Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany na przód Peugeot 407 450zł


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wogole nie sluchasz rad bo uparłeś się że wymieniając głośniki na "najlepsze do 500" to jest to co poprawi odbiór audio w twoim pugu, a to nie prawda. Wróć do początku tematu i przeczytaj po kolei odpowiedzi. Jeżeli nadal nie widzisz odpowiedzi, cóż, spróbuj jeszcze raz.

I dalej, moim zdaniem mija się z celem wydawanie jakiejkolwiek kasy w tym przypadku 500 na zestaw żeby tylko poprawić skoro za niedużo więcej można już naprawdę zrobić dobrze grający system.

 

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To jak będziesz kończył to posłuchaj całości bez założonej na drzwi tapicerki ( tylko nie 1-2 minuty --> co najmniej kilka utworów, najlepiej takich, które dobrze znasz ) a potem ten sam "zestaw muzyczny" ale już "na gotowo" z założoną tapicerką. Samo to powinno dać Ci pogląd jak zmienia się brzmienie przez taką "pierdołę" ( szczególnie jeśli jesteś przyzwyczajony do odsłuchu Edifier-ów grających prosto w twarz a nie odchylonych po 45-60 stopni od osi...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz.

Ale z tymi wymaganiami które na początku podałeś to 500 czy 1000 sorry ale nie da rady.

Zacznij od tych mat i poluz wszystkie potrzebne kable. Dozbieraj sobie kasy i potem stopniowo coś wymieniał/dokładaj.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale czy Wy potraficie zrozumieć, że ja nie chcę i nie mam zamiaru robić tego etapami, nie zamierzam brać udziału w konkursach car audio, ani w jakichś audiofilskich odsłuchach, zapytałem czy ktoś moze mi coś doradzić w danym budżecie bo taki mam do przeznaczenia, skoro nie to na prawdę dziękuję, ale rada "dozbieraj jeszcze" to nie może i dobra rada, rozumiem chcecie dobrze, ale chcecie uszczęśliwiać mnie na siłę.

Jak składałem komputer to też miałem przeznaczony dany budżet, który według moich oczekiwań pozwoliłby na złożenie sprzętu jaki mnie zadowoli, gdybym stosował radę dozbieraj jeszcze bo procesor x nie jest wart tych pieniędzy, to zbieralbym do tej pory...

Widocznie to forum jest dla mnie zbyt profesjonalne, i zwykły człowiek nie ma tutaj czego szukać.

Czytałem że zrozumieniem, więc proszę o to również Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wytłumienia drzwi żaden z w/w zestawów nie zagra lepiej od serii. Zacznij od tego (tylko zrób to starannie, zaślep otwory technologiczne), zobaczysz dużą różnice na serii. Ocenisz, ewentualnie zmienisz zestaw. Zacznij od wytłumienia

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drx w pierwszym poście pisałem, że mam zamiar wygłuszyć drzwi ;) Pytałem o dobór głośników, ponieważ chce to zmontować od razu, żeby pięc razy nie rozbierać boczków. 
Generalnie zamówiłem już Morel Maximo Ultra 602, także teraz kwestia odpowiedniego napędzenia ich.


EDIT:
Czy zastosowanie wzmacniacza Alpine 3555 do zasilenia tych Moreli ma sens? Dostałem ten model jako jedną z propozycji w danym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mostku przy odpowiednim ustawieniu gaina będziesz mógł wykorzestac potencjał głośników choć zniekształcenia mogą być większe, ale sądzę że tego nawet nie uslyszysz

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter znalazłem z Hollywood, ma pokrętła do regulacji dla każdego kanałuL/R + przewód remote do sterowania włączaniem wzmacniacza.

Dziękuję za konkretne odpowiedzi.

Co do zniekształceń to myślę, że nie będę nawet chciał odkręcać tego na maks, ale na pewno się będę bawił, żeby te Morele miały co robić, a nie grały bo grały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mądrzejsi :ok:

Jak będziesz miał wszystko w domciu, to daj znać w tym temacie.

Będziemy wtedy "radzić" co i jak.

A w wolnej chwili przestudiuj ten link.

 

Tak wstępnie:

- odłączasz woofery - wszystkie;

- podłączysz się Hi-input pod parę L i  R idące na "stare" przednie woofery;

- ustawiasz potencjometry w konwerterze na min. poziom - czyli aby było jak najmniejsze napięcie na RCA konwertera;

- kable RCA podłączone pod konwerter i wzmak;

- Gain na wzmaku ustawiasz na min.;

- na razie nie podłączasz do wzmaka Moreli;

- ustawiamy switch'e na wzmaku stosownie do konfiguracji pracy - albo 2 x mostek, albo 4 x CH, bez ulepszeń wpływających na brzmienie;

- odpalasz radio i ustawiasz zgodnie z linkiem o ustawianiu gaina... a konkretnie pogadamy jak wszystko skompletujesz :)

 

Nowe okablowanie dla przodu i zasilania mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za rady.
Prawdę mówiąc to czekam tylko na wzmacniacz (mam nadzieję, że faktycznie okaże się sprawny jak zapewniał sprzedający).

Jutro jadę po okablowanie i konwerter Hi-LOW.

Jutro też zacznę demontować sobie boczki, na razie stronę pasażera, obczaję co i jak, którędy idą kable, jak poprowadzić nowe itp. Być może zacznę już powoli kleić maty i pianki.

Co do kabli, to oczywiście zasilanie wzmacniacza, bezpiecznik, kabel masowy i cała reszta będzie nowe.
Przewody do zwrotnic z zestawu i wooferów również.
Tweetery myślałem podłączyć pod seryjne kable, ale zobaczę jeszcze jaką grubość mają te fabryczne( chyba, że lepiej użyć tych z zestawu Morela, to będziemy drzeć deskę :D)

Jeszcze jedna sprawa, jako, że Alpine ma zasilać sam przód i pewnie już tak zostanie na dłuższą chwilę, to zamierzałem ulokować go pod fotelem pasażera, jest tam na prawdę sporo miejsca (w miejsce gdzie seryjnie był montowany wzmacniacz JBL, czyli za/pod schowkiem, chyba nie wejdzie).
Wtedy nie musiałbym ciągnąć zbędnych metrów kabli.
Czy dobrze planuje? Czy jednak wzmacniacz wywalić do bagażnika?


EDIT: Jeszcze kwestia montażu zwrotnic z zestawu Morela, chyba najlepszym miejscem na nie będą drzwi, tzn przymocowanie ich w którymś miejscu do blachy(po wygłuszeniu) po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miejsca tam jest aż nadto ;) 
Co do ciągnięcia przewodów itp, to sam sobie odpowiedziałem dziś rozbierając część kokpitu, do wszystkiego dam nowe kable, tak będzie najpewniej i wbrew pozorom najszybciej, bo kable z radia wychodzą i rozdzielają się w niewiadomym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

Dziś cały dzień walczyłem z montażem zestawu. No i generalnie wszystko założyłem, pociągnąłem kable do wzmacniacza itp no i niestety spotkała mnie przykra niespodzianka...

Podłączyłem wszystko, więc podpinam kleme do akumulatora, usłyszałem strzał, jak dobiegłem do bagażnika to ze wzmacniacza wydobywał się dym... Szybko odlaczyłem kleme oczywiście.

Jak się okazało, żaden z bezpieczników na wzmacniaczu się nie spalił (były 2X20A), ten bezpiecznik na kablu przy akumulatorze też nie ruszony.

Co ciekawe gdy dotarł to mnie wzmacniacz, to miał oba te bezpieczniki 20A popalone. Nie pomyliłem plusa z masą, nie były też podłączone głośniki, chciałem sprawdzić sam wzmacniacz czy działa.

Co się mogło stać? Oczywiście to był sprzęt używany, ale sprzedająca zapewniała że wzmacniacz jest sprawny...

Masa była dokręcona śruba w bagażniku, w miejscu gdzie była fabrycznie masa czegoś innego, śruba do gołej blachy, więc przewodnictwo też było. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zastanawiałem o co chodzi, że oba upalone, ale jakoś musiałem sprawdzić czy działa... Jutro odsyłam, i dostaje pieniążki z  powrotem, są jednak uczciwi ludzie na tym świecie.
W takim razie szukam dalej wzmacniacza, tym razem nowego :D
Upewnię się jeszcze, czy przypadkiem nie popełniam gdzieś  błędu podczas montażu:
Więc tak plus idzie prosto z akumulatora, na przewodzie jest bezpiecznik 40A
Masa jest na krótkim przewodzie na śrubie do karoserii.
Podłączam BAT/REMote/GND do wzmacniacza i podpinam klemę do akumulatora.
Czy robię coś źle? Jeśli tak proszę o sprostowanie.
Oczywiście przewód Remote jest podłączony do konwertera sygnału z radia.


Przejrzałem trochę wzmacniaczy, chyba najbardziej odpowiadałby mi model: Phoenix Gold Z300.4, z racji tego, że  nie muszę tam dawać jeszcze tego konwertera Hi-Low RCA, moc myślę, ze do moich potrzeb będzie optymalna.
Oglądałem jeszcze Crunch GPX-1000.4(ale tutaj trzeba dać konwerter sygnału, znów ma zapas mocy), i MAC AUDIO APM 4.0.
Jednak z tych trzech wybiorę chyba Phoenix Gold, szukam wzmacniacza 4-kanałowego, ponieważ niewykluczone, że w przyszłości jednak najdzie mnie na malutkiego subika do bagażnika, czy zabudowy w nadkole.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc wróciłem po dłuższej przerwie, dotarł do mnie drugi wzmacniacz, tym razem sprawny, model to TEC TA 604.

Podłączyłem wszystko, niestety skorzystanie z wejsć hi-level input odpada, dzieją się jakieś dziwne rzeczy z masą, na tą chwilę(wejście hi-input poza kanałami L-L+ R-R+ ma też pin GND, bez GND są zakłócenia, podłączając GND gdzieś do karoserii, są jeszcze większe, to masy radia jeszcze nie próbowałem, zabrakło mi przewodu).
Skorzystałem więc z konwertera HI level- RCA, początkowo miałem problemy z przesterowaniem dźwięku nawet na najniższych głośnościach, jednak wtedy przypomniałem sobie o forum i linku do ustawiania gain/level.
Niestety na razie zrobiłem to bez miernika bo mój się zepsuł, jutro sobie pożyczę.

Wzmacniacz ma pokrętło Level 8V-0.8V, na konwerterze ustawiłem najmniejszy poziom jaki to możliwy, tak aby tylko coś grało (muszę dokładnie zmierzyć oba kanały, bo niestety na słuch idealnie L=R tego nie ustawię).
Level na wzmacniaczu, w takim wypadku ustawiłem na razie maksymalnie w prawo, czyli na te 0.8V, na razie gra w porządku do głośności moim zdaniem bezpiecznej (17-19 w skali do 30 na radiu) więcej nie podgłaszałem, ze względu na to, że nie jest to jeszcze idealnie ustawione i zmierzone. 

Oczywiście na tą chwilę ,mam wszelkie loudnesy, bas/treble na radiu wyzerowane. Przez ten tydzień miałem te Morele podłączone pod radio i grały, chyba przyjemniej niż pod tym wzmacniaczem, jednak fakt, że tam miałem podkręcony bas/treble, no i grały fajnie tylko do pewnej głośności(poźniej radio wysiadało).

Jak najlepiej w takim razie ustawić napięcia na wyjściu tego konwertera? (czy tak jak było wcześniej mówione na 2V?) a poźniej według kalkulatora liczyć moc na wyjściu wzmacniacza i mierzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...