Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

eee...tam gadaliśmy już o tym jeszcze naprawdę uda mi się to zrobić przez ten rok i ...co ja wtedy pocznę?

 

A sprawę tych humanów ruszę  :wink:  gdzieś muszę zdobyć tę matrycę na plexę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


brawo Raadek bo to Ty byłeś najbliżej wykrycia babola.
W tym bałaganie nie było szansy wykrycia. Wyjmij ten pieprznik i zrób instalkę jak trzeba. Przejrzyj kilka tematów to będziesz wiedział jak to zrobić... a i nie używaj żadnej (ani jednej) kostki elektrycznej.

Zrób to jak biały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sylwek nie wiem czy Human jest dla Ciebie skoro Zapco500 Tobie mało...

Ale do rzeczy ładny czas temu miałem okazję porównać bezpośrednio w tym samym systemie bez zmiany nastaw poza dostrojeniem gain w poszczególnych piecach trzech wzmacniaczy M50 , ZPA 0.5 i Humana 4 kanałowego i powiem Ci ciężka zagwozdka bo zależy na co chciałoby się użyć danego pieca tj jaka sekcje pomijam zalety i wady mieszania pieców z różnych stajni.

Jeśli chodzi o tw bezapelacyjnie pozamiatało M50 stereofonia brak ostrości jak dla mnie to nadal No.1 na śresniaki i tw.

Na wf średnio chyba że do pitolenia.

Teraz przejdzmy do wf bo system bym 2 way na Dego Master, także trochę porównanie lekko nie miarodajne bo ZPA to mocny jakościowy piec ( dyskretne opa) i takie tam już z fabryki na dodatek dostał odnowienie sekcji zasilania na Mundkach.

ZPA ma 300 Rms na kanał teoretycznie spodziewać się można że powinno wyrwać z posad Mastery i ziać basem ( o ile z Dego coś takiego idzie uzyskać bo kick to mają owszem ;-) ).

A tu zaskoczenie bas wycofany taki b neutralny nie narzucający charakteru na średnicę z woofera.

Może to właśnie referencja... nie wiem... Widocznie nie referencyjny jestem :D Poza tym kontrolą moc trzymanie za pysk rewelka. Takie granie z palcem w nosie ale mocno neutralne.

I teraz Human ... Na górze dość ciekawie ale scena mniejsza niż w M50 delikatnie gorsza stereofonia (efekt 3 d).

Na wf chyba takie najbardziej przyjemne granie nie za dużo nie za mało b. fajny wzmacniacz ale to nie jest to co np Zapco 500 więc dlatego twierdzę, że to nie piec dla Ciebie .

Masz tru , barwowo , mocowo to jedne z lepszych pieców jakie można posłuchać więc nie wiem co Ty wymyślasz???

Daj na luz zrób to co jest a nie jakieś zjeb... suby po 5 kapci ceramiczne chcesz wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tru , barwowo , mocowo to jedne z lepszych pieców jakie można posłuchać więc nie wiem co Ty wymyślasz???

Daj na luz zrób to co jest a nie jakieś zjeb... suby po 5 kapci ceramiczne chcesz wsadzić

Hajs Cię parzy to kup kiełbasę na przyszły piknik .

Peace.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Pff..

Tru graly w mostkach z rozkreconym na maxa gainem a woofer sie nawet nie ruszal.. Chyba maja malo tej mocy ☺☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie siedzi kolejny babol i za chwilę będzie u Sylwka... kurna Olek czarny Jolek! [emoji848]

Ale w tym czasie zacne Tru zdarzy zamienić Human, który także nie spełni oczekiwań tak jak nie spełniły Beryle Illu i co tam się przewinęło.

Teraz ceramika... [emoji44]

Sorry ale radosne rękodzieło Sylwano po 3cim i ceramika to jak małpa i brzytwa... Będzie się działo...

No i nie zdążyłem doczytać postu do końca i myślę no to bęc droga ta pobita skorupka. [emoji856]

 

Moim skromnym zdaniem tam już nie potrzeba żadnych podmianek , odmianek, zamianek. A zamiast suba z ceramiki wyjeżdżając dać auto na parę dni instalatorowi na doprowadzenie do ładu tej radosnej Twórczości do stanu pozwalającego na odsłuch .

I nagle się okaże że białe skorupki pokazały co potrafią tru wyrywaja wofry z posad .

Będzie fun i będzie a jakże granie z Tupetem! ( skąd nota bene wzieliscie takiego [emoji85]).

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

I teraz już bezpośrednio do Ciebie Sylwek... To nie krytyka, nie "darcie łacha" ale tak na chlopski rozum , skoro masz ciągle robotę na wylocie wracasz zmęczony daj to auto w końcu komuś profi,niech ogarnie i ciesz się muzyką i rodzina.

Jest super źródło, super piece, super głośniki....

Tu naprawdę nie ma co szukać palcem w d...

Tylko złożyć to u instalatora, który spokojnie,metodycznie,wyspany sprawdzi,zestroi i będzie grało mega mega dobrze nie ma innej opcji.

A zrobisz co tam będziesz uważał za stosowne.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff..

Tru graly w mostkach z rozkreconym na maxa gainem a woofer sie nawet nie ruszal.. Chyba maja malo tej mocy ☺☺

 

A miałem tu już nic nie pisać... 

Jakie jest Qu Te eS i pozostałe parametry T/S tego głośnika? Jaki litraż drzwi?

Ileż razy można o tym pisać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ruszał się tak szybko, że ruch membrany był niezauważalny gołym okiem, a bas był tak szybki, że nikt za nim nie nadążał???  :wink:

 

Dobra, to inaczej. Był bas?


Jakie to ma powiązanie, że woofer się nawet nie ruszał? Tak czy inaczej przy rozkręconym piecu latałby jak trzeba.

Ło, Panie, przy parametrach tego woofera i w pełnych drzwiach, to powinien nawet przekroczyć swoje maksymalne wychylenie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj !!!!! :hyhy:

 

 

 


Było się zebrać i podjechać na Piknik,
niektóre rzeczy są dla wtajemniczonych

 

Bier przykład z Karolka ....

zauważył potencjał  :dontgetit:  trochę skrytykował i bardzo slusznie bo "pomacał" i widział ...

 

Ciebie akurat to "przykrywam" na każdym kroku  :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To się ..."zebrałem", żeby coś dodać, trochę w kraju byłem i coś tam porobiłem nowego.

 

Na piknik, to w sumie kupa była głównie z powodu "niestyku" konektorka na głośniku średnim w kanale lewym :wink2:  akurat tę przypadłość zlikwidowałem jeszcze jak wracałem do domu. Przy okazji jak będę obszywał na nowo trójkąty to konektory zostaną już zastąpione...najzwyklejszym chamskim lutem...instalka zmierza może nie do profi ale wydaje mi się, że takie coś będzie najpewniejsze.

Na pierwszy ogień poszły wtyki RCA,skoro miałem już kable to wyprułem i zarobiłem nowe ...zostały przemierzone, obmacane, sprawdzone pod każdym kątem i tu mam już święty spokój, jedyne co mi ewentualnie zostało to mogę je jeszcze skrócić idąc tropem najkrótszej drogi. W każdym razie sygnały mam już takie jak należy.

Straszliwie się z nimi babrałem bo to cholerstwo jednak czasu zajmuje ale teraz jestem już pewny  :hyhy: .

Drugą sprawą był nowy sub (jak to dobrze że go do Rochni nie wziąłem) ...też musiałem trochę pogłówkować jak osadzić to diabliwo...podobno jestem drugim desperatem w Polsce który go nabył. Pierwsze wrażenie, nawet w cenie złomu jestem zarobiony ten grajek przekroczył wszelkie granice, układ magnetyczny jest tak potężny, że ogólnie biorąc to to do ręki byłem przerażony (swoja drogą w sprzęcie za te drobne doprawdy nie mam pojęcia dlaczego nie zastosowali neodyma) .

Wziąłem do ręki i ...od razu telefon do mastacha bo jakbym go zamontował bezpośrednio w płytę na wkręty to by sie skończyło jak te lipne chinche :wink:  podziękowanie dla Mastka po raz któryś, Nasz nadworny tokarz kolejny raz stanął na wysokości zadania. Jeszcze będę dokładał jedną warstwę płyty bo primo nie zaszkodzi a secundo maskownica nie jest jeszcze dokładnie tak jak chcę, ogólnie sprawa wychodzi przez budowę specyficznej membrany tego acutonga, jest taka dziwnie "wypukła". Mimo wszystko sub jest już full succes.

Nastepną sprawą którą wykonałem to dołożenie wentylków na piecyk subowy (jak jechalim z italianem na piknik w tym upale to się tam z tyłu ładnie zagotowało, dlatego uznałem to za ruch nieodzowny, akurat to nie kosztowało dużo roboty a z pewnością przyniesie profity). Ogólnie wyszło dobrze.

Potem zrobiłem trasę dla kabli RCA żeby to już ładnie i pewnie, podopinać i ułożyć, ogólnie "górne" kable uważam za element skończony jest porządek ornong i nic piękniejszego już nie wymyślę (kablami dolnymi, glośnikowymi ...hmmm prądowymi jakby nie patrzeć, czyli słynne kostki elektryczne wyrzucę za "następnym podejściem" ...póki co wszystko "styka".

A na sam koniec tuż przed wyjazdem znalazłem jeszcze trochę czasu by moje obramowanie zabudowy procesora przyozdobić nierdzewką, żeby mi się tak trochę z drugą stroną maski suba zgrała...tu również jestem już zadowolony, jest zacniutko i cieszy oko.

 

Teraz sprawy "przyziemne" :wink: .

Mam dwie odmiany trutni czterokanałowych i tu też był "babolek" wypuścili 2 rodzaje i w jednym switch wyłaczanie-włączanie preampa działa w lewo a drugi w prawo.

Dlatego "odruchowo" jak przełaczaliśmy to to albo wofry się bujały a średnie i wysokie były cicho albo na odwrót, na szczęście sprawę ogarnąłem (bo czeźwym cza być) oba chodza w tej chwili na jednym poziomie i...musiałem zrezygnować z pędzenia wofrów z trutnia w mostku bo dosłownie chciało je wyrwać, mało tego skubane całkiem dobrze radzą sobie w tych wrotach, ale nie jest moim wofrem docelowym tu będę już konsekwentny ...accuton :hyhy: .

Kolejna sprawa ...subwoofer, powiem krótko (wiem, że niektórzy może mnie zbesztają ale to akurat mam gdzieś) Aliante, skąd inąd bardzo fajny i dobry sub przy tym snobistyczym, drogim wynalazku pokazał swoje niedoskonałości. Sprawę suba uważam za totalnie ukończoną to najdoskonalej redprodukujące niskie tony urządzenie które dane mi było słuchać. Uwierzcie mi, mimo wydanych 5 tysi na prawdę nie żałuję bo ...było warto, ba nawet pojemność skrzynki zdaje sie być całkiem trafiona...dosłownie miażdży, z fury mi sie wysiadac nie chciało.

Kolejne to "podchody do wystrojenia" ogólnym moim zamiarem jest ogarnięcie teraz ...faz, cięć, za pomocą tego ODRa i docelowe postawienie systemu stricte pasywnego, niestety akurat posiadanie czasówek na stan obecny rodzi pewne obawy, O ile ciągle uparcie zakochany jestem w tym pasywniaku Nakamichi CD700 o tyle po ostatnich dokonaniach...zaczynam odczuwać niepokój  :wink: .

Czasy jakie ponabijałem mam w screenie troche wzorowałem sie na ustawieniach z poprzedniego projektu trochę próbowałem ale akurat tu da sie to zrobic na szybko (muszę zaufac bardziej doświadczonym) a mnie akurat podeszło barzdo z takimi wartosciami.

Co do cięć to mam tak sub 20-50 Hz wofr 63-500 Hz mid 630-4000 Hz a twet 5000 Hz w górę wszystkie zbocza 12dB/okt...próbuje to przyjąc bo jest przyszłościowo najłatwiejsze w "spasywieniu" ale prawdopodobnie jakies bardziej osłuchane ucho mie to pozmienia.

Teraz mam pytanie do italiana i Tbreka  dlaczego w Pionku mimo osiągnięcia pozimu 0dB na głośności to radio dalej "podgłaśnia" ? Ten typ tak ma?

Juz pisałem ...mam zakłócenia wychodzące z proca, ogólnie mocno "szumi" mi kanał lewego twetera i na dodatek junior wyczaił  (i sam osłuchałem) jest jeszcze jakis syf w kanale średniego prawego. Na 100% jestem pewny, że wyłazi to z proca ale nie miałem najmniejszej chęci (szkoda czasu) zagłębić się w sprawę bo tak w sumie jak się "podgłośni" to zakłócenia znikają :wink:  a co jak co, ale pierdyknięcie...już zaczyna być i szkoda słuchac na cicho :rotfl: . 

Ogólnie (tak sobie to tłumaczę) ale są efekty...zaczyna grać sporo ciekawiej niż Ś.P. Nissan,  jest już fajny tupet  :wink2:  a  babole juz sukcesywnie zaczynam likwidować i nawet bozia da na zimowego piknika jak uda mi się trafić będzie juz teraz na czym ucho zawiesić.

Na koniec taka konkluzja...zacząłem od pieca podłączonego do wtyku zapalniczki :rotfl:

 

 

 

post-3187-0-55964800-1506121382_thumb.jpg

post-3187-0-55648300-1506121400_thumb.jpg

post-3187-0-87498700-1506121438_thumb.jpg

post-3187-0-60658800-1506121493_thumb.jpg

post-3187-0-97135000-1506121509_thumb.jpg

post-3187-0-74569300-1506121566_thumb.jpg

post-3187-0-54238500-1506121581_thumb.jpg

post-3187-0-20160100-1506121596_thumb.jpg

post-3187-0-28325400-1506121627_thumb.jpg

post-3187-0-05329100-1506121642_thumb.jpg

post-3187-0-63970100-1506121670_thumb.jpg

post-3187-0-40397200-1506121700_thumb.jpg

post-3187-0-08749000-1506121725_thumb.jpg

post-3187-0-92579100-1506121738_thumb.jpg

post-3187-0-26177000-1506121750_thumb.jpg

post-3187-0-02475800-1506121766_thumb.jpg

post-3187-0-55887700-1506121793_thumb.jpg

post-3187-0-83271600-1506121819_thumb.jpg

post-3187-0-36309300-1506121830_thumb.jpg

post-3187-0-91247600-1506121840_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy wiatraki do chłodzenia kupiłeś ale jak bardzo będą denerwować,(jak mnie kiedyś do szału doprowadzały),to polecam np Noctue (najlepiej większe) .Zdecydowanie ciszej.

 

http://noctua.at/en/noctua-complements-new-fan-series-with-140mm-models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...