Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używałem tego z Helixem DSP PRO

tyle że ten procek ma wejście SPDIF coaxial.

 

http://www.ifiaudio.pl/products-page/nano/idsd-nano/

 

Przy okazji: super brzmienie dac'a i przedwzmacniacza słuchawkowego.

Nie testowałem na wyjściu RCA...

Używałem tylko jako asynchroniczny konwerter USB/Coaxial

Zasilanie z "czystego" źródła (wbudowany aku)

Dzięki temu pracuje z iPadem/iPhonem (przetestowane).

 

Do tego polecam odtwarzacz w AppStore:

Onkyo HF Player (ponoć bitperfect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Testował ktoś może taką dźwiękówkę do Raspberry Pi? http://www.aliexpress.com/item/Raspberry-Pi-HIFI-DiGi-Digital-Sound-Card-I2S-SPDIF-expansion-board-for-Raspberry-Pi-2B-B/32421164097.html

Ciekawi mnie jak wypada w porównaniu do HiFiBerry Digi+ i czy można uzyskać z niej bit-perfect. Cena sporo korzystniejsza w porównaniu do HiFiBerry Digi+

P.S. Pojawiło się Raspberry Pi 3 model B. Na pokładzie szybszy proc i wbudowane WiFi oraz Bluetooth: https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-3-model-b/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem w/w dźwiękówkę o nazwie PiFi Digi+ do Raspberry Pi. Okazuje się, że jest to kopia HiFiBerry Digi+ (transformer version) czyli tej droższej z izolacją galwaniczną wyjścia. Dźwiękówka działa na sterownikach od HiFiBerry i sprawuje się bez zarzutu. Cena sporo niższa od HiFiBerry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. 

Ktoś próbował walczyć z jednostkami dedykowanymi do aut, opartymi o android, jak np. z firmy Joying? 

 

Czy jest szansa na wypuszczenie strumienia audio (zarónwo z CD, jak i innych źródeł jak radio, apki typu youtube, czy zewnętrzny tuner DAB+ podłączany po USB) przez USB DAC? 

 

Mam plan żeby kupić z firmy MiniDSP:

- USB Streamer (USBStreamer is a native 24/192kHz multi-channel (10x10) USB audio to Toslink/I2S/ADAT interface)

- MiniDSP 2x8 KIT : 

  • DIY/OEM friendly platform
  • Configurable by software
  • Plug-In based configurations
  • 172MHz - 28/56bit DSP
  • 24bit ADC / DAC
  • 96kHz sample rate
  • 114dB DR ADC converters
  • 114dB DR DAC converters
  • Balanced & Unbalanced connectivity on RCA and terminal blocks
  • I2S In & Out connectivity for miniDIGI/miniAMP boards

 

Wychodzę z androida po USB do USBStreamer'a i wyjściem I2S do wejścia I2S w MiniDSP 2x8, dalej już 8 kanałów po RCA do wzmacniaczy.

 

Na razie przeglądnąłem sobie temat dość pobieżnie... celem jest uzyskanie jak najlepszej jakości dźwięku i możliwość sterowania głośnością natywnie ze źródła a nie przez zewnętrzny sterownik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Czytałem już tu różne wypowiedzi oraz hipotezy natomiast nie wiem jakie są opcje gotowych rozwiązań jeśli chodzi o radio internetowe oraz odtwarzanie muzyki z kart pamięci.

W mojej instalacji nie mam procesora i dysponuję jedynie radiem. Alpine 9835r tudzież Alpine 9887r. Radia słucham z wygody bo nie chce mi się nagrywać płyt i o ile na 9887r radio w miarę dobrze odbiera tak brzmienie pozostawia trochę do życzenia. Na 9835r jest bardzo dobrze (być może wynika to z roku produkcji jednego czy drugiego odbiornika względem siebie), przestrzeń i szerokość sceny jest nieporównywalnie lepsza niż w 9887r. Natomiast... żeby nie było tak kolorowo, przez większą część czasu radio słucham w trybie mono ze względu na odbiór FM.

 

Co chciałbym osiągnąć? Dużym ograniczeniem jest na pewno brak proca oraz brak światełka w w.w modelach radia. Ratunek to chyba teoretycznie Ipod (i tu nie wiem jak to wypada w przypadku 9835r).

Chodzi mi o radio w wysokiej jakości nawet z jakichś płatnych serwisów ale... żeby w miarę możliwości działało to zdalnie i żebym nie musiał ustawiać miliona rzeczy po włączeniu auta. Muzyka rónież bo są różne serwisy gdzie można sobie układać playlisty.

 

Jakie rozwiązanie moglibyście mi zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. 

Ktoś próbował walczyć z jednostkami dedykowanymi do aut, opartymi o android, jak np. z firmy Joying? 

 

Czy jest szansa na wypuszczenie strumienia audio (zarónwo z CD, jak i innych źródeł jak radio, apki typu youtube, czy zewnętrzny tuner DAB+ podłączany po USB) przez USB DAC? 

 

Mam plan żeby kupić z firmy MiniDSP:

- USB Streamer (USBStreamer is a native 24/192kHz multi-channel (10x10) USB audio to Toslink/I2S/ADAT interface)

- MiniDSP 2x8 KIT : 

  • DIY/OEM friendly platform
  • Configurable by software
  • Plug-In based configurations
  • 172MHz - 28/56bit DSP
  • 24bit ADC / DAC
  • 96kHz sample rate
  • 114dB DR ADC converters
  • 114dB DR DAC converters
  • Balanced & Unbalanced connectivity on RCA and terminal blocks
  • I2S In & Out connectivity for miniDIGI/miniAMP boards

 

Wychodzę z androida po USB do USBStreamer'a i wyjściem I2S do wejścia I2S w MiniDSP 2x8, dalej już 8 kanałów po RCA do wzmacniaczy.

 

Na razie przeglądnąłem sobie temat dość pobieżnie... celem jest uzyskanie jak najlepszej jakości dźwięku i możliwość sterowania głośnością natywnie ze źródła a nie przez zewnętrzny sterownik. 

 

Próbowałem z dwoma różnymi chińczykami Androidowymi. Żaden nie wypuszcza sygnału przez porty usb. Niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Panowie czy ktoś z was testował hifiberry do malinki w wariancie rca? Chodzi mi o to żeby z hifiberry puścić sygnał do rca input w radiu. Takie coś zadziała? Co będzie z jakością dzwieku?

 

Kupiłem klon HiFiBerry DAC+ o nazwie PiFi DAC+. Testuję od wczoraj w domu i mogę powiedzieć, że jak na moje ucho jakość bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy to dla Was nowosc ale Tidal poszedl o krok dalej juz nie tylko bezstratny - jest juz usluga masters 24/96 MQA bez doplat dla pakieru HiFi. 

To sie dopiero onania garazowa zacznie :D

Co prawda tylko z apki desktopowej narazie. Pytanie do maniakow - czy Meridian Explorer 2 USB to najtanszy dac typu plug and play na rynku dekodujacy MQA czy jest cos tanszego co pozwoli  sprobowac tych rozkoszy wysokiego bitratu w Home Audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Sam jeszcze nie przetestowałem mqa jednak

z informacji jakie uzyskałem z wiarygodnego zródła jakość jest na bezkompromisowym poziomie i wytycza nowy poziom przy słuchaniu ze streamingu.

Oferta albumów też jak na początek wstydu nie robi.

Jedynym mankamentem jest konieczność posiadania szybkiego łącza internetowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym mankamentem jest konieczność posiadania szybkiego łącza internetowego .

 

For example: Haydn's String Quartet in D No 5. In hi-res competitor format DSD is 306MB while the MQA file is just 40MB. This compares with 73MB for the 24-bit/96kHz FLAC file and 142MB for the 24-bit/192kHz version.

 

Mysle ze tak jak w opcji HIFI bedzie mozliwosc uzycia funkcji offline i zapisywania interesujacych nas albumow w pamieci urzadzenia - tyle ze to chyba raczej jak juz wejdzie wersja mobilna a nie tylko ta desktopowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A pomyślał ktoś nad takim rozwiązaniem?

http://halin-kvd.blogspot.com/search?updated-min=2014-01-01T00:00:00%2B02:00&updated-max=2015-01-01T00:00:00%2B02:00&max-results=1

 

Może nie jest to "alterntywne źródło dźwieku", ale te Kenwoody KMM, IMHO zabijają funkcjonalnością i obsługą te wszystkie malinki i inne PC wynalazki...

Czytają WAV i FLAC, nie wieszają się, startują w 5 sek, łatwa nawigacja po w folderach itd. I kosztują nowe 200 - 300,- zł. Trzeba tylko dołożyć konwerter I2S -> SPDIF. Jest nawet instrukcja krok po kroku jak to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obsłudze pewnie wygodniejsze (chociaż podejrzewam, że wyszukanie konkretnego kawałka spośród setek innych będzie szybsze na "malinkach").

Przewaga "malinek" jest taka, że odtworzą praktycznie każdy format audio łącznie z "gęstymi" i streamingi z Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...