Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sluchalem Revelatorow i Iluminatorow w pelnych drzwiach.

Daleko im było do basu jaki słuchałem w HA z iluminatorow 18WU w BR.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

Po prostu "mistrz " :wink:

 

Przypomina dyskusję o kulejącym basie w Nakamichi 700 , słuchanej na monitorach z 15 cm wooferem  z podziałem zwrotki 12/12 dB :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam właśnie basiorem ociekał system. Walił bez ładu i składu.

ale na jakim poziomie głośności ??? Przy delikatnym graniu bas praktycznie nie istniał ... , oczywiście można to "reperować" gainem i bronić żeby ktoś gałką nie dojechał do 20kilku ... Niemcy już dawno doszli że drzwi to lipa i w ich pierwszoligowych autach woofery grają z słupka A w nogach, gdzie komora zajmuje całe miejsce lewej nogi. Kuźwa nie wiem czy oni tą nogę odkręcają na czas podróży ???

 

Zaraz i tak smok przyjdzie i napisze "a ja mam i gra , i to nawet spod tapicerki "

 

w 8 litrach im nie pozwolę grać ... , połakomię się na szybkość :wink2: sub mimo aluminiowej konstrukcji nie zostawał z tyłu , jak będzie dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "mistrz " :wink:

 

Przypomina dyskusję o kulejącym basie w Nakamichi 700 , słuchanej na monitorach z 15 cm wooferem z podziałem zwrotki 12/12 dB :wink2:

No cóź, widocznie nie słuchałem tych "wlaściwych" aut...., których w Polsce jest..   ile sztuk???  :wink:

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gra, ale niech napisze po czyim dotyku :hyhy:
Może jak wrzucał je do rzeki to woda się rozstąpiła i tak zamieniły się w lek na całe zło. Nie mniej jednak gdzie fan ze słuchania ??? Gdzie ta moc kontrabasu która ma wyrwać fotel z ramy, a organy kościelne wypchać flaki ustami. W domu naprawdę system musi być ... , żeby stworzyć to "inne tło " muzyki

 

Ktoś mi kiedyś powiedział "jak śpiewa chór to tą każdą mordę trzeba słyszeć ", i niestety bez suba z wooferem w parze to jedynie kobita może na mnie pokrzyczeć że znowu cała noc walę tym basem :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Kuźwa nie wiem czy oni tą nogę odkręcają na czas podróży ???

 

Paweł padłem  kuternogi same jezdzą

 

Stary kombinatorze milo patrzeć ze temat mielesz i dalej skrzypka dusisz aby zagrał.

 

Dyskusja jak zawsze gra nie gra , z br. wolniej a moze jednak nie.

Osobiscie -dobra co ja tam wiem

ale  po co zmuszac wofery do niskiego basu .

Jest sub to niech robi do czego został stworzony.

Kick da wofer i bedzie " szybkość"i wklęsła klata

A z tym otworem w komorach to jakie problemo zmontować osłuchać.

Potem otwor wywiercić i rurkę dołożyć i znowu osłuchać .

Oczywista oczywistość.

 

Pozdro i jak zawsze kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak zawsze gra nie gra , z br. wolniej a moze jednak nie.

Osobiscie -dobra co ja tam wiem

ale  po co zmuszac wofery do niskiego basu .

Jest sub to niech robi do czego został stworzony.

Kick da wofer i bedzie " szybkość"i wklęsła klata

A z tym otworem w komorach to jakie problemo zmontować osłuchać.

Potem otwor wywiercić i rurkę dołożyć i znowu osłuchać .

Oczywista oczywistość.

 

Dla mnie osobiście, BR byłby w przypadku tych Illuminatórów, po to aby wyciągnąć z nich tą 

tą zaje..... i świeżą barwę basu w zakresie 50 - 60 Hz. Bo jak struna basówki lub kontrabasu na nich dygnie, to żaden sub tego nie odda.

A sub niech gra subbas, zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ale ja też się nie znam i mało słyszałem.

 

Poza tym działanie BR bardzo łatwo zmierzyć, poprzez pomiar impedancji.

No, ale na pomiarach, to ja też się mało znam.

 

Niech Bulli, klepnie je póki co w closed. A ten BR zostawmy na razie na etapie dywagacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej kultury dyskusji  to tu nie pamiętam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Panowie, a czy przypadkiem BR nie został stworzony po to żeby z czegoś małego wyciągnąć coś dużego ??? Jaki wzór matematyczny użyć żeby głośnik 15 cm grał tak jak 30 cm, a czy mając możliwości 2 x 30 to pastwić się nad 2 x 15 i szukać w nich rurkami tego co mają 30 na starcie ??? 

 

a właśnie jak o rurkach to idę na jedną taka z tytoniu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


. i świeżą barwę basu w zakresie 50 - 60 Hz. Bo jak struna basówki lub kontrabasu na nich dygnie, to żaden sub tego nie odda.

 

 

I tu wyjątkowo się z Tobą zgodzę.

 

Jednak trzeba składać słuchać, kręcić gałkami i słuchać.

 

Pozwolę sobie jeszcze tylko zwrócić uwagę ze sama barwa  przywołanego kontrabasu nawet i poprawnie oddana 

powinna także oddawać i wielkość instrumentu .

A  jak wszystkim wiadomo taki kontrabas to nie altówka  i powietrze jednak  drży  

 

Dlatego Bulli nasz jedyny , czekamy na prac postępy i  wrażenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematów "za i przeciw obrabianiu dziurki", to przypominam sobie że dawno dawno temu na naszym podwórku gościło ciekawe autko z wooferami w b-r. Jak mnie pamięć nie myli to była to biała Łada. Oprócz b-r w drzwiach wspomniana Łada uzbrojona była w subwoofer zabudowany w odpowiednio przygotowanej półce tylnej, a w dodatku startowała ona w kategorii Pure Passiv (albo jakimś odpowiedniku tejże kategorii).

Grało to autko zacnie, więc jeśli ktoś ma zapał, wiedzę i umiejętności to "można" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematów "za i przeciw obrabianiu dziurki", to przypominam sobie że dawno dawno temu na naszym podwórku gościło ciekawe autko z wooferami w b-r. Jak mnie pamięć nie myli to była to biała Łada. Oprócz b-r w drzwiach wspomniana Łada uzbrojona była w subwoofer zabudowany w odpowiednio przygotowanej półce tylnej, a w dodatku startowała ona w kategorii Pure Passiv (albo jakimś odpowiedniku tejże kategorii).

Grało to autko zacnie, więc jeśli ktoś ma zapał, wiedzę i umiejętności to "można" :)

 

Tak jest , tylko jak mówisz A to powiedz i B , o ile wiesz że jest B i co się pod nim kryje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , tylko jak mówisz A to powiedz i B , o ile wiesz że jest B i co się pod nim kryje .

 

Panie Józefie ja tu broń Bóg nie mędrkuję. Czas kiedy wspomniana Łada wojowała na scenie polskiego CA zbiegł się z początkami mojej "poważnej" zajawki tematyką odtwarzania muzyki w aucie. Jednak świetnie grających aut, w moim mniemaniu, było wtedy tyle, że skromne białe jeździdełko jakoś mnie nie porwało. Dopiero gdy w jednym z polskich czasopism ukazał się opis prac jakie zostały włożone w ten projekt zrozumiałem, że to auto nietuzinkowe. Tak jak wspomniał Kolega szymon: "...poziom zaawansowania był nie na poziomie "forumowym".

Tak więc mój wpis jest jedynie odpowiedzią na pytanie jakie zadał Kolega pawel_luk1, a nie działaniem na zasadzie "wiem ale nie powiem". Tym samym przyznaję się, iż wiedzy tajemnej nie posiadam, a jedynie postanowiłem podzielić się ciekawostką z Użytkownikami forum.

 

...

A i to była klasa expert A nie pure passive

Dzięki za sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wydaje mi się że br tam nie było. Zresztą poziom zaawansowania był nie na poziomie "forumowym".....
A i to była klasa expert A nie pure passive

 


Panie Józefie ja tu broń Bóg nie mędrkuję. Czas kiedy wspomniana Łada wojowała na scenie polskiego CA zbiegł się z początkami mojej "poważnej" zajawki tematyką odtwarzania muzyki w aucie. Jednak świetnie grających aut, w moim mniemaniu, było wtedy tyle, że skromne białe jeździdełko jakoś mnie nie porwało. Dopiero gdy w jednym z polskich czasopism ukazał się opis prac jakie zostały włożone w ten projekt zrozumiałem, że to auto nietuzinkowe. Tak jak wspomniał Kolega szymon: "...poziom zaawansowania był nie na poziomie "forumowym".

Tak więc mój wpis jest jedynie odpowiedzią na pytanie jakie zadał Kolega pawel_luk1, a nie działaniem na zasadzie "wiem ale nie powiem". Tym samym przyznaję się, iż wiedzy tajemnej nie posiadam, a jedynie postanowiłem podzielić się ciekawostką z Użytkownikami forum.

 

To sobie wieczorkiem troszkę popiszemy , bo tą historię pamiętam inaczej , a teraz pora zbierać graty i wywieść tyłek na świeże powietrze :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...