Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja widzę, że w przeciwieństwie od początku tematu, który z natury był otwarty aby każdy chętny miał niejako tutorial "co i jak" skoro kilka osób się podjęło jego przetrawienia.
Zajrzałeś na zasadzie "a ja już mam", bardzo fajnie, że masz Paweł, ale pokazanie efektów, bez pokazania metody na nie, jest dla mnie jedynie chęcią "pochwalenia się" bez wniesienia do tematu za wiele.
Więc miło że zajrzałeś w temat, ale konkretniej proszę aby gdy zajrzy ktoś w niego za pół roku został także metody i rozwiązania a nie kakofonię obrazów co kto zrobił "wim ale nie powim".

 

Nie traktuj tego jako osobistą wycieczkę, bo od tych już dawno jestem daleki, ale o ile np mnie mało interesuje wyświetlacz(bo jest), czy irda(bo będzie po andku, którego mam zawsze przy sobie) to naturalnie widzę plusy Twoich rozwiązań dla innych użytkowników, gdzie np nie planują stosowania stacji itp wynalazków i wystarczy im zwykły monochromatyczny wyświetlacz, czy też sterowanie z pilota. Ale rozwiń to na zasadzie:

-mam to i to, zrobiłem to tak i tak...

Chyba ,że nie masz na to ochoty, wtedy wspominanie o tym w temacie jest chybione.

 

Swoją drogą po co Ci mode B+?
Za rok czy dwa spoko, ale teraz pewnie jeszcze będą problemy ze zgodnością


Skoro jest wersja nowsza (ale nie nowa,bo trochę już czasu jest) biorę nową, zwłaszcza że cena w zasadzie taka sama i posiada jedną niezaprzeczalną zaletę, ma logiczniej zgrupowane wejścia/wyjścia po obu stronach płytki a nie dookoła niej.
Podłączenie starej wersji oznacza "pająka" w bagażniku, więc co kto lubi. ;-)

Potrzeba np wlutowania się podczerwienią wynikała z tego ,że jest zastosowana starsza wersja, gdzie zwyczajnie brakuje wejść USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Swoją drogą po co Ci mode B+?
Za rok czy dwa spoko, ale teraz pewnie jeszcze będą problemy ze zgodnością.

 

:szok:  jakie problemy ze zgodnoscia? Uklad ten sam jest, jedyna roznica to inne umiejscowienie wyjsc i to ze GPIO ma 40 pinow zamiast 26 (natomiast te pierwsze 26 jest dokladnie w tym samym miejscu w celu zachowania zgodnosci.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę czytał całości tematu.

U mnie w aucie do czasu upalenia zasilania grała malinka b z postawionym Volumio i dac USB z Ali. I wszystko śmigało. Sterowanie z poziomu przeglądarki w telefonie malina skonfigurowana jako hotspot, do tego dysk z laptopa 80 GB.

Minusy to długie uruchamianie systemu - zanim malina i karta WiFi się podniosą trzeba poczekać 1-2 minuty. Potem tylko jest lekki lag przy obsłudze - około 1 sekundę trzeba czekać na reakcję systemu. A tak to śmiga. W zależności od wersji dac mamy sterowanie głośności po świetle lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


już nawet działa, wyświetlacz w tej chwili po usb, można też po GPIO.

 

Co to za wyswietlacz, bo widze ze 4x20 to to nie jest wiec pewno nie na HD44780?

 

Obluge klepales w C czy w Pythonie? Jakies fajne biblioteki polecisz? Mam juz co prawda kilka swoich typow i musze tylko elementy pozamawiac itp ale chetnie poslucham kogos kto juz cos klepnal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wyswietlacz, bo widze ze 4x20 to to nie jest wiec pewno nie na HD44780?

 

Obluge klepales w C czy w Pythonie? Jakies fajne biblioteki polecisz? Mam juz co prawda kilka swoich typow i musze tylko elementy pozamawiac itp ale chetnie poslucham kogos kto juz cos klepnal :)

wyświetlacz to 4x40 i właśnie HD44780 (widziany jako 2 wyświetlacze 2x2). Obsługę usb i sterownik robił mi znajomy, ja wcześniej poświęciłem na to 2 wieczory i spasowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


4x40 i właśnie HD44780 (widziany jako 2 wyświetlacze 2x2)

 

Tez mnie to wlasnie martwi ze przy tym wyswietlaczu nie bedzie tak prosto jak przy 2x20, kwestia czy wystarcza mi 2 linie, bo 20 znakow mozna scrollem ogarnac.

 

 

 


Obsługę usb i sterownik robił mi znajomy

 

Ja raczej polece z wyswietlaczem typowo przez GPIO, ale rozwazam tez I2C, USB wole wykorzystac do innych celow jak na przyklad OBD :) - uprzedzajac pytania, istnieje biblioteka i appka obslugujaca OBD pod linuxem/unixem, nazywa sie pyOBD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę hardware'u, bo miałem chwilę czasu i złożyłem klocki lego.

Zakupiłem, cały zestaw raspberry w wersji B+ składający się z :

-raspberry

-kabla hdmi

-obudowy dedykowanej(była w komplecie, ale nie pasuje do Hifiberry)

-zasilacza sieciowego 2A

-kabelka micro usb

-dedykowanej karty micro sd klasy 10tej z preinstalowanymi najpopularniejszymi edycjami systemu pod malinkę m.in openelec etc

-przejciówki hdmi--->dvi

-karty wi-fi , mini usb

 

Osobno zamówiłem zestaw ze strony hi-fi berry, niestety nie znalazłem wersji hifi w Niemczech, która by miała izolowane galwanicznie wyjście coax (tej "lepszej" wersji Hifiberry)

a także dedykowanej obudowy, więc zamówiłem je bezpośrednio ze Szwajcarii, niestety jak to Niemcy, "ordnung muss sein" i przy odbiorze paczki, trzeba było jeszcze zapłacić dość słone cło i vat... :/

 

Także osobno zamówiłem , zasilacz samochodowy (nie w zapalczniczkę) 3 A, a także przyzwoitej jakości wyjście 4 jack---> 3 rca, z wyjściem na wizję po rca.

 

Zabawki:

post-4530-0-97874400-1421084175_thumb.jpg

 

Po rozpakowaniu raspberry ukazuje się płytka, po jednej stronie znajdują się 4 porty USB(tutaj istotna zaleta względem wersji A maliny, a także dwustronne rozmieszczenie portów a nie dookoła płytki)

post-4530-0-77276700-1421084130_thumb.jpg

 

Karta micro sd z kompletu:

post-4530-0-88948700-1421084132_thumb.jpg

 

wkładana w slot pod spodem malinki, do którego dostęp jest również przewidziany w obudowie od Hifiberry

post-4530-0-79128500-1421084135_thumb.jpg

 

Otwieramy paczuszkę od Hifoberry i oczom ukazuje się układ karty muzycznej z dwoma wyjściami cyfrowymi w standardzie toslink(światełko) i coax(izolowane galwanicznie)

post-4530-0-63674900-1421084138_thumb.jpg

 

Hifiberry daje w komplecie nóżki montażowe pozwalające połączyć solidnie obie płytki:

post-4530-0-20791600-1421084141_thumb.jpg

 

Sam montaż jest banalny, wciskamy płytkę hifiberry w piny raspberry i skręcamy nóżki:

post-4530-0-98748100-1421084143_thumb.jpg

 

Pora na lego, obudowa od Hifiberry, którą składamy z kilku części wykonana bardzo solidnie, składamy ją w sprytny sposób bez użycia jakichkolwiek śrubek i kleju, wszelkie otwory są dobrze dopasowane, a także zapewniona wentylacja elektroniki:

post-4530-0-74183500-1421084146_thumb.jpg

 

Po złożeniu i włożeniu malinki, wszystko prezentuje się estetycznie, na jednej ściance mamy dostęp do (od lewej), wejścia zasilania po micro usb, wyjścia wizji po hdmi, wyjścia toslink, coax, a po nim wejście na minijack ( przejściówka rca)

post-4530-0-65859800-1421084148_thumb.jpg

 

na kolejnej ściance znajduje się port karty sieciowej oraz 4 gniazda usb

post-4530-0-71669300-1421084150_thumb.jpg

 

pozostale dwie ścianki są wolne

post-4530-0-80777400-1421084166_thumb.jpg

 

karta wifi

post-4530-0-31909100-1421084170_thumb.jpg

 

I zmonotowana

post-4530-0-53763500-1421084172_thumb.jpg

 

Zasilacz 3 A samochodowy

post-4530-0-51394200-1421084178_thumb.jpg

 

A także wyjście wizji i audio po rca 

post-4530-0-29601700-1421084183_thumb.jpg

 

A to foto aby złapać "gabaryt" tego maleństwa

post-4530-0-46400900-1421084180_thumb.jpg

 

To tyle odnośnie sprzętu, za jakiś czas umieszczę info odnośnie softu, bo zapewne on tutaj odegra największą rolę, odnośnie komfortu użytkowania jak i możliwości. Ale to trochę potrzeba potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam aktualnie podpiętego Helixa P-DSP pod instalację fabryczną (sygnał wyciągnięty z tylnych głośników). DSP połączone ze wzmacniaczem poprzez RCA Czy ja dobrze rozumiem że jak kupię Airport połączę optykiem z DSP i będę miał możliwość odtwarzania muzyki z Ipada 2 np poprzez youtube ? Z tego co się orientuję podczzas konfiguracji procka wybiera się sygnał czy wejscie analogowe czy optyk. Czy DSP automatycznie wychwyci podpięty optyk jeżeli na codzien korzystam z seryjnego radia ktore jest połączone z prockiem analogowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AirPort Express MC414Z/A będzie odpowiedni ?

 

Będzie możliwość odtwarzania muzyki z Ipada poprzez youtube czy tylko Itunes i jaki kupić zasilacz ?

 

Rozumiem że na zwykłego Toslinka wystarczy założyć adapter przejście Toslink - wt. JACK optyczny T-J

 

Optyk zwykły toslink jest kwadratowy natomiast wejście apple okrągłe.

 

Tbrek o jakim pilocie piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marcin, wrzucasz też Volumio? Jeśli to nie tajemnica to jaki przybliżony koszt lepszego Digi?

 

Co do softu,to ten ewoluuje z miesiąca na miesiąc, z tego co czytałem na lepsze, a to płynniej działa, a to jakieś błędy poprawiają.

Chciałbym potestowac kilka wydań i wtedy naturalnie skrobnę swoje odczucia.

Mam pragmatyczne podejście do tej kwestii i tak jak kupiłem gotowy sprzęt tak chcę dobrać oprogramowanie plug&play, które po skonfigurowaniu,chodzi stabilnie, a nie bawić się w odkrywanie koła od nowa i pisanie jakiś skryptów, skoro są gotowe narzędzia.

Co do ceny to żadna tajemnica zwykle hifi kosztuje 29eur lepsze 35,do tego obudowa 15, plus przesyłka do De, oraz cło i VAT. Być może w pl. by śmigło bez cła za taką małą przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiotec-fischer.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/HELIX/Zubehoer/URC-2A.png

Dzięki Tbrek. Temat mi spadł z nieba. Nie będę już musiał kombinować z żadnymi magistralami MOST tym bardziej że już jedna była montowana i nie działa z moim autem. Jak z odtwarzaniem muzyki można wszystko odtwarzać z Ipada bezpośrednio z przeglądarki Safari czy tylko Itunes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki333 z ipada po airporcie mozesz odtwarzac wszystko lacznie z synchronizowanymi z muzyka poleceniami z Navigona...

Co do kabla ja kupilem kabel jack optyczny 3.5 -->toslink. Co do zasilacza hmmm... Ktos uzywal przetwornicy samochodowej ja zlecilem przerobienie airporta na 12v. Airporta kupilem aktualna rewizje a1392...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tbrek. Temat mi spadł z nieba. Nie będę już musiał kombinować z żadnymi magistralami MOST tym bardziej że już jedna była montowana i nie działa z moim autem. Jak z odtwarzaniem muzyki można wszystko odtwarzać z Ipada bezpośrednio z przeglądarki Safari czy tylko Itunes ?

 

mam co prawda DSP PRO czyli następny model ale pewnie tu  bedzie to samo i tak samo. I tak "odtwarza" wszystko  niezależnie od aplikacji jaka jest uruchomiona na iPadzie czy moim samsungu S4 od iTunes, poprzez youtube, Spotify, WiMP, Tidal na plikach HD audio skończywszy, z przyciszeniem muzy w trakcie komunikatu nawigacji włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak, ale nie radziłbym tego ustawiać, dokup pilota i tam programujesz przycisk załączania optyk-analog. Powody tego wyboru były już wielokrotnie opisywane.

Ten pilot ma zupełnie inną wtyczkę i nie będzie pasował pod P-DSP (przejściówka jest nieosiągalna). Będziesz musiał obciąć końcówkę i zalutować inną.

 

Korki333. Możesz takiego pilota wykonać samodzielnie przy sporo niższych nakładach. Mam zalutowaną wtyczkę i wszystkie potrzebne schematy pod P-DSP, bo obecnie mam DSP (do tego procka pasuje wejście fabrycznego pilota). Jak chcesz jakieś rady to się odezwij na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...