Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przemcio sam się podsmiechujesz a innym wygadujesz przyganial kocioł garnkowi Hyhy ja to pisze bez spiny taki mam charakter lubię się pośmiać( również z siebie i swojej głupoty a mam jej dużo;) ) a nigdzie w regulaminie forum nie jest napisane, że konieczne jest założenie swojego tematu by komentować czyjąś pracę sprawa cały czas sprowadza się do wpojenia autorowi tematu na czym polega stereo i każdy tu chce mu pomóc to, że bulii nie ma zamiaru słuchać tych rad to odrębny temat a cała gadka zawarta w tym temacie przerodziła się w istną komedię mam nadzieję, że z happyendem. Co do mojej instalacji zapewne zamieszczę opis Ale jak ukonczE narazie kompletuje osluchuje się ze sprzętem i chlone wiedzę jak gabka także Przemciu spoko loko luz i spontan fajnie, że stanales w jego obronie i dales mi delikatnego pstryczka w nos to mówiłem ją Jarzabek ;D obiecuje i przysięgam, że to mój ostatni post w tym wątku...

Na dziś hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Zobaczcie w końcu nabieramy rumieńców w temacie...

No ja rumieńców nie nabieram ale może nabiorę jak jasno i konkretnie odpowiesz na moje zapytania, dla podpowiedzi w poście  numer 93 czyli jak Ty definiujesz pojęcie pojęcie "stereo" i kto w tym temacie śmie na Ciebie pluć - bo zapewne konkretne osoby masz na myśli.


 

 


Panowie istotą tego sporu jest to że nie czytacie co ja piszę (bez obrazy i zaczepek)

To nie jest przecież żaden spór, jasno i wyraźnie obstajesz przy swoim a konkrety zastępujesz mydleniem oczu i laniem wody w swoich mocno przydługich wypowiedziach gdzie wypisujesz różne rzeczy ale tylko takie Tobie wygodne, resztę skrzętnie i szerokim łukiem omijasz - mówiąc prościej to "palisz głupa" albo "mądralę rrzniesz" zależnie od tego co jest bardziej wygodne. Tyle ja wynoszę z czytania Twoich postów. Mam nadzieje że nie zaczniesz chwalić i nagród w swoim temacie rozdawać, tym z którymi się dogadujesz albo wydaje Ci się, że się dogadujesz, bo to Ty i Twoja praca w tym temacie są przedmiotem uwag i krytyki :) 

 

 

Jak na razie, to spływa na Ciebie łaska mnóstwa wiedzy i doświadczeń ze strony różnych userów tego forum. Po mojemu takie korepetycje nic nie pomogą bo brakuje Ci elementarnych podstaw zawartych w takiej lekturze jak faq Nazara. Dziwne jest tylko to że nikt tam Cię jeszcze do tej pory nie odesłał czytając co wypisujesz w tym temacie. Uważam że taka lektura w znacznym stopniu poprawia komunikację - wreszcie byłbyś w stanie zrozumieć co się do Ciebie mówi jak i Tobie samemu łatwiej byłoby się wysłowić.

 

Gdybyś miał jakieś wątpliwości - nie obrażam, nie zaczepiam, nie prowokuję itp., raczej życzliwie podpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  takie wpisy toom3q ,baltoszka , czy innych nie robią na mnie wrażenia , bo to takie na siłę robienie z siebie googlowych audiofili. Tu przeczytam tam popatrzy tu napisze z "wiatrem" i jestem gość, a jak padnie pytanie nad rozwiązaniem problemu to pada odpowiedź - już nie pamiętam

 

Nie rozumiem jednego. Mówisz, że jak pada pytanie nad rozwiązaniem problemu to nikt nic nie pamięta - ile wpisów w tym temacie, tyle ludzi którzy chcą Ci pomóc rozwiązać twój problem. 

Dziecinne zaczepki w stylu "googlowych audiofili" pominę, bo nie wiem jakim źródłem wiedzy ty się kierowałeś przy swoim systemie. Biblioteka jak i dostępne w googlach ksiązki w formacie PDF z zakresu akustyki/fizyki, ogólnych pojęć audio są Ci bardzo obce.

 

@Przemcio. Trochę przegiąłeś z tym tematem. Nie każdy ma potrzebę się ze wszystkim obnosić. Najciekawsze (wg. moich kryteriów) auta z tego forum których słuchałem nie mają swoich tematów. To że ktoś pokaże, że zrobił instalke nie dowodzi niczego innego niż elementarnej wiedzy, jeśli chodzi o montaż. Tym bardziej nie czyni go to w niczym lepszym. Bulii przyszedł po poradę i mimo wielu podobnych opini obstaje przy swoim używając bezczelnych oskarżeń. Ironia, czy sarkazm czasem najlepszą metodą uświadomienia niektórych rzeczy, gdy racjonalne argumenty nie pomagają. Najciekawsze auta z tego forum których słuchałem nie mają swoich tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że odpowiedziałem na cały czas nurtujące Cię pytanie odnośnie cięć, gdzie też próbowałeś zrobić ze mnie pajaca , ale widać się do tego przyznałem, więc zmieniłeś strategię. W sumie pytałeś o podstawę i fakt pominąłem to , ale chyba nie ze względu na niechęć odpowiedzi czy wygodę więc zamieszczę coś co na pewno pokarze że teraz chociaż wpisałem w google i przeczytałem - bo wcześniej nie miałem czasu i żyłem w niewiedzy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stereofonia

...

...

...

ale jest jeszcze coś takiego http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwi%C4%99k_wielokana%C5%82owy

 

W Polski Car Audio FAQ 0.1 beta jest pojęcie stereo separation , a to już troszkę zmienia istotę pytania. Jednak mnie tam odsyłasz - więc zastanawiam się ... czy aby to jest próba zrobienie ze mnie "wała"

dla zapoznania http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

 

Sinoff jeszcze jedno SAM JESTEM CIEKAW CO Z TEGO WYJDZIE , NIE ZNAM EFEKTU , ALE JESTEM CIEKAW, SKŁADAM KLOCKI KTÓRE KTOŚ ZAPROJEKTOWAŁ I DOPUŚCIŁ DO SPRZEDAŻY , NIE BUDUJĘ NOWYCH TECHNOLOGI , czy jakoś tak. Sorki że może nie zgadza się co do słowa , ale od początku mam taki przekaz.

 

Za rady podziękowałem i jestem wdzięczny, ale jak napisałem "to jest poligon doświadczalny" dla mojej wiedzy , mojej nauki i mojego podejścia do następnych ...

Ja Cię (i innych) nie przekonuje że to jest prawidło i najwspanialszy system na świecie. Nie chcesz patrzeć i pomóc w problemach z jakim autor się zmaga to nie zaglądaj tu i nie wkładaj swoich postów , w których najpierw "było macanie , potem mierzenie ptaszka , i na koniec kopniak w jajka (ło matko)"

Jeszcze raz napiszę bo widzę że nie można tego zrozumieć NIE OCZEKUJĘ POKLASKU , NIE OCZEKUJĘ UZNANIA W TYM SZAJSIE. To jest moja sprawa na co wydam swoją zarobioną kasę i skoro jest mnie stać żeby na własnej skórze sprawdzić to wszystko przed czym wszyscy mnie przestrzegacie to co Ci do tego. Bo tak zazdrością zapachniało w twoich wypowiedziach.

Na razie to każdy pisze że to nie ma prawa grać - ale zagrało! Mi natomiast powstało "biurko" przy którym sam osobiście mogę siedzieć i poprawiać swoje wady słuchu ...  i dążyć do waszego poziomu bez potrzeby przerabiania czegokolwiek.

Mądrala , głupiec to właśnie jest plucie -że nie dosłownie , ale niestety umiem czytać między wierszami. Omijam te wszystkie pstryczki żeby całkiem nie było gnoju i nerwów ...

Obiecuję że na następne Twoje pytanie odpowiem w trzech słowach.

 

Baltoszku masz rację twoje rady są tak pomocne że ... i masz oczywiście rację że zrobienie instalki to nic w szczególności dla takiego audiofila ja Ty który w swoim aucie jeździ z gwizdkami z tyłu... aaa kupiłeś takiego to chociaż zakryj maskownicą bo ludzie mają błędny odbiór  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltoszku masz rację twoje rady są tak pomocne że ... i masz oczywiście rację że zrobienie instalki to nic w szczególności dla takiego audiofila ja Ty który w swoim aucie jeździ z gwizdkami z tyłu... aaa kupiłeś takiego to chociaż zakryj maskownicą bo ludzie mają błędny odbiór  

Dla mnie nie ma znaczenia czy są tam gwizdki czy nie bo ich nie słucham. Ciesz się, że masz czas na grzebanie. Ale ja póki nie zabiorę się za audio w nowym samochodzie na poważnie nie mam chęci aby tykać syf po poprzednim właścicielu :). Ludzie mają błędny odbiór? Jaki wpływ na odbiór mają nie grające głośniki w tylnej półce?

 

P.S. W twojej aplikacji nie ma nigdzie podstaw do systemu sorround ... Jakbyś przeczytał dokładnie link, który wkleiłeś to zauważyłbyś, że są do tego potrzebne: specjalne procesory dźwięku/nagrania w odpowiednim formacie. Ale zapewne taki masz zamiar zaaplikować, tylko jeszcze ich nie pokazałeś, bo to niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


ale jest jeszcze coś takiego http://pl.wikipedia....k_wielokanałowy

Mialem sie nie wypowiadac w temacie, ale podales tego linka wiec pewnie wiesz jakie jest przeznaczenie systemow dzwieku wielokanalowego? 

Robisz system do sluchania muzyki czy ogladania filmow? 

Nie widze w Twoim systemie odtwarzacza  DVD ani monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że odpowiedziałem na cały czas nurtujące Cię pytanie odnośnie cięć, gdzie też próbowałeś zrobić ze mnie pajaca

Myślisz, że na prawdę muszę próbować?  :)

 

 

wpisałem w google i przeczytałem - bo wcześniej nie miałem czasu i żyłem w niewiedzy

 

http://pl.wikipedia....iki/Stereofonia

Wiesz.... linków to ja sam mogę sobie poszukać i jak widzę masz kłopot ze zrozumieniem pytania i odpowiedzią na proste pytanie, nie na jedno z resztą.

 

Niech i tak będzie: Ty lej dalej tą wodę a ja będę co jakiś czas jej nadmiar upuszczał  :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post chyba 78 monitor mam w ori radiu jeden drugi jak to wszystko da się wpiąć w "żyły" auta będzie ori na środkowym tunelu. Nie wiem jak ten procek ogarnie inne kodowanie , ale się dowiem i będę mógł się wypowiedzieć

 

Sinoff

 

pewnie tak jest

 

to przykład , czytałem

 

linki uczą

 

robię co zaplanowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Z calym szacunkiem Panowie nie mylcie pojęć.

 

 

 


P.S. W twojej aplikacji nie ma nigdzie podstaw do systemu sorround

 

podstawy są - przetworniki z tyłu    :wink:  a nawet centralny (?)

 

 

 


specjalne procesory dźwięku/nagrania w odpowiednim formacie

 

procesory - no tu by się zgadzało że procek z  DPL II  by się przydał.

nagrania - niekoniecznie muszą być w "odpowiednim formacie"

 

Ja także linka zapodam a co

tu jest wyjaśnione jakie nagrania

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolby_Surround_Pro_Logic

 

Co do tego DVD to nie musi być ekranu żeby słuchać  sobie płyt z koncertów nagranych na dvd ale wtedy to już przynajmniej procesor  Dolby Digital by się zdał.

Chyba że uruchomimy jakiś tryb  SIMULATED

  

 

Ja tylko nie doczytałem więc pytam  jaki to system  fabryczny i jakie były jego założenia  które  kolega chce potrenować ?   DS, DPL, DPL II, DD , DTS - ?

 

Bo resztę i chęć zabawy i doskonalenia itd   to OK .

Fajnie jest poznawać ,szukać- ważne żeby było przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja tylko nie doczytałem więc pytam jaki to system fabryczny i jakie były jego założenia które kolega chce potrenować ? DS, DPL, DPL II, DD , DTS - ?
na to niestety nie odpowiem bo nie wiem. Co tak faktycznie w tym aucie jest zainstalowane. Obecnie szukam wiedzy co dokupić żeby podpiąć się z sygnałem video i co chwila napotykam jakieś ciekawostki zastosowane w tym aucie na czele z głośnikiem centralnym, ale to też pewnie zapędy producenta w stronę dvd.

Tej pierwszej z listy stałem się posiadaczem

https://www.google.pl/search?q=zmieniarka+dvd+sony&client=firefox-a&hs=8Ek&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=UjD9Ut70J8mP7AbAnYDAAg&ved=0CEMQsAQ&biw=1680&bih=920

Ma osobne sterowanie i zasilanie, więc unilinkiem jej nie podepnę, więc tylko ukraść światło zostaje i mam nadzieję że to wykonalne.

 

Ja nie użyłem centralnego głośnika, gdyż nie mam takiej opcji w systemie. Jeżeli po zgraniu tego wszystkiego do kupy będę chciał rozwijać ten kierunek to zacznę zbierać wiedzę i szukać elementów. Obecnie mam to i muszę się uporać żeby drążyć następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULii nie słuchaj malkontentów, rób swoje.

 

Jeden da się pociąć by mu wszystko grało na przedniej szybie, drugi szuka ...przestrzeni :wink:.

 

P.S.

Na moje, styknie tył inaczej pociąć do tego grajki najlepiej  przefazować i będzie miodzio :rotfl: dźwięk minimum 7D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

Przestrzeń pamiętam wojaże  w Roterdamie na trawniku przed katedrą  i dźwięki wokół nie pozwalały mi wstać , ależ było tej przestrzeni...

 

:rotfl:

 

Już próbowałem fazować siebie i te grajki :rotfl: :rotfl: :rotfl: , ale jeszcze nie mogę złapać wokalisty za ucho :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baltosz - nie unoś się tak bardzo. t00m3k - przyjąleś to na klatę :zdrowko: I nie uważam że przegiąłem a tym bardziej że założenie tematu w instalacjach to obnoszenie się. Trochę dziwne masz podejście. To czy ma ktoś temat czy nie to jest prywatna sprawa. A tym bardziej nie przesądza o tym że jest alfą czy omegą. Ja też słuchałem wielu zayyyyebistych systemów które nie mają swoich tematów w instalkach i co z tego :) nie pisze tu o tym jaki kto ma system tylko o postawie wielu forumowiczów. ( ja mam super system ale nie pokaże lub pokaże jak skończę a ze go nigdy w 100% nie skończę to nie pokaże :rotfl: )

 

Bulii fakt błądzi :rotfl: nie idzie przetartą (jedyną słuszną :wink: ) drogą, nie wie czasem co czyni :rotfl: pisze często bzdury --- ok on sam o tym wie i może nawet specjalnie robi z niektórych wała :rotfl: ale to znaczy że od razu trzeba go ukamionować, robić "wycieczki" w jego osobę :kijemgo:

 

Pierwsze pare stron nawet wydawało mi się zabawne ale teraz doszedłem do wniosku że to staje się żenujące :( --- teraz wyobrażcie sobie nowych forumowiczów czytających ten temat ---- wychodzi że jesteśmy bandą oszołomów a nie pasjonatów.

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio normalnie mordko Ty moja ... :rotfl:

 

Napiszę takie cusik bo łapanie za słówka już się chyba skończyło ... :rotfl:

 

Facet z prawie dwójką dzieci , interesem jakoś tam działającym, mającym swój kąt... blebleble szukający odskoczni od szarej rzeczywistości dostaje prawidła od "audiofili pełną gębą" i na siłę robiony z niego jest jak to nazwać ??? ... tępak który nie słucha "starszych" bardziej doświadczonych rad kolegów. No niemożliwe że on kręci po swojemu kur..a dlaczego przecież skrzypek ma być na dachu , a nie w piwnicy ... no ja..pi...le jak on śmie robić coś po swojemu przecież to jest chujnia...

... co on wie raptem ma 54 posty namalowane... nawet nikt nie sprawdził że ja tu byłem już dawno i zawszę sięgałem jak coś szukałem. Niestety mam inną pasję , a ca jest dodatkiem do tej pasji ...

 

Po starciu z kolegą powalla miałem chęć jebn..ć ten guzik , ale przecież to się robiło z każdym postem bardziej zabawne. Jak bardzo trzeba bronić tego skrzypka co on ma w sobie ? nogi goli? :rotfl: :rotfl: , a i tak cham jest nie do złapania bo czasami ma "kaca"  i  pokaże się w lewym głośniku , a nie w prawym , a jak go się już osłucha to i tak wku...ia i trzeba szukać go na nowo ....

 

Panowie wypijmy browara na zgodę i idźmy swoimi drogami

 

... a miałem dzisiaj zrobić wszystko na tip top , a zalutowałem jeden kabelek , ale czasami praca to nie wszystko :wink:

 

Pokaże wam co tam ulepiłem ... a co

 

 

P.S. ten temat chyba bije rekordy oglądalności  

post-1631-0-48064900-1392329256_thumb.jpg

post-1631-0-29726000-1392329284_thumb.jpg

post-1631-0-08469400-1392329313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulli powiem Ci jedno zadziwiasz mnie swoją postawą jak prawdziwy student Politechniki jak go drzwiami wywalą to wejdzie oknem :D i bardzo dobrze. Rób chłopie swoje jak Ci się podoba nawet zapodaj sobie kule disco zamiast lusterka jak tak chcesz i git! Generalnie to przeczytałem to do deski do deski i troche nie rozumiem nadmiernej spinki w Twoją stronę mimo, że nie robisz tego według prawideł to w sumie nie powód do traktowania Cie jakoś gorzej albo coś. Tak czy siak po postach widzę, że masz bardzo dużo dystansu i zajebiste poczucie humoru więc rób chłopie swoje i niech gra w 100% tak jak tego oczekuje :) Powodzenia w dalszej pracy i fajnie, że Ci sie chce robić coś samemu bo w sumie już trochę roboty w to wpakowałeś :) Powodzenia


Ja sie pytam... Co Ty bierzesz wieczorami? :P

Mastah22 nie wiem ale ja też po całym ciężkim tygodniu bym trochę tego zakosztował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pasie się miernik

2. to jest sreberko od świstaka bo tyle siedział i zawijał  :rotfl: zakrywające wszystkie luty zaklejone taśmą i na to jeszcze jedna warstwa taśmy

3.  przetestowałem to na 50 -ciu wcześniejszych lutowaniach :rotfl:

 

 

Co ja biorę wieczorami ??? no nie wiem czy tego dzieci nie czytają więc zachowam to w tajemnicy  :rotfl:

 

Zaraz cyknę luty bo robię drugi kabelek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...