Skocz do zawartości

Łączenie szerokopasmowca z tweeterem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dziękuję bardzo za link. Bardzo przydatna baza danych.

 

Przyznam , że bardzo mnie korci spróbować jeszcze raz z innym szerokopasmowym, tym razem takim z 89-91db. Alpair ma 86db. Różnica w brzmieniu była naprawdę na plus. 

 

Aha, ten alpair dawal spokojnie radę bez tweetera 👍. No chyba ze już trochę przygluchawy jestem i dlatego mi pasowalo😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie, czy będzie okej. Wymienianie głośników w instalacji OEM bez innych modyfikacji to niewiadoma. Nawet jeśli nie zagra, to nie będzie winą głośnika. Ten akurat scan jest szeroko stosowany.

Jeśli Ci nie pasuje, IMO powinieneś kompleksowo wymienić system audio. Takie podmiany pojedynczych głośników "a może będzie lepiej" to loteria, musisz zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się chce na skróty 😄 Napalilem sie na Marka Levinsona przy zakupie auta a wychodzi jednak że lepiej brac podstawową wersje i wtedy można robić modyfikacje bez rujnowania portfela. Właśnie przegladam Internet, jesscze nie znalazłem żadnej informacji żeby ktoś wogole zmienial wzmacniacz  w is300h z ML na pokładzie.

Same głośniki tak ( w sumie jeden wpis) a tak to wszyscy modyfikuja bazowe wersje audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad systemem i jego konfiguracją to i tak trzeba podejść kompleksowo do tematu, bez procesora i oddzielnych wzmacniaczy czy też integry tego typu się nie obejdzie. To czy jest tam Marek czy go nie ma przy takim nazwijmy to wdrożeniu i nakładach finansowych już nie ma wielkiego znaczenia szkoda tylko kwoty wydanej na sprzęt który jak się okazało nie spełnia oczekiwań. W tym hobby pojęcie ruinowania portfela budzi u mnie zazwyczaj usmiech na twarzy, jednemu wystarczy system za kilka tysięcy inny odpusci przy kilkudziesięciu tak że nie zrażaj się tylko ustaw jakieś cele i staraj się je osiągnąć, metoda małych kroków często się sprawdza mało kto kupuje cały setup na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak dla miłośnika home audio (prawie 25 lat) ten Mark gra przecietnie na średnicy i górze pasma. Nijak ma to się do domowego audio, przestrzeni, barwy, wybrzmien.

Dla przecietnego użytkownika auta ten fabryczny system gra bardzo dobrze, no ale nie dla mnie😄 Jako że mi się nudzi to grzebie w aucie nie mając zbytniego pojęcia. Ale jest zabawa i to się liczy 😄

 

Wczoraj pogrzebalem w aucie w ustawieniach (nie ma zbyt wiele, dół razem z subem, srednica i gora pasma) i uzyskałem naprawdę przyzwoity efekt. Zgrywa sie ten alpair już calkiem fajnie z reszta systemu. Minus taki, że żeby grało to na poziomie oem muszę słuchać ze zwiększoną głośności na potencjometrze o ok 15%.

Spodobalo mi się to na tyle że zamówiłem cewki i kondesator i bedzie ten alpair cięty na ok 6khz a reszta z tweetera musway mg6.2T Jestem ciekaw efektu. Jeżeli naprawdę by to wnioslo duża poprawę, będę myślał nad rzeźbą aby jakoś umieścić tweeter. Zdam relację z mojej zabawy😄

 

Aha, zamowilem jeszcze (z możliwością zwrotu) parę FaitalPro 3FE22 8ohm tak na testy również. Koszt bardzo niski, ciekawe czy jakość będzie też taka niska😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stecko21 napisał:

Aha, zamowilem jeszcze (z możliwością zwrotu) parę FaitalPro 3FE22 8ohm

Ale jako co? To jest głośnik niskotonowy 🤔. 8ohm spowoduje, że będzie jeszcze "ciszej". Jego 91dB wynika z 1W mocy, a dla 8ohm to wymusza większe napięcie, niż 1W dla głośnika 4ohm. Trzeba uważnie czytać te parametry :) Niestety sprawność głośnika podaje się w jednostkach mocy lub napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stecko21 napisał:

Napalilem sie na Marka Levinsona przy zakupie auta a wychodzi jednak że lepiej brac podstawową wersje i wtedy można robić modyfikacje

Te "lepsze" systemy OEM to naciąganie kupujących. Nie ma i nie będzie "hiendowego" systemu OEM od producenta... Jeszcze nie słyszałem, aby ktokolwiek był zadowolony (z doświadczeniem). Co gorsze, za pieniądze, które wydałeś, zapewne dałoby radę skompletować wypasiony zestaw "aftermarket". Coś więcej niż "jakiś tam głośnik dla lepszej góry" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Various napisał:

Ale jako co? To jest głośnik niskotonowy 🤔. 8ohm spowoduje, że będzie jeszcze "ciszej". Jego 91dB wynika z 1W mocy, a dla 8ohm to wymusza większe napięcie, niż 1W dla głośnika 4ohm. Trzeba uważnie czytać te parametry :) Niestety sprawność głośnika podaje się w jednostkach mocy lub napięcia.

To jest szerokopasmowiec, bardzo wydajny ponoć.

http://www.loudspeakerdatabase.com/Faital/3FE22#8Ω

 

Zamówiłem 8ohm poniewaz oem też jest 8ohm. Na diy forum piszą, ze 8ohm wersja jest bardziej liniowa od 4ohm.

 

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Various napisał:

FaitalPRO to głośniki do kolumn estradowych 😉 Trochę za szybko te decyzje podejmujesz jak dla mnie. Chciałeś tutaj pomocy a i tak robisz po swojemu (czego nikt Ci nie broni ofc) 😉

Sugeruję się też diymobieaudio forum (polecaja do car audio). Problem w tym że im więcej czytam to jeszcze mniej wiem😄 

Mam.mozliwosc zwrotu także nic nie ryzykuje😄 dlatego tak kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Various napisał:

FaitalPRO to głośniki do kolumn estradowych 😉 Trochę za szybko te decyzje podejmujesz jak dla mnie. Chciałeś tutaj pomocy a i tak robisz po swojemu (czego nikt Ci nie broni ofc) 😉

Akurat te małe szerokopasmówki nie mają nic wspólnego z estradą. Montowałem z powodzeniem 3 i 4 calowe w Beemkach, w kategorii jakości do ceny są warte każdego grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mamusa napisał:

To że twój OEM wzmacniacz ma DSP nic Ci nie daje jeśli nie masz dostępu do jego ustawień 😉

Wiem, wiem tak tylko napisałem. Z drugiej strony ciekawe jaka aplikacją można by sie podpiąć pod ten wzmacniacz(harman kardon /mark levinson) bo nie wierzę że lexus sam opracował swoja aplikacją. Napewno posilkuja się firmami z zewnatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stecko21 napisał:

Wiem, wiem tak tylko napisałem. Z drugiej strony ciekawe jaka aplikacją można by sie podpiąć pod ten wzmacniacz(harman kardon /mark levinson) bo nie wierzę że lexus sam opracował swoja aplikacją. Napewno posilkuja się firmami z zewnatrz...

Lepiej zajmować się faktycznymi problemami swojego pojazdu . Nikt indywidualnie nie tworzy nastaw dla każdego egzemplarza  samochodu , co najwyżej modelu . Z takim samym oprogramowaniem wychodzi kilkadziesiąt tysięcy i to na etapie produkcji auta ,  czy co bardziej prawdopodobne sprzętu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...