Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedy uznam, że wreszcie zagra jak cały czas oczekuję (nie tylko ja) ...będziesz pierwszy któremu poślę PW :wink2: dejsonie, i serdecznie zaproszę na odsłuch.

Niestety Nasze forumowe spotkanie jest aż pod Łodzią i trzeba będzie trochę zalać do baku by tam dojechać spod Bydgoszczy zapewniam, że zawsze dam odsłuchać każdemu kto wyraża chęć (nawet takim co nie odpalają silnika i rozładują aku niemal do zera  :wink: ).

Z tupetem raczej nigdy nie zagra, zdecydowanie wolałbym IMPET z tych klocków otrzymać, acz zadowolę się zwykłym "funem, kopytem i satysfakcją".

Spodziewam się(bardzo bym sobie tego życzył) skończyć obecny setup na tegoroczny piknik .

 

Hmmm...fakt wydałem już sporo drobnych i co niektórzy pewnie pukają się w głowę z domieszką ironii  patrząc na te poczynania.

Wydałem, wydałem ale...w skarbonce zostało jeszcze śmiało na 100 kompletów pewnej maści  :wink: .

 

Wracając do spraw poważniejszych co do sprzętu (opinia poparta inną parą uszu i uznaję, że wydana szczerze) o ile system na scanspikach grał już w swej końcowej fazie (głównie mam na myśli tandem średni z tweterem) całkiem fajnie i była już z tego spora dawka radości o tyle na Accutonie dało się osiągnąć, że średniak wespół z wysokim stanowią idealny głośnik, wreszcie zagrały jak jedność. To pozwala mi kolejny raz (nie do końca pewnie słusznie) sądzić, że obrałem dobrą drogę. Z drugiej strony mam spore obawy i raczej zasadne, że ciężko będzie teraz na tej samej zasadzie wstrzelić w to wofera (pomijając fakt, że nie mam pojęcia jak zachowa się on w moich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty i wypowiedzi Wasylwka czyta się z wielką przyjemnością :) Jego instalację i zdjęcia z postępów montażowych ogląda się równie przyjemnie. Wybiera nietuzinkowy sprzęt, idzie własną drogą, która jak widać dostarcza mu sporo frajdy, możesz dejson wiele się nauczyć, jak ja np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek prawy ...odsłona druga, ukończony.

Przyszła uszczelka, jestem mega zadowolony bo po odrobinie główkowania i manualnej gimnastyki kiedy już dobiorę kierunki i osadzenie słupków w sposób docelowy (akurat ) jak docisnę tę uszczelkę u góry (na szczęście w tym francowozie jest świetne miejsce między szybą a karoserią tak, że powinna tam pięknie wejść i przytrzymać) to słupek powinien być stabilny nawet ze subem co najmniej dziesiątką  :wink: .

Ciekawskim pokazuję mój sposób na obicie, konsekwentnie unikam kleju, patent z dratwą jest szybki i niezawodny może to mało estetyczne ale od tyłu i tak nie widać. A bieliznę termiczną polecam po raz wtóry, mega jest przy układaniu.

Przyszły też pierścienie bo muszę zrobić retusz miejscom na nowe wofery, muszę im kąt zrobić...skorzystałem z forumowej porady wstępnie uciąłem je zwykłym brzeszczotem a szlifowanie na betonowej podłodze jest pomysłem na wagę złota. Jeżeli zaraz po świętach nie wyślą mnie do pracy powinienem jeszcze zdążyć osadzić te grajki, niech się rozgrywają.

 

Nawiasem dodam jako, że Pioneer został już zdemontowany i czeka na nowego szczęśliwca, wróciłem do Nakamichi CD700...słusznie kosztowało kiedyś 7 tysięcy  :wink: ehhh...gdyby ono miało te czasy(których trochę dobroci ostatnio posmakowałem ale i wad które mają)  które by nic nie ingerowały w dźwięk  :wsciekly: ...już bym nic nie szukał  :wink: .

post-3187-0-33239400-1492093660_thumb.jpg

post-3187-0-45389300-1492093674_thumb.jpg

post-3187-0-27039200-1492093682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem z kaszubskiego garażu, na ten turnus plan chyba wykonany.

Słupków nie fotkowałem bo to i tak "stan przejściowy", dodam tylko, ze uszczelka od góry to był strzał w dychę, teraz są stabilne. Przy następnym zjeździe dopracuję już docelowe ukierunkowanie i zrobię na miód, jedyne do czego doszliśmy wspólnie z małżonką ... obicie zrobię jednak na jasno, chyba jej RMF w czerni za "ciemno" brzmi  :wink: . Ogólnie ma kobita rację, czarne są lichawe.

Udało mi się też zamontować nowe wofersony, troche się nawk... wszystko miałem już wcześniej poprzygotowane a jak się przyssałem do tych furtek to nowe problemy, budowa tego głośnika jest inna niż każden standard, bo to to nie idzie w stożek jak normalny grajek  tylko ma fakt, ze krótki ale szeroki ten magnes, sąsiad poratował frezem ...cała kabina w pyle była ale dałem radę, brawo ja. Wofr  na fotkach siedzi surowo bo nie zrobiłem fotki ale tam jeszcze dołożyłem pierścienie docięte (tapeciakiem a jak  :rotfl: )  z oryginalnych citroenowskich masek i całkiem fajnie wyszło.

W ten sposób przygotowałem ten ceramiczny majdan do stanu "rozruszowywania" zawieszeń przez lubą kiedy wyjadę zarabiać na (teraz już konsekwentnie poszukam Zelosów Verdi) ...podłączyłem na szybko w pasywce  :wink:  tweter obciąłem kondziem 2,2 uF średniaka 10uF (do góry idzie ile może) a woferek lata od samego dołu obcięty od góry zwrotką pieca na 500Hz bo truteń wyżej nie ma. Pocieszającym jest też fakt, że mimo "straszenia" mnie, kilkanaście razy otwieraliśmy i zamykaliśmy z juniorem furtki i porcelana jeszcze nie leży na ziemi.

Na szybkiego...hmmm, nie wiem ale chyba w końcu będzie tupet  :rotfl: .

Dobrze z czasem stałem to i udało się któryś raz z kolei przez samochód pociągnąć kolejne kable na drodze radio-bagażnik (już mam tę cytryne opanowane na cacy) przyjadę to już tylko radio wymienię i chinche z proca do piecy dołożę .

Na sam koniec udało się też znaleźć gniazdo i całkiem zgrabnie procesora zamontować w tej chwili brakuje tylko nierdzewnego obramowania (choć w planach Aliant i jego piękna maskownica przewidziana jest dla systemu pasywnego) i pleksy którą go osłonię ...szkoda, że się za późno obudziłem bo mózg (proc) już jest na miejscu o tyle serce (jednostka) nie zdążyło jeszcze przyjechać.

 

Jutro jeszcze nieco będę przebywał z tym czymś to może coś wychwycę.

post-3187-0-28461000-1492894273_thumb.jpg

post-3187-0-88716500-1492894284_thumb.jpg

post-3187-0-73095200-1492894301_thumb.jpg

post-3187-0-00404200-1492894314_thumb.jpg

post-3187-0-50149600-1492894325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przybył przedostatni element układanki ...przyjadę z zesłania będzie jak znalazł, dalej obstawiam 1:0 dla Nakamichi :wink2: , choć tu chciałbym się zdziwić .

Mam jeszcze pytanko ten patefon ma wejście SPDIF po optyku (dorobione) powiedzcie mi czego mam szukać by mieć tego cyfrowego AUX-a najlepiej chciałbym takie coś co łapie i Bluetoth i WIFi  i przerabia na światło.

post-3187-0-10096900-1493399551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się nada flac po dlna czy wav lata , nawet jak podłączysz display to multimedia też i ma remota jak to przystało na sprzęt do auta
:)

http://www.audioreview.it/eisa/eisa-awards-2014-2015/expert-group-in-car-electronics/audison-bit-play-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...