Skocz do zawartości

GMS DDA 435 szukam aplikacji


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Poszukuję aplikacji która była przeznaczona do tego ustrojstwa , Może ktoś ma i się podzieli :wink: .

Szybkim i wściekłym którzy mnie odeślą do gogle play po niedziałające z tym czymś aplikacje MDA z góry dziękuję. Szukam tego co dawali chińscy konstruktorzy tegoż.

Z góry dzięki.

Jakby kto szukał jako ja to pozostawiam ... niech se tu leży, za pomoc ludziom dobrym podziękował. Jednak nie mogę go tu wrzucić bo wszystko widzi go jako wirus. Gdyby ktoś szukał to Wasyl ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Poszukuję aplikacji która była przeznaczona do tego ustrojstwa , Może ktoś ma i się podzieli :wink: .

Szybkim i wściekłym którzy mnie odeślą do gogle play po niedziałające z tym czymś aplikacje MDA z góry dziękuję. Szukam tego co dawali chińscy konstruktorzy tegoż.

Z góry dzięki.

Jakby kto szukał jako ja to pozostawiam ... niech se tu leży, za pomoc ludziom dobrym podziękował. Jednak nie mogę go tu wrzucić bo wszystko widzi go jako wirus. Gdyby ktoś szukał to Wasyl ma

Już nie mogę edytować ale jakby kto szukał to tam go schowałem :wink: >

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19186766#19186766

 

Teraz pytanie z innej beczki tu liczę na Ciebie mistrzu nakamichi :hyhy:  mam już połowiczny sukces ale wciąż nie bangla chinol jeden,

na telefonie andek 6tka niby się łączy ale coś gubi i lipa wypisuje mi cos o host i wyłacza aplikację .

Największe nadzieje rokuje chińska stacja multimedialna {swój swojego poznaje :rotfl: ) co ją mam w samochodzie. Tylko mam jeden problem a w zasadzie dwa :wink:

Czy jakoś da się zmusić by stacja wysyłając żądanie połaczenia BT zamiast pinu 0000 wysłała 1234?

Czy da się z kolei kod pin odbierany przez BT w GMS ustawić z wymaganego 1234 na 0000?

Oczywiście zabieg bez lutownicy czy innych takich tam :wink2:

Jak to ogarnę to być może ogłoszę sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem wszystko co mi do głowy wpadło . Sterownik czyli srajfon czy tablet nawiązują łączność z tym "procem" ale cały czas mam taki komunikat. Gdzie szukać babola?

post-3187-0-17976000-1610900981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja komóra nie ma jakiegoś antywirusa lub firewall'a?

Jak masz, to dla świętego spokoju dezaktywuj skubańca i ponów próbę.

Może korespondencja pomiędzy komórą, a DDA, odbywa się protokołem, który nie jest "jasny i przejrzysty" dla zabezpieczeń w fonie.

To taka wstępna teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie "sterującym" cały android przywracany do ustawień fabrycznych .

Co ciekawe próbowałem podłączać puszkę do laptopa z bt, lapek "widzi" proca jakby 2 urządzenia jedno jako audio i z tym się łączy przez pin 1234 i jest powiązany( nie mam warunków by sprawdzić czy być może te potężne 4 kanały dają dźwięk na głośniki ale jutro to ogarnę) 2 urządzenie bt z ikonką "nie audio" czyli mniemam, że to interesujący mnie cosiek którym chcę sterować moimi ustawieniami czasowymi ...nie ma ochoty współpracować.

Jakieś dalsze wskazówki, bez walki się nie dam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek, sprawdź "moją" wersję apki. Z tego co pamiętam działało właściwie od strzała, nie zaglądaliśmy do procka w żonowozie już dawno. Z tego co widzę kosmetyczna różnica w objętości pliku względem tej Twojej. Po instalacji w telefonie na którym korzystałem (Note4, Andek 6.0.1) pokazuje się jako "Wersja 2".

 

https://we.tl/t-j4dQxilZL9

 

Dostałem to kiedyś od supportu GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje i 2 urządzenia z andkiem 6 i andkiem 4 sprawdzone wzdłuż i wszerz. Jeszcze spróbuję coś wskórać żeby stacja z samochodu łaskawie wysyłać zechciał pin do bt 1234 a nie 0000 jak jej coś odgórnie nakazuje, wtedy przerobię 3 urządzenia.

Zapomniałem dodać, że podmieniałem moduły bt w tym... procu, na tym nowym w ogóle trup zero łączności.

Ale stawiam, że pewnie mojego proca chińskie małe rączki robiły w piątek pół godziny przed fajrantem.

No co ja zrobię nic, na balansie dalej polecę bo na pewno Helixa nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jestem zmuszony się poddać.

Jak on do mnie z nożem to ja do niego z kamieniami.

Obrobimy dupy chińczykom.

Obróbką sygnału zajmuje się układ ADAU1701 , moduł bluetoth to jakiś standardowy układ z komunikacją UART co ciekawe po podmianie tego modułu urządzenie jest widziane można je połączyć i sparować ale z poziomu aplikacji już nie jest wykrywane. I cytując klasyka "truskawka na torcie" (chyba Hajto) potężne 4 kanały i następne pewnikiem zmostkowane na suba na układach TDA7492P.

Pomysły dlaczego mi się to nie chce połączyć (chciałem na tym tylko sprawdzić jak mi zatrybi mój powstający system z opóźnieniami czasowymi) mi się wyczerpały a mój komfort psychiczny jest ważniejszy.

Chciałem tanio ale widzę, że czasem jest trudno by było dobrze i tanio, niestety ale kwota na moje zaczasowanie powyżej 500 pln byłaby zwykłym przerostem formy nad treścią.

Gdyby ktoś zechciał podesłać mi sprawny 100% działający taki ustrój to być może metodą analogii bym coś wskórał.

Zrobiłem co w mojej mocy.

post-3187-0-24199300-1610988163_thumb.jpg

post-3187-0-87794300-1610988179_thumb.jpg

post-3187-0-54771400-1610988227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje i niezłe filozofię tworzycie. Traf chciał, że trafiłeś na felerny egzemplarz. Ale nie mieszajcie takiego rozwiązania z błotem, jeśli innym się sprawdzało w tanich systemach lub jako rozwiązanie po hiinput. Nawet tutaj na forum wielokrotnie był wspominany przez doświadczonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta, inne, lepsze urządzenia dają większe mozliwosci a jak ktoś potrzebuje tyle co dsp w radiu a ori radia nie chce zmieniać to i gms jest wystarczający. Oczywiście jeśli działa.

 

Może opcją by było odezwanie się do Audiopolu co z tym fantem zrobić.

Ps. Wzbudzasz procka sygnałem z końcówki radia czy z remote? Ja miałem kiedyś problem z moim Mosconi jak wzbudzał się po wysokim napięciu, niby działał ale nie chciał się łączyć przez bt z laptopem gdy silnik był wyłączony. Problem znikał po podaniu remote lub odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mowa jest o konkretnym egzemplarzu, szkoda tylko że Ci doświadczeni polecający jak to ich nazwałeś używają zupełnie innych rozwiązań w swoich systemach, ciekawe czemu skoro GMS jest takim świetnym i tanim urządzeniem.

 

Polecają bo wsparcie choćby jest lepsze, tu nie dość ze masz problem z apką do tego urządzenia, to ilość urządzeń na rynku też nie jest ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł bluetoth to jakiś standardowy układ z komunikacją UART co ciekawe po podmianie tego modułu urządzenie jest widziane można je połączyć i sparować ale z poziomu aplikacji już nie jest wykrywane.

Moduł to HC05 lub HC06, nazwałeś nowy moduł tak samo jak stary? prędkość też ustawiłeś jak w starym? Wtedy musi wykryć i połączyć (jeżeli piny (RX/TX) poprawnie połączyłeś), to prosta transmisja, na upartego można to nawet po kablu zrobić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jakiś głos rozsądku.

Po rozpakowaniu tego jak dostałem w ręce zrobiłem.

1. Próba połączenia mojego smarta z procem, sparowano.

2. Instalacja aplikacji MDA-DSP na urządzeniu z androidem 11 , brak znajdowania proca zero komunikacji.

3. Podejrzenie o trafiony moduł bluetoth zakup nowego modułu HC 5 , urządzenie nie jest już wykrywane jako DDA , po rozważaniach i wnioskach doszedłem do tego , że musi pozostać jednak z oryginalnym modułem bluetoth.

3. Zdobywanie oryginalnej apki do tego urządzenia z braku możności instalacji tego na androidzie11 przetestowałem 3 możliwe urządzenia odpowiednio z androidami 4 6 8 . Na tych androidach aplikacja uruchamia się prosi o wpisanie kodu bt u góry na pasku mam komunikat connected by DDA ale w okienku taki komunikat jak w screenie kilka postów wyżej.

Na innym module bt aplikacja w ogóle nie widzi procesora dlatego cały czas wszystkie próby które robię są wykonywane na tym który był tam w oryginale.

 

Zawziąłem się na niego tyle, że już totalny brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy styczności z GMS i ich apk ale 

 

Moja propozycja to przetestowanie tego fabrycznego BT "na stole", jak będzie chciał gadać to problem leży gdzie indziej. 

 

Tutaj masz jak:

http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/Bluetooth-HC-05-Test-komunikacji-komputer-terminal-RealTerm.html

 

Jeszcze a propos włożenia innego modułu, dobrze by było go sklonować dokładnie parametrami ze starym, tj. nazwa, prędkość komunikacji i adres MAC, nie wiadomo w jaki sposób programista apk, wykrywa "swój" moduł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się po programator i będę próbował dalej. Już za daleko zabrnąłem z tym ustrojstwem, nie wiem jak się za to zabrać ale spróbuję sklonować ten blutek.

Dla bardziej "wtajemniczonych" w tę akurat sztukę, jedna z kostek mocy tak .. ten D klasowiec wykazała inne napięcia na wyjściu do tej obok. Tym bardziej, że dziś sprawdziłem to z głośnikami i dwa kanały grają a dwa ...milczą, już wyleciała ale wątpię by akurat ta przypadłość miała wpływ na to do czego cały czas dążę, ale kolejne 23pln+przesyłka do zaiwestowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitulacja, nikt nie lubi przegrywać ale dziadostwo mnie przerosło. Kilka razy czytałem ten artykuł zainwestowałem w programator i 2 sztuki nowych modułów BT. Ale programista ze mnie marniutki, zwyczajnie nie wiem o co w tym kaman. Ani nie jestem w stanie zczytać starego BT (który cały czas ma ochotę łączyć się z aplikacją) ani tym bardziej sklonować jego zawartości do nowego modułu, zdecydowanie życie bardziej stworzyło mnie do śrub i nakrętek w słusznych rozmiarach. Wlutuję mu jeszcze zamówioną kostkę wzmacniacza i...może kiedyś uzbieram na Pioneera deq s 1000 którego dość mocno rozważam.

Ten mi już wylazł bokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jeszcze dalej nie mam co robić to z szaleństwem w oczach przeprowadzam sobie różnego rodzaju autopsje.

Sterowania tym wynalazkiem przez apke nie udało mi się osiągnąć jak wspominałem najprawdopodobniej kaczor tkwi w tym, że ktoś go kiedyś z czymś sparował i nie rozparował dlatego tak sobie tkwi z stanie "zatkania", rozwiązanie jeżeli tak jest to...cokolwiek durne.

Podłączyłem też urządzenie w mój ciągle rozwojowy system know-how. Jako wzmacniacz urządzenie zachowało się...poprawnie. Natomiast po podłączeniu go w tor między radio a wzmacniacze odniosłem wrażenie, że mam do czynienia z ...generatorem

post-3187-0-19893700-1612124209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sterowania tym wynalazkiem przez apke nie udało mi się osiągnąć jak wspominałem najprawdopodobniej kaczor tkwi w tym, że ktoś go kiedyś z czymś sparował i nie rozparował dlatego tak sobie tkwi z stanie "zatkania", rozwiązanie jeżeli tak jest to...cokolwiek durne.

Osobiście nie miałem problemu z żadnym urządzeniem, które było z czymś tam sparowane. Brak wcześniej sparowanego urządzenia sprawiał że dało się połączyć z innym. 

 

Kiedyś nie mogłem sparować telefonu ze zmieniarką cyfrową Dension bo kod był 8888 a nie jak często bywa 1234 lub 0000 czego wcześniej nie wiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...