Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson

otg+ konwerter USB> toslink to część transportu przed procem

 

luukasz19

 To coś wyżej moze byc transportem cyfrowym dla DACa   ale ze wychodzi też analogiem bo ma w sobie swojego DACa, jeśli ten dac nie miesza w sygnale spdif i nie ma podwójnej konwersji to moze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Doczytałem że i wyjście toslink.

A właśnie do telefonu przed procem

 

CHODZI CI O TAKIE CUDO: ?

 

I już powinno to światełko być.

 

Edit.

USB konwerter itd to ja wiem że to część transportu przed procem.

Przecie u siebie jadę z płyty głównej wyjściem toslink do proca.

I cały sygnał jest w domenie cyfrowej a dopiero dac w procu robi z tego analog. Minimum elementów układanki i tylko raz konwersja cyfra analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko raz konwersja cyfra analog.

No oto w całej tej zabawie chodzi :) nie sztuka podpiąc tablet i grać z niego cyfrowo jesli po drodze są jeszcze inne konwersje :)

 

 

 

I wtedy jak mamy zakupiony ten DAC z wyjściem toslink to sygnał wchodzi z urządzenia bez żadnych konwersji ?

więc czy nie jest prościej wyciągnąć optyka z tabletu, zakupić procka i tyle ?

to już trzeba sie dowiedzieć u producenta czy ruszany jest sygnał który idzie na ten wyjsciowy spdif, teoretycznie nie powinnien.

 

  jeśli masz wiedze i umiejętności to wyciągaj tylko ze to nie będzie proste :) baa jeśli w ogóle wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli np. taki DAC nostromo, który wcześniej kolega zalinkował, konwertuje cyfrę z OTG na analog i wtedy w zależności jakiej jakości DAC taki sygnał otrzymamy, natomiast toslink w DACu to nic innego jak przepuszczenie tak zwanego "bit perfect" z tabletu i dalsza konwersja odbywa się przy pomocy DACa w procesorze na analog tak? Kupując takiego DACa za 8 stówek to lekko przepłacamy jeśli zależy nam tylko na światełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba jednak DAC wpływa jakie to światełko poleci dalej... też o tym gdzieś czytałem i potwierdza to teraz luukasz19.

 

Z tym, że to troche dziwne bo na allegro było coś co po OTG puści nam sygnał toslinkiem i nie kosztuje chyba więcej niż 50zł. To czy taki DAC za 800zł poda am "lepsze" światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli np. taki DAC nostromo, który wcześniej kolega zalinkował, konwertuje cyfrę z OTG na analog i wtedy w zależności jakiej jakości DAC taki sygnał otrzymamy, natomiast toslink w DACu to nic innego jak przepuszczenie tak zwanego "bit perfect" z tabletu i dalsza konwersja odbywa się przy pomocy DACa w procesorze na analog tak? Kupując takiego DACa za 8 stówek to lekko przepłacamy jeśli zależy nam tylko na światełku.

DOKŁADNIE :)  ło panie 800zł taka pierdoła.   cyfrowe wyjście w dacu teoretycznie powinno mieć to samo co na wejściu cyfrowym ale to juz zależy jak się producent przyłoży i co kupimy.

 

 

 

Jeśli chodzi o daci to niestety zmieniają charakterystykę grania. na mp3..pl panowie opisują charakterystykę grania różnych dacków.

 

 

a wszystkie wzmaki grają tak samo? o to w tym chodzi są DACi i DACi

 

 

 

w takim tez razie jesli "wyciągamy" sygnał DACem to nie musimy kupować nie wiadomo jakiego drogiego tylko pierwszy lepszy skoro i tak wypuszcza "czysty sygnał" czy się mylę ?

 

DAC nic nie wyciąga, przeczytaj to co było wyżej bo juz praktycznie wszystko zostało napisane. w skrócie w temacie Androida: tablet + usb otg + konwerter usb>toslink to jest to twoje wyciągnięcie światła. potem to sie wpina w proca lub w Daca zależnie od systemu i potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nostromo to nic innego jak cyfra -> analog więc to nie to o co nam chodzi.

 

Nam chodzi o to:

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/konwertery-cyfrowo-cyfrowe-ddc/konwerter-usb-spdif-v2-nostromo-detail

Konwerter USB-SPDIF V2 NOSTROMO

 

Jednak jak za samą konwersję USB -> toslink 490zł hmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze mają swoje brzmienia? TAK to samo dotyczy DACów i kazdego proca, radia, telefonu i innych pierdół które mają swoje DACi.      każdy ma swoje różne kostki zależne od konstrukcji.

 

Tablet + otg usb + konwerter>toslink nie powinnien nic zmieniać jeśli konwerter jest sprawdzony pod tym względem. potem juz twoja wola gdzie wpinasz optyczny spdif.

 

 

 

 


Nam chodzi o to:

http://www.projektno...nostromo-detail

Konwerter USB-SPDIF V2 NOSTROMO

 

a powiedz mi w którym miejscu widzisz tam wyjście analogowe? to idzie miedzy tablet a źródło której przyjmie spdif optyczny lub elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ja już mniej więcej rozumiem... Tak czy inaczej wprowadzenie takiego tabletu do auta wymaga dość dużych kosztów jeśli ktoś nie ma systemu opartego na procesorze. Chyba, że faktycznie DAC (a nie konwerter) i sygnał po AUX do radia ale to sprawa dość dyskusyjna.

 

 

 


a powiedz mi w którym miejscu widzisz tam wyjście analogowe? to idzie miedzy tablet a źródło której przyjmie spdif optyczny lub elektryczny
no tu nie ma wyjścia analogowego bo to nie DAC. Teraz dostrzegam różnicę między DACem, a konwerterem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony jest jeszcze kolejna opcja połączenia tabletu przez komputerek rasberry pi ale to jeszcze wiecej roboty niz sposob z konwerterem usb i tlumaczenie tego odpuszczam :P pomijam ze jeszcze inaczej podpina sie ipoda/iphone/ipada

 

no przez AUX powodzenia( a pisałem coś o podwójnej kompresji...) , najlepiej i jak tanio!  kup kabel rca- jack i wepnij tablet po słuchawkowym a z drugiej prosto do wzmaka wszystko będziesz miał z głowy a jakoś grać bedzie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie zerkam na specyfikacje tego cuda nostromo za pincet... 

I porownuje do i tak moim zdaniem za drogiego na potrzeby auta pudeleczka z jebaja :http://www.ebay.de/itm/321857111880?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT za trocheponad 2 stowki.

 

I wychodzi mi ze oparte sa na tej samej kosci - cm6331A ktora to umozliwia HD AUDIO czyli 24 i 32 bit. (zakladajac ze warto je miec ale o tym pozniej)

Domniejmuje ze wyzszosc nostromo polega na:

Wszystkie stabilizatory pracujące w konwerterze są niskoszumowe.

W części zasilającej kondensatory wersja High Grade.

Trafo separujące sygnał S/PDIF firmy MURATA POWER SOLUTIONS wersja audio.

i kilka innych ladnych sloganow ladnie brzmiacych

 

Pytanie czy nam te cale  vodo niskoszumowe w odniesieniu do zasilania i separacje galwaniczne (kto wie czy nie tylko dla coax) zaraz szlag nie trafi w kontekscie efektu - po wlaczeniu deko mniej niskoszumowego silnika pojazdu podczas odsluchu nie mowiac juz o jezdzie :) 

Czy to suma sumarum (jesli pominiemy onanizacje parkingowa na wylaczonym silniku) nie zrownuje tych dwoch DDC ze soba? :)

 

No i nasteona kwestia to wczesniej wspomniana czy warto isc w 24 bit na przyklad przy h701 podczas gdy wiekszosc serwisow  oferuje jakosc studyjna 24/96 a ze specyfikacji H701 wynika :

# Audio format : linear 16 bit default, up to 24 bit expandable
# Allowed sampling frequencies (Fs) of the audio:
* 44.1kHz from CD
* 48 kHz from DAT
* 32 kHz from DSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka najlepszych konwerterów usb > spidif    to na kości XMOS   .

 

A odnośnie android >OTG >DAC można coś  tutaj  sie  dowiedzieć

 

link do strony 

 

http://www.thewelltemperedcomputer.com/SW/Android/Android_USB.htm

 

Są tam także inne ciekawe strony. 

 

Pudełeczko z jebaja bym wybrał osobiście . Już miałem nisko szumowe  tranzystory schottky-ego w sekcji zasilania dac  - ja nie usłyszałem różnicy.

 

A z rozdzelczością 24   bity  to i tak ostatnie ogniwo skonwertuje do swojej (czyli natywnej ) rozdzielczości bitowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem wam, że to nie jest temat do ogarnięcia w 1 dzień. Można sobie nawet sprawić takie bezprzewodowe urządzonko wi-fi i bezprzewodowo przesyłać sygnał z telefonu, a owe urządzenie wypuszcza go w światełku. Muszę poszukać jakichś nowych źródeł, polecam np (ciężko mi nawet opisać link bo niektórych spraw tam nie ogarniam i muszę jeszcze nieco doczytać...): http://www.audiostereo.pl/tablety-mobilne-playery-telefony-i-akcesoria-dla-jakosci-audio-hifi_107044.html/page__st__180

Jest dużo nowości... tylko trzeba do nich dotrzeć. Jest to temat dość niszowy i ciężko o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa już o światłowodach i róznych kombinacjach alpejskich...

czy ktoś wie co to za złączke kabla optycznego w Audi A6 C6 ?



taki podwojny pomarańczowy - czy z tego tez da się "wejść" na radio (usb do tego odtwarzacza) i wyjść dalej sygnałem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze koledzy jeśli chcecie prosto np. do proca alpiny czy helixa to wystarczy jakiś konwektor USB-SPDIF

np.



wtedy tablet za ok 200zł ->adapter spdip -> proc i leci plik 24 bitowy

Pamiętać trzeba aby tablet obsługiwał wyjście 24bitowe. za 500zl mamy stację która nadaje 24 bitach na androidzie gdyby ktoś jednak był bardziej niż za ipadami.


Na aliexpresie jest troszke tego na spradzonych układach za ok 100zł
http://www.aliexpress.com/item/Hi-Fi-CM6631A-192KHZ-to-Coaxial-Optical-SPDIF-Convertor-DAC-Board-24bit-USB-2-0/2042220772.html?spm=2114.031010208.3.159.iZB0j7&ws_ab_test=201556_8,201527_2_71_72_73_74_75,201409_2
 

lub gotowa konstrukcja 32 bitowa..
http://www.aliexpress.com/item/2015-SMSL-M6-USB-OTG-DAC-headphone-amplifier-HIFI-EXQUIS-CM6631A-AK4390EF-chip-32bit-384Khz-decoder/32416436141.html?spm=2114.031010208.3.10.enyMt6&ws_ab_test=201556_8,201527_2_71_72_73_74_75,201409_2


lub
http://www.aliexpress.com/item/ES9018-Hi-End-DAC-192k-32bit-With-RCA-And-Balanced-Output-free-shipping-KIT/1391876163.html?spm=2114.031010208.3.10.lEel9X&ws_ab_test=201556_8,201527_2_71_72_73_74_75,201409_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...