Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki odbiornik Bluetooth:

post-901-0-38094300-1443571239_thumb.jpg

post-901-0-16069500-1443571255_thumb.jpg

post-901-0-67793600-1443571271_thumb.jpg

 

Niestety na razie nie mam możliwości podłączenia go do procesora. Telefon łączy się z urządzeniem i po wpięciu słuchawek muzyka gra, światełko w gnieździe toslink też się pali.

Patrząc na układy, ktoś jest w stanie powiedzieć, jaki bitrate nadaje to ustrojstwo? Niestety "majfrend" nic na ten temat nie napisał. Zastanawia mnie, na ile muzyka wysłana we FLACu z telefonu lub tabletu (Iphone 6, Samsung Galaxy TAB A) do tego urządzenia + (PXA-H701) będzie "bezstratna".

Wszelkie wskazówki mile widziane :)

 

  • Supports Bluetooth A2DP/IOPT profile
  • Supports Bluetooth v4.0, v3.0/v2.1 A2DP/IOPT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli chodzi o wyjście Optical to powinna pracować pod wybranymi wersjami androida tego typu karta:

 

 

 
Jako DAC bym tego nie używał, bo jakość przetworników nie jest powalająca, ale jako konwerter USB/TOSLINK można spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam, że przez wifi też nie. Pytanie, czy przez wifi bedzie"mniej" bezstratnie niż w przypadku Aptx?

 

A skąd biorą się źródła tych podejrzeń ? To jakieś racjonalne przesłanki , np obliczyłeś wymagana przepustowość łącza dla danego rodzaju pliku , czy przyjąłeś inne podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszane informacje, niestety nie mogę tego potwierdzić na podstawie własnego doświadczenia.

 

To moze lepiej pisać o czymś co było własnym udziałem lub odsłuchem .

Będzie juz chyba 3 lata jak Focal pokazał wysokiej klasy DAC z przeznaczeniem do np samochodu , gdzie komunikacja była mozliwa jedynie za pomocą WiFi. Co więcej obsługiwał nie tylko format kompatybilny z CD , ale tez "gęste" pliki do 96k ( a moze nawet 192 k ).

Nie jest to info zasłyszane ,  posiadam fizycznie ten "klocek" , sugerowana cena miała oscylować wokół  1000 $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli leci po Wi-Fi to zapewne taka transmisja ma korekcję błędów, oprócz tego WiFi wyciągnie kilkadziesiąt Mb/s, a "gęsty" plik będzie miał bitrate co najwyżej kilka Mb/s, więc nie widzę powodu żeby miała się tam pojawić jakaś stratność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem przyzwoicie .

Natomiast te bardziej "audiofilskie" umożliwiają alternatywne zasilanie , "czystym" prądem , a nie takim zaszumionym z USB :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem paręnaście stron na temat układów i daców. Pisano o kablu USB który mógł by emaliować ew zakłócenia lub podać zasilanie przez odpowiedni układ.

Ps. Tablet jako takich zakłóceń nie wydala. warto podać do niego tylko prąd odpowiednim zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio ciągle siedzi mi w głowie temat "android --> wzmacniacz..."

i mam takie pytanie czy ktoś może wie czy z oryginalnego optyka jaki jest w Audi A6 C6 da radę "zakuć" albo dokupić przejściówkę z tego co jest oryginalnie ? (nie wiem jaki to typ złącza właśnie...)



na tym filmiku widać wtyczke na koncu pomaranczowych kabelków - czy da rade to jakoś "przerobić" by wychodziło na toslinka (w planach procek z optykiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...