Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nigdzie ich nie slyszalem, kupilem je w ciemno, tak samo jak sugerujac sie opiniami z tego forum bylby to zakup w ciemno, tak samo z odsluchem w czyims aucie. Co za roznica. Szukalem wzmacniacza z przestrzenia, bez buly na dole, z dobra scena. Czytalem wiele tematow i postanowilem sprobowac, cenowo wychodzilo to dla mnie dobrze. Wole sam sie przekonac co i jak. Jezeli nie bedzie mi sie podobalo to sprzedam je dalej i zainteresuje sie czyms innym.

 

Najsmieszniejsze jest to ze nie kupilem A4, tylko A6 i A1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze się nie skończy, mam jeszcze z 3-4 konfiguracje na piecach, które chciałbym przetestować, conajmniej dwa tweetery inne, DSP, woofery w kick panelach, dodanie średniaka... plan na conajmniej 10 lat już jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BR dostaje polowe tego co dostawał w zamknietej. Nie do konca rozumiem, bo jakbym miał teraz wzmacniacz 1kw to musiałbym mieć go skreconego na 1/4 bo po prostu basu z subwoofera byłoby za dużo... chyba w słuchaniu muzyki nie chodzi o to, żeby było wszystko rozkręcone na maksa i robiło hałas. Różnica jest taka ze niskie częstotliwości np. 30 Hz graja podobnie do 40 Hz, w zamknietej 30 Hz nie było słychać a 40 Hz było znacznie głośniej... Jeszcze wiele różnych testów przede mna bo może faktycznie wzmacniacz 1kw i skrzynka closed lepiej by zagrała, ale na chwile obecna to co mam teraz gra najlepiej z tego co miałem do tej pory. Poza tym sam mówiłeś ze Ultimo Ti nie ma wiecej niż 600W RMS, bo potem wymięka.

 

A ten Helix na suba zaciekawił mnie również dlatego, ze można zmieniac mu DF, będę mógł popróbować jak to zmienia jego granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BR dostaje polowe tego co dostawał w zamknietej. Nie do konca rozumiem, bo jakbym miał teraz wzmacniacz 1kw to musiałbym mieć go skreconego na 1/4 bo po prostu basu z subwoofera byłoby za dużo... chyba w słuchaniu muzyki nie chodzi o to, żeby było wszystko rozkręcone na maksa i robiło hałas. Różnica jest taka ze niskie częstotliwości np. 30 Hz graja podobnie do 40 Hz, w zamknietej 30 Hz nie było słychać a 40 Hz było znacznie głośniej... Jeszcze wiele różnych testów przede mna bo może faktycznie wzmacniacz 1kw i skrzynka closed lepiej by zagrała, ale na chwile obecna to co mam teraz gra najlepiej z tego co miałem do tej pory. Poza tym sam mówiłeś ze Ultimo Ti nie ma wiecej niż 600W RMS, bo potem wymięka.

 

A ten Helix na suba zaciekawił mnie również dlatego, ze można zmieniac mu DF, będę mógł popróbować jak to zmienia jego granie.

Nie będzie dużo głośniej niż Ci się wydaje ale zyskasz napewno dużo więcej pozytywnych aspektów. Pytanie czym sciszasz ;)? Radiem czy gain bo jeśli gain to błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chciałem głośniej, tylko dokładniej i zająć się strojeniem.

 

Co do tej regulacji głośności subwoofera, to ustawiając gain na wzmacniaczu robimy to dla pewnego napięcia na wejściu, ale zmniejszając poziom subwoofera w radiu zmniejszamy napięcie na jego wyjściu? Czy nie lepiej wtedy wypuścić sygnał w domyślnej głośności (pełnej) z radia i dostosować to do wymagań skręcając gain na wzmacniaczu? Pytam bo takie ustawienie zagrało u mnie zdecydowanie lepiej na tweeterach (poprzednio miałem większy gain na wzmacniczu i ściszone na x-over w radiu). Zmniejszając gain na wzmacniczu i ustawiając w radiu poziom kanału na 0 (zamias wartości ujemnych) zrobili się dużo przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem jest prawdziwe? Tzn. jeżeli zmniejszymy poziomy kanału w radiu to ostatecznie z radia zostanie wypuszczony sygnał o zmniejszonym napięciu, więc to nie ma sensu, lepiej na radiu mieć wszystko na zero, regulować gainem na wzmacniaczu (z tym że gain można odjąć, aby spasować np. tweetery lub suba z resztą systemu - i to powinno się odejmować na wzmacniaczu a nie w radiu).

 

Tak przynajmniej mi się wydaje, tzn. sam to sprawdziłem i takie wnioski wyciągnąłem. Tweeter pomimo, że wydawał się głośniejszy w systemie, to był bardziej aksamitny dla ucha i nie męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawic slabszy wzmacniacz nie pod czulosc wyjsc na radyjku?

 

To mnie  przerasta :zalamany:

 

Po pierwsze nie odpowiadaj pytaniem na pytanie , tylko skup sie na sensownej odpowiedzi .

Jakie przesłanie stoi za tym , aby nie ustawiać czułości we wzmacniaczu ( bo to Twoim zdaniem błąd ) ?

 

 

Pytanie czym sciszasz ;)? Radiem czy gain bo jeśli gain to błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego z mądrzejszych i doświadczonych bardziej ode mnie co najmniej o głowę bym nie pytał kiedy zabierałem się za budowe swojego systemu każdy powtarzał żeby radio mieć możliwie na zero (jeśli chodzi o podbicia, efekty itp), ustawić głośność na (w moim przypadku 30 bo skala do 35) i wtedy ustawiać gainy żeby złapać ewentualne przestery. Po wszystkim zejść do poziomu głośności tak jak z reguły słucham i ewentualnie coś dodać lub odjąć gainem żeby złapać równowage i żeby nic nie grało mocniej od reszty. Tak do dziś robie i po dziś dzień bez strat w sprzęcie więc Khazar - dobrze robisz i dobrze myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...