Skocz do zawartości

Ulepszenie obecnego sprzętu - PASSAT B7


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Z DSP, to zamiast tego Audisona weź coś z Helix-a ( w używce 1000-1200 pln można znaleźć, albo nowy Helix DSP-Mini za ok. 1600 ) - nie będziesz potrzebował wtedy konwerterów Hi-Low.
Bit Ten też nie potrzebuje konwertera, więc to żadne wytłumaczenie dlaczego ma tyle dokładać. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bit Ten też nie potrzebuje konwertera, więc to żadne wytłumaczenie dlaczego ma tyle dokładać.

Jak dokładać. Bit Ten D kosztuje 1400

Wrażenia z odpalenia systemu Dynaudio z forum golfa:

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=598845

System dość mocno ingeruje w źródłowe utwory.

Dziekuje bardzo. Już wiem żeby tego nie robić :)

 

 

A jak się podłącza ori radio pod procesor skoro mam tylko wyjście głośnikowe. 4 kanały wychodzą z radia i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładać. Bit Ten D kosztuje 1400

Mowa o Bit Ten bez literki D :), a to już jest w granicach 700/800 zł.

Link manuala do procesora Audison Bit Ten:

https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2017/07/bit_ten_manual_manual.pdf

Wzmacniacz już masz, poczytaj o możliwościach procesora i może coś zdecydujesz. Konwertery niepotrzebne - wszystko masz w manualu.

 

Jednemu pasuje to a drugiemu coś innego, ale lektura ciekawa i tak część zjadacza chleba nie widzi "słyszy" subtelnej dokładności dźwięku.

Jak będzie słuchał dwóch doinwestowanych i zestrojonych podobnej klasy systemów zapewne może nie zauważyć. Ale jak wyciągniesz przywołanego zjadacza chleba z jego fury i odpalisz system "z kosmosu", to zapewniam Cię, że też tak będzie chciał :hyhy: Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaczek sugerowana cena detaliczna Helix-a DSP Mini z oficjalnej dystrybucji ( www.everpol.pl ) to 1599 pln ( nówka nie śmigana z pełną gwarancją ). Jak pogadasz dobrze z jakimś zakładem Car Audio to myślę, że bez problemu kupisz to za 1500 pln.

 

1500 pln za tego Helixa z linka z allegro to trochę za dużo...

 

Tanie procki Audisona miały podobno problemy z zakłóceniami i wyraźnie słyszalnym poziomem szumów na wyjściach ( nie słyszałem tego osobiście, ale jest o tym dużo wzmianek na różnych forach ). 

 

Ja kupiłem takiego Helixa DSP w używce ( dużo poniżej tych allegrowych 1500 pln ) i jestem mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaczek sugerowana cena detaliczna Helix-a DSP Mini z oficjalnej dystrybucji ( www.everpol.pl ) to 1599 pln ( nówka nie śmigana z pełną gwarancją ). Jak pogadasz dobrze z jakimś zakładem Car Audio to myślę, że bez problemu kupisz to za 1500 pln.

 

1500 pln za tego Helixa z linka z allegro to trochę za dużo...

 

Tanie procki Audisona miały podobno problemy z zakłóceniami i wyraźnie słyszalnym poziomem szumów na wyjściach ( nie słyszałem tego osobiście, ale jest o tym dużo wzmianek na różnych forach ). 

 

Ja kupiłem takiego Helixa DSP w używce ( dużo poniżej tych allegrowych 1500 pln ) i jestem mega zadowolony.

 

Helix MINI ma Out put 6 kanałów ...  A ja chce na pewno 8 kanałów. 

 

Przód woofer tweeter puszcze bez zwrotnic na osobnych kanałach procesora. Do tego Sub. Więc zostaną mi wolne 2 kanały na przyszłość :) A pewnie zamontuje jakiś odseparowany zestaw na tył jeszcze.

Także MINI odpada. :)

 

Znalazłem na olx za 1200 normalna wersje. Pewnie za 1100 by poszedł. Brać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz porzadnie przod i subwoofer to tylne glosniki nie beda Ci potrzebne. Za te dodatkowe dwa kanaly to ewentualnie na 3-way plus sub.

Już teraz są nie potrzebne. Ale ciągle będzie mało :) A na fabryce jak dźwięk był i z przodu i z tyłu było całkiem przyjemnie.

 

Chyba że rzeczywiście 3 Way polecę. Tylko jaki tu midrange dokupić do tych moreli żeby mi jakościowo pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham jak ktoś mówi ze tył jest niepotrzebny. Dla kierowcy to może nie, ale dla pasażerów jak najbardziej. Trochę głupio w towarzystwie, gdy znajomi wiedza ze interesujesz się car audio, a wsiądzie Ci ktoś do tylu i wrażenia będą gorsze niż z seryjnego systemu. Można zrobić tył tak, ze nie słychać go z przodu, np. w nowych Lexusach tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham jak ktoś mówi ze tył jest niepotrzebny. Dla kierowcy to może nie, ale dla pasażerów jak najbardziej. Trochę głupio w towarzystwie, gdy znajomi wiedza ze interesujesz się car audio, a wsiądzie Ci ktoś do tylu i wrażenia będą gorsze niż z seryjnego systemu.

Można zrobić tył tak, ze nie słychać go z przodu, np. w nowych Lexusach tak jest.

 

Wiele można , a Ty wiesz jak to zrobić ?

Zostawcie te opowieści na lepszą okazję , zbudujcie poprawny system front plus sub , a potem zastanawiajcie się jak go "poprawić ".

Niestety obszar optymalnego odsłuchu jest ograniczony i nie da się go zapewnić dla 5 osób , przy czym ilość głośników nie ma tu specjalnego znaczenia . Na tym etapie tyl to rozdrobnienie kosztów a finalnie niższej klasy pozostałe klocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele można , a Ty wiesz jak to zrobić ?

Zostawcie te opowieści na lepszą okazję , zbudujcie poprawny system front plus sub , a potem zastanawiajcie się jak go "poprawić ".

Niestety obszar optymalnego odsłuchu jest ograniczony i nie da się go zapewnić dla 5 osób , przy czym ilość głośników nie ma tu specjalnego znaczenia . Na tym etapie tyl to rozdrobnienie kosztów a finalnie niższej klasy pozostałe klocki .

Nie koniecznie podzielenie kosztów bo budżet mogę zwiększyć niż poerwotnie planowałem :)

 

Ale zgoda że najpierw dopracowany przód a później dokupie zestaw na tył i drugi piecyk na sam sub. I wtedy przód i tył zasile aktywnie na tym alpine co mam.

 

Teraz kupuje ten procesor helix DSP (jednak ma lepsze opinie niż audison bit Ten D) i trochę poszerzam budżet i dokładam midrange na przód. Całe 3way poleci aktywnie na DSP.

 

Pomóżcie tylko wybrać jakiś dobry midrange do 88mm i za komplet do 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam zbudowany poprawny system przedni, z którego jestem zadowolony. Widzę, ze druga elektroda się tu robi, co trochę mnie martwi...

Weź mnie nie martw :) z elektrody uciekłem bo tam nic się nie da już dowiedzieć. Jeden mądrzejszy od drugiego. Tutaj już bardzo dużo się dowiedziałem, uzyskałem pomoc i zainteresowanie tematem. Od tego jest to forum i cieszę się że to działa :)

 

KONIEC SPAMU! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 23 minut temu
Ja już mam zbudowany poprawny system przedni, z którego jestem zadowolony. Widzę, ze druga elektroda się tu robi, co trochę mnie martwi...

Mozesz dyskutowac na temat , masz jakąś konkretną propozycję mieszczącą sie o ogólnie pojmowanej poprawnośći reprodukcji dzwięku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zwrotnice z wysokich zestawów Morela można kupić w śmiesznej cenie. Jeżeli DSP to również wybrałbym takie z 8 wyjściami, ale ja bym brał pod uwagę nie na tył możliwość rozbudowy systemu, tylka na trzy drogi + sub.

Zwrotnice zwrotnica , w ori radiu mam tylko możliwość sterowania wysokie średnie niskie.

Mi się nie podoba że teraz głośniki u mnie krzyczą a nie grają i tu zwrotnice nie pomogą tak jak DSP mam nadzieję. Jeżeli uda mi się na DSP,, ocieplic'' brzmienie to będzie super. Jak nie to pakuję inny zestaw na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym od ściszenia tweeterow i spróbowania ich innego ukierunkowania.

Próbowałem już chyba wszystkiego. RNS 510 tak chyba gra po prostu. Doradzają mi wszyscy DSP i posłucham się. Dam znać za jakiś czas jakie efekty to przyniosło, jak będzie zamontowane :)

 

Teraz tylko midrange szukam i robię 3 way

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moglbym na pytanie odpowiedziec pytaniem, z którego nic nie wynika, bo wiedza tajemna jest nie do pojęcia dla szarych mas, tak jak to niektóre osoby uważają.

 

Tak czy inaczej przy oryginalnym radiu i tak trzeba będzie użyć DSP, to czy autor zdecyduje się na podział aktywny lub pasywny to kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...