Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uzywam maliny juz ponad miesiac i jak narazie jestem bardzo zadowolony

Co prawda musialem kupic telefon bo widfire s pod yatse sie czasami rozkladal ale i tak wypadalo go zmienic wiec nie ma co wrzucac zakupu w koszta ogolne

Raspberry z wiekszoscia inwentarza umiescilem pod siedzeniem pasazera w gabce uzywanej do filtrowania wody wiec wstrzasy (HDD) w jakims stopniu napewno ograniczylem,karta dzwiekowa wyladowa w okolicach radia 

 

http://thumbnails110.imagebam.com/38638/9eb763386373709.jpg

 

Do tej pory nie udalo mi sie znalezc formatu audio ktorego nie dalo by sie w malinie odtworzyc (inna sprawa w jakim jest on dalej wysylany)

Zuzycie pradu podczas odtwarzania calego zestawu wedlug chinskich miernikow  wynosci max 0.55A/12v wiec raczej pomijalne

Na caly zestaw sklada sie raspberry,karta wi-fi na usb,karta dzwiekowa creative x-fi,aktywny hub,dysk 500 Gb oraz przetwornica napiecia 5V/6A

W kodi mozna ustawic zeby malina sie wylaczala po ustawionym czasie bezczynnosci i wtedy zuzycie pradu spada do 0.05A/12V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siema!

Jako autor wątku przedstawię moje plany na car audio.

Miałem do tej pory radio CDC40 Opera + wyświetlacz GID 5 cali Opla + sterowanie z kierownicy.

Brakowało mi wyjścia na wzmacniacz i nowoczesniejszych niż zmieniarka form dostarczania kontentu.

Mam już na półce wzmaka Genesis Dual Mono i cyfrowy DSP Panasonica. Początkowo planowałem podpiąć pod androida ale ostatecznie ten pomysł upadł. Problem stanowi wyciagnięcie sygnału z telefonu po hdmi i dostarczenie ich do DSP. Do tego nie widzi mi się używanie dotykowego ekranu w trakcie jazady. Za bardzo się przyzwyczaiłem do sterowania z kierownicy i radia obsługiwanego bezzwrokowo.

 

Tymczasowo zastąpiłem Operę radiem 1-din JVC KD-X310BTE. 

Zalety:

- czyta FLAC 16bit/MP3/itp prosto z HDD 160GB po USB

- integracja po BT ze spotify w telefonie + możliwość sterowania spotify prosto z radia

- apka na androida wyświetlająca utwór jaki leci w radio przez USB + możliwość sterowania radiem z andka

 

Wady:

- same radio gra trochę gorzej niż Oplowska Opera

- spotify 320kbit po BT gra gorzej niż MP3 320kbit z USB, nie wspominając o FLAC

- nie obsługuje FLAC 24bit

- tragiczny wyświetlacz, kompletnie rozmazany, ciężko coś z niego odczytać, ogólnie kiepska jakość z wyglądu

 

Najbardziej brakuje świetnego wyświetlacza Oplowskiego + komfortowego korzystania z przycisków na kierownicy.

Za radami z tego wątku postaram się zbudować system oparty o raspberryPi/DIGI+. Najważniejszą cechą i za razem najwiekszym wyzwaniem będzie wykorzystanie oplowskiego wyśietlacza GID (do wyświetlenia zawartości audio z XBMC) + starej opery i przycisków na kierownicy (do sterowania muzyką z rapberry PI).

 

System w projekcie wygląda tak:

 

Radio i wyświetlacz komunikują się ze sobą na magistrali MSCAN. Dlatego potrzebne będzie Arduino + CANbus + bluetooth po stronie auta. Canbus będzie nasłuchiwał naciśnięcia przycisków i wysyłał kontent na wyświetlacz. Poprzez bluetooth skomunikuję się z raspberry pi. Po stronie PI stworzę jakąś prostą apkę która będzie odbierała komunikację z bluetooth i poprzez JSONa będzie obsługiwała XBMC. W zasadzie tyle.

 

W tej chwili jestem już w stanie przechwycić wszystkie przyciski z kierownicy i obłsużyć w Arduino. Czekam aż przyjedzie moduł bluetotoh do Arduino to przetestuję sterowanie muzyką z kierownicy na XBMC w laptopie. Największym wyzwaniem będzie obsłużenie wyświetlacza - na razie nie mogę zdekodować komunikatów :)

Raspberry PI kupię już na końcu jak całość będzie grała.

Będę informował jak już jakiś mały sukces odniosę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I drugie pytanie, testował już ktoś Pi 2?

Ja od wczoraj

Wstaje od zera zdecydowanie szybciej od starszej wersji

Zuzycie procka przy otwarzaniu muzyki max 8%,testowo odpalalem kilka encodow 720p i nie przekraczalo 25%

Na starszej wersji przy aktualizacji biblioteki i jednoczesnym odtwarzaniu muzyki czesto mialem 100% pomimo podkrecenia

Ale na nowej wersji i tak czasami cos sie przytnie

Kilka nowych os'ow sie pojawilo,chyba jest nawet jakis dedykowany do samochodu  http://www.engineering-diy.blogspot.ro/2015/01/raspberrypi-carpc-tutorial.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja mam pytanie o USB DAC z Toslinkiem - a wlasciwie chyba powinno byc DDC - bo to nie Digital Analog Converter a raczej Digital Digital Converter :wink: .

No wlasnie co sie tam odbywa na drodze usb audio --> wyjscie Toslink.

Pytanie zwiazane jest z wyborem takowego DACa i nie chcialbym przeplacac jesli nie jest to konieczne. U mnie tor audio bedzie wygladal tak :

Galaxy Tab3.8 na romie Gala i modyfikacji kernela pod Usb Audio --> USB Dac z wyjsciem Toslink --> pxa h700.

Pytanie czy wystarczy juz taka taniocha http://allegro.pl/usb-dac-pcm2704-karta-dzwiekowa-i5660739611.html czy nalezaloby szukac czegos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powinieneś zachować jakość wszystkich komponentów w torze

Z calej wypowiedzi chyba to mozna uznac za wartosciowe stwierdzenie - reszta to z cyklu a moze tak a moze nie a moze h.. a kto to wie :)

Moze podam taki przyklad by pobudzic deko tych z obozu "wiem ale nie powiem... tudziez mi sie nie chce" ;)

Z tego co wyczytalem choc sam nigdy nie mialem z tym stycznosci  :wstyd:  - w przypadku kabli koaxialnych dobry kabel moze robic spora roznice w stosunku do przecietnego. 

Natomiast przy toslinku mozesz miec nawet z pozlacanymi wtykami z platynowymi napisami za pierdyliard zloty a rownie dobra robote zrobi zwyklak z hurtowni :)

Po prostu sek w tym by ktos okreslil co zachodzi podczas procesu biegniecia cyferek z usb i zamiany ich na swiatlo. Czy dokonuje tego jakis pospolity prosty scalak i cala reszta Daca ktora odpowiada za konwersje z cyfry do analoga nie ma tu nic do tego i nie wazne jaki magiczny pcm tam siedzi nic tu nie wniesie - a moze odwrotnie niby cyfra w cyfre a konwersji kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byc moze w okolicach swiat jak bede na dluzej w PL skorzystam z Twej uprzejmosci dajacej mozliwosc porownania tego cacka z moim taniutkim behringerem UCA 222 w tandetnej plastikowej obudowie :)

http://nwavguy.blogspot.de/2011/02/behringer-uca202-review.html z tekstu mozna wywnioskowac ze to calkiem rozsadnie wydane 30 buksow a poki co i tak system w rozsypce wiec na testy musi wystarczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym USB audio trzeba uwazac - na przyklad padalce z Samsunga nie podaja ze USB Audio w ich tabletach jest dostepne dopiero od rozmiaru osiem cali jesli chodzi o serie tab3 :) 

Ja niestety zanabylem tab 3 7 cali i mialem lekkie zdziwko hehe. Nie jest wspierane sprzetowo. No ale w 7 calowcu wogole niewiele jest - osiem cali jest przy nim jak rakieta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dopiero mod podsunął mi ten genialny temat ! :) bo od jakiegoś czasu tez o tym ciagle myślę :) ale nurtuje mnie kilka pytan a zacznę od tego:

a) czy da się z tableta wyciągnąć optyka i puścić sygnał optyczny jakoś do radia, zamiast "aux" w alpince 9853 ?
widzę, że wszyscy uzywają H700 procka ale czy bez niego da się obejść to jakoś ?

Chodzi o bezpośrednie połączenie Tablet --> Radioodtwarzacz przez optyka


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...