Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To naprawdę całkiem sporo. Jak to nie jest tajemnica to pochwal się czy sam robiłeś te fronty? :) Ja akurat posiadam te nowsze Piccolo z maskownicami które mi się bardzo podobają ale z drugiej strony mając picolaki w rozmiarze troszkę ponad 6cm fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę to dla jaj  :rotfl: Ja tam klusek nie lubię :wink:

 

A tak w pełni serio, to szczególnie mnie to dziwi w przypadku tego systemu, gdzie autorowi w jego aktualnym systemie trochę brakuje pazura na górze.

 

Mała anegdota: może i było na podwójnym gazie, ale jak na ostatnim pikniku w nocy wsiadłem do pewnego samochodu z jego właścicielem, gdzie za źródło było 958 a na górze tweetery Infinity (których w nocy nie widziałem), to stwierdziłem jakiś niedostatek góry  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to radyjko miał ten wie co ono potrafi.

 

Potrafić może i potrafi ale liczy się także dobór do reszty i wcale bym się nie zdziwił jeśli to właśnie clarnet zamula tak piccollaka na górze, wróciłem ostatnio znowu do morela i pod alpine ostatnia rzecz jaką można zarzucić górce to brak pazura.

Raflip się zdziwił gdzie to niby sławne ciepełko i spokój z supremo.

U mnie wcale tak nie gra. ;-)

A ta zmiana frontow w pikolakach nie przeniosla cie przypadkiem do profi ?

 

To jedno a drugie, to ta radosna twórczość coraz popularniejsza na forum ma swoje drugiw dno, czy ktokolwiek przebiając front na dużo mniejszy wziął pod uwagę dlaczego producent zrobił taki a nie inny?

Aspekt akustyczny? Skoro to tylko dla ozdoby to dlaczego dynaudio robiąc esotara 110 zostawilo taki duzy front?

Przeciez mniejszy to mniej materiału wychodzi im taniej niż taki "kulfon". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem dlaczego zmiana frontu ma zmienić kategorie skoro nie ingeruje w tor audio, a jedynie poprawiam estetykę ew dopasowuje rozmiar do miejsca w którym ma występować. Z drugiej strony co ma front do walorów akustycznych? Wydaje mi się ze jest mercedes i bmw i każdy ma swój styl i tak jest z głośnikami

Gdzieś wcześniej wklejam chyba zdjęcie maszyny która mogę do 14 cm działać

Clarek bardzo brzmieniem przypomina poprzednie radio jakie miałem czyli c910

Alpina z aktywka tez gościła, ale się nie ostala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kupować nie musisz ale konieczne wepnij jakąś alpinę i posłuchaj.

Samo szybkie wpięcie myślę nic nie da, Buli przeciez mówił, że miał alpinke i nie ostała się... jak wnioskuje krótko z nią jeździł i nie bawił się, z radyjkiem chyba jednak trzeba sie pobawić trochę, pojeździć, potestowac różne cięcia itp - wtedy mozna adekwatnie cos powiedzieć. Nieraz na pierwszy rzut ... hmm... ucha wydawało mi sie coś do bani, a dzień, dwa lub trzy i podobac się zaczeło coś co na początku zdawalo sie nie do zniesienia. Człowiek sie chyba przyzwyczaja do jakiegos tam profilu i potem często jest tak, że jakąś zmianę traktujemy na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli, tak ode mnie. Naprawdę gratuluję Ci postępu w pracach :zdrowko: Naprawdę aż miło się ogląda.

Teraz tylko to postroić jak trzeba i będzie bardzo przyjemnie.

Jesteś dobitnym przykładem że skrzypka da się nawrócić na właściwy tor i życzę Ci dużo radości z grania :zdrowko:

Projekty CA mają to do siebie że lubią kopać właściciela, ale jak pokonasz przeszkody pisze się na odsłuch :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla miałem i ten "targowy " wygląd mnie doprowadzal o ból głowy. Brzmienie nie leżało mi bo chyba bardziej toleruje wyglaskana górę z dołem natomiast jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła i obecnie mam dwa typy na sprobowanie. Jednak limit w klasie jest bliski

Jeżeli front będzie przeszkodą w zabawie to mam ori i wkrece na czas zawodów,a po luknieciu tych z giełdy chyba pogrzebie w miedzi

 

Co do źródła to szukam proca z czasami i myślę że zadowoli nie jedno wybredne ucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, trzymam kciuki, bo całość cieszy oko.

 

Odnośnie pomniejszania frontów w tweeterach. Podobno twórcy celowo zrobili tak duży front. Jego zmniejszenie potrafi sprawić, że głośnik będzie bardziej kierunkowy i...niech ktoś mądrzejszy się wypowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym ... tego nie wiem i nie odczułem różnic po zmianie , a nawet jakiś czas słuchałem na jednym zwykłym drugim motanym. Kurcze mi się spodobało że w końcu "kłamczuchy" nie zajmują połowy słupka, ale w miedzi to urwą jaja. Mastek poprawimy ringi na miedziane ? :hyhy:

 

Zapomniałem o Sinoffie i jest dla niego zdjęcie. Sorki że otwór troszkę uciekł ale o 00'00 złamał się frez i musiałem wyrzynarką skończyć. Front zwany dalej kanapką i jak wspominałem 9.5 litra żywicy i z 1kg pyłu mdf

post-1631-0-38031900-1405183957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zapomniałem o Sinoffie i jest dla niego zdjęcie.

Coś licha ta fotka dla mnie :D no chyba, ze przy okazji klejenia pudełka aparat/telefon by Ci się za bardzo do rąk kleił :hyhy: Co tam wiele gadać - jak dobrze gwiezdnym pyłem podsypałeś i nie żałowałeś MDF-u to pudełko zagra bo wyjścia nie ma :)

Pamiętam jak się zarzekałeś na spocie, że w tym aucie to już definitywnie koniec i grzebania nie będzie... no ale jak mawiają, to krowa nie zmienia poglądów i cały czas mleko daje :hyhy:

Teraz to widzę, że z Ciebie już klasyczny neofita się zrobił... tacy są najgorsi... ale akurat w Twoim przypadku to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła nas spotkać z Twojej strony :)

A za strojenie to się przede wszystkim sam zabieraj bo tak na prawdę to nie ma powodu abyś płacił za to, że ktoś pozbawi Ciebie przyjemności i satysfakcji jaką daje kręcenie gałkami. 

Inaczej się sprawa ma jeśli kręcić gałkami z jakiegoś powodu nie lubisz ale myślę, że to chyba jakoś tak nie po Twojemu by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby jakąś idę przyjąłem , to tak jakoś  z kościołem mi się ułożyło bo niedziela. Nie zmienia to faktu że moja wiedza w nazewnictwie aż tak nie kuleje. Do szkoły żem pod górę chodził i w wolnych chwilach szyby tłukł, ale czytać rozumnym umysłem mnie nauczono ,a nawet więcej bo czasem 2+2 da mi 4. Dziad ze mnie uparty to i jakimś kabelkom w aucie oplątać się nie dam. Dlatego im dalej w las tym cofać się nie wypada, a jedynie iść dalej wytyczonym szlakiem nie bacząc  na pokrzywy i dzikie lochy.

 

 

Co do końca grzebania to chyba prędzej ja ujrzę ciemność niż odłożę obcinaki i termokurczki  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawa88 tak zapytam

Kto wygrał? "wy" uparcie mnie przekonując, czy ja uparcie nie dając się przekonać?

Od początku miałem plan który niebaczac na nic realizowalem i mogę śmiało napisać ze nie jestem w połowie tego co założyłem

 

Co do obecnej konfiguracji to dzisiaj odpaliłem wszystko i hym... pierwszy raz po wciśnięciu memorki nic nie grzebalem no może poza odwroceniem fazy na subie nawet go nie sciszajac bo zdziwiony jestem jak wiele zmienił i wniósł nowego w graniu

 

P.s. Karolek przygląda się z boku i czasami wsadzi swoje trzy grosze, ale jeszcze do niczego mnie nie przekonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...