Skocz do zawartości

Brzmienie różnych procesorów DSP


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wwa00 napisał:

 

Ale Helixa DSP do Mosconi już można porównać, to dość podobny przedział cenowy.

 

Zresztą już czekam na dostawę Mosconi DSP 6to8 Aerospace to sam będę mógł go sobie porównać do Helixa, którego miałem. Jak się nie spodoba to zawsze sprzedam za podobne pieniądze.

 

No ale Ty należysz do tych najbardziej szanownych i obsluchanych na forum więc mógłbyś coś napisać jaki w tym przedziale cenowym DSP brzmi najlepiej według twojego gustu 😛

 

 

 

 

Jak byś miał problemy z ustawieniem Mosconi pytaj. Ogarniam temat. Choć jest masę filmików Franka jak obsłużyć mnogość funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Helix to gówno. Ja się dziwię, ze sporo ludzi zostało wyróżnionych na zawodach CA, którzy mieli system na Helixie. Ktoś tu był głuchy.

A teraz poważnie i do rzeczy. Nie wiem jak brzmią serie ponizej pro. Wiem, jak brzmi pro. Jest neutralna i dużo zależy od źródła, wzmakow i przetworników. No ale winowajca jest jeden-helix. Jak wsiadam w auto z mosconi albo h900 to zawsze mam orgazm w gacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mocca napisał:

Helix to gówno. Ja się dziwię, ze sporo ludzi zostało wyróżnionych na zawodach CA, którzy mieli system na Helixie. Ktoś tu był głuchy.

A teraz poważnie i do rzeczy. Nie wiem jak brzmią serie ponizej pro. Wiem, jak brzmi pro. Jest neutralna i dużo zależy od źródła, wzmakow i przetworników. No ale winowajca jest jeden-helix. Jak wsiadam w auto z mosconi albo h900 to zawsze mam orgazm w gacie. 

Który model Mosconi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mocca napisał:

Helix to gówno. Ja się dziwię, ze sporo ludzi zostało wyróżnionych na zawodach CA, którzy mieli system na Helixie. Ktoś tu był głuchy.

A teraz poważnie i do rzeczy. Nie wiem jak brzmią serie ponizej pro. Wiem, jak brzmi pro. Jest neutralna i dużo zależy od źródła, wzmakow i przetworników. No ale winowajca jest jeden-helix. Jak wsiadam w auto z mosconi albo h900 to zawsze mam orgazm w gacie. 

Pytanie czy słuchałeś tych wyróżnionych systemów czy wyrobiłeś swoją opinię na podstawie słabych systemów ale na helixie.

Mialem Mosconi 6to8 i Helix DSP.2, jakiś wielkich różnic nie słyszałem za to Robsonbercik stwierdził że Mosconi jest muzykalny mimo tego że system był w rozsypce. No ale ja też nie słyszę różnic dźwięku między wzmacniaczami więc moja opinia jest mało miarodajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Various napisał:

U nich problemem jest brak wsparcia jeśli chodzi o software. Development stanął i od 3 lat cisza. Za to do serii HDSP mają wymienne moduły DAC.

Czy brak wsparcia software to jakiś większy problem, skoro do mojego h700 go nie ma od dziesiątek lat ?🤷Brzmieniem akurat h700 mi pasuje , tylko to już wiekowa konstrukcja, chciałbym spróbować czegoś nowszego , godnego następstwa starej legendy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukassikora napisał:

Czy brak wsparcia software to jakiś większy problem,

Zależy dla kogo. Zapco ma problemy mniejsze bądź większe. Dla kogoś, kto raz ustawi (w bólach bądź bez) ma to inną wartość niż dla osób, które w tym grzebią co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukassikora napisał:

Czy brak wsparcia software to jakiś większy problem, skoro do mojego h700 go nie ma od dziesiątek lat ?🤷Brzmieniem akurat h700 mi pasuje , tylko to już wiekowa konstrukcja, chciałbym spróbować czegoś nowszego , godnego następstwa starej legendy 

H900 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukassikora napisał:

Czy brak wsparcia software to jakiś większy problem, skoro do mojego h700 go nie ma od dziesiątek lat ?🤷Brzmieniem akurat h700 mi pasuje , tylko to już wiekowa konstrukcja, chciałbym spróbować czegoś nowszego , godnego następstwa starej legendy 

A co ci brakuje w tej jednostce ? Masz czasy ? Masz . Masz pełną zwrotkę ? Masz ! nic więcej do szczęścia nie trzeba aby postawić dobrze grający system , chyba że musisz mieć regulacje co 1hz i milion eq w zapasie + brak muzyki  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomnieliście czym się różnią głównie nowe procesory od starych. Przypomnę wam.

Nowe procesory mają integrację z radiami fabrycznymi. Współczesne auta w radio mają wszystko, od radia po sterowanie klimatyzacja itp. Więc wymiana lub rezygnacja z radia nie zawsze jest możliwa.

I ludzie chcą mieć nawigacje, rozmowy głosowe itp. I tu potrzebne jest wsparcie producenta. 

H700 to procesor z poprzedniej epoki i nawet nie ma możliwości podpięcia do radia fabrycznego po hi-input itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kondrax napisał:

Chyba zapomnieliście czym się różnią głównie nowe procesory od starych. Przypomnę wam.

Nowe procesory mają integrację z radiami fabrycznymi. Współczesne auta w radio mają wszystko, od radia po sterowanie klimatyzacja itp. Więc wymiana lub rezygnacja z radia nie zawsze jest możliwa.

I ludzie chcą mieć nawigacje, rozmowy głosowe itp. I tu potrzebne jest wsparcie producenta. 

H700 to procesor z poprzedniej epoki i nawet nie ma możliwości podpięcia do radia fabrycznego po hi-input itp.

 

 

Dokładnie tak jak mówisz , póki co mam samochód który pozwala mi włożyć radio jakie mi się podoba , ale kiedyś i jego czas nadejdzie . Poza tym mój procesor też już płata figle, lubi czasem np. Odciąć kanały subwoofera.

14 godzin temu, italiano1980 napisał:

H900 😉

Żeby był choć o połowę tańszy 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukassikora napisał:

Dokładnie tak jak mówisz , póki co mam samochód który pozwala mi włożyć radio jakie mi się podoba , ale kiedyś i jego czas nadejdzie . Poza tym mój procesor też już płata figle, lubi czasem np. Odciąć kanały subwoofera.

Żeby był choć o połowę tańszy 🙈

 

Przy tym wieku procesora pojawić mogą się zimne luty, lub wyrobione gniazdo RCA itp. Ale myślę, że nic straconego, może Nakamichi by Ci zerknął do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rozek260 napisał:

To znaczy że ta nowoczesna cywilizacja świata auto to brzmienie helixa ? Zdecydowanie wolę być w mojej starej czarnej dupie za murzynami 

 

Czy świat nowych procesorów na świecie skończył się na helixie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...