Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

Wypada coś dodać bo "wykonuję" ruchy  :hyhy: .

 

Trudno trafić ubzduranego Zelosa ale trafił mi się jeden albinos to nabyłem. Abyss mini AA, piecyk zakupiony pod przyszłe czysto pasywne zabawy, trochę mam obawy czy te jego 2x150  poradzi sobie z całym 3drożnym przodem w 8 ohmach w pasywce ale...piecor ma coś w sobie (użyte ścianki boczne są z drewna ) i już samo to zakwalifikowało go do "dojrzewania" na półce w mojej piwnicy. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale to tak na razie moje majaki w oddali. Niestety nie mam w tej chwili czasu ani nawet ochoty pruć połowy instalki by go zapiąć choć na próbę. W końcu Trutnie są z niemal tej samej stajni i jakieś mroczne wyroki mogę sobie wyciągać. Swoją drogą dotychczas uważałem, że Zapco 500 to spory i solidny piec, przy tym ...wypada tak jakoś lekko, to mi nieco humor poprawia.

Ale konkrety.

Dziś przyszły w moje spracowane rence, wofery które zamierzam poćwiczyć, kolejny Accuton ...budowa analogiczna do suba, wyglądają jak młodsze rodzeństwo, małe bo małe ale magnes i cały napęd w tył to kolejny dziwoląg. Przy okazji na jednym ze zdjęć ująłem wygląd "ichniej membrany" a'la sandwich z profilu. Producent twierdzi, że jest aluminiowa czego nie omieszkałem sprawdzić organoleptycznie. Już nie mam obaw , że ...skorupki pękną  :hyhy: .

Powiem krótko, jak trafię z pojemnością drzwi a one dadzą takiego kicka jaki bas daje ten sub, to już nic nie cuduję wreszcie powinno być mega "tupetowo".

Na chwilę obecną jestem w stadium ostatecznego wyglądu suba (już nie ściągałem  materiału który na nim był) dzisiaj wyjąłem tylko suba i dokręciłem 12mm płytę na przód a jutro albo pojutrze całość obszyję nowym kawałkiem, zaowocuje to lepszym zgraniem maskownicy z licem a i obawy (co mi się 2 razy zdarzyło  :wink2: ), że wypukła mambrana już nie trafi w maskownicę która cały czas była niebezpiecznie blisko, też miną.

Miałem dziś okazje poprzebywać z tym towarzystwem i nieco posłuchać jeszcze ze "starym" woferem , dźwiękowo jestem już bardzo zadowolony tu wątpię by na tym polu dało się cokolwiek poprawić, choć wiadomo zawsze coś można :wink: .

Jeżeli chodzi o sprawy "scenowe", skupieniowe, stereofonię etc. przyznaję, zaczynam się poddawać bo kompletnie nie mam pojęcia jak do tego podejść chyba będzie czas udać się po całkowitym ukończeniu instalacji do ludzi mądrzejszych w tym temacie.

Na koniec tygodnia mam nadzieję mieć już osadzone nowe woferki i wykończyć suba ...show must go on.

 

 

 

post-3187-0-33744700-1508789040_thumb.jpg

post-3187-0-50805900-1508789050_thumb.jpg

post-3187-0-02785100-1508789062_thumb.jpg

post-3187-0-85631500-1508789076_thumb.jpg

post-3187-0-05726500-1508789091_thumb.jpg

post-3187-0-38742800-1508789101_thumb.jpg

post-3187-0-27448600-1508789121_thumb.jpg

post-3187-0-37485700-1508789141_thumb.jpg

post-3187-0-23945600-1508789153_thumb.jpg

post-3187-0-60502200-1508789163_thumb.jpg

post-3187-0-46023300-1508789173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś, że "poprawiłem" śrubki?  :wink:  Po prostu trzeba było całą płytę przesunąć w radiatorze i wszystko się spasowało.

Że tez takie cuda trafiają do kowali przede mną  :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasyl nie bede Cie juz je..al bo tak zacnych glosnikow dawno nie widzialem nie mowiac juz o macaniu ☺ Samo to ze masz takie cuda to kwalifikuje Cie chociaz do 3 miejsca na pikniku !! Jest Slaski set up to niech teraz bedzie Gdanski set up ktory bedzie ciezki do powtorzenia zwyklemu zjadaczowi chleba ☺ Pokrecimy w tygodniu galka a wnisoki wyciagniemy pozniej.. ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz w PL ?

Potrzebuję czasu min. do czwartku by wszystko zmonterkować. A w piątek jadę na wekend do mamy i sram na CA  :rotfl:

Dawaj na spota w niedzielę ja postaram się do tego czasu doprowadzić majdan do takiego stanu byś tymi gałami pokręcił tam już chyba tylko tego trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidek...moją cytrynę zacząłem rzeźbić chyba ponad 4 lata temu  :wink: .

Trzeba przyznać, że:

1. ubzdurałem sobie , że to hobby i (ciągle walczę z tym sam) ale muszę się pochwalić, że każdy detal wykonałem własnoręcznie, no z małą pomocą mastacha  :hyhy:

2. Ze względu na pracę niby mam na acutony odyyry i inne trutnie ale notoryczny brak czasu kiedy wracam skutkuje babolami na maxa np. sami widzieliście w tym roku  :wink2: .

3. skłaniam się ku "zasięgnięciu" ratunku u osób trzecich...bo żal by to miało nie zagrać tak jak ma ...daję sobie szanse do wiosny  :wink: .

 

Dzisiejszy dzień prawie całkiem udany.

Wykończyłem Subwoofer na cacy, czeka mnie jeszcze tylko wymiana śrubek na maskownicy i dokręcenie nierdzewki na narożniku w każdym razie na dzień dzisiejszy buda została wmontowana i teraz nieprędko ją wyjmę , raczej nie planuję już doświadczeń z pojemnością...to co jest zostaje już do zgnicia fury.

 

Sprawa woferów... :wsciekly:  wiedziałem (już ładuję baterie do elektronarzędzi na jutro) skubańce są tak zawzięte, że nie przypasowały bez rzeźb...jutro tnę blachę aż będzie furczeć. Przypatrzyłem się dzisiaj temu głośnikowi nie dość, że jest strasznie długi w tył ( jak wsadzę to do prowadnicy za magnesem zostaje jakieś 1 góra 1,5 cm choć tu mam dobrze) to jego magnes to chyba tylko z 1 cm mniej niż ma kosz. Plan mam i go wykonam 

Nawet udało mi się cyknąć fotę jak wypada przy nim (całkiem nie głupi i na pewno nie słaby) Tec SQ6, hmm...jak smartfon z biedronki przy i Phonie  :wink: . Biorąc to na wzrokowo ( moje pierwsze wrażenie jak zobaczyłem suba prócz stwierdzenia słusznej wagi) nie do końca było pozytywne. Teraz kiedy już go osłuchałem tego, oswoiłem się z nim, zdobyłem porównanie do innych wnioskuję, że te wofry pierdną aż przyklęknę  :hyhy: .

Na koniec dnia udało mi się jeszcze spreparować całkiem przyjemną maskownicę na bazie ramki z cytrynowego oryginału i pięknej heksagonalnej rzadkiej maski (dzięki Raadek :wink: ) w sumie dobrze wyszło bo kosz tego acutonga wizualnie "wypchnie" mi trochę wofery do przodu a budowa membrany też jest inna niż wszystkie. Dlatego maskę musiałem wymyśleć dość wypukłą siatkę "wtopiłem" lutownica w plastik ...jak mi się nie rozpadnie przy montażu będzie fajna, prawie fabryczna maskownica.

 

Jutro pod wieczór powinienem zdać jakieś wstępne relacje.

post-3187-0-79201800-1508876829_thumb.jpg

post-3187-0-02202900-1508876852_thumb.jpg

post-3187-0-52499900-1508876868_thumb.jpg

post-3187-0-65935200-1508876880_thumb.jpg

post-3187-0-19560300-1508876891_thumb.jpg

post-3187-0-83206700-1508876901_thumb.jpg

post-3187-0-20800600-1508876919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kupię  :hyhy: ...

Będzie mi tu z daszkiem wyjeżdżał  :mur1:


Aaaa i zupełnie zapomniałem (jutro cykne fotki) drzwi mam w już kolorze. Co jak co ale pan blacharz-lakiernik się popisał, furacz teraz lśni jak lalunia...nawet letki detaling włącznie ze szkłem reflektorów dostałem w gratisie  :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...