.1kHz (for Video CDs and CDs) linear PCM audio signals for output.

 

To oczywiście jedynie teoretyczne zalożenie , gdyby np chodzilo o ten model :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używając optyka można uznać, że grac bedzie to lepiej niz każdy dzwiek z analogowo przesylanym sygnalem

 

zaraz, zaraz, bo czegoś nie rozumiem :)

 

a dlaczego jak w domu podłączyłem odtwarzacz CD ze wzmakiem stereo analogowo a potem optykiem, to po analogu dźwięk był przyjemniejszy, cieplejszy, dłużej wybrzmiewały instrumenty, był bardziej głęboki i przestrzenny? Po optyku było jakoś płyciej ale za to głośniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak w domu podłączyłem odtwarzacz CD ze wzmakiem stereo analogowo

odtwarzacz CD ze wzmakiem stereo analogowo a potem optykiem

Po optyku było jakoś płyciej ale za to głośniej :D

Jaki to model wzmacniacza ?

Odpowiedz moze byc prosta jak pytanie :wink: , ale czy zawsze sie sprawdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model wzmacniacza ?

Odpowiedz moze byc prosta jak pytanie :wink: , ale czy zawsze sie sprawdzi ?

sorry, był to amplituner KD yamaha 1067

sugerujesz, że wszystko zależy którego urządzenia przetwornik C/A dekoduje, w sensie jeden lepszy, drugi gorszy

 

a wiesz co to dac?

no bez takich mi tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, był to amplituner KD yamaha 1067

sugerujesz, że wszystko zależy którego urządzenia przetwornik C/A dekoduje, w sensie jeden lepszy, drugi gorszy

To po pierwsze.

Po drugie czy dostarczony sygnał jest następnie w urządzeniu wzmacniany w trybie direct , czy tez korzysta z DSP w jakiejkolwiek formie.

 

Chłopaki dajcie Ancymonowi odzyskać kontrole nad własnym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie Ancymonowi odzyskać kontrole nad własnym tematem :)

 

Dziękuję za troskę, ale rozmowa (mimo iż poza tematem) idzie w ciekawych kierunkach, także nie ma sprawy :)

 

Jeśli chodzi o auto, to najbliższy weekend powinien przynieść (w końcu) postępy, bo obecnie jest podłączony UP36i w całości pod małego (Z50) Zapka co bym w korkach miał brzdąkanie jakiekolwiek. Sobota powinna przynieść słupki, poprawienie drzwi i sprawy mniejszej wagi, a potem "tylko" strojenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po pierwsze.

Po drugie czy dostarczony sygnał jest następnie w urządzeniu wzmacniany w trybie direct , czy tez korzysta z DSP w jakiejkolwiek formie.

 

Chłopaki dajcie Ancymonowi odzyskać kontrole nad własnym tematem :)

To bez różnicy czy wzmak czy amplituner, ważne, że odtwarzacz CD był zarówno po analogu jak i po optyku podłączony do tego samego urządzenia (yamaha rxv1067)

 

pure direct, zarówno przy podłączeniu analogowym jak i optycznym włączony w ampli

natomiast w odtwarzaczu CD funkcja pure direct nie była włączana, (ani przy podłączeniu analogowym, ani optycznym) bo jej włączenie wyłącza sygnał na wyjściach cyfrowych

 

Ancymon, sorry za OT, ale ciekawi mnie odpowiedź, może i Ciebie też :) (o już napisałeś, że Cię zaciekawiło, więc spamujemy dalej :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...