Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest przelot do drzwi.

Posiedziałem dzisiaj troszkę nad problemem :wink2:  i w sumie wymyśliłem identyczne rozwiązanie. Dystans na woofer i wokół niego komora. Jednak popatrzyłem do specyfikacji producenta i w jaki sposób "mądrzejsze głowy" poprawiały granie w tym aucie.

I wyszło że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi

głośniki bose w140

http://allegro.pl/mercedes-w140-glosniki-przod-przednie-prawe-bose-i4757901197.html

Trzeba będzie troszkę nad nią posiedzieć. Jednak widać że jest rozkręcana i każde modyfikacje można przeprowadzać wedle uznania.

Najciekawsze z systemu bose w tym mercedesie jest że tw wylądował za wstecznym lusterkiem w ilości jednej sztuki :wink2:

 

 

 


Nie zmienia to wszystko jednak faktu, że ja nie widzę szans na dobre granie ze średniaka właśnie z tego miejsca

Całe granie w aucie to jeden wielki kompromis i zazwyczaj robi się coś kosztem czegoś. W tym modelu ktoś już wsadził trzy drogi i widać że nie jest to zrobione po łebkach. Druga sprawa - nie widzę 10cm średniaka z komorą na słupku bo tam na tw brak miejsca :wink2: . Kolejna sprawa ze szczątkowych schematów i informacji o systemie, miejsce ich jest właśnie w drzwiach .

Jeszcze jedno. Auto ma swój charakter i nie chcę go burzyć. To że poprawiam audio nie muszę tworzyć fajerwerków stylistycznych i na siłę robić bo tak niby ma być . Utrzymał ten charakter tyle lat i szczerze przyznam że dla niego zastanawiam się żeby zrezygnować z jednej drogi i użyć głośników do 2-way z przodu , czyli pójść na kompromis, czy ...

Wszystko przede mną, czasu będę miał coraz więcej bo dzieci rosną, więc co mi szkodzi się bawić bo ciśnienia nie mam żadnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


a ja uważam, że w tym przypadku lepiej zrobić słabsze trzy drogi, niż tylko 2-way... efekt może nie będzie miażdżący (chociaż nigdy nic nie wiadomo), ale i tak lepszy niż tylko kick + TW

Odważne stwierdzenie... Mam wrażenie, że chyba nie słuchałeś dobrze skrojonych 2 dróg + sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie... Mam wrażenie, że chyba nie słuchałeś dobrze skrojonych 2 dróg + sub.

miałem okazję słuchać nie jednego już grania: 3-way, 2-way, 2-way z głośnikiem szerokopasmowym, z kopułkami, z kolcami i z innymi znanym mniej bądź bardziej rozwiązaniami i nadal uważam, że co trzy drogi to trzy drogi :) Nie przeczę, że nie miałem okazji słuchać 3-way'ów ze średniakiem w miejscu takim, jak w owym pojeździe, bądź (po amerykańsku) ze średniakiem w nogach, ale coś mi się wydaje, że efekt może być bardzo przyjemny :)

 

P.S. w przypadku tego Meśka i sposobu adaptacji chyba lepiej zrobić pierw trzy drogi i ewentualnie po przez podmiankę cięć i "wyłączenie" średniaka wrócić do 2-way, niż zrobić 2-way i potem starać się jakoś do tego dokoptować MID'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że w tym przypadku lepiej zrobić słabsze trzy drogi, niż tylko 2-way... efekt może nie będzie miażdżący (chociaż nigdy nic nie wiadomo), ale i tak lepszy niż tylko kick + TW

 

Według twojego toku myślenia to 2way=zawsze brak/niedostatek średnicy (?)

miałem okazję słuchać nie jednego już grania: 3-way, 2-way, 2-way z głośnikiem szerokopasmowym, z kopułkami, z kolcami i z innymi znanym mniej bądź bardziej rozwiązaniami i nadal uważam, że co trzy drogi to trzy drogi :)

 

 

 

Więc wciąż jeszcze nie było Ci dane posłuchać dobrych 2 dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to wszystko jednak faktu, że ja nie widzę szans na dobre granie ze średniaka właśnie z tego miejsca...

 

Dobrze, że Amerykanie tego nie wiedzą i potrafią nawet tw montować w okolicy nóg, gdzie żaden głośnik nie gra z deski, tłumaczą to takimi apektami, lepszym zgraniem fazowym głośników grających z jednej pozycji, oraz maksymalnym odsunięciem głośników od słuchacza celem stworzenia jak najbardziej odsuniętej bazy stereo, podobnie czynią z wooferami montując je w kickpanel w nogi a nie drzwi.

Wszystko nie po Bożemu a chyba gra. ;-)

Ps. Dopiero doczytałem, że i Kubson wspomniał, że nie ma tylko jednej szkoły co do montażu średniaka powiedzmy "europejskiej ". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jego namiastki na xes mianowicie audi 80 litwina gdzie dwie 8ki grały w drzwiach, zaś w nogach w kickpanelu grały jako średniaki woofery z xes, gwoli ścisłości tw były w słupku, jednakże co najbardziej ciekawe byłem świecie przekonany że średniak (który notabene okazał się głośnikiem wykorzystanym do zestawu hands free) gra z deski, średnica pięknie grała z deski, mimo, że podział był po xesowemu, czyli midwoofer do 4 kilo z nóg.

Jak widać nie ma jednej szkoły i do kiedy auto nie jest ukończone, nie ma co wylewać dziecka z kąpielą, na dodatek tak autorytatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego auta także słuchałem ale to dla mnie nie jest w pełni "amerykańska" szkoła więc nie traktuję go jako reprezentatywny przykład.

Miałem nadzieję, że może słuchałeś czegoś innego co mogłoby rzucić na temat więcej światła, bo ciekawym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tylnej półki też przecież gra

 

Naprawdę uważasz, że mając auta wielkości Naszego autobusu, ich zawodnicy wygrywajacy często gęsto światowe finały sql, montowali by przez pomyłkę głośniki tam a nie np w słupki?

Widocznie ma to jakiś cel, skoro nie ogranicza ich karoseria jak w europejskich maluchami.

EOT. ;-)

http://www.diymobileaudio.com/forum/hlcd/96245-install-pics-horns-7.html

 

Tutaj taka mała namiastka jak to bywa w USA( dalej nie chce mi się w tej chwili grzebać z tel).

 

Są m.in foto mistrzowskiego auta z finałów w 2005 (bmw).

I aby uniknąć nieporozumień, ja nie lobbuję, nie neguję i nie zachwalam, żadnego rozwiązania czy to na poziomie deski, czy w nogach, warto natomiast mieć otwarty umysł aniżeli skreślić coś bo jest "inne ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niby jest oczywista, ale ciagle nie moge zlapac swojego tempa prac nad tym wszystkim ze wzgledu ze musze sie trzymać komponentów do systemu, a nie dopasowywac sie elementami do auta i systemu

Dlatego zacząłem od źródła i odsluchania jakie możliwości sa z oryginalnych miejsc.

Skoro wszystko gra z deski i głębokość mnie zaskoczyła w pozytywny znaczeniu tego slowa uwazam ze moze cos z tego bedzie.

Kombinacje z głośnikami sa strasznie utrudnione bo wedle sony

4-way mid 10cm i woofer 16cm upchnac w tak wielkich drzwiach nie bedzie latwe i zapene sredniak w komorze da rade to woofer zginie bo po pierwszych testach w 18 litrach szkoda gadac

3-way i woofer 13cm komora za mała, a drzwi to ...

Dodatkowo dwa suby 30 cm w lacznie 140 pitrach wiec smialo moge napisac ze system do normalnego auta to straszny gwóźdź

 

 

 

Sorki pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tego Meśka i sposobu adaptacji chyba lepiej zrobić pierw trzy drogi i ewentualnie po przez podmiankę cięć i "wyłączenie" średniaka wrócić do 2-way, niż zrobić 2-way i potem starać się jakoś do tego dokoptować MID'a

 

Sugerujesz, że jeśli zestaw trzydrożny nie zadziała jak należy to zrobimy takie magiczne pstryk i dostaniemy 2way?

Ja do tej pory żyję w przekonaniu, że robienie 2way i 3way to są dwie różne roboty i dwa zupełnie inne podejścia są do obu potrzebne.

Wszystko nie po Bożemu a chyba gra. ;-)

 

No właśnie - dobrze że dodałeś "chyba" ... a może i na własną zgubę... :hyhy:

Jak by na forum dawali srebrne usta, to bym ( chyba :D )  o jedne dla Ciebie poprosił :)

 

Dobrze, że Amerykanie tego nie wiedzą i potrafią nawet tw montować w okolicy nóg

 

Wiesz :) , tweetek mały jest z reguły to i może w okolicach bikini się zmieści :wink2: też w okolicy nóg będzie.

Za oceanem wszystko jest największe i najlepsze pominąwszy oczywiście te wszystkie rzeczy, które są całkiem do bani.  Ja cierpliwie poczekam jak zbudujesz taki system grający choćby jak Twoje Audi za najlepszych czasów i wtedy głęboko Ci się pokłonię, możemy nawet to na fotce uwiecznić. Ale do tego czasu pozostańmy w tym całkiem realnym kraju jakim jest Polska bez bajania tym jak to za oceanem systemy budują bo nijak się to ma do merca Buliiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff, auta budowane w ten sposób (oczywiście nie jedyny bo metod do celu jest wiele) konkurują potem w formacie światowym

 

http://iasca.com/worldwide-affiliates/

 

, więc skoro mowa o finałach mówimy o wielu "szkołach", jeśli więc dany system zajmuje czołową lokatę (wygrywa) to "gra" czy nie gra?

Mowa tutaj o różnych preferencjach krajowych poddanych ocenie i dziwnym trafem miedzynarodowi sędziowie w przepływie amoku (z Japonii, Szwecji, Usa etc) stwierdzają, że wedle ich priorytetów, jednak gra...

Ty zaś twierdzisz w temacie u Bullego, że marne szanse...

Spierać się nie będę, widocznie posiadasz głębsze know-how od nich.

Przyjmijmy więc, że szans na zagranie systemu że średniakiem czy nawet tw niżej niż deska/słupki nie ma...

 

Skoro już jedno ustaliliśmy i można postawić kropkę, spytam tylko delikatnie (bo jako laik wolę wysłuchać bardziej obeznanej osoby) :

-Jak to jest,że system dwudroźny gdzie woofer(w drzwiach na wysokości nóg) gra w okolice 3 kHz, i jest zrobiony (zestrojony) zgodnie ze sztuką, nie ma ani ubytków na średnicy, a co ważniejsze scena trzyma się wraz ze średnica na desce?

(przecież nie jeden tego typu system dwudroźny sluchałeś.)

 

Natomiast system w jednej z koncepcji Bullego (mówimy o tym z udziałem 10 cm średniaka), nie ma prawa zagrać poprawnie, jeśli średniak będzie w drzwiach?

 

To wprowadza mnie w konsternację, bo taki średniak także będzie grał z podziałem dość zbliżonym do typowego 2 way z udziałem tylko tw i wf. :-/

Tam z wooferem w drzwiach zagra(tego nie negujesz) u Bullego z wooferem i średniakiem już marne szanse...

Uzasadnij proszę.

 

A w ramach zobrazowania, że nie takie rzeczy ludzie na świecie robią (no może, Twojego tw w gaciach nie pobili :-)), system na Dynaudio i Alpine F1 ( jedne z droższych i lepszych klocków w światku ca, jak wiesz), więc wypada domniewywać,że zrobiony przez kogoś kto wie co robi...

I co tam mamy? A no tw w nogach...

 

http://www.cardomain.com/ride/2609356/2005-ford-mustang/photo-gallery/

 

To teraz tylko zrzucić gacie na jeden z tw i mamy scenę za kocem jak nic. ;-)

Ale do tego czasu pozostańmy w tym całkiem realnym kraju jakim jest Polska bez bajania tym jak to za oceanem systemy budują bo nijak się to ma do merca Bulliego.

 

Z takim tokiem myślenia Bulli powinien się zatrzymać na etapie malucha i diory bo... Dobre, Polskie i realne... A nie na Sce i Xes.

Powoli pachnie Bareją. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff, auta budowane w ten sposób (oczywiście nie jedyny bo metod do celu jest wiele) konkurują potem w formacie światowym

 

http://iasca.com/worldwide-affiliates/

 

, więc skoro mowa o finałach mówimy o wielu "szkołach", jeśli więc dany system zajmuje czołową lokatę (wygrywa) to "gra" czy nie gra?

Mowa tutaj o różnych preferencjach krajowych poddanych ocenie i dziwnym trafem miedzynarodowi sędziowie w przepływie amoku (z Japonii, Szwecji, Usa etc) stwierdzają, że wedle ich priorytetów, jednak gra...

Ty zaś twierdzisz w temacie u Bullego, że marne szanse...

Spierać się nie będę, widocznie posiadasz głębsze know-how od nich.

Przyjmijmy więc, że szans na zagranie systemu że średniakiem czy nawet tw niżej niż deska/słupki nie ma...

 

Skoro już jedno ustaliliśmy i można postawić kropkę, spytam tylko delikatnie (bo jako laik wolę wysłuchać bardziej obeznanej osoby) :

-Jak to jest,że system dwudroźny gdzie woofer(w drzwiach na wysokości nóg) gra w okolice 3 kHz, i jest zrobiony (zestrojony) zgodnie ze sztuką, nie ma ani ubytków na średnicy, a co ważniejsze scena trzyma się wraz ze średnica na desce?

(przecież nie jeden tego typu system dwudroźny sluchałeś.)

 

Natomiast system w jednej z koncepcji Bullego (mówimy o tym z udziałem 10 cm średniaka), nie ma prawa zagrać poprawnie, jeśli średniak będzie w drzwiach?

 

To wprowadza mnie w konsternację, bo taki średniak także będzie grał z podziałem dość zbliżonym do typowego 2 way z udziałem tylko tw i wf. :-/

Tam z wooferem w drzwiach zagra(tego nie negujesz) u Bullego z wooferem i średniakiem już marne szanse...

Uzasadnij proszę.

 

Nie trzeba szukać za oceanem , na naszym"podwórku" był samochód gdzie zbudowano ( zbudowałem :wink2: ) hybrydę głosników midbasowego i średniaka , w zasadzie wyglądało jak koax , tylko kopułka miała 2,5 cala :) .

Grało to stabilnie na wysokości deski, nic nie spadało i nie łamało wysokości dla rożnych pozycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać za oceanem , na naszym"podwórku" był samochód gdzie zbudowano ( zbudowałem ) hybrydę głosników midbasowego i średniaka , w zasadzie wyglądało jak koax , tylko kopułka miała 2,5 cala .

Grało to stabilnie na wysokości deski, nic nie spadało i nie łamało wysokości dla rożnych pozycji .

 

No co Ty... Przecież to nie miało szans zagrać na desce i to jeszcze zrobione w Naszej szarej Polskiej rzeczywistości. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czasami pozostawić co niektórych z szerokim wyborem środków do celu, jak z kolorem u Forda,można mieć każdy pod warunkiem, że będzie to czarny...

Każde inne spojrzenie na budowanie ca okazuje się passe.

I w tych pięknych okolicznościach przyrody zostawmy ten wieczór w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff, auta budowane w ten sposób (oczywiście nie jedyny bo metod do celu jest wiele) konkurują potem w formacie światowym

 

Może i we formacie galaktycznym nawet... Widzisz, tylko, że ja do tej pory nie stwierdziłem, że auta z za oceanu nie grają...  za to widzę, rozpisałeś sie mocno na tematy, o których mocno się wcześniej naczytałeś, tylko naczytałeś :)

Bądź tak łaskaw zejść z tych obłoków na ziemię, na pułap drzwi w mercu Buliiego zupełnie wystarczy.

 

 

Nie trzeba szukać za oceanem , na naszym"podwórku" był samochód gdzie zbudowano ( zbudowałem :wink2: ) hybrydę głosników midbasowego i średniaka , w zasadzie wyglądało jak koax , tylko kopułka miała 2,5 cala :) .

 

Grało to stabilnie na wysokości deski, nic nie spadało i nie łamało wysokości dla rożnych pozycji .

Ja nie widzę żadnych powodów aby wątpić Twoje słowa mimo zupełnie niepopularnego rozwiązania i rozumiem że cytując trucka odnosisz się do jego postów a nie bezpośrednio do średniaka w drzwiach Buliiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zejdźmy do poziomu drzwi, bo to Twój konik, i zrobiłeś ich już tysiące...

W każdym temacie nie omieszkasz dopytać o ten aspekt. ;-)

 

Ale wracając na ziemię oraz jak prosisz do drzwi w mietku, uzasadnij proszę dlaczego Twoim zdaniem średniak w nich ma przynieść więcej biedy niż pożytku i takowy 3 way zagrać gorzej niż dwie drogi?

W zależności od filtracji taki stożek w 3way nie zagra w xes wyżej niż do 4 kHz, resztę przejmie tw.

A jeśli z bardziej łagodnym zboczem to sporo poniżej 4 będzie już filtrowany.

Czyli idziemy w kierunku nie poddawane pod dyskusję, (,że gra) podziału w 2 way.

 

Więc poproszę o konkrety na "nie" i argumenty a nie ssanie z palca na zasadzie "nie bo nie ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i we formacie galaktycznym nawet... Widzisz, tylko, że ja do tej pory nie stwierdziłem, że auta z za oceanu nie grają...  za to widzę, rozpisałeś sie mocno na tematy, o których mocno się wcześniej naczytałeś, tylko naczytałeś :)

Bądź tak łaskaw zejść z tych obłoków na ziemię, na pułap drzwi w mercu Buliiego zupełnie wystarczy.

 

 

Ja nie widzę żadnych powodów aby wątpić Twoje słowa mimo zupełnie niepopularnego rozwiązania i rozumiem że cytując trucka odnosisz się do jego postów a nie bezpośrednio do średniaka w drzwiach Buliiego.

 Cytuje dany tekst , bo ma on kluczowe znaczenie dla zrozumienia ( przez niektórych ) poruszanych kwestii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zejdźmy do poziomu drzwi, bo to Twój konik, i zrobiłeś ich już tysiące...

Może i twoim powinien sie stać :)

 

 

Ale wracając na ziemię oraz jak prosisz do drzwi w mietku, uzasadnij proszę dlaczego Twoim zdaniem średniak w nich ma przynieść więcej biedy niż pożytku i takowy 3 way zagrać gorzej niż dwie drogi?

Drogi trucku a gdzieś Ty to co jak tak popisałem wyczytałeś? A napisałem dokładnie tak:

 

 

ja nie widzę szans na dobre granie ze średniaka właśnie z tego miejsca... no ale jak to na finale będzie już czas pokaże.

A ma nie zagrać choćby przez obecność dwu kierunkowych  źródeł dźwięku w drzwiach, montowanych  na bazie fabrycznych plastików a co za tym idzie bez korekty na ukierunkowanie.

Ale możemy sięgnąć pamięcią trochę dalej bo przecież w swoim BMW (Będziesz Miał Wydatek :) ) miałeś średniaki w drzwiach i jakoś też nie chciały grać. Tu jednak byś musiał swój temat do łask przywrócić a na to chyba dużej ochoty nie masz.... ale wystarczy taka malutka ochotka :)

 

 

Cytuje dany tekst , bo ma on kluczowe znaczenie dla zrozumienia ( przez niektórych ) poruszanych kwestii .

Czy ten "niektóry" to ja? A jeśli, ja to poproszę Ciebie o wytłumaczenie mi  co mam zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy ten "niektóry" to ja? A jeśli, ja to poproszę Ciebie o wytłumaczenie mi co mam zrozumieć.

To może inaczej , napisz ile wykonałeś i wystroiłeś systemów w układzie 3 way , aby wypowiadać się w kwestii poprawności ( lub nie ) lokalizacji przetworników w odniesieniu do ich funkcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też inaczej: Wskaż proszę auto do którego mógłbym wsiąść, posłuchać i ocenić granie zestawu trójdrożnego ze średniakiem w drzwiach. Ja do pory jeszcze takiego nie spotkałem a bez wątpienia chciałbym  takie auto usłyszeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...