Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to już trzeba Adam poszperać, może jest odpowiednik foobara etc na linuxa. Po weekendzie wracam do De,to już powinny być zabawki i trzeba będzie testować w zaciszu domu.

Chyba, że MW coś już wytestował?

Ma maline, Nasze w drodze. ;-)

 

Ps.może tutaj coś będzie? malinowepi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie też wygląda ciekawie, http://www.gearbest.com/tv-box/pp_80703.html?gclid=CNqL9ZG59sICFUbMtAodDD0Aqg

MXQ S85 Amlogic S805 Quad-Core Multimedia Android 4.4.2 TV Box Built-in Antenna for WiFi ( 1GB RAM 8GB ROM ) - EU Plug  

, nie jest bardzo drogie, a jego parametry chyba wyglądają obiecująco?

http://allegro.pl/mini-pc-smart-tv-box-mx-iii-4k-android-4-8cor-weeb-i4956067826.html Mini PC Smart TV Box MX III 4K Android 4/8Cor Weeb   tu jest bardziej wypasiona wersja, ale cena zabija.

Rozumiem, że w tych urządzeniach sterowanie odbywa się np za pomocą tel z Androidem, pliki muzyczne wrzuca się na dysk podłączony przez usb, światełkiem do proca i hula?

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc od strony obsługi to trudno mi sobie wyobrazić abym umiał przeklikać albumy czy utwory podczas jazdy używając menu użytkownika XBMC. GUI moim zdaniem nie nadaje się w takiej postaci do samochodu.

 

zalety ma natomiast niewiątpliwie takie ze ma pluginy pozwalające odtwarzać praktycznie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


patrząc od strony obsługi to trudno mi sobie wyobrazić abym umiał przeklikać albumy czy utwory podczas jazdy używając menu użytkownika XBMC. GUI moim zdaniem nie nadaje się w takiej postaci do samochodu.

 

1. Potworzyles biblioteki, czy lecisz przegladarka plikow?

 

 

 


zalety ma natomiast niewiątpliwie takie ze ma pluginy pozwalające odtwarzać praktycznie wszystko

 

2. Ma tez pluginy zmieniajace GUI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam.

 

Czy po podłączeniu każdego z elementów układanki, całość działa od razu czy trzeba coś ustawiać, parować itd?

 

Czy poniższe elementy łączy się "piętrowo" za pomocą pinów i kostek na płytkach?

 

Raspberry Pi Model B+

HIFI DiGi+

LCD 7" TFT

 

Co jest jeszcze potrzebne do kompletu, żeby można było używać tego w aucie do odtwarzania muzy po cyfrze z proca? Rozumiem, że dysk, zasilacze i przewody. Ale co jeszcze?

 

Soft, a z nim najwięcej zabawy.

HiFi digi nie na każdej distro działa, dochodzi sterowanie, wznawianie odtwarzania, wydajność etc.

LCD to najmniejszy problem, ale i tu wbrew pozorom trzeba pamiętać o np. automatycznej regulacji jasności (albo nie będziesz nic widział w dzień, albo w nocy będzie Ci wypalać oczy).

 

Temat udało mi się już ogarnąć, działa, wznawia, daje sygnał po świateku, sterowanie po androidzie i seryjnie w aucie, a muzykę można puszczać przez wifi po dln'a z dowolnego źródła :)

 

Nic tylko zamontować w aucie.

 

Aha - hifi digi potrzebuje z gpio tylko 2 nóżek do zasilania, reszta to mocowanie, więc można coś na górę założyć jeszcze, ja tak u siebie robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ha - hifi digi potrzebuje z gpio tylko 2 nóżek do zasilania, reszta to mocowanie, więc można coś na górę założyć jeszcze, ja tak u siebie robiłem

To jak wtedy wygląda komunikacja między kartą, a maliną, skoro karta dostaje tylko zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pavlik za info.

 

Zastanawia mnie, czy z tym Mini PC Smart TV Box MX III 4K Android 4/8Cor Weeb nie będzie mniej zabawy z ustawianiem softu? Software mnie przeraża :)

Gdzie można poczytać na temat programowania tych urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zbudować porządny zestaw niezależny od radia / deck'a poszedłbym w tym kierunku:

Tablet -> DAC OTG -> zewnętrzne DSP -> wzmacniacze -> głośniki.

 

Tablet może być dowolny obsługujący DAC + ładowanie OTG (czasami wymagana ingerencja we wtyk USB).

DAC.... tutaj jest dość duże pole manewru bo przykładowo (moja) Xperia SP obsługuje Creative X-Fi HD, Prodigy Cube, HiFiSabre oraz kilka innych.

DSP do zarządzania wszystkim... tutaj może być problem. Znalazłem coś takiego:

http://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-4-x-out

 

można jeszcze kupić 2 in -> 8 out.

Raz się konfiguruje i działa stand alone. Do konfiguracji potrzebny laptop.

 

Wzmacniacze i głośniki to już każdy ma :D

 

 

 

Ja niestety jestem zmuszony zrobić wersję ubogą i za DSP odpowiadać będzie DEH-P945R. Poza tym, reszta jak na schemacie... a i z radia da się wyciągnąć sygnał do zmiany piosenki na następną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wtedy wygląda komunikacja między kartą, a maliną, skoro karta dostaje tylko zasilanie?

Komunikacja jest przez dodatkowe złącze które trzeba dolutować do hifi berry, złącze jest obok GPIO (2x4). Z GPIO pobiera tylko zasilanie (+5v) i w zasadzie bez niego też by działało.

 

Pokaż całość jak wygląda pavliq  jak możesz

a proszę bardzo :)

post-3253-0-61338800-1420410724_thumb.jpg post-3253-0-31163100-1420410724_thumb.jpg

już nawet działa, wyświetlacz w tej chwili po usb, można też po GPIO. Po GPIO jest irda podpięta.


Pavliq, na czym więc postawiłeś maline? RaspyFi, Volumio czy xmbc?

żadne z wymienionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Komunikacja jest przez dodatkowe złącze które trzeba dolutować do hifi berry, złącze jest obok GPIO (2x4). Z GPIO pobiera tylko zasilanie (+5v) i w zasadzie bez niego też by działało.

Tak jest w Twoim modelu, w modelu B+ wszystko jest już na listwie GPIO, które jest powiększone o dodatkowe nóżki:

http://www.kiwi-electronics.eu/image/cache/data/products/raspberry-pi/addon-boards/RPI-HB+DIGI-4-800x533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w Twoim modelu, w modelu B+ wszystko jest już na listwie GPIO, które jest powiększone o dodatkowe nóżki:

a ten pasek obok z miejscem na wlutowanie pinów do GPIO? Imo tylko kilka jest zajętych, a jeżeli podpinasz dodatkowe urządzenie to i tak konfigurujesz na których pinach ma działać :) Tak jest przynajmniej z irdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak możliwość do wlutowania kolejnych gniazd GPIO jako kolejne piętro. Nie wiem czy wszystkie piny są "sklonowane", żeby można było korzystać z nich swobodnie, producent nic na ten temat nie mówi. Ten pasek jest tylko na HiFiBerrym, na Raspberrym już go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to logiczne, raspberry na gpio ma wolne do wykorzystania piny, skoro hifiberry jest montowana "na górę " i zakrywa je niejako,producent, przedłużył jednak możliwość wykorzystania gpio poprzez dodanie miejsca na bliźniacze piny na swojej płytce. O co więc ho? ;-)

Irdy wcale nie potrzeba lutować w płytkę, skoro jest po usb z kablem przedluzajacym do sensora i pilotem w komplecie. Z drugiej strony nie bardzo wiem po co irda skoro ma być to sterowane z tel.

Zawsze można jeszcze dołożyć rączkę od spłuczki wc aby bardziej ergonomicznie wyłączać/włączać puszkę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to logiczne, raspberry na gpio ma wolne do wykorzystania piny, skoro hifiberry jest montowana "na górę " i zakrywa je niejako,producent, przedłużył jednak możliwość wykorzystania gpio poprzez dodanie miejsca na bliźniacze piny na swojej płytce. O co więc ho? ;-)

Irdy wcale nie potrzeba lutować w płytkę, skoro jest po usb z kablem przedluzajacym do sensora i pilotem w komplecie. Z drugiej strony nie bardzo wiem po co irda skoro ma być to sterowane z tel.

Zawsze można jeszcze dołożyć rączkę od spłuczki wc aby bardziej ergonomicznie wyłączać/włączać puszkę. ;-)

widzę, że masz ogromne doświadczenie w temacie :)

Wygląda jak możliwość do wlutowania kolejnych gniazd GPIO jako kolejne piętro. Nie wiem czy wszystkie piny są "sklonowane", żeby można było korzystać z nich swobodnie, producent nic na ten temat nie mówi. Ten pasek jest tylko na HiFiBerrym, na Raspberrym już go nie ma.

musisz spojrzeć na płytkę i będziesz widział które są używane, a które są wolne. 2 od zasilania możesz odjąć bo są wspólne, użytych będzie już niewiele innych.

Swoją drogą po co Ci mode B+?

Za rok czy dwa spoko, ale teraz pewnie jeszcze będą problemy ze zgodnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...