Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany na przód Peugeot 407 450zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy, założyłem konto ponieważ zamierzam wymienić fabryczne głośniki w Peugeot 407.(Klasyczny zestaw fabryczny, bez zestawu JBL)
Sporo wątków przeczytałem ale im więcej czytam tym mniej wiem niestety.

Do rzeczy, do wymiany na razie głośniki w drzwiach przednich oraz tweetery w desce przy szybie. Drzwi będę wyciszał matami AB-2 2mm, boczki natomiast chcę wykleić pianką K6s, żeby nie brzęczały itp.
Temat wygłuszenia jest zamknięty bo maty już kupiłem, chce tylko żeby było wiadomo, że coś tam poprawie fabrykę.

Teraz głośniki, docelowo chciałem je podłączyć tylko pod fabryczne radio RD4(radia nie wymieniam, musi zostać seria, więc tutaj tez nie ma dyskusji). Jednak stwierdziłem, że do napędzenia przodu użyje wzmacniacza 2-kanałowego, a tył zostanie pod radiem.

Od głośników oczekuje raczej dosyć ciepłego grania, jednak żeby grały dość klarownie, fajnie było by gdyby udało się wyciągnąć trochę basu(chociaż wiem, od tego są skrzynie w bagażniku), co do tweeterów szukam czegoś chyba na jedwabnych kopułkach, moim zdaniem wtedy wysokie tony mają zupełnie inny odbiór i są przyjemniejsze dla ucha.
Znalazłem np:
u-Dimension el Comp 6 w promocji za 399zł 
Excursion SHX-6C 
czy 
Rockford Fosgate R165-S
Focal RSE-165
Tak na prawdę mało jest opinii o nich. Czy idę w dobrym kierunku czy szukać czegoś zupełnie innego? 

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to maks 450zł myślę że to jest górna granica w której znajdę coś zadowalającego igrającego lepiej niż seria ( nie chcę inwestować nie wiadomo ile w audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, znalazłem filmik na YT odnośnie tych DD Redline CS-6 (konkretnie https://www.youtube.com/watch?v=ENwPvFTEg-M oraz https://www.youtube.com/watch?v=7YQvHvoac1o) i odnoszę wrażenie, że mega brakuje im środka, o ile faktycznie bas wydaje się przyjemny i ciepły to jednak te Pioneery z porównania grają "pełniej" jak dla mnie, drugie porównanie z Focalem, moim zdaniem na plus dla Focala również, chociaż rzeczywiście brak im trochę basu i grają krzykliwie.
Rainbow sl c6, nie mogę znaleźć widzę tylko c6.2 lub c6.3 ale to wysoko ponad budżet niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT na pewno posłuchasz prawdziwego brzmienia... zapomnij o tym.

DD w rzeczywistości brzmią O.K.

Jak masz "czym" je zasilić, to będziesz zadowolony.

Te filmiki, które wstawiłem są jakoś zrealizowane, takich nagrywanych telefonem nie oglądam bo nie są nic warte. Wzmacniacz będę dobierał jak wybiorę głośniki, więc zasilane będą na pewno.

Nie jestem audiofilem, ale jednak mam dość wyczulony słuch i stąd pewnie mam jakieś oczekiwania. (hobbystycznie tworzę muzykę więc to pewnie dlatego). 

Jeśli miałbym dać Wam jakiś punkt odniesienia, to na co dzień słucham muzyki w domu na Edifierach R2600 Studio, i ich granie bardzo mi się podoba. Grają czysto, ale i mocno. Coś podobnego chciałbym zmontować w aucie w miarę możliwości oczywiście, na jakie pozwala wyznaczony budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz zrównoważenia , dobrego basu i łagodnej góry w zestawach poniżej  500zł ?  :szok:   Nawet jakbyś podwoił budżet , to byłoby ciężko coś polecić.  W Twoim budżecie  dostaniesz zapchajdziury jak ktoś już koniecznie chce zmienić seryjne granie po ich wysypaniu się ze starości .

Pomijam już fakt pozostawienia seryjnego radia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz zrównoważenia , dobrego basu i łagodnej góry w zestawach poniżej  500zł ?  :szok:   Nawet jakbyś podwoił budżet , to byłoby ciężko coś polecić.  W Twoim budżecie  dostaniesz zapchajdziury jak ktoś już koniecznie chce zmienić seryjne granie po ich wysypaniu się ze starości .

Pomijam już fakt pozostawienia seryjnego radia ...

Yeah, na takie odpowiedzi liczyłem szukając pomocy na forum car audio :D Fabryczne radio zostaje, ponieważ po jego wymianie tracę dostęp do sterowania komputerem pokładowym, niestety tak zostało to zaprojektowane. 

Górę zawsze można jakoś przyciąć na radiu, czy widziałem też, że niektóre zestawy mają opcję-3 +3 db na zwrotnicy dla tweeterów.

Wiem, że żeby jako tako to grało to najlepiej wyłożyć ze 3 tysiące na start, ale jak już zaznaczyłem nie mam zamiaru przeznaczyć takiej kwoty.

Równie dobrze, mówiono mi, że poniżej 1k nie kupie przyjemnych głośników do kompa do słuchania muzyki, a te Edifierki za 599zł grają jak dla mnie bardzo fajnie i nie jest to tylko moje zdanie.

Może ktoś na forum z okolic Lublina zna jakiś sklep gdzie można posłuchać kilu zestawów na żywo?

Bo niestety takie szukanie to trochę wróżenie z fusów, jednemu podoba się to innemu co innego.

Ale tak jak mówię, napisałem bo wiem, ze są tutaj doświadczeni ludzie, mający obycie z różnymi konfiguracjami. Liczę tylko na zrozumienie, ze nie każdy dysponuje bądź chce przeznaczyć taki budżet na audio do auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundvibez  te "Edifierki" grają fajnie, bo pracują w odpowiednim środowisku/ustawieniu ( zapewne na biurku lub podstawkach +/- na wysokości głowy ). W samochodzie będziesz miał wysokotonowe promieniujące z odbicia i do tego odsunięte od niskośredniotonowych o jakieś 50 cm. A niskośredniotonowe nie będą na wysokości głowy tylko na wysokości łydek i do tego promieniując przez ori maskownice w tapicerce. Żeby uzyskać efekt podobny do tych Edifierów to trzeba w aucie naprawdę powalczyć... 

 

EDIT.

 

A co do słuchania na żywo to tylko w samochodzie - głośniki zamontowane w "pokazowej ściance" grają zupełnie inaczej niż zamontowane w aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundvibez  te "Edifierki" grają fajnie, bo pracują w odpowiednim środowisku/ustawieniu ( zapewne na biurku lub podstawkach +/- na wysokości głowy ). W samochodzie będziesz miał wysokotonowe promieniujące z odbicia i do tego odsunięte od niskośredniotonowych o jakieś 50 cm. A niskośredniotonowe nie będą na wysokości głowy tylko na wysokości łydek i do tego promieniując przez ori maskownice w tapicerce. Żeby uzyskać efekt podobny do tych Edifierów to trzeba w aucie naprawdę powalczyć... 

Domyślam się, że za około 1k (maty+głośniki+wzmacniacz) nie uzyskam takiego efektu w aucie. Ale myślę, ze jednak można coś dobrać  żeby przyzwoicie to grało. Chodziło mi raczej o różnice w brzmieniu róznych zestawów, bo są takie co grają szybko, klarownie, punktowo i koniecznie trzeba je wesprzeć subem. A są i takie bardziej muliste, cieplejsze, mniej agresywnie. Gdybym miał dużo większy budżet to po prostu wstawiłbym auto do jakiejś firmy, powiedział czego oczekuje i tylko zapytał ile trzeba wyłożyć. 

 

EDIT: Jeśli rzeczywiście to gra nie warta świeczki, to może po prostu wygłusze już drzwi skoro kupilem maty i zostanę przy serii. Ewentualnie rzeczywiscie wybiorę te DD Audio skoro grają ok, a nic za stówę czy dwie wiecej nie zagra lepiej. A coś typu Crunch DSX6.2C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym od razu założyć jakieś głośniki, bo przecież trzeba ciągnąć grubsze kable do wzmaka, ściągać boczek itp, więc wolę ogarnąć to za jednym zamachem.

Wysłałem zapytanie do jednego ze sklepów i w odpowiedzi w różnym przekroju cenowym polecono mi:

Audio System MX165 Evo

Phoenix Gold RX65 CS

Morel Maximo Ultra 602

Z zaznaczeniem, że ten Morel to najlepszy wybór do 5 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Dobry kierunek - przygotować drzwi, wygłuszenie, wzmocnienie miejsca pod montaż przyszłych przetworników, ew. wprowadzenie okablowania dla wofera 2x2,5 mm.

 

Przygotowanie montażu wzmaka oraz tras zasilania, rca i glosnikowych kabli.

 

System można budować etapami!

 

Jak masz robić byle co i byle jak to już Twój wybór. Tylko wtedy nie marudź że nie gra tak na ile się spodziewałeś.

 

Jest masa pracy i czasu przed Tobą tylko z wymienionymi elementami układanki.

Do czasu zanim przygotujesz grunt możesz spokojnie przemyśleć jaki rodzaj ziarna tam posiejesz.

 

Nie słuchaj żadnych ścianek z głośnikami, filmów na YT - nie są miarodajne.

 

Należy się spotkać porozmawiać, posłuchać i wtedy ta zabawa ma sens i rozsądnie wydasz kasę.

W innym przypadku zrobisz sobie krzywdę i tyle. Sklep sprzeda to na czym zarabia a nie zawsze jest to dobry wybór.

 

Dodatkowo żadnych smaczków z różnych głośników nie uświadczysz w skali na jaką oczekujesz.

Przyczyną jest prosta.

Sygnał z oryginalnego radia skutecznie uśredni wszystkie te niuanse za które chcesz płacić.

Jednostka może pozostać i dalej swoje inne funkcje spełniać. A jako źródło dźwięku można zastosować totalnie banalne rozwiązania aby mieć zadowalającej jakości źródło które przy okazji jest praktyczne.

 

Może grupa Lubelska ostatnio trochę zaspała ale są jeszcze pasjonaci co mają KOHONES i się spotykają robiąc dalej ciekawe rzeczy w C. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, chyba mnie przekonaliście, w takim razie ogarnę te maty, wykleje i usztywnie co trzeba i na razie tak zostanie.

Jak zajadę zupełnie serię to będę kombinował i w międzyczasie zdobywał wiedzę i graty.

Jednakże o głośnikach Morel dużo dobrego czytałem tutaj na forum więc chyba rzeczywiście jest to jeden z lepszych wyborów w tej cenie?

Jak już pisałem na wstępie, nie chce wydawać kilku tysięcy, dla mnie mija się to z celem, chciałbym trochę poprawić fabrykę.

Jeśli to nie realne w tej kwocie to wyglusze drzwi i nie będę niczego ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana głośników i zasilenie ich wzmacniaczem to nie jest zły pomysł. Będzie na pewno lepiej niż sama seria w  wygłuszonych drzwiach pod radiem. 

Co przemawia za takim rozwiązaniem? Brak przesteru i jeśli się uda to nie wiercące dziury w uchu wysokie tony. 

Warto jednak wybrany zestaw posłuchać samemu u kogoś w samochodzie. Dodam jeszcze że testy głośników w internecie również nie są miarodajne. Kupiłem kiedyś Helony po przeczytaniu testu i kilku opinii w internecie, to był najgorszy zakup do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli generalnie jak widzę, uzyskałem odpowiedzi, dyplomatyczne, czysto teoretyczne, w większości przypadków bez odniesienienia sie do głównego pytania, badź do tego co pisałem w międzyczasie.

Liczyłem, że ktoś napiszę coś w stylu "mam zestaw x gra fajnie, ale brakuje mu dołów" itp. widocznie się przeliczyłem.
A najważniejsza rada to dozbierać do budżetu, bo z taką kasą nic nie kupie (no może ze 2-3 osoby napisały coś konkretnego).
Pozdrawiam, serdecznie. 


EDIT: Wybrałem Morel Maximo Ultra 6.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Otrzymałeś odpowiedzi roztropne.

 

A oczekiwałeś :

 

Mam takiego samego Peugota takie samo radio i identyczne pomysły na wygłuszenie drzwi oraz idealnie takie same podejście.

Kupiłem Hertz DSK I grały dynamicznie lecz ostro na górze.

Wymieniłem Twetery na morel i jest miły jedwabisty dźwięk z przytupem na dole.

 

Proszę......Cię

 

 

Ja montowalem w takim Peugocie mono wzmak i suba.

Poszło porządne zasilenie i rca.

Reszta seria.

 

Efekt dla mnie łubu dubu a dla odbiorcy

Super ale jest bas! Bo tego chciał i nic więcej.

 

Nic nie poradzimy ze odpowiedzi nie trafiły w Twój gust. Są one jednak prawdziwe czy się podoba czy nie.

 

Montuj Maximo ciesz się dźwiękiem.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ktoś napiszę coś w stylu "mam zestaw x gra fajnie, ale brakuje mu dołów"

Taaaaa... wszyscy są posiadaczami Peugeot 407 i znają ten model pod katem akustyki wnętrza tylko Ty nie znasz.

 

Jak jesteś wyczulony na dźwięki, to może pomyśl o jakimś DSP?

Zawsze jest szansa, raczej duża, że będziesz w stanie nieco zniwelować ubogie brzmienie radia fabrycznego.

Np. Pioneer:

https://carhifi24.pl/rtv-i-agd/sprzet-car-audio/wzmacniacze/pioneer/pioneer-deq-s1000a2-uniwersalny-procesor-dzwieku-do-radia-samochodowego-wzmacniacz.html

Manual Pioneer'a:

 

DEQ-S1000A2_manual_en_fr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym szukał opinii posiadaczy Peugeota szukałabym pomocy na forum Peugeota, niektorzy mogli poczuc się urażeni, rozumiem.

Chodziło mi bardziej o Wasze doświadczenie, z którymś z zestawów który mi proponowano.

Gdybym chciał robić to mega profesjonalnie, z pomiarami ciśnień akustycznych, to nie szukałabym głośników do 500zl, oddałbym po prostu auto do firmy, wyłożył 5 czy 10 tysięcy o powiedział, że ma być tak czy tak.

Dziękuję za profesjonalne podejście, wiem że chcieliście dobrze.

DSP może być ciekawa opcją jednak chyba nie chce, aż tak poprawiać i inwestować w to auto.

Zapytałbym jaki wzmacniacz do zasilenia tych Moreli, ale obawiam sie, że nic ponizej kwoty 1000zl za coś używanego na tym forum się nie opłaca.

Dziękuję za wszelkie porady te trafione jak i te teoretyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ponizej kwoty 1000zl za coś używanego na tym forum

 

Chociażby oferta @Łobuch - Soundstream Rubicon 404:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/64113-wyprzeda%C5%BC-instalacji-i-lezakow-alpine-soundstream-audio-system-kicker/

Oferuje niby 4x50W/4ohm, ale jest ona oddawana przy 12.5V. Natomiast dla standardowego 14.3V podczas jazdy powinien sięgnąć w granicach 70/80W na kanał.

Manual Soundstream Rubicon 404:

204.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz plan.

Realizujesz go "dopieszczając" szczegóły typu konwerter Hi-low, okablowanie i.t.d.

Ustawienie nie powinno sprawić wielkich problemów - musisz tylko przejrzeć porady i przyswoić znaczenie pojęć typu moc, volt, amper, zwrotnica pasywna (Morel), zwrotnica aktywna (wzmak), częstotliwość, punkt cięcia i.t.d.

Ponieważ taki wzmak jest 4-kanałowy, to możesz z czasem śmiało rozejrzeć się za subem.

 

A jak zapragniesz zmienić auto, to demontujesz sprzęt i przekładasz do drugiego auta lub sprzedajesz.

Tak czy siak przydała by się mała "gumka" do rozciągnięcia planowanego tysiaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...