Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W fordzie fabryka zastosowała dwa takie same aku i przekaźnik i tak baterie klękały... 

 

6 kanałów po 400 watt to przekaźnik chyba na siłę już trzeba instalować, a sterowanie plusem po stacyjce i w spoczynku piece będą bez prądu. Jednak to kolejny układ, kolejne kable i syfy w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba ma w standardzie, w instrukcji jest podział na lewy i prawy kanał.

 

Punkt po punkcie szperałem w menu i nie znalazłem mono/stereo, a sygnał w jednym rca. Albo m3 mnie oszukała :wink2:

 

Zakupiłem optime 75ah i 1175a sprawdzę i przemyśle temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie o srebrnej nie pisałem, ale przez zimę też troszkę walczyłem, aby coś sie poprawiło. Podmieniałem woofery (dzięki tym co pożyczyli na testy jakieś grajki :wink: ) Kilka pozycji poczynając od braxa (z korektorem), mp stare , nowe, morela, nawet ama i jeszcze kilka ... , ciągle było coś nie tak ... bordowa babcia zepsuła mi ucho chyba :wsciekly: ...

 

Aż w końcu wylądowały 15 ss i ss złapały mnie za ucho :wink2: i w sumie był to dobry wybór potwierdzony wynikiem w okolicy 150 punktów, gdzie 170 to poziom mistrzowski.

 

post-1631-0-52417300-1498039605_thumb.jpg

 

Na imprezie też powstał problem z energią i ori aku z auta najzwyczajniej w świecie umarł przed odsłuchem :wsciekly: . Temat rozwiązała bateryjka od zegarka :wink2:

 

post-1631-0-15492800-1498039919_thumb.jpg

 

Dlatego też postanowiłem przeprowadzić "rozwód" z bytującym zbyt długi czas naleśnikiem , który rozłożył wszystko na łopatki. Zastąpiłem go 12 calami innego producenta i ocena wzrosła nieznacznie, więc zmiana na plus 

 

post-1631-0-64904600-1498039938_thumb.jpg

 

Podmiana suba i wooferów zmieniła całkowicie system i można by to zostawić do przyszłego roku w oczekiwaniu na nowe chęci ... Jednak do walki o jakieś trofeum niestety trzeba kontynuować konsekwencje "rozwodu" i ogarnąć woofery, a jedyny sposób na nie to komora

 

post-1631-0-11753100-1498039962_thumb.jpg post-1631-0-65397500-1498039983_thumb.jpg

 

Nawet małżonka się zaintrygowała tematem i chętnie przybyła z garami co by sprawdzić poprawność i szczelność - czegoś z niczego :hyhy:  Syn oczywiście pomocny jak zawsze bacznie obserwował całe zajście przerywając zajęcie przy kopaniu ogródka :wink2:

 

post-1631-0-40962200-1498040010_thumb.jpg

 

Komora wyszła zbyt duża i trzeba nanieść korekty litrażu i delikatnie poprawić kształt coby tapicerka zapinała się swobodnie na wszystkie klipsy - właśnie komora jest całkowicie schowana pod tapicerka, aby wnętrze nie traciło nic ze swojego uroku

 

post-1631-0-20097500-1498040031_thumb.jpg post-1631-0-02496700-1498040062_thumb.jpg post-1631-0-42044400-1498040095_thumb.jpg

 

... i skoro naleśnik wyleciał cała zabudowa musi być nowa, gdyż wszystko było oparte na nim... i skoro wszystko od nowa to dlaczego by nie dwa razy 12cali ...  i skoro wszystko od nowa to dlaczego by nie zrobić podmianki w zasilaniu głośników i wsadzić już zabawki dla dużych chłopców - (rozwody są bolesne )

 

post-1631-0-35318800-1498040124_thumb.jpg

 

Tylko powstał problem że nie mam kombi i trzy sztuki mi do kufra się nie zmieszczą, ale na dwie mam już pomysł, więc chyba się poślini i będzie git. Myślę że na szybko do pikniku coś ulepię i uda się ruszyć sunie z garażu mimo braku opadów i śniegu :wsciekly:

 

 

... i chyb tyle

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyszło 12,5 litra dokładnie, a litraż będzie taki aby głośnik troszkę stracił na zejściu, a zyskał na szybkości  z możliwością powrotu do zejścia

 

Przy takim litrażu, to można by już im zrobić dziurkę do Bass Reflexu :D

post-7417-0-55992000-1498051179_thumb.gif

 

Dla portu Fi 10 cm, długość 7 cm, wychodzi strojenie na 35 Hz.

Tylko gdzie tą rurkę upchnąć??? :P

 

Wtedy byłaby i kontrola i zejście. 

 

 

Edit.

Wróć.

To jest dla portu fi 2 cm, dł 6 cm :D

.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo Panie, chyba że z zewnętrznej strony drzwi taką rurkę wsadzę, a o te 5 hz przy 2x12 cali potrzebne ???

 

Widzę Panie ćwiczysz te grajki, czyżby mp na giełdę :hyhy:

Nie. Do domu raczej o nich myślę. :)

 

To dla portu fi 2 cm / dł 6 cm wyszło. Trza by budkę testową 12,5l z MDF-u sklepać i pomierzyć tak BR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wczoraj miałem gotowe 12,5 litra i teraz obadałem to 6cm długości wchodzi bez problemu obok głośnika. To jeszcze sprawdź bo jak sie postaram na maxa to zmieszczę komorę ze 22 litry

 

Do domu to tylko stara seria es z kwadratowymi głośnikami  :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 22l. to można ze strojeniem zejść do 25Hz, tylko że wtedy rura wychodzi 3,6/18cm

Tylko, że z tymi obliczeniami, to ostrożnie trzeba, bo w praktyce, to zawsze inaczej wyjdzie...

Trzeba by zapiąć pomiarówkę, modzić port i mierzyć impedancję... :D

 

Ja se trochę jaja robię z tego BR, bo nie wiem czy to ma rację bytu w aucie..  :wink:

Zrobił ktoś kiedyś komory BR do auta???

Ciekawe, co by z tego wyszło? 

Boję się jeszcze, że przy takich małych średnicach portu będą za szybkie przepływy powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miał to dyrygent we Włoszech i nie wiadomo kiedy to robił bo zdjęcia jeszcze z kliszy wywoływane  :hyhy:

 

Z ta szybkością właśnie nie chce przesadzić bo przy 400wattach mogą wystrzelić jak kapiszony :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

W sumie bez spinki wychodzi 12,5 litra to przy drugiej stronie można ogarnąć rurkę. Zabierzesz żonę dzieciaki, sprzęt pomiarowy i posiedzimy z kobietami przy grillu :rotfl:  , a do garażu wyjdziemy na chwile żeby Ci coś pokazał   przy aucie :rotfl: :rotfl: :rotfl:  Mniejsza awantura będzie :hyhy:

 

 

Oczywiście to wszystko z myślą o dzieciach, wyjada z miasta na wieś, krówki, baranki zobaczą :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja se trochę jaja robię z tego BR, bo nie wiem czy to ma rację bytu w aucie.. 

Zrobił ktoś kiedyś komory BR do auta???

Ciekawe, co by z tego wyszło? 

Zrobił to choćby Citroen w nawet takim nowym Clio. Nie wiem, jak do dokładnie jest rozwiązane. Jest napis bass reflex i otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...