Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wasylwek a mi nadal te czasowki nie podobają się . Nie obraź się, ale będę się czepiał na odległość. :D

I jeśli opóźnienia dla wooferow nie budzą we podejrzeń (45 cm) to weź porównaj różnice w odległościach dla MID i TW z tym co zanotowaleś na kartce i policz opóźnienia w ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie pawel ...już dawno doszedłem, do wniosku, że słucham sprzętów a nie muzyki (z której to powinienem czerpać radość) :hyhy: i czas to robić.

Tak wyszło mi wstępnie po próbach "ułożenia" moich ulubionych, znanych kawałków. Podejrzewam, że większość ludzi z forum którzy znają mnie osobiście cieszą się razem ze mną :wink2: . I tak zrobiłem sporo na warunki jakie mam  :wink:

Teraz macie ode mnie (chwilowy) spokój ...ja będę się teraz czepiał innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Buli ...no wiesz jak jest (ze mną :hyhy: ) ja oba na raz,  życia mało, czasu mało a klocki czekaja na testy  :mur:

 

Zapomniałem dodać (jako że na chwile obecną Naka 700 na 100% zostaje u mnie) to jeszcze przed jej wymianą na tego pionka zrobiłem (za namowa kolegi któremu dziękuję) mały misz masz w zmieniarce . Teraz nawet się nie zająknie przy CDRomie...łyka jak leci, nawet płyty chodnikowe :hyhy: .

Jakby kto kiedy szukał info ...chętnie służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Buli ...no wiesz jak jest (ze mną :hyhy: ) ja oba na raz,  życia mało, czasu mało a klocki czekaja na testy  :mur:

 

Zapomniałem dodać (jako że na chwile obecną Naka 700 na 100% zostaje u mnie) to jeszcze przed jej wymianą na tego pionka zrobiłem (za namowa kolegi któremu dziękuję) mały misz masz w zmieniarce . Teraz nawet się nie zająknie przy CDRomie...łyka jak leci, nawet płyty chodnikowe :hyhy: .

Jakby kto kiedy szukał info ...chętnie służę.

 

Czyli okazało sie, że obie zmieniary miały identyczne płyty główne i schemacik pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziekówa za patent, jak widac działa  :hyhy: .

 

Wracam do kraju z nowymi pomysłami  :hyhy:  jak spadać to z wysokiego konia  :wink: .

Zarys jest prosty:

Pasywnie na Nakamichi 700, scan speaku i Zapcolach co wyraźnie już chce grać .

 

I najnowsza zajawka full activ na Pionierze Accutonie i ( wypadałoby upolowac 2 sztuki czterokanałowych Zelos Verdi :wink: )

W zasadzie nowe głosnikowo jest fizycznie gotowe do odebrania w Wejherowie)

Twetersy:

http://loudspeakershop.eu/glosnik-accuton-cell-c306358-p-2226.html

I sredniaki do kompletu:

https://www.madisoundspeakerstore.com/approx-2-midrange/accuton-cell-c51-6-286-2-ceramic-dome-midrange/

 

W sumie zamierzone wofersy sa takie:

https://www.madisoundspeakerstore.com/woofers/accuton-c168-6-990-7-ceramic-cone-mid/bass/

 

Ale na razie sie wstrzymałem bo zaprzyjaźnione jaskółki udostepniły inne ceramiki do wystestowania.

 

Jak coś ulepię to oczywiście bedę monitował.

I nie stosowac nacisków ...nie wyrobie sie na zimowy piknik  :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo znaków na niebie i ziemi wskazuje, ze jednak pierwszy zimowy piknik będziecie mieli bez wasyla :wsciekly: . Eh ta praca :kwasny:

Jedyne co spróbuje zrobić to wylatać do ewentualnie na wekend do wrocka i ktoś by mnie odebrał ale to sprawy do ustalenia.

 

Sprawy z graniem ogarniam w miarę możliwości.

Powrót do ascezy nastąpił w wersji pasywnej. Został Nakamichi 700, Zapco studio 500 solo napędzający cały przód (niestety czeka mnie przeprawa z L-padami bo góra i średnica drze się wniebogłosy :kwasny: ) przy czym w torze lewego kanału zapodam FSA skoro już mam. Na subisława został Zapco 300 który z racji, że ma zwrotkę która ogarnia pasmo suba pozwolił mi sporo gadżetów wyciągnąć i ...wystawić na giełdę by już mnie więcej nie kusiły.

Pozwolę sobie być myśli, że ten układ z grajkami scana wreszcie zabangla bo ...prościej się nie da tego zrobić a w prostocie siła :hyhy: . Jak miałem tych piecy dużo to zawsze babole wychodziły.

Dzisiaj powyciągałem i podłączyłem 2 piece no i na własne uszyska wyczułem jak aktywny Pioneer robi robotę kiedy się wszystko poczasuje na cwilę obecna jakbym tam wsadził Nakę to by go zmasakrowała.

 

Czas na dalsze dokonania do których sukcesywnie robię przymiarki.

Na chwilę obecną odebrałem twetery accutona którym zaczynam robić jakieś gniazdka  by je na słupki zaaplikować. W sumie trochę dziwnie wyszło bo w pasywce będzie układ wysokie w słupku a średnie w trójkącie . A acutony które zamierzam wykorzystać pod grajkiem aktywnym postanowiłem oba na słupek (ten średniak jednak mały jest i pozwoli na to) by wygląd miało, poza tym bedzie mi wdzięczne jak mi się urodzi to pasywnie podpiąć.

Na dniach dołączą do nich średniaki i wtedy spróbuję jakoś zamontować to wszystko na słupki. Z racji koloru głośników i jakiejś tam urody, słupki obszyte zostaną czarną skórą (zgraja sie z dołem deski rozdzielczej i wprowadza trochę zmian w opatrzonym aucie) wydaje mi się, że będzie optymalnie (czy może jednak w kolor podsufitek ? co mi te grajki ostro na jasnym tle wyeksponuje) tu czekam na rady.

Co do piecy pod aktywkę (no coż potrzeba nadal 8 kanałów :wink2: a Zelosów brak na rynku :rotfl: ) wkrótce ...się pojawią, no raczej hamerykańce :hyhy: .

post-3187-0-90578700-1481832144_thumb.jpg

post-3187-0-90234000-1481832173_thumb.jpg

post-3187-0-82830300-1481832219_thumb.jpg

post-3187-0-11492600-1481832230_thumb.jpg

post-3187-0-05737000-1481832243_thumb.jpg

post-3187-0-24630900-1481832257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo znaków na niebie i ziemi wskazuje, ze jednak pierwszy zimowy piknik będziecie mieli bez wasyla :wsciekly: . Eh ta praca :kwasny:

Jedyne co spróbuje zrobić to wylatać do ewentualnie na wekend do wrocka i ktoś by mnie odebrał ale to sprawy do ustalenia.

 

Sprawy z graniem ogarniam w miarę możliwości.

Powrót do ascezy nastąpił w wersji pasywnej. Został Nakamichi 700, Zapco studio 500 solo napędzający cały przód (niestety czeka mnie przeprawa z L-padami bo góra i średnica drze się wniebogłosy :kwasny: ) przy czym w torze lewego kanału zapodam FSA skoro już mam. Na subisława został Zapco 300 który z racji, że ma zwrotkę która ogarnia pasmo suba pozwolił mi sporo gadżetów wyciągnąć i ...wystawić na giełdę by już mnie więcej nie kusiły.

Pozwolę sobie być myśli, że ten układ z grajkami scana wreszcie zabangla bo ...prościej się nie da tego zrobić a w prostocie siła :hyhy: . Jak miałem tych piecy dużo to zawsze babole wychodziły.

Dzisiaj powyciągałem i podłączyłem 2 piece no i na własne uszyska wyczułem jak aktywny Pioneer robi robotę kiedy się wszystko poczasuje na cwilę obecna jakbym tam wsadził Nakę to by go zmasakrowała.

 

Czas na dalsze dokonania do których sukcesywnie robię przymiarki.

Na chwilę obecną odebrałem twetery accutona którym zaczynam robić jakieś gniazdka by je na słupki zaaplikować. W sumie trochę dziwnie wyszło bo w pasywce będzie układ wysokie w słupku a średnie w trójkącie . A acutony które zamierzam wykorzystać pod grajkiem aktywnym postanowiłem oba na słupek (ten średniak jednak mały jest i pozwoli na to) by wygląd miało, poza tym bedzie mi wdzięczne jak mi się urodzi to pasywnie podpiąć.

Na dniach dołączą do nich średniaki i wtedy spróbuję jakoś zamontować to wszystko na słupki. Z racji koloru głośników i jakiejś tam urody, słupki obszyte zostaną czarną skórą (zgraja sie z dołem deski rozdzielczej i wprowadza trochę zmian w opatrzonym aucie) wydaje mi się, że będzie optymalnie (czy może jednak w kolor podsufitek ? co mi te grajki ostro na jasnym tle wyeksponuje) tu czekam na rady.

Co do piecy pod aktywkę (no coż potrzeba nadal 8 kanałów :wink2: a Zelosów brak na rynku :rotfl: ) wkrótce ...się pojawią, no raczej hamerykańce :hyhy: .

Pijaku,

Z Wrocławia na pewno ktoś będzie jechać - chociażby ja. Rudy znając życie też przez Wrocław będzie lecial.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałeś Pasylwek, kiedy pojawią się woofersy z tej samej rodziny?

 

Jak przyślesz albo ta mameja z Otomina się spręży :wink: .

 

 Dzisiaj spędziłem trochę czasu w samochodzie ...z układem 3 way ciętym pasywnie z czasami na tym moim pioneerowskim kombajnie (całe kanały lewy i prawy opóźniane jednakowo) ...lipa jest   to radio nie nadaje się do takiego grania :kwasny: słusznie wyposażyli go w ten skomplikowany procesor by z niego korzystać. Utwierdziłem się w przekonaniu, że na pasywnym koncepcie  Naka 700  totalnie go pozamiata  .

Spędziłem bo ...szał zakupów był (rozliczyli się ze mna w firmie :wink: ), stałem się posiadaczem dwójki nowych wzmacniaczy w ilości 8 kanałów co mnie całkowicie urządza. Tu mam małe pytanie czy dobrze wymyśliłem by jeden z piecy użyć jako 2 kanały mostka na suba a pozostałe dwa z tej sztuki wykorzystać na ...tor tweterów,  analogicznie drugi wzmak użyje do napędu woferów i sekcji średniej. Układ taki wymyśliłem sobie żeby jednego nie obciążać bo to logiczne , że jak jednego dam na wofry i suby to ten drugi ze sredniakami i tweterami bedzie master a ten  totalny niewolnik  :hyhy: . Rady nt. tej teorii mile widziane.

 

Przy okazji dodam, że miałem dziś niebywałą okazję spotkać istotę :wink2:  ze wszech miar szczęśliwą, konkretnie mam na myśli Marka (MAXAM) jest takie powiedzenia, że człowiek cieszy się z samochodu dwa razy jak kupi i jak sprzeda.

Marek wyszedł dziś do mnie z pudłem i trudno było nie wychwycić u niego tego...blasku w oku i siły spokoju czytając miedzy słowami "jak już swojego królika złapałem" a ty ...se goń :hyhy: .

 

Jak widać kleptomania klockowa postępuje coraz bardziej z drugiej strony sięgając po rady i sugestie z tymi piecami mam być pono bardziej zadowolony (na pewno finansowo  :hyhy: ) niż z niemieckiego Braxa którego parę chwil sporo rozważałem. W każdym razie 2 sztuki Zapoli zostawiam na półce i jestem już bardzo ciekawy co usłyszę wstawiając te trutnie.

 

Prace trwają :hyhy:

post-3187-0-43136500-1481924271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdziłem się w przekonaniu, że na pasywnym koncepcie  Naka 700  totalnie go pozamiata  .

 

Przeciez to oczywista oczywistosc

 

Przy okazji dodam, że miałem dziś niebywałą okazję spotkać istotę :wink2:  ze wszech miar szczęśliwą

Wcale mu sie nie dziwie , tez bym sie cieszyl ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest trochę na moje wbrew elektronicznej logice  :wink:  jak dam na jeden piec oba niskie pasma to...musi klęknąć bardziej niż ten "górny" :wsciekly:  nie ma bata.

Zapraszam do dyskusji póki jeszcze stoję z projektem.

 

P.S. trutnie się nieco różnią jeden ma wentylatory drugi nie.

 

Zasugerowałem się tym ,że jeden pobierze dużo prądu a drugi mało co właśnie poskutkuje "degradacją" dźwięku u góry kiedy sub depnie z dołu...sprawa sie więc rozwiązała

jeden na dół i suba, drugi na średnicę i gwizdki.

 

Co do MAXAMA na myśli (kiedy wypisywałem moje złote mysli wczoraj) miałem tylko to, że uwolnił sie od presji wiecznie (nie)grajacego audio co niekoniecznie odnosi się do tego co u siebie dokonał a bardziej mam siebie na mysli :wsciekly: .

Co nie zmienia faktu, ze jego Laguna jest mega zadbana i ktoś fajnie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...