Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myslalem ze zlotouchym od mp3 wiedna uszy i puchna kondy we wzmacniaczach...

Poza tym jak mozna poznac czy album jest dobry sluchajac go w empeczy ktory taaaaak wiele tresci dzwiekow sceny kastruje dodatkowo super sprzet to kilkukrotnie uwypukla i "nie da sie sluchac" - przynajmniej tak czesto gesto sie pisze "swiezakom" w ich temacie... :)))))))

Chlopaki mam straszna beke widzac jak potraficie naginac ideologie do swych potrzeb.

 

Edit:

No i zeby nie bylo ze mnie wzielo tylko na czepianie sie watpliwie uzasadnione. Bo to wyzej to tak deko pod wlos i z przymruzeniem oka oczywiscie.

Niestety to co napisze teraz to juz na serio i bardziej powazny temat.

Wytlumaczcie mi Panowie jak wy wyobrazacie sobie polaczenie dwoch pojec:

sterowanie wasza muzyczna szafa za pomoca telefonu i. Bezpieczne kierowanie pojazdem?

Serio nieogarniam jak przewaznie juz powazni ludzie a nie nastolatkowie mysla o trafianiu w strzaleczke na ekraniku dotykowym 5 cali oddalonym na odleglosc ponad pol metra i jednoczesnym pelnym skupieniu na drodze i kierowaniu pojazdem?? A moze jeszcze lepiej trzymajac ten telefon w dloni!

I nie chodzi mi o Was - az taki altruista dobry samarytanin to ze mnie nie jest.

Tylko na mysl ze jakis za przeproszeniem baran wyjedzie na mnie zza zakretu na czolowe bo deko sie rozproszyl przy zmianie albumu probujac lapac wypadajacy z dloni telefon .... To mnie krew zalewa delikatnie mowiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hello.

 

 

 


W jednym momencie tematu ocieracie sie idealistycznie o bit perfect e w innej wspominacie o sredniej jakosci radiu cyfrowym i streamujacym mp3 spotify..

 

Czy to mp3 czy hi res to bit perfekt" zachowa sie" tak samo.

I to tak do czego został stworzony. Wysle jedynki i zera w niezmienionej kolejnosci. A czasem trzeba i my py trzy posłuchać.

Oby tylko uszy nie krwawiły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na mysl ze jakis za przeproszeniem baran wyjedzie na mnie zza zakretu na czolowe bo deko sie rozproszyl przy zmianie albumu probujac lapac wypadajacy z dloni telefon .... To mnie krew zalewa delikatnie mowiac :)

właśnie o to się rozchodzi. Równie dobrze można jeździć z laptopem na kolanach/fotelu pasażera i też bedzie grało :)

To powinno być wygodne, jak sobie robię odsłuch w garażu na spocie czy w garażu to ok, ale jak jadę po drodze to wolałbym słuchać muzyki i być skupiony na prowadzeniu, a nie konfiguracji hotspotu, ustawianiu IP i odpalaniu yatse, a później wybieraniu albumu z terabajtowego dysku :) i tak w kółko bo akurat się zatrzymałem na stacji benzynowej czy poszedłem do sklepu na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne kierowanie pojazdem?

Można było się spodziewać że w takim kierunku ten temat w końcu zmierzy, choć śledzę i podziwiam, bo ostatnio - najciekawszy temat w tym dziale :ok:

Może Ci co maja to rozwiązanie parkują jak szukają w katalogach? :luka:  A może są kompletnie nie odpowiedzialni :zdegustowany:

Wcześniej o tym było - każdy wybiera najbliższe mu rozwiązania.

Ja traktuję to jako ciekawostkę. Korzystałbym z tego, jeśli już kiedyś, to na postoju. Bo zachęcająco brzmi mieć całą muzykę na jednym hdd i to w bezstratnej jakości :)

EDYT

pavliq, byłeś szybszy :) ale przekaż identyczny :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W yatse mozna uzywac komend glosowych do sterowania (rowniez po polsku)

Troszke sie tym bawilem i nawet to dziala (przynajmniej komenda nastepny)

 

play : graj 
pause : pauza
stop : stop
toggle mute : wycicz
next : następna, następny
previous : poprzedni, poprzednia
forward : przewiń, do przodu, naprzód
rewind : do tyłu, cofnij
search : szukaj, przeszukaj, wyszukaj
synchronize : synchronizuj
watch : oglądaj)
listen : słuchaj
play : włącz, graj
random : losowy
movie : film
show : serial
episode : część, epizod
song : piosenka, piosenkę
album : album
artist : artysta, artystę
genre : gatunek
music : muzyka, muzykę
next : następny
latest : ostatni
 
 
Zakup unlockera yatse znacznie taniej (przynajmniej 2 tyg temu ) wychodzil na stronie tworcy niz na google play
Poza tym wyszukiwarka np albumow sama filtruje przy wpisywaniu wiec naprawde idzie to nawet bez komend ogarnac
Napewno szybciej znajde interesujacy mnie kawalek na zapelnionym dysku 500 Gb niz przyciskiem search folder w alpine 9813 wsrod kilku dziesieciu mp3 na 700 mb plycie w odtwarzaczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam od września strumieniowania ze Spotify czy Wimp (częściej wimpa z uwagi na bezstratny materiał audio) w telefonie po bluetooth do radia (bo tak fabryczne radio umożliwia) i jakoś nie narzekam na brak komfortu ale nie potrzebuje też przeskakiwać miedzy albumami w czasie jazdy. włączam i jade. ba nawet jak sie zatrzymam na przysłowiowej stacji to aplikacja robi pauzę i po czym jak wsiądę ponownie do auta w celu kontynuowania jazdy odtwarza automatycznie dalej. Nic nie muszę odpalać za każdym razem od nowa.

 

a cały proces obsługi jest łatwiejszy niż kiedyś bywało z odsłuchem płyty z mp3 na standardowym radiu. tam znaleźć utwór to było wyzwanie nawet na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest coś takiego jak listy odtwarzania?

Wtedy sobie ustalasz jak chcesz i co ma grać. A  list można mieć kilka.

Nie wspomne już o odtwarzaniu albumu\artysty\gatunku.

Tak mam w JRiver ,to i pewnie w malince można wybrać player z taką funkcjonalnością (?) I co z funkcją resume?

Jeżdze już długo bez monitora i jakoś mi to nie specjalnie przeszkadza że nie widze co gra. I nie wiem jak inni użytkownicy ale bym nie przesadzał że tak znowu ciągle szukamy tych utworów po folderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu ja mysle ze pavliq bardziej pisal o rozwiazaniu malinowym. Tak wjazd na stacje i motor stop wiaze sie z ponownych startem systemu. Kazdy sklep i znowu system malinowy startuje od nowa. Chyba o to chodzilo - Ty korzystasz po prostu z bluetooth to co innego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu ja mysle ze pavliq bardziej pisal o rozwiazaniu malinowym. Tak wjazd na stacje i motor stop wiaze sie z ponownych startem systemu. Kazdy sklep i znowu system malinowy startuje od nowa. Chyba o to chodzilo - Ty korzystasz po prostu z bluetooth to co innego :)

no to faktycznie moze byc upierdliwe. im dalej w las tym więcej problemów. choć moze jakiś przekaźnik z opóźnionym wyłączeniem by na podtrzymanie na czas tankowania załatwił sprawę wyłączania malinki.

 

najpierw uruchomię i się pobawie, jak bedzie bez sensu to wrócę do klasycznych form :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak mozna poznac czy album jest dobry sluchajac go w empeczy ktory taaaaak wiele tresci dzwiekow sceny kastruje dodatkowo super sprzet to kilkukrotnie uwypukla i "nie da sie sluchac" - przynajmniej tak czesto gesto sie pisze "swiezakom" w ich temacie... ))))))

 

To zróbmy tak...

Skoro negujesz istnienie takiej przypadłości co lepszych systemów audio, że są wrażliwe na jakość podanego materiału, do tego stopnia, że przy padaczce zaczyna się sypanie po uszach itp akcje.

Ty przywieź ten sam album w mp3 ja zaś go jeśli mnie poinformujesz jaki nabędę w tłoczonej wersji nie mam zamiaru nic nikomu narzucać bo mi się nie chce posłuchasz sobie i sam wyciagniesz wnioski.

Podobnie radio DAB, ja widzę jego zalety odnośnie analogu, choćby brak szumów itp.

Serio nieogarniam jak przewaznie juz powazni ludzie a nie nastolatkowie mysla o trafianiu w strzaleczke na ekraniku dotykowym 5 cali oddalonym na odleglosc ponad pol metra i jednoczesnym pelnym skupieniu na drodze i kierowaniu pojazdem?? A moze jeszcze lepiej trzymajac ten telefon w dloni!

I nie chodzi mi o Was - az taki altruista dobry samarytanin to ze mnie nie jest.

Tylko na mysl ze jakis za przeproszeniem baran wyjedzie na mnie zza zakretu na czolowe bo deko sie rozproszyl przy zmianie albumu probujac lapac wypadajacy z dloni telefon .... To mnie krew zalewa delikatnie mowiac

 

No to musi Cie zalać krew bo ja nie używam casów choć posiadam dwa skórzane, płyty zazwyczaj jeżdżą na tylnej kanapie,która używam sporadycznie, albo wciśnięcie w siatki oparcia przednich siedzeń, to teraz pomyśl na ile mnie rozprasza...

Obrócić się na żywca do tyłu i szperanie za garścią płyt luzem, następnie ich przejrzenie na kolanach, wyciągnięcie płyty z napędu, włożenie nowej, spojrzenie na ekran by ustawić kawałek?

Uprzedzę Twoje oburzenie, prawo jazdy posiadam 18 lat, posiadam ich 4 kategorie, jak do tej pory bezwypadkowo (oby tak dalej) mimo, że nie robię 10 czy nawet 20 tys km a bardziej 100 rocznie patrząc na poprzednie lata.

Więc Jaca daj na luz nie można się dać zwariować. Jak ktoś jest debilem, to rozbije auto czy zrobi komuś krzywdę i bez rozpraszaczy.

W moim zaś przypadku śmiem twierdzić że wybranie albumu z tel polepszy bezpieczeństwo. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucku wiec chyba potwierdziles tylko moja teze ze napalanie sie na spotify i dab nadawany 128-256 kpbs przy jednoczesnym pitoleniu o bitbperfekcie i hajendowosci swego zestawu to lekki mezalians pojec?

Skoro Ci Twoj wymuskany system "sypie po uszach" przy mp3 320 kpbs to czym sypnie przy RMF 128 kilo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sypie teraz w trzeszczacym analogu?

Dla mnie zaletą sygnału dab jest to,że albo jest i gra, albo go nie ma wcale, z tym, że wrażliwość na zakłócenia jest dużo mniejsza niż przy analogowym radio.

A odkąd "niechcący" w ferworze walki wyciąłem sobie wzmacniacz antenowy z fabryki trudno w ogóle mówić u mnie o odbiorze radia, bo ucieka przy pierwszej możliwej okazji. ;-)

Ale to już ewidentnie mea culpa i głupota. :-)

Zaś co do softu...

Jestem pełen uznania dla robienia go pod siebie przez Pawła.

Na pewno będzie dopasowany,ale dla mnie popularniejsze edycje mają swoją zaletę mianowicie dopracowanie czy niezawodność.

Używa ją nie pan x czy y tylko kilka/Kilkadziesiąt tys użytkowników, zgłaszają oni błędy czy brakujące im do idealnej obsługi poprawki, każda więc kolejna wersja kilku wiodących edycji softu na car pc jest bogatsza o nowe funkcje, zazwyczaj szybsza i mniej zawodna.

Więc wystarczy poczekać na ewentualne nowe wtyczki czy poprawki.

A średnio co kilka miesięcy pojawia się znacząco poprawiony soft.

Opieram to na opisie kolejnych wersji, gdy szukałem info na systemów na maline.

Nie było airplay,jest airplay, nie było streamingu,jest już streaming, nie było Spotify, jest, mulilo openelec na początku poprawili kernel i chodzi płynnie, więc raczej takie pierdy jak wznowienie kawałka albo już jest albo będzie, jest to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dopasowany,ale dla mnie popularniejsze edycje mają swoją zaletę mianowicie dopracowanie czy niezawodność.

Używa ją nie pan x czy y tylko kilka/Kilkadziesiąt tys użytkowników, zgłaszają oni błędy czy brakujące im do idealnej obsługi poprawki, każda więc kolejna wersja kilku wiodących edycji softu na car pc jest bogatsza o nowe funkcje, zazwyczaj szybsza i mniej zawodna.

Więc wystarczy poczekać na ewentualne nowe wtyczki czy poprawki.

Truck, coś dzwoni, ale nie wiadomo co i gdzie :) spoko, też wychodziłem z takiego samego założenia.

Malinkę montowałem u siebie jakoś w 2013 chyba. Wszystko miało być fajnie pięknie, było dużo problemów, ale wytrwale się udało je rozwiązać. Później usłyszałem o hifiberry (jak tylko zaczęli cokolwiek kombinować zapisałem się na listę mailingową) i zamówiłem je tylko jak było dostępne w sprzedaży. Na soft który był w stanie je obsłużyć "out of box" czekałem blisko rok. Więc tak, jest społeczność, ale jakoś się nie spieszy. Też byłem wielkim zwolennikiem wszystkiego co open, tylko to zawsze kuleje.

Nie było airplay, jest airplay, wypuszczają kolejną wersję i airplay nie działa :) powodzenia w czekaniu, ja wolę jednak to ogarnąć po swojemu i mieć działające. Z wersji na wersję już różnicy w wydajności nie będzie, potrzebuję odtwarzanie flaców i to jest, reszta rzeczy to raczej zbędne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe wieści z poligonu doświadczalnego, działa!

i to działa w obie strony jednakże z małymi mankamentami

 

openelec hifiberry ze strony hifiberry, ten ma sterowniki do hifiberry preinstalowane. jak tylko po wykonaniu obrazu karty odpaliłem malinę i ujrzałem czerwone światełko na zaślepce (białej) wyjścia optycznego wiedziałem ze jest i ze dziś coś sie uda.

 

i tak gotowy obraz ze strony hifiberry bez problemu obsługuje airplay. z iPada mogę odtwarzać cokolwiek. z telefonu samsunga nic (np wspomniane spotify z iPada śmiga ale S4 nie widzi juz zadnego urządzenia zewnętrznego)

 

czas nadszedł na yatse. o dziwo działa! z samsunga. nie umiem co prawda jeszcze dodać muzyki z USB do XBMC tak aby była widoczna jako Music albo playlist  w Yatse (anybody umie?) ale mi wystarczyło ze udało sie odnaleźć pliki i uruchomić i zadziałało.

 

niestety dojdzie mi dodatkowy koszt w postaci mini routera wifi bo po wifi hotspocie z telefonu mi nie chce zadziałać (nie odnajduje XBMC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak gotowy obraz ze strony hifiberry bez problemu obsługuje airplay. z iPada mogę odtwarzać cokolwiek.

 

No proszę, a pół dnia wcześniej magister autorytatywnie stwierdził, że nie działa . Ładny klops. ;-)

czas nadszedł na yatse. o dziwo działa!

 

I znowu buba. Ehh ten shitowy gotowy a nie customowy soft. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magister nie twierdził tylko podał zero jedynkowo wynik testu. Na tej instalacji airplay zadziałało plug n play. Jakby magister był studentem czyli człowiekiem w stanie w którym nie ma się za dużo pieniędzy ale ma się mnóstwo czasu to by sobie nawet maline zlutowal ręcznie a tak to jego pragnieniem jest aby to działało gdy tylko elektrony z zasilacza wejdą do środka pudełka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ja niestety zawiesiłem się na Volumio :-( nie mam dostępu do routera i sieci(mam dostęp do sieci WiFi,ale do samego routera fizycznie już nie) i nie umiałem go odpalić przy pierwszym rozruchu.

Musiałeś Adam rzeczywiście tak jak opisują podłączyć się kablem sieciowym aby ustawić wszystko, mimo wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja może uściślę, włożyłem świeży obraz systemu na drugiej obok openelec karcie, i wiadomo te chińskie znaczki rodem z matrixa na czarnym ekranie, następnie dużo zielonych "ok" mi micha się zaciesza aż na koniec jedno czerwone "no" następnie chyba próbowało pingować sieć bo wyskakiwał komunikat z danymi w ms.

Na koniec wiersz poleceń i w tym momencie dla mnie jako totalnie i niepodwaźalnie nogi jeśli chodzi o wiersz poleceń linuxa ( jedynie wiem ze sudo to admin, czy cuś :D) świat brutalnie udowodnił, że za wąski jestem w te tajemne linuxowe tricki.

 

Ale do rzeczy czy oprócz nazwy sieci i hasła muszę to wpisać w jakiejś odpowiedniej formie w wierszu poleceń?

Typu "sudo Network:baśka Passwort:ma włochate nogi "

 

Ps. Przepraszam, że tak bez ceregieli proszę o gotowca, ale naprawdę ja nigdy wcześniej nie miałem z linuxem do czynienia i zanim bym wyszukał u wujka Google co i jak i jakikolwiek to przetrawił to miną wieki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...