Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

340min na jednym MD - a jak z jakością? Jak miałem Mini-dyskietki to z tego co pamiętam, ilość nie szła tam w parze z jakością... :/

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Minidisc

 

Nie każdą płytkę muszę mieć nagraną lp4. LP2 już jest wystarczające aby różnic nie usłyszeć. Jakoś musiałem pokombinować z brakiem czytnika w kabinie. Wszytko wyjdzie w praniu, ale słuchając na domówce lp4 zmiany nie są kosmiczne  i w ślepym teście można się pomylić

 

Używając małego discmena do nagrywania wykorzystuje się program który kontroluje zapis, a robiąc to na stacjonarnym urządzeniu podłączonym światłem zapis odbywa się na "piechotę" jak w starym magnetofonie. 

Szkoda że zaprzestano rozwoju tej technologi bo był jeszcze nośnik o pojemności 1gb tylko że skończyło się na discmenie i ani do domu, ani auta nie trafił (z mojej wiedzy, ale mogę być niedouczony mimo że cały czas drążę temat) żaden odtwarzacz.

 

Co ciekawe minidisci są ciągle produkowane i każdy "grajek imprezowy" korzysta z nich do tej pory

 

 

 

przeca tu nie chodzi o jakość tylko o idee - musi byc i koniec :)

 o jaką idee ??? Co ci przeszkadza w mojej wizji i w moim podejściu do odtwarzacza, który ma być dla mnie i dla sytemu, a nie na odwrót

 

chłopcze czy ty masz jakiś problem, czy dupa cię swędzi ???  Czy dalej będziesz mnie szarpał za nogawkę, aż mi nerwy puszczą ?

 

 

 

Patrząc na drzwi to- o żesz ty!

 

Będzie zabawa

Właśnie wylewam żywicę :hyhy: . Masz rację że będzie zabawa bo zmieścić tam woofer i wystrugać komorę na średniaka to nieliche główkowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o jaką idee ??? Co ci przeszkadza w mojej wizji i w moim podejściu do odtwarzacza, który ma być dla mnie i dla sytemu, a nie na odwrót

 

chłopcze czy ty masz jakiś problem, czy dupa cię swędzi ???  Czy dalej będziesz mnie szarpał za nogawkę, aż mi nerwy puszczą ?

 

O idee zamontowania MD - nic nie szarpię - widzę, że u Ciebie wiekszy problem - po prostu jakość MD < CD i tyle.

 

Jak lubisz to sie denerwuj - ja nie widze w moim wpisie jakiegokolwiek podtekstu.

 

 

 

w mojej wizji i w moim podejściu do odtwarzacza, który ma być dla mnie i dla sytemu, a nie na odwrót

 

O tą idee mi chodziło.

 

 

 

Co ci przeszkadza w mojej wizji

 

Nic. Jest mi ona obojętna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie walcz o wolną Palestynę bo raczej tego nie zmienisz.

 

 

 


O idee zamontowania MD - nic nie szarpię - widzę, że u Ciebie wiekszy problem - po prostu jakość MD < CD i tyle.

Porównałeś płytę cd z md ??? Więc nie głoś idei jak nie masz o niej żadnego pojęcia i kaleczysz zbędnie klawiaturę.

 

Jest to dla mnie lepsze rozwiązanie niż płyta cd. Pod każdym względem, czy stricte użytkowej, czy finansowej. Mam minidisc`i które skończyły 10 lat i ciągle świetnie sobie radzą , a cd z tamtego okresu mogę tylko powspominać. 

 

 

 


BULII, dnia 20 Marz 2015 - 16:27, napisał:


Co ci przeszkadza w mojej wizji



Nic. Jest mi ona obojętna :)

Jakoś tego nie widzę i nie słyszę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś płytę cd z md ??? Więc nie głoś idei jak nie masz o niej żadnego pojęcia i kaleczysz zbędnie klawiaturę.

 

Nie muszę niektórych rzeczy porównywać bo jest to dla mnie oczywiste :) ale to z innego punktu ... bardziej twórczego danej kopii nośnika MD.

Paweł - Peace & Love  nie czepiam się, nie interesuje mnie Twoj system, dłub sobie to tam tak jak wymyśliłeś. Nigdzie Cię nie zaczepiam i nie mam zamiaru. Jestem głupi i niech tak pozostanie w Twoim skromnym świecie i wizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie muszę niektórych rzeczy porównywać bo jest to dla mnie oczywiste :)
po to człowiek dostał umysł i chęć poznawania żeby samemu mógł się uczyć. Tezy typu to jest złe,a tamto dobre warto podeprzeć choćby trzymaniem tego czegoś w ręku

Dalsze konwersacje proponuję poprowadzić w innym miejscu i napominam Cię po raz ostatni żebyś mi tu fochów nie uskuteczniał  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest ogólnie dostępne więc sobie będe pisał gdzie mi sie podoba:

 

podeprę się skromną wikipedią (mało naukowe źródło ale mimo wszystko):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Minidisc

 

to raz 

 

a 2 - miałem/używałem MD - osobiście preferuję łatwiej dostępną płytę CD i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony dlugo sie broniło przed mp3.

I osobiscie wybrałbym ATRAC.

Mechanicznie MD na owe czasy miazdżył wytrzymałością.

Obecnie streaming i  pamięci półprzewodnikowe wygrały.

A nawet zdaje mi się była reklama jak gościu płytke MD w spodniach zostawił i wyprał w pralce a pózniej z niej odtwarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy czytać nie umiesz? Przecież zamieściłem wyżej ten link na zapytanie kolegi o jakość. 

 

Może o ten raz za mało, albo za dużo ?

 

HDD zainstaluj w aucie i zrób tak żeby działało  na poziomie zmieniarki i dopiero porównuj

 

Zresztą dalsze komentarze to jak kłótnia z kobietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio x7 w 90" latach.

 

Karol pomyśl choć chwilę.

 

Ale ja patrze na to co jest pod ręką, a nie to co było 20 lat temu ... ale może po prostu taki "njuskulowiec" ze mnie.

Jechać też można konno, ale po co jak auto już jakiś czas temu wymyślono :)

 

 

 

HDD zainstaluj w aucie i zrób tak żeby działało  na poziomie zmieniarki i dopiero porównuj

 

np stację JVC z nienajgorszą jakością dźwięku i odtwarzaniem Wave? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


np stację JVC z nienajgorszą jakością dźwięku i odtwarzaniem Wave?

jak ci się podoba to sobie ją zainstaluj!!! Ja chciałem md/lp i sobie zainstalowałem, a co do jakości to przeczytaj co napisali w linku który zdublowałeś i po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do jakości to przeczytaj co napisali w linku który zdublowałeś i po problemie

 

Nigdzie nie jest tam napisane, że MD ma lepsza jakosc anizeli CD

 

 

 

To Karol weź olej xesa przecież to staroc.

Nie o tym mowa

 

Nie mam też nic przeciwko montowaniu MD w aucie :)

 

Jeżeli czytalibyście z uwagą - moja wypowiedź zawierała jedynie stwierdzenie, że montowanie MD w tym przypadku jest dla idei, która sobie Paweł zaplanował i realizuje. Nic mi do tego - 3mam kciuki za projekt - może zagra po XESOWEmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nigdzie nie jest tam napisane, że MD ma lepsza jakosc anizeli CD
a tu ktoś napisał że jest lepsza niż Cd ???

 

 

 


Jeżeli czytalibyście z uwagą - moja wypowiedź zawierała jedynie stwierdzenie, że montowanie MD w tym przypadku jest dla idei, która sobie Paweł zaplanował i realizuje. Nic mi do tego - 3mam kciuki za projekt - może zagra po XESOWEmu

 

Czytam ze zrozumieniem

 

 

 


przeca tu nie chodzi o jakość tylko o idee - musi byc i koniec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu ktoś napisał że jest lepsza niż Cd ???

 

nie

 

Czytam ze zrozumieniem

widzę własnie :)

 

 

340min na jednym MD - a jak z jakością? Jak miałem Mini-dyskietki to z tego co pamiętam, ilość nie szła tam w parze z jakością...

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty jesteś upośledzony na oczy, mózg, czy nogi ??? 

 

Z tego co widzę kubson zapytał przed "twoją" wypowiedzią - w międzyczasie odpisałem mu JA.

 

Niestety w 1 Twoim poście po mojej odpowiedzi dlaczego wylądował "prawdopodobnie" - tak się domyśliłem, przynajmniej z tego co później napisałeś - są jakieś chore osobiste "twoje" wywody odnośnie mojej persony. 

Wiec za przeproszeniem - skończ tą swoją wewnętrzną wojenkę bo do niczego nie prowadzi (przynajmniej w moim przypadku). Mnie to nie złości, nie denerwuje ani też nie podnosi mi ciśnienia. Zrozum, że "twoje" auto i system mnie zupełnie nie dotyczy a stopień zobojętnienia na to co się tam stanie dawno sięgnął zenitu :)

 

 

 

Czy ty jesteś upośledzony na oczy, mózg, czy nogi ??? 

 

Może i upośledzony, ale resztki kultury wyniosłem z domu :)

 

P.S.

Zapomniałeś dodać na uszy bejbe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrr szalona :-)

Mordencje tofane niepotrzebna eskalacja dyskusji o MD.

Lepiej Pawle napisz jakiego masz pomysła z furtkami.

I jak realizacja idzie. 

W mercu tym z Olsztyna praca woferów już dawała frajdę.

Nie wiem jak się mają konstrukcyjnie obecne drzwi do tamtych (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie jeszcze nie mam pomysłu. Wstępnie wszystkie otwory zakryte żywicą.

Co do montażu głośników to muszę na spokojnie usiąść i pomyśleć bo tapicerka zakrywa tą komorę z głośnikami i nie bardzo jest tam pole do manewru.  Tym bardziej ze z 1,5 litra musi zostać na średniaka. Dodatkowy problem to to  że cały mechanizm podnoszenia szyby jest na wewnętrznym poszyciu i dźwiga podwójną szybę, więc żadne cięcia poszycia są niemożliwe

post-1631-0-71478600-1426942001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że za wooferem to przelot do wnętrza drzwi jest. Po zamontowaniu dystansu możesz spróbować  komory dla średniaka z relokowaną kubaturą właśnie wokół tego dystansu gdzie granicę zewnętrzną wyznaczą te obecne, czarne obudowy fabrycznych papierzaków, te półtora litra powinieneś uzyskać po dobrych staraniach.

Nie zmienia to wszystko jednak faktu, że ja nie widzę szans na dobre granie ze średniaka właśnie z tego miejsca... no ale jak to na finale będzie już czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...