Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja w sprawie srebrnego trochę ten, tego...

Na ostatnim spocie w Łodzi sobie Twojego auta posłuchałem i szczerze powiedziawszy mocno pod wrażeniem jestem, pozytywnym oczywiście.

Równowaga tonalna przede wszystkim na to wrażenie wpłynęła a poza tym naturalność i lekkość przekazu. Jak na moje to trochę czasami by trzeba dla lepszych skupień pokręcić porządkując scenę przy okazji ale to już takie głaskanie będzie względem tego co do tej pory w aucie zostało zrobione.

Więcej pochwał nie będzie bo jakaś bezsenność Cię dopadnie albo co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę napisać - po takiej męce miło się czyta taki wpis :wink:

Mogę tylko dodać że nie wiem jakim programem, jaką nagrywarką, jakie płyty nagrywasz, ale dynamika nawet więcej krystaliczna dynamika urzekła mnie mimo pozycji na prawym fotelu. Za przepis będę bardzo wdzięczny

Chyba nie będzie to tylko moje zdanie że z tego setupu nic więcej nie da się wycisnąć pozostają zmiany i nawet klocki czekają, ale na kasę chorych termin klonowania dopiero w 2020 :wink:

 

Co do bordowej babci  wskoczył nowy/większy 143a alternator. Potrzebna była tylko zmiana rolki paska i turbinka po regeneracji grzecznie czeka pieszczot kluczykami co by zacząć kręcić się w aucie

post-1631-0-36035300-1446670367_thumb.jpg

post-1631-0-78576600-1446670395_thumb.jpg

post-1631-0-52464900-1446670418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu uda mi się go poskładać to pomierzę wszystko i sprawdzę czy będzie potrzebne modzenie. Pierwszy tydzień też pokarze czy zmiany coś wniosły bo na starym altku po tygodniu kręcenia się wokół komina prądu brakowało. Cały system ma dość spory pobór, więc zapewne to jest dopiero pierwszy krok.  W w124 instalowałem taki sam i żadnych problemów nie było. 

Jak pytasz to znaczy że coś kombinujesz - podziel się informacjami  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać że nie wiem jakim programem, jaką nagrywarką, jakie płyty nagrywasz, ale dynamika nawet więcej krystaliczna dynamika urzekła mnie mimo pozycji na prawym fotelu. Za przepis będę bardzo wdzięczny

 

Żaden problem :)

Zacząć trzeba od ściągnięcia kawałków na dysk. Moim zdaniem najlepszym programem do tego celu EAC http://www.exactaudiocopy.de/ Niestety nie jest prosty i czytelny. Cały gips opiera się na jak najbardziej wiernym zgraniu materiału źródłowego a program sprawdza swoją własną pracę. Tak było do czasu aż ktoś wymyślił, że całkiem fajnie by było własną robotę porównać z pracą innych - no i powstała wtyczka do programu co się nazywa Accurate Rip. Poprawna weryfikacja stworzonego ripa opiera się na porównaniu z innym ripem tego samego wydania tej samej płyty, który gdzieś tam w świecie ktoś inny wcześniej zrobił. Drugim warunkiem koniecznym jest użycie napędu z listy tych współpracujących z wtyczką. To chyba najbliższy ideału sposób na pliki z których nagrywam cd do auta.

Do nagrania można oczywiście użyć EAC-a ale dla mnie zdecydowanie przyjemniejszy jest Easy CD-DA Extractor https://www.poikosoft.com/

Teraz nagrywarki - używam właściwie wyrobów trzech firm: Yamaha, Plextor, Teac, kolejność przypadkowa. Interfejs zwykle SCSI choć te ATA tez są ok. Myślę ze nagrywarki "skończyły się" na modelach z szybkością max 32 a te najfajniejsze miały max x16. 

Na temat płytek zdania są podzielone, ja preferuję te niebieskie zwykle uznanych marek - żel azowy mają albo jakoś podobnie się zwie. Ta której słuchałeś to był akurat Verbatim Vinyl, niebieski oczywiście. Bardzo lubię jeszcze Kodaki Gold z tym że dostępność jest kiepska a cena zwala z nóg, na przykład takie http://allegro.pl/kodak-cd-r-gold-archival-cake-10szt-najlepsze-wawa-i4819015042.html  Płytek dedykowanych dla audio używam sporadycznie. Po odsłuchach zupełnie nie znajduję uzasadnienia dla tego "for audio'

Samo nagrywanie płyt zwykle odbywa sie z połową maksymalnej prędkości dla danej nagrywarki, takie optimum. Bezwzględnie unikam nagrywarek w lapkach, bywa że same nie potrafią odczytać tego co wcześniej zapisały.

I to właściwie wszystko... albo aż... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem :)

Zacząć trzeba od ściągnięcia kawałków na dysk. Moim zdaniem najlepszym programem do tego celu EAC http://www.exactaudiocopy.de/ Niestety nie jest prosty i czytelny. Cały gips opiera się na jak najbardziej wiernym zgraniu materiału źródłowego a program sprawdza swoją własną pracę. Tak było do czasu aż ktoś wymyślił, że całkiem fajnie by było własną robotę porównać z pracą innych - no i powstała wtyczka do programu co się nazywa Accurate Rip. Poprawna weryfikacja stworzonego ripa opiera się na porównaniu z innym ripem tego samego wydania tej samej płyty, który gdzieś tam w świecie ktoś inny wcześniej zrobił. Drugim warunkiem koniecznym jest użycie napędu z listy tych współpracujących z wtyczką. To chyba najbliższy ideału sposób na pliki z których nagrywam cd do auta.

 

 

Tu sprostowanie , bo ktoś myli pojęcia .

Nie masz możliwości korekty swojego obrazu płyty o dane zawarte w "bazie centralnej " .

Tam istnieją jedynie tzw sumy kontrolne , jezeli te są porownywalne to zgranie można zakwalifikować do poprawnych .

Tego rodzaju wiedza jest ogólnie dostepna ( chyba ) a sam program dostepny od 10 lat ( przynajmniej ja to tak kojarzę ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sprostowanie , bo ktoś myli pojęcia .

Nie masz możliwości korekty swojego obrazu płyty o dane zawarte w "bazie centralnej " .

Tam istnieją jedynie tzw sumy kontrolne , jezeli te są porownywalne to zgranie można zakwalifikować do poprawnych .

Tego rodzaju wiedza jest ogólnie dostepna ( chyba ) a sam program dostepny od 10 lat ( przynajmniej ja to tak kojarzę ) .

 

Dokładnie, wtyczka AccurateRip sprawdza wyłącznie sumy kontrolne zgranego materiału.

Od siebie dodam, że jest prostszy program w konfiguracji i obsłudze od Exact Audio Copy, które też zgrywa dokładnie i ma wtyczkę AccurateRip.

Jest to dBpoweramp. https://www.dbpoweramp.com

Z tym, że jest płatny, ale potrafi trochę więcej niż EAC... 

A drogi nie jest, coś około 150,- zł jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sprostowanie , bo ktoś myli pojęcia .

 

Nie masz możliwości korekty swojego obrazu płyty o dane zawarte w "bazie centralnej " .

 

Tam istnieją jedynie tzw sumy kontrolne , jezeli te są porownywalne to zgranie można zakwalifikować do poprawnych .

 

 

 

Nie myli a raczej upraszcza, na dodatek bardzo mocno do takiej łatwo strawnej formy.

Właśnie o weryfikację tych sum rzecz sie rozbija - albo wynik jest powtarzalny albo nie jest, a jeśli jest to mamy dobrą kopię. Sama wtyczka Accurate Rip to tylko dodatek, dużo ważniejsze jest to co robimy wcześniej łącznie ze wstępną konfiguracją programu. Sama suma kontrolna ( poprawna lub nie) jest właśnie zwieńczeniem tych wszystkich wcześniejszych kroków.

 

Tego rodzaju wiedza jest ogólnie dostepna ( chyba ) a sam program dostepny od 10 lat ( przynajmniej ja to tak kojarzę ) .

 

Oczywiście, że taka wiedza jest ogólnie dostępna, i to od wielu lat. Całkiem zgrabny przewodnik po tym programie jest na przykład na cdrinfo.pl 

Powiedział bym, że EAC już jakieś 15 lat funkcjonuje. Myślę, ze głównym powodem stosunkowo małej popularności jest właśnie mnogość ustawień konfiguracyjnych a co za tym idzie konieczność poznania choćby we formie podstawowej terminów i pojęć tam zawartych. 

 

już jakiś czas rozglądam się za jakimś nowym/innym modelem

 

Często na alle albo tablicy zdarzają się nagrywarki za całkiem śmieszną kasę. Jeszcze trochę i będzie ciężko kupić zadbaną i jednocześnie sprawną sztukę. Ja zwykle kupowałem je za 15-20pln. Przed laty kupiłem całkiem nową Yamahę 4416s i szczególnym sentymentem ja darzę bo płytki nią nagrane do dziś mam na półce i była właściwie nie do zajechania. Kiedyś tam sprzedałem ją i mocno później żałowałem. Teraz na półce leży 6416s w całkiem dobrej kondycji.

Na tą chwilę całkiem fajnym wyborem dla Ciebie może być jakiś Plextor z szybkością od 12x do 32x IDE.

 

 

Z tym, że jest płatny, ale potrafi trochę więcej niż EAC...

 

A drogi nie jest, coś około 150,- zł jak dobrze pamiętam.

I to właśnie może w dość skuteczny sposób wyhamować jego popularność mimo zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pawel_luk1, dnia 06 List 2015 - 20:56, napisał:

Z tym, że jest płatny, ale potrafi trochę więcej niż EAC...

A drogi nie jest, coś około 150,- zł jak dobrze pamiętam.
I to właśnie może w dość skuteczny sposób wyhamować jego popularność mimo zalet.

 

I tego właśnie nie mogę zrozumieć. Na wzmacniacz czy głośniki bez zająknięcia wydajesz powiedzmy 1500,- ale już na program 150,- zł - to nie, to drogo, przecież są darmowe (prawie takie same dobre), albo se pirata skombinuję  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba z lenistwa się nie chce przesiadać na inny program i pozostanę przy EAC-u. Jak mam już program skonfigurowany to właściwie tylko muszę podać ścieżkę do katalogu gdzie zostaną zapisane pliki.

A z kupowaniem progsów jest ja piszesz, dopiero jak sie jakaś klapka w głowie przestawi to zadowolenie z zakupu oryginału sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I taką odpowiedz chciałem usłyszeć :)

 

Wiemy że cieżko w tym aucie jesli chodzi o subbass i aby zaoszczędzić miejsce zatananawiałem się czy jest możliwe wsadzić go pod tylną szybę, dłubałeś w tej jednostce wiec może coś podpowiesz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...