Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Cena maliny + digi+ to jakieś 300zł

 

nie no Panie! kupuje od Ciebie 100 sztuk na handel na forumie. tylko napiszę jeszcze jakiegos posta ze malina jest przecudna aby sie ludzie napalili.

a tak poważnie to digi + izolowany galwanicznie kosztuje 35 ojro. co jest na nasz polski srut jakies 150 zeta. do tego dochodzi clo i vat jakies 70 zeta no i nieodzowna wysyłka ze Szwajcarii bedzie ze 20 ojro czyli 85 zeta wiec razem masz 150+70+85=305  zeta za samą kartę digi +

 

a jeszcze musisz kupic i obudowę za jakies 70 netto (bez vatu i cła) no i dokupic podstawowy element czyli malinę.

 

wychodzi ze wydatek 800 zł na asusa z zasilaczem jest porównywalny z wydatkiem na maline z hifiberry (gdzie aktualnie wyjdzie +20% z uwagi na kurs Franciszka CHF)

 

pytanie podstawowe zostaje, czy asus obsłuży dotykowy ekran...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ze nie samym Hifiberry czlowiek zyje i jest jeszcze inna dzwiekowka, ktora tez daje swiatelko? :) Male chinskie raczki za 15 dulkow z przesylka w cenie podsylaja z tego co ostatnio szukalem. A dla tych co problem maja jak tu podtrzymac zasilanie malynie jak wysiadaja na chwile, kupcie najzwyklejszy powerbank do telefonu, malince spokojnie wystarczy i nie trzeba nic kombinowac z przekaznikami czy inszymi cudami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sinoff, przypomina...  ...dobrze tylko coś poszło ku nowemu.

Ależ ja absolutnie nie neguję tego całego trendu aby do przodu (nawet kilka miesięcy już smartfona używam :) )  iść bo i problemy nie piętrzą się przede mną - tak się z boku tylko przyglądam i pewne rzeczy zauważam. Jeśli już maja być jakieś analogie z tą dyskusją z HA to te kilka lat mnie martwi bo jak patrzę po postach w tym temacie, to my jesteśmy na początku tej kilkulatki.

 

 


Zwróć również proszę uwagę,że problemy z maliną ... ...stąd tyle dyskusji, kto zrobił co i jak.

A ja bym poszedł krok dalej i bym powiedział, że obsługa maliny to jest fajna i w aucie ale na chwilę obecną nie dla kierowcy tylko dla pasażera :)

I to jest moim zdaniem podstawowy problem... z resztą zobacz co Adamu napisał w tej kwestii.

 

 

 


ja jestem skuszony ale na 15 do babci na urodziny ide wiec troche mi ten spot koliduje.

To siła wyższa jest :) No ale jak Ci by się jednak udało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem ze stodoły MK808 taki stik z androidem

wgrałem mu xmbc właściwie  KODI

steruje się smartfonem przez Yatse

szkoda że ma tylko wyjscie HDMI

trzeba mu karte dzwiekową na usb mam gdzieś xonara u3

i może coś z tego będzie

albo i nie bo mk808 nie wykryje karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Panie! kupuje od Ciebie 100 sztuk na handel na forumie. tylko napiszę jeszcze jakiegos posta ze malina jest przecudna aby sie ludzie napalili.

a tak poważnie to digi + izolowany galwanicznie kosztuje 35 ojro. co jest na nasz polski srut jakies 150 zeta. do tego dochodzi clo i vat jakies 70 zeta no i nieodzowna wysyłka ze Szwajcarii bedzie ze 20 ojro czyli 85 zeta wiec razem masz 150+70+85=305  zeta za samą kartę digi +

 

a jeszcze musisz kupic i obudowę za jakies 70 netto (bez vatu i cła) no i dokupic podstawowy element czyli malinę.

 

wychodzi ze wydatek 800 zł na asusa z zasilaczem jest porównywalny z wydatkiem na maline z hifiberry (gdzie aktualnie wyjdzie +20% z uwagi na kurs Franciszka CHF)

 

pytanie podstawowe zostaje, czy asus obsłuży dotykowy ekran...

Nie dociekałem tej ceny do końca, znajomy sklep jakieś pol roku temu mi to zalatwil za 180zl :P 

A obudowa to nie wiem czy taka potrzebna, mam jakąś a i tak raspi ciągle leży bez :D

 

BTW. do raspiego za ok. 300zl jest dedykowany 7" dotykowy ekran, jakby się znalazło więcej osób to może coś z ceny udałoby się zbić, ew. można załatwić z adapterem na usb który łyknie nawet Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu, nie wiem skąd Ty te kwoty wyczarowałeś. Dwie karty HIFIBERRY digi w wersji uboższej wyszła mnie z rejestrowaną przesyłką ubezpieczoną ze Szwajcarii około 340 zł. Dajmy więc 170 za HifiBerry plus 140 zł za Malinę B+ z przesyłką. Obudowę kupujesz zwykłą tą na metalowych słupkach i ją dostosowywujesz. Z tego co wiem, ten asus nie będzie miał zasilacza 12v tylko 230v, co zmusza Cię do zapewnienia zasilania również jemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW a paczka przyszła Ci po cle czy zwyczajnie sliznęła jak to bywa w Pl?

Bo wysyłając paczkę, do de Szwajcarzy wymalowali jak byk na paczce na zewnątrz,ile jest za towar (obudowy i karty) wysyłka także brana z ich sklepu internetowego.

Mam jeszcze tą kopertę z pierdyliardem znaczków. Więc zainteresowanym mogę foto wrzucić na pw.

Na koniec przy odbiorze paczki ( opłacone hifi 35 eur + 15 obudowa =50 eur), plus wysyłka, doszło dokładnie 33,20 eur do doplacenia przy odbiorze paczki jako cło i VAT.(nie wiem czy w tej kwocie jest zawarta jakaś dola dla poczty, nie wynikałem, bo miałem wybór odbieram i płacę albo odsyłają.)

Tak więc summa summarum zakup hifiberry to taki sam koszt imprezy jak zakup maliny z akcesoriami. (65 eur to był najtańszy zestaw gdzie było wszystko co potrzeba, tj. Malina w wersji b+, adapter wifi, obudowa, kabel hdmi, przejściówka hdmi-dvi, karta SD, zasilacz, kabel micro sd, wysyłka była w cenie,można szukać pojedynczo, ale wtedy koszt przesyłek zeźre oszczędność )

I wcale to wszystko nie wychodzi mega tanio.

Mnie na dziś kosztowało 650 zł nie licząc jeszcze jakiegoś dysku czy routera wifi, oba po 150-200 zł co daje jak strzelił ok tysiaka za w pełni funkcjonalny rozwiązanie.

Trudno więc mówić o "budżetowym" rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Można sterować za pomocą smartfona lub tabletu

 

 

To przecie RC- remote control-   zdalny pulpit , podrobiony na potrzeby Asus-a i nazwali  to sobie  WiFi- GO 

 

 

 


pytanie podstawowe zostaje, czy asus obsłuży dotykowy ekran...

 

Nie asus tylko kazdy komp a dokładnie to  windows  obsłuży .

Touch  podpina sie przez usb ,dostajesz soft ,instalujesz i już masz dotykowy display.

No i ten asus już  ma kartę wi fi,bluetoth  na pokładzie .To taki laptop bez wyświetlacza właściwie. 

Zasilanie tylko trzeba zapodać ,bo nie wiem czy 12 v z zasilacza pobiera  czy 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale ten setup to tak nie bardzo pod windę chyba że jakaś mega lekka wersja bo tak to zamuli w pytę.

I jedno co mnie boli to,że robiąc nowy produkt zastosowali starodawne usb 2,0 zamiast 3,0.

No i sony wyprodukowało 100 tys sztuk, właściciele liczyli że się sprzeda w pierwszy dzień 10 tys a już ni ma. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pi2 jest 6razy szybszy od jedynki więc i czas uruchamiania spadł ale tylko o połowę?

 

Bo to tak nie dziala, 6x szybszy w operacjach wielowatkowych, ale tylko 1,5x raza szybszy w jednowatkowych. A na predkosc startu systemu wplywa wiele rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie z innej perspektywy - obsluga muzyki + jakiejs zewnetrznej navki na raz nie będzie zbytnio zmulać tego urządzenia :) + super opcja do postawienia czegos w domu - niekoniecznie w aucie, co bedzie cichutkie i w miarę sprawnie śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...