Skocz do zawartości

Brzmienie różnych procesorów DSP


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, rozek260 napisał:

To proszę podaj mi chodź jeden który jest brzmieniowo na poziomie f1 Odr xes 

 

Nie miałem wszystkich procesorów świata i nie słuchałem wszystkich, tak samo jak i ty. Opinie wydajesz na podstawie helixa którego miałeś i xesa. 

Żeby mieć porównanie należało by mieć procesory topowe z każdej marki na porównaniu, przynajmniej te wiodące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondrax napisał:

 

Nie miałem wszystkich procesorów świata i nie słuchałem wszystkich, tak samo jak i ty. Opinie wydajesz na podstawie helixa którego miałeś i xesa. 

Żeby mieć porównanie należało by mieć procesory topowe z każdej marki na porównaniu, przynajmniej te wiodące. 

 

Miałem chyba większość możliwych dsp i źródeł na rynku od brax po Sony Pioneer f1 jak i niższe modele , h700 800 dex   zwykłe helixy jak i modzone dobrych 1din z pełną zwrotką też nie zabrakło . Myślę że pan Józef chyba najlepiej to wyjaśnił . Nie twierdzę że współczesne procki to kupa można na nich zbudować dobry system ale nie będzie miał tego czegoś . Każdy z nas goni króliczka na swój sposób i na własne upodobania szanuję każdy wybór 💪🏻 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rozek260 napisał:

Miałem chyba większość możliwych dsp i źródeł na rynku od brax po Sony Pioneer f1 jak i niższe modele , h700 800 dex   zwykłe helixy jak i modzone dobrych 1din z pełną zwrotką też nie zabrakło . Myślę że pan Józef chyba najlepiej to wyjaśnił . Nie twierdzę że współczesne procki to kupa można na nich zbudować dobry system ale nie będzie miał tego czegoś . Każdy z nas goni króliczka na swój sposób i na własne upodobania szanuję każdy wybór 💪🏻 

 

No a ja nie twierdzę, że stare procesory są złe.

Chodzi mi o samo porównanie.

By trzeba w tym samym aucie, tych samych ustawieniach, przepinać kilka razy topowe procki i wtedy by można powiedzieć więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondrax napisał:

 

No a ja nie twierdzę, że stare procesory są złe.

Chodzi mi o samo porównanie.

By trzeba w tym samym aucie, tych samych ustawieniach, przepinać kilka razy topowe procki i wtedy by można powiedzieć więcej.

 

 

A może inaczej , dwa kanały , w trybie direct , podłączone do przyzwoitego systemu audio w domu .  Oceniasz jakość procka a nie kompletnej instalacji .

W aucie może byc tylko gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tematu mogę coś dodać już od siebie.

 

Właśnie testuje tego Mosconi 6to8 Aerospace i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Dzisiaj po wstępnym dopasowaniu cięć aż nie chciało się z auta wysiadać . Słychać, że w brzmieniu dodaje coś od siebie względem samego radia Alpine ale to w sposób zadowalający mój gust muzyczny. 

 

Działa Wam ta aplikacja na androida do procesorów MOSCONI? W programie jest możliwość konfiguracji 4 profili i fajnie byłoby to móc zmienić z poziomu telefonu bo czasami jeżdżę bez Suba i chciałbym szybko zmienić cięcie wooferow. 

 

Helix to jednak był totalną pomyłką. Jedyne co to interfejs na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.12.2023 o 12:16, kondrax napisał:

 

Rozumiem, że miałeś wszystkie nowożytne procesory z wysokiej półki z różnych firm, i na tej podstawie wydajesz opinie.

Kamil wolisz opinie uzytkownika/kombinatora czy handlowca? Nowoczesne opinie są jak nowoczesne brzmienie- bez prawdy. Wszytkich procesorów nie miałem ale dosyć dużo, sporo wkręciłem u siebie, kilka wkręciłem komuś, ale w żadnego się nie wkręciłem. "30 setków baranów porwołem, 20 setków baranów zjadłem, w tym cztery śmierdzące i żyję" – "I dobze" Nie jestem alfą i omegą ale bynajmniej po tylu latach wiem, że nic nie wiem. 

 

Opinie wydaje bo lata lecą a ja nadal nie siedziałem w samochodzie, w którym podobało by mi się brzmienie na nowoczesnym DSP np Helixa. Sprawa ma się zupełnie odmiennie do wzmacniaczy Helixa - C FOUR i C ONE dla mnie są genialne w swojej cenie i dają mi to czego długo szukałem. 

 

Lata lecą a z większości samochodów z nowymi DSP nadal słyszę małego ludzika na środku deski o brzmieniu Nokii 3310, malutki dźwięk bez powietrza, bez dynamiki, jałowy, matowy, ale perfekt techniczny, ustawiony ładnie na środku co do 1 Hz, ładnie, tak na zachodzie się słucha, hajres z ottważacza, blutut z siajomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cober napisał:

 

 

Lata lecą a z większości samochodów z nowymi DSP nadal słyszę małego ludzika na środku deski o brzmieniu Nokii 3310, malutki dźwięk bez powietrza, bez dynamiki, jałowy, matowy, ale perfekt techniczny, ustawiony ładnie na środku co do 1 Hz, ładnie, tak na zachodzie się słucha, hajres z ottważacza, blutut z siajomi. 

Ja mam dokładnie to samo odczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cober napisał:

 

Lata lecą a z większości samochodów z nowymi DSP nadal słyszę małego ludzika na środku deski o brzmieniu Nokii 3310, malutki dźwięk bez powietrza, bez dynamiki, jałowy, matowy, ale perfekt techniczny, ustawiony ładnie na środku co do 1 Hz, ładnie, tak na zachodzie się słucha, hajres z ottważacza, blutut z siajomi. 

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tu wiekszość ma znaczenie ?

Co z tego jak 10 orzeknie , ze nie można pokonać 100 metrów w 9 sekund , skoro jeden to zrobił .

 

Nie pisze czy jest tak czy tak , ale nie można generalizować . faktem natomiast jest rosnący udział "techniki " ponad jakością brzmienia . Po części to tez sprawa "kadry " , w tym składów sędziowskich . Niestety problem nie jest lokalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę ten temat od początku, nie jakoś mega wnikliwie bo trochę jest lania wody. Wniosek nasuwa mi się taki, że. Helixy brzmią sucho i bez życia, są do bólu poprawne technicznie, nie ma tego czegoś, jakiejś cechy którą wnoszą do brzmienia. Coś jak pionek 80PRS po którym cisnę za płaskie brzmienie.

Potem jest płacz i lament bo sędziowie "lubią" Helixowe granie, a na procu Mosconi czy Audisona odejmują punkty. A mi bardziej podoba granie Mosconi 🤷‍♂️No ręce opadają, ile razy padło zdanie "że ma grać jak się tobie podoba". Albo się robi pod zawody albo dla siebie.

Potem że są najczęściej montowane przez zakłady. Jak zaczynałem się wgłębiać w temat Car Audio 10 lat temu, to były procki Alpine H650 H700 H800, potem długo długo nic aż pojawiły się Helixy. Dopiero po jakimś czasie zaczęła pojawiać się konkurencja. Nie dziwię że wszyscy pakują Helixa skoro miał monopol swojego czasu i dużo montażystów "wyczuło" ten sprzęt. Jak się zachowuje, jakie ma opcje, jaki brzmi i czego się spodziewać.

Ostatni wniosek, czekam aż ludzie naczytają się tych postów i będą tanio sprzedawać Helixy😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jankus napisał:

Helixy brzmią sucho i bez życia, są do bólu poprawne technicznie, nie ma tego czegoś

To jest opinia pojedynczych osób, nikt nie zweryfikował ich wiedzy, nie posłuchał instalacji. Nie wiadomo, czy procek został użyty poprawnie i czy były rzetelne porównania w tych samych warunkach. Na tej samej zasadzie obserwuję porównania różnych wooferów w różnych autach (i instalacjach!). Równie dobrze można się zastanawiać, mając dwa czasy różnych aut na różnych torach wyścigowych, które szybsze 😉

 

 

Godzinę temu, Jankus napisał:

sędziowie "lubią" Helixowe granie, a na procu Mosconi czy Audisona odejmują punkty

To nie jest prawda.

PS. Chcesz punkty to montuj szerokopasmowce, na ich widok +10 😆

 

Godzinę temu, Jankus napisał:

Nie dziwię że wszyscy pakują Helixa skoro miał monopol swojego czasu i dużo montażystów "wyczuło" ten sprzęt.

Też się zgadzam. Nawet, gdyby dało się kupić nowe H700 z gwarancją, to już widzę, jak go montują w zakładach i stroją przez RUXa :D

 

 

Godzinę temu, Jankus napisał:

czekam aż ludzie naczytają się tych postów i będą tanio sprzedawać Helixy

Masa tej Helixowej teorii opiera się o starsze czy niższe modele. Raczej nikt nie sprzeda procka, bo ktoś na forum napisał, że nie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszym dostępie do produktu w sposób nieograniczony, aż dziw bierze, że tak mało jest opinii na temat sprzętu z za wielkiej wody. Ktoś tu wspominał o ZAPCO, a przecież za rogiem czają się jeszcze ARC AUDIO i Phoenix Gold, które w swojej ofercie posiadają całkiem ciekawe produkty. To ciekawe, że raczej o klockach z USA krążą pozytywne opinie ale w temacie DSP to już tak po macoszemu. ZAPCO, Oriony czy ARC'i to cenione produkty. Czemu zatem docelowi odbiorcy kurczowo trzymają się klocków od niemieckich czy włoskich producentów? Skoro tu na forum tylu osłuchanych to dlaczemu tak mało informacji o hamburgerowych produktach? 

 

Odnieść można wrażenie, że tego nikt nie słuchał bądź niewielu. Ja zaczynałem przygodę z car audio ponad 20 lat temu i wtedy producenci z USA uchodzili za wzorzec, a dziś branża fiksuje się jedynie na stajni Audiotec Fischer lub makaroniarzach. Wtedy dwa czy cztery kanały miało bezpośrednie przełożenie na doznania akustyczne. Dziś to ile kanałów ma piec ma drugorzędne znaczenie. Nikt nie skupia się na różnicach bo to "zdaje się" niezauważalne. 

 

Pamiętam rozważania pewnego redaktora nad wprowadzaniem przez DSP do muzyki pewnego rodzaju sztuczności czy też wykastrowaniu życia i spontaniczności. Dziś nikt już tego nie zauważa bo DSP stało się oczywistą oczywistością.

 

Pamiętam, jak puryści car audio a nie home audio twierdzili, że użycie EQ to profanacja muzyki i brzmienia. Dziś jak widać to całkowity standard, bez którego "nie da się" osiągnąć poprawnego brzmienia.

 

Albo przez te lata postęp technologiczny poszedł/pobiegł tak do przodu, że doznania akustyczne na poziomie niemalże doskonały mamy na wyciągnięcie ręki tudzież płytkiej kieszonki portfela albo ludzie stali się głusi.

 

Jest jeszcze trzecia opcja.

 

Całe to car audio to taka fizyka z zapędami do metafizyki, gdzie niektórzy starają się przekonać innych, że muzyka właśnie tak powinna brzmieć jak oni to słyszą, a "słyszą" więcej niż właśnie ci inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czarnyturek napisał:

gdzie niektórzy starają się przekonać innych

Całe to audio na tym polega, że jedni starają się przekonać drugich o swojej racji bądź czyimś błędzie 😋

A finalnie to kwestia gustu. Że też nie ma ciągłych wojen brunetki vs blondynki 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem procesorów Zapco ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył ,potrafią się często wysypać. Chyba nawet Peter  w instalacji ze Stegami A classe miał podobny problem z dsp Zapco bo zamienił go na ESX Quantum QE812SP.

Pamiętam kiedy pierwszy raz pojechałem na strojenie do pewnego pana. Miałem dość drogie piece i dsp PRO .

Otworzyłem bagażnik i pierwsze co usłyszałem-,,procesor do wymiany jak ma być dobrze".

Ciekawi mnie też dlaczego pewna firma ,która robi takie auta jak Bugatti i ferrari ładuje dsp Mosconi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarnyturek napisał:

Pamiętam, jak puryści car audio a nie home audio twierdzili, że użycie EQ to profanacja muzyki i brzmienia. Dziś jak widać to całkowity standard, bez którego "nie da się" osiągnąć poprawnego brzmienia.

Dalej tak twierdzą. Z innej strony w domu też mało kto używa EQ, nie mówiąc o wyrównaniu charakterystyki co do kreski. Sam muszę przyznać że długo zbierałem się do pomiarów w domu aby podbić co nie co, żeby do jakiejś kreski pasowało.

Bez DSP, EQ i całej reszty da się zrobić system, który będzie cieszył gębę. Przykładów na forum mamy kilka, samochód Szymona D. jest chyba najlepszym tego przykładem. Niestety nie jest to droga na skróty i szczerze mówiąc nie chciało by mi się zagłębiać w konstrukcje zwrotnic pasywnych. 

 

1 godzinę temu, czarnyturek napisał:

dziś branża fiksuje się jedynie na stajni Audiotec Fischer lub makaroniarzach

 

Nie koniecznie, ARC, ESX mają się dobrze za odrą. Oczywiście ATF ma duży udział w rynku ale ostatnio słyszałem że jak instalator ma poświęcić trzy czy cztery razy tyle czasu na strojenie systemu niż z procem helixa to woli jednak poświęcić na to mniej czasu. Jak instaluje taki sam system ileś tam razy to po prostu ładuje już gotowy setup i tyle. Dzisiaj wygląda to tak jak u mechanika, samochód wjeżdża na montaż audio (może nie hi-end) jak na wymianę hamulców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...