Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko podczas używania dva zniszczyłem setki płyt, nagrywanych i dziesiątki ori,które potem wywalam.

Nie jestem także w stanie trzymać całej plytoteki pod ręką i przełączyć ja w kilka ruchów palca.

Ale ciekawiłby mnie test ile trwa wyszukanie i wyciągnięcie danego albumu podczas jazdy oraz zmiana płyty w przypadku normalnego odtwarzacza cd a ile wyjdzie na tel z interfacem do malinki. ;-)

Zresztą to jest tylko prywatna sprawa każdego jak i z czego chce słuchać, jeden wsadzi usb z mp3 i mu styka, inny wybierze raspberry czy jakiś inny car pc, a ktoś stwierdzi, że klasyka i brak kombinacji mu pasuje i pozostanie przy radio odtwarzaczu cd.

Ja od dawna szukałem w miarę kompetentnego i funkcjonującego rozwiązania wyżej wymienionych problemów bez straty jakości w porównaniu do cd.

Okazuje się że przy odpowiednim procku czy dacu i pliku w kompie nie tylko można utrzymać tą jakość z nawet pójść o krok dalej jeśli chodzi o to co jest się w stanie puścić w piece i głośniki.

Jedynie ubolewam, że oferta gęstych plików ogranicza się w dużej mierze do jakiegoś audiofilskiego pitolenia i mało jest muzyki, która preferuję na co dzień.

http://www.hdtracks.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rpi - po dłuższej zabawie stwierdzam, że jedno to ogarnięcie tego poza autem (dość proste), drugie to ogarnięcie tego w aucie, żeby dało się korzystać, było wygodne sprawne, szybkie i dość niezawodne. "Psikusy" pojawiają się dopiero po zamontowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem i? :-)

Nie wiem o czym mowa.

Stąd spytałem z jakimi Ty się spotkałeś.

W zasadzie jedyny zauważalny mankament, w porównaniu do cd to wznowienie działania od danego albumu i kawałka jaki się słuchało wcześniej.

Bo malina startuje z poziomu "0"

Czyli trzeba wybrać album i kliknąć "play".

Podgląd mam na ekranie tel i dwóch monitorach w aucie, sterowanie głośnością z gałki stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla Ciebie problem?

Nie lubię się masturbować nad taką pierdołą. Wybranie kawałka to parę sekund.

Teraz w wolnej chwili muszę sprawdzić jak to śmiga na Volumio i wybrać bardziej mi pasujący system.

Na tym temat zakończyć, chodziło mi o rozwiązanie jak w pc cie, kupujesz hardware, instalujesz windę podłączasz i gra...

Oczywiście można iść dalej pisać skrypty itp,ale mi pasuje jak jest, komu innemu może nie wtedy przecież nikt nie broni dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


truck, dnia 28 Sty 2015 - 09:38, napisał:


51 sek

Hmm... trochę długo. DVA już szybciej zaczyta płytę.

 

Nadejdzie kiedyś taki czas, że odpowiedni kawałek zagra zanim wejdziesz do auta, z 10 m klikniesz pilotem - otwórz się , a w  odpowiedzi z głośników popłyna fanfary na powitanie, i odpowiedni kawałek w momencie usadowienia dupska w fotelu, oczywiście sam dostosuje utwór do nastroju :)

 

A tak na poważnie - ja po wejściu do auta, włączeniu zapłonu nie myślę o tym że najpierw musi ruszyć granie, tylko odpalam auto, zapinam pas, spoglądam w lusterka  i.... mogę zaczekać te 15 sekund zanim popłynie mój jakiś tam ulubiony utwór.


Mnie interesuje czy ktoś (oczywiście odpłatnie) rozpracowałby to rozwiązanie:

 

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84924572&v=C-hm-iijjok&feature=player_embedded&x-yt-ts=1422411861

 

http://imageshack.us/a/img856/492/9x8h.jpg

 

żeby nie zaśmiecać, więcej info mogę podesłac na PW, w każdym razie odpowiedni ekran namierzyłem (ma wejście na sygnał zgodny z VAG i dodatkowo HDMI), jak i kilka fotek z zamontowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz moge przekazać wieści z frontu a w zasadzie ćwiczebnego poligonu

malinka od trucka przyszła cała i zdrowa, zmontowałem w niecałe 5 minut :) i to jak na razie jedyny aspekt który się udał. i truck nie zawiódł i kurier dał radę. dalej było tylko gorzej

 

goły system malinkowy to czarna magia czarnego terminala choc i tak nie ma to znaczenia gdyz taki system jest nieprzydatny do naszych zastosowań.

 

znalazłem na stronie producenta to czego szukałem czyli gotowe obrazy kart SD dla Openelec Raspbmc a jak dalej poszukałem znalazłem Volumio

 

instalując obraz oczywiście kasuje się uprzednio zaisntalowany system i malinka odpala od razu XBMC. cool. o to przecież chodziło bo nie będę miał ekranu w aucie i miała sie uruchamiać od razu do konkretnej aplikacji. 

 

instalacji też trzeba sie nauczyć i spedzić przynajmniej godzine aby wiedziec co i jak. po ściągnięciu niezbędnego oprogramowania i obejrzeniu kilku/kilkunastu filmów na youtube udało się. zainstalowane i działa, o dziwo działa. ekstra!

 

wybrałem openelec bo szybciej się ładował, mniej wiecej w takim czasie jaki upływa od włączenia zapłonu i rozejrzenia się czy można jechać. wniosek, openelec sie nada.

 

ok, openelec zainstalowany, czas na test, podłączam monitor do malinki, włączam sprzęti znów działa :) konfiguracja wifi do hotspotu na telefonie z androidem bajecznie prosta i znów sukces. telefon samsung z maliną są w jednej sieci wifi! będzie się działo i będzie zabawa zaraz.

 

zaraz zaraz, do testu przecież niezbędny będzie odpowiedni materiał muzyczny, gdzie ja mam zrzucone wav z EASCA? nie trwało to długo i EASCowe ścieżki znalazły się na mojej nowiutkiej karcie microSD w telefonie. (tak tak nowiutkiej bo kupiłem kilka sztuk aby mieć kilka systemów do testów maliny bez konieczności reinstalacji za każdym razem czegoś innego) 

 

wchodzę wiec w telefon i media player i zonk nr 1 nie ma opcji odtwarzania na malinie, jest tylko wyślij po bluetooth. szkoda. wiec domyslny player odpada

no to odpada ale pewnie jest taki player który radę da, nie zam nie bede szukał, zajmę sie teraz tym co znam, Czas na Spotify i Wimp. odpalam w telefonie ale oczywiście urządzenie malinowe nie jest widoczne jak zwykłem widywać ikonke airplay....dupa blada. nie poddaje sie ide po drugą opcję udostępnij/wyślij do....i i najgorszy komunikat jakiego nawet sie nie spodziewałem wyczytać, "nie można udostępniać audio w trybie hotspot"

 

jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup BT na usb i w malinie ustaw Bluethoot Audio i będziesz mógł z telefonu odtwarzać muzę.

Chociaż trafiłem na

http://lifehacker.com/5978594/turn-a-raspberry-pi-into-an-airplay-receiver-for-streaming-music-in-your-living-room

więc streamować się da i przez wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wchodzę wiec w telefon i media player i zonk nr 1 nie ma opcji odtwarzania na malinie, jest tylko wyślij po bluetooth. szkoda. wiec domyslny player odpada
no to odpada ale pewnie jest taki player który radę da, nie zam nie bede szukał, zajmę sie teraz tym co znam, Czas na Spotify i Wimp. odpalam w telefonie ale oczywiście urządzenie malinowe nie jest widoczne jak zwykłem widywać ikonke airplay....dupa blada. nie poddaje sie ide po drugą opcję udostępnij/wyślij do....i i najgorszy komunikat jakiego nawet sie nie spodziewałem wyczytać, "nie można udostępniać audio w trybie hotspot"
 
jak żyć?

 

Bo to mialo w druga strone dzialac. Hotspot z telefonu do sterowania malina i udostepnieniu jej internetu, zasoby na malinie a nie na telefonie, do spotify na XBMC jest spotimc lub spotlight. chociaz pewno mozna i strumieniowac do maliny, kwestia poszukania narzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


51 sek
Hmm... trochę długo. DVA już szybciej zaczyta płytę.

Ten czas zależy od sporej ilości czynników, można kupić lepszej jakości kartę albo przerzucić system na dobry pendrive, można też podnieść taktowanie procesora na 0,9-1Ghz wtedy malina śmiga całkiem nieźle i kilkanaście innych zmian, wszystko jest w necie wystarczy chcieć i dopasować sobie malinę do własnych potrzeb.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje. Rozumiem wszystkie za i przeciw. Ciesze się ze testujecie, bo ostatnio w tej materii się nic nie działo.

 

Stosunek jakość*możliwości/cena jest bardzo dobry. Mam dużo czasu nad zastanowieniem się co do źródła i nie ukrywam ze malinke tez przemyśle. wolałbym zrezygnować z case 'a z płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dokupić jeszcze router ? 

 

taki mam plan ale boje sie jednego ze sie tel do takiej sieci gdzie nie ma internetu nie podłączy, bo np w domu jak mam jakąś awarię zewnętrznego łącza i sieć domowa choć działa to tel sie do niej nie loguje bo sprawdza czy ta sieć ma okno na świat


Bo to mialo w druga strone dzialac. Hotspot z telefonu do sterowania malina i udostepnieniu jej internetu, zasoby na malinie a nie na telefonie, do spotify na XBMC jest spotimc lub spotlight. chociaz pewno mozna i strumieniowac do maliny, kwestia poszukania narzedzi.

 

no jesli tak miało być to trzeba będzie potestować, plusy są bo dysk twardy do maliny się podłączy albo pendrivre jakiś w podłokietniku zamontuje a tel bedzie przeglądarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach wifi na androidzie jest coś takiego jak "internet niedostępny" odznacz to i nie powinno cię rozłączać od sieci gdy jest brak neta. 

 

Foto:

https://lh6.googleusercontent.com/aMA2KOqZfC_DDZSkQ2LQ2Hj3ev6NNLl1PEYRU-GoQTKfo5x8YAVBtjxAxMOXwQwYWqlKkI3q57o=w1342-h557

Edytowane przez luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla Ciebie problem?

Nie lubię się masturbować nad taką pierdołą. Wybranie kawałka to parę sekund.

z takim podejściem to weź do auta laptopa, podłącz dowolną dźwiękówkę z optykiem i jeździj z tym na kolanach :) Też się da, ale przyjemność i wygoda średnia.

 

jak żyć?

...no właśnie. Na początku jest super, dopóki nie pojawiają się wymagania. Zabawy z tym jest a jest. Każdy problem idzie jakoś rozwiązać, ale out of box nie wszystko działa jak należy.

 

Dlaczego upierać się na malinę skoro boxów androidopodobnych jest dużo, ba - niektóre nawet z optykiem na pokładzie, wbudowanym wifi, szybszym procem, często w podobnej cenie :)

 

Trochę poświęciłem czasu na zgłębienie tematu, jak dobrze pójdzie to na dniach będzie odpalone w aucie jak należy. Wcześniej w audi też się sprawdzało i chodziło po światłowodzie zanim ktokolwiek słyszał o hifiberry ;) ale przygotowanie tego znów zabrało opór czasu bo i soft był na dużo wcześniejszym etapie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


co konkretnie chcesz rozpracowywac?

 

Konkretnie całość, ja kupię to co potrzebne, potrzebny ktoś co to skonfiguruje i odpali i co najważniejsze, wszystko będzie działać + opcja światło.

A ten PC to też malina (jakaś tam wersja) bo znalazłem też foty saute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie w temacie ale mozna by jeszcze do pracy zaprzac tableta z win 8.1

Wtedy mozna by na nim zainstalowac centrafuse ktora tbrek linkowal strone wczesniej w vw

Mimo wszystko centrafuse chyba najbardziej ergonomiczny w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Twoje problemy wyniknęły z niby takiej samej koncepcji, która okazała się diametralnie różna.

Ja maline i podpięte pod usb (pendrive, hdd) traktuje jako źródło a tel jako sterowanie nią.

Ty zaś chciałeś streamować dane z tel.

Jeśli chodzi o openelec to jest wersja darmowa i otwarta płatna (jakieś grosze) w niej jest chyba opcja streamu.

Do Volumio jak wspomniałem nie dotarłem jeszcze.

Obie zaś z tego co wiem wspierają airplay a także Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck, wiesz łatwiej jest jakąś aktualną muzę ściągnąć na telefon niż wgrać do samochodu a szczególnie HDD, który będzie w moim przypadku blisko malinki czyli w bagażniku.

 

dzis będą testy odwrotne, czyli zanabyłem drogą kupna bezpłatną :) aplikację "yatse", która jest pilotem do xbmc i będzie test takiego rozwiązania, w którym EASCA jest na malinie (na pendraku). Co ciekawe aplikacja yatse ma też dodatkowy plugin, umożliwiający streaming z maliny na telefon i z telefonu na maline ale to będę testował w przypadku pomyślności testów pierwszych wiec na razie pluginów nie ściągam.

 

najważniejsze uruchomić w którejkolwiek konfiguracji, później zajmę się rozwojem.

 

szczęśliwie znalazłem też wydanie openelec z preinstalowaną obsługą hifiberry digi plus (naszej hajendowej karty bit perfect z galwanicznie izolowanym wyjściem cyfrowym, której aktualny stan magazynowy w Szwajcarii wynosi zero sztuk po tym jak zrobiliśmy zakupy :->, które notabene zrobiliśmy tuż przed skokiem CHF na 4.30, co czyni nas szczęśliwymi posiadaczami malinowego hajendu bez wydatku bajońskiej sumy śrutu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucku nie rozumiem jednego. W jednym momencie tematu ocieracie sie idealistycznie o bit perfect e w innej wspominacie o sredniej jakosci radiu cyfrowym i streamujacym mp3 spotify... No chyba ze czegos nie wiem i Spotify wreszcie uruchomilo wersje Hifi jak Wimp z czego bylbym niezmiernie rad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...