Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nakamichi  jak zawsze czujny  :wink:

 

I pytanie to jest dobrym tytułem dla kolejnego forumowego tematu.

 

A nie zasmiecania obecnego.

 

Nawiasem mówiąc czemu mając możliwości sprawdzenia i samemu się przekonania o tym czy owym  autor tematu ma tego nie zrobić?

 

Jedynym hamulcem ma być to że  nie będzie wiedział co to jest ta  " kontrola"?    :-)

 

Edit:

Jak mawia mój przyjaciel

 

Kontrola  to jest... 

 

Podstawa zaufania 

 

:-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No trudno, na tweeterze zostanie zwrotka oryginalna, nie powinno być chyba tak źle, bo po prostu wydaje mi się, że obecnie woofer gra za wysoko, ale "poradzę" sobie z tym ustawiając cięcia na wzmacniaczu. 

 

Pozostaje pytanie czy warto mostkować tego PDX'a na woofery MP 5.16 czy zostawić tak jak jest. Domyślam się, że przy mostku inne parametry wzmacniacza niż moc będą gorsze, stąd pytanie. Oczywiście mogę próbować, ale kobieta trochę już krzywo patrzy na ilość czasu spędzanego w garażu :-)

 

Z innych kwestii, zmniejszyłem litraż skrzynki subwoofera, dokręcając od środka deseczki (zmiana z 33l na 30l jak zaleca producent głośnika) i był to zdecydowanie dobry krok. Mogłem zrobić to wcześniej. Jest bardziej punktowo, nie słychać nic z bagażnika, lepiej zgrywa się z wooferami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie czy warto mostkować tego PDX'a na woofery MP 5.16 czy zostawić tak jak jest. 

 

Zasilałem MP 5.16: Genesisem Stereo 100 (2x50W RMS - w rzeczywistości ciut więcej), DLS A5 (2x85W RMS), DLS A7 (2x60W RMS) - według mnie woofery grały jak trzeba i mocy wystarczało  :]

 

Tak więc mostkowanie kanałów PDX nie ma sensu - moim zdaniem oczywiście  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zostawię tak jak jest. Właśnie mi również bardziej podoba się granie MP 5.16 pod wzmacniaczem typu PDX niż RA40 który miałem poprzednio. Natomiast góra wygrywała w RA40, stad Gienek SA50 już do mnie idzie. Jeżeli chciałbym rozbudować system o średniaki, to kolejny SA50 również by sobie z nimi poradził? Na woofer Genesis dual mono by podpasowal czy to będzie podobne granie z bułą jak przy DLS z serii A (oczywiscie mowa o połączeniu z tym MP 5.16, a nie ogólnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi jak zawsze czujny :wink:

 

 

 

I pytanie to jest dobrym tytułem dla kolejnego forumowego tematu.

 

 

 

A nie zasmiecania obecnego.

 

Uzyłes tego stwierdzenia w tym temacie , to również w tym odpowiedz .

To chyba nie jest zbyt trudne , aby pozostawiało pole do polemiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jeszcze czy to miałoby w ogóle sens pakować ponad 200 W w woofery, gdy subwoofer ma na kanale maks 500 W RMS i na pewno tyle nie dostaje. No nic, przyjdzie Gienek to się potestuje, bo jego grania jestem ciekawy najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jeszcze czy to miałoby w ogóle sens pakować ponad 200 W w woofery, gdy subwoofer ma na kanale maks 500 W RMS i na pewno tyle nie dostaje. No nic, przyjdzie Gienek to się potestuje, bo jego grania jestem ciekawy najbardziej.

 

Dużo tez zależy jak bardzo wymagający i głodny prądu jest dany przetwornik , mp akurat wybredne nie są i nie mają wielkiego zapotrzebowania na waty, ja akurat lubię mieć zapas i mam 350 na jeden woofer A mam ich 4 :D podłącz i posłuchaj sobie jak zacznie grać mp pod mostkiem z pdxa będzie najszybciej i najtaniej wyciągnąć własne wnioski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jeszcze czy to miałoby w ogóle sens pakować ponad 200 W w woofery, gdy subwoofer ma na kanale maks 500 W RMS i na pewno tyle nie dostaje. No nic, przyjdzie Gienek to się potestuje, bo jego grania jestem ciekawy najbardziej. 

 

Pamiętasz jakiś czas temu temat użytkowania wzmacniaczy cyfrowych dla góry pasma .

Widzę , ze powolutku dochodzisz do własnych przemyśleń i jest to najlepsza droga do wyrobienia sobie indywidualnej opinii ,nawet jak całkiem spore grono "słuchaczy" widzi bez zastrzeżeń taką możliwość bo moc im się zgadza to można :wink2:.

Podobnie moim zdaniem nic nie zyskasz spinając kanały w mostek dla wooferów , bo sam potencjalny wzrost mocy ma się nijak do realnych warunków jaki widzi głośnik po takim zabiegu dla PDXa ( kontrola nawet tak powierzchownie pojmowana jak tutaj ) , brzmieniowo tez nie widzę zysku , a rodzi się wiele potencjalnych problemów mogących mieć różne przełożenie na brzmienie w zależności od zakresu w jakim ma to pracować .

A samo wydzielanie większej mocy w wooferach niż na subie nie jest niczym dziwnym w systemach o "normalnym " zrównoważeniu tonalnym, ale potencjalna moc dla suba powinna być wyższa .

 

 

Dużo tez zależy jak bardzo wymagający i głodny prądu jest dany przetwornik

 

Ooooo, możesz sprecyzować jak głodny i ile może go "zjeść " na jeden kęs  :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powoli dochodze do tych wniosków, ale ciężko jest zauważać prawidłowości, bo ciągle poprawiam wiele rzeczy i trudno o punkt odniesienia. DLS RA 40 nie podobał mi się z MP 5.16, ale może były inne wady montażowo-strojeniem, które o tym zadecydowały. Dlatego chcę jeszcze raz sprobowac, tym razem z Genesisami i rozpoczynając od gory systemu, idąc powoli w dół. SA50, Dual Mono, Dualo Mono Extreme. Takiej konfiguracji chciałbym sprobować. Już teraz całkiem podoba mi się to granie które mam, a może być tylko lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powoli dochodze do tych wniosków, ale ciężko jest zauważać prawidłowości, bo ciągle poprawiam wiele rzeczy i trudno o punkt odniesienia. DLS RA 40 nie podobał mi się z MP 5.16, ale może były inne wady montażowo-strojeniem, które o tym zadecydowały. Dlatego chcę jeszcze raz sprobowac, tym razem z Genesisami i rozpoczynając od gory systemu, idąc powoli w dół. SA50, Dual Mono, Dualo Mono Extreme. Takiej konfiguracji chciałbym sprobować. Już teraz całkiem podoba mi się to granie które mam, a może być tylko lepiej PDX V9 najwyżej pójdzie do drugiego samochodu.

Jeśli myślisz już W ten sposób o genesis to raczej bym widział to dmx na woofer a Monoblock na subwoofer zdecydowanie lepiej się sprawdza w tym wypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, możesz sprecyzować jak głodny i ile może go "zjeść " na jeden kęs

 

Ludzie potrzebują cyferek. Bez urazy proszę, ludzie (a nawet użytkownicy tego forum!) potrzebują jakiegoś wyznacznika, który w łatwy sposób mógłby opisać ich potrzebę, niektórzy nazywają to manią cyferek.

 

Prawda jest taka drogi autorze tematu, że z przyjemnością mógłby być słuchany system podzielony pasywne, który jest zasilany przez SA30 czy B40 (sam tego próbowałem dla 2-way), a pod takim Stereo 100 miałby ten "lekki" zapas mocy, której się nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie potrzebują cyferek. Bez urazy proszę, ludzie (a nawet użytkownicy tego forum!) potrzebują jakiegoś wyznacznika, który w łatwy sposób mógłby opisać ich potrzebę, niektórzy nazywają to manią cyferek.

 

Prawda jest taka drogi autorze tematu, że z przyjemnością mógłby być słuchany system podzielony pasywne, który jest zasilany przez SA30 czy B40 (sam tego próbowałem dla 2-way), a pod takim Stereo 100 miałby ten "lekki" zapas mocy, której się nie używa.

 

Tu akurat nie o to chodzi , bo tak się nie da odpowiedzieć , tylko nie wszyscy o tym wiedzą :wink2:.

W systemie aktywnym dla danej mocy nie da się pobrać większego prądu , bez względu na rodzaj wzmacniacza :), czy tez sposób jego  podłączenia , nawet jak wzmacniaczowi deklarują prąd wyjściowy 100 A .

 

 

 

Prawda jest taka drogi autorze tematu, że z przyjemnością mógłby być słuchany system podzielony pasywne, który jest zasilany przez SA30 czy B40 (sam tego próbowałem dla 2-way), a pod takim Stereo 100 miałby ten "lekki" zapas mocy, której się nie używa.

 

I to jest ten kierunek który zdecydowanie polecam , pora zdać sobie sprawę , ze normalnie użytkowany system generuje moc rzedu 5 W przy poziomie rzędu 90 dB .  Słuchaj brzmienia a nie mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jestem ciekawy czy Genesis to dobry wybór dla MP 5.16...
Wiele lat ProaTeam budował systemy oparte na w/w sprzęcie. Osiągnął najwięcej na zawodach w kraju jak i za granicami. Nie szkoda czasu na dalsze zastanawianie?

Od lat wiadomo że to zgrany duet... z pionkiem na źródle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Podejrzewam, ze są za to odpowiedzialne inne liczby, być może mniej marketingowe

W tym rzecz!

I nie oczekuj, że ktoś tu napiszę, która konkretnie "liczba" będzie dla Ciebie tą najistotniejszą i będzie opisywała ten parametr wzmacniacza, który spowoduje poprawę poszukiwanego przez Ciebie aspektu brzmieniowego.

Genesis potrzebuje czasu. Moim skromnym zdaniem, pomijając kwestię rozgrzania, ze wzmacniaczami tego producenta trzeba się długo poznawać. Są wzmacniacze, które zaraz po podłączeniu odbierasz tak samo, jak po kilku tygodniach słuchania, a z Genesisami miałem inaczej. Grają specyficznie, ale możesz to dwojako odebrać. Mogą spodobać się Tobie na początku i potem znajdziesz wady, które będziesz próbował ujarzmić strojeniem lub odwrotnie - podłączysz i po godzinnym słuchaniu w garażu będziesz niezadowolony, za kilka dni podejdziesz do tematu na chłodno, posłuchasz, coś przestawisz, znowu posłuchasz i powiesz, że to strzał w 10.

Ja w ten sposób zapamiętałem przygodę z 2 wzmacniaczami tej marki.

W telegraficznym skrócie - daj mu czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad drugie podejscie, przy DLS pokpilem trochę ta sprawę, zobaczymy jak będzie dalej.

 

Jeszcze jedno przemyślenie, puszczając pełny sygnał do wzmacniacza i tnąc go później zwrotka, wzmacniacz będzie szybciej się rozgrzewał niż tnąc go DSP przed wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo od 20Hz do 20000Hz "chłonie" waty wyjątkowo nierównomiernie ;)

 

Im niżej, tym więcej, im wyżej tym mniej...

Dlatego pełne pasmo na wzmaku bardziej go obciąża niż pocięte na DSP i podane na oddzielne kanały.

Niskie najbardziej, średnica jak sama nazwa wskazuje, wysokie najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...