Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem już standardowo na strefę bo wyjechałem i mam teraz dużo czasui na spokojnie teraz mogę uzupełnić temat bo urlop minął i był nawet bardzo owocny.

 

Po powrocie do domu zastałem moją cytrynkę z pokiereszowanymi drzwiami i błotnikiem, trzeba było szybko zrobić

czas naglił a drzwi pod kolor nikt nie miał ale udało mi się zdobyć czarne. Z lakiernikiem ustawiłem się

na październik a najbardziej zyskał junior bo wreszcie ma szybę u siebie nie "na korbę". Ogólnie auto doprowadziłem

do jako takiego wyglądu.

 

Audio zacząłem od montażu w bagażniku, poprawiłem mocowanie procesora, zamontowałem routera wi-fi oraz "skrzyneczkę"

z zasilaczem do wi-fi i przekaźnikiem remotki ...bo mi niebieskie podświetlenie proca po głowie od miesięcy chodziło.

Streaming po wi-fi idzie jak burza nawet fajny taki gadżet ale jakoś tak podświadomie chyba wolę słuchać z płyty.

Zaczynam od góry twetery docelowe to Accutony. Słupki są jeszcze do poprawy (ukierunkowanie) dlatego też materiał 

obiciowy jest, że tak powiem przejściowy ale zważywszy, że słupki robiłem chyba ze 3 godziny oba ...jest nieźle.

Największą burzę mózgu miałem przy średniaku jak nie kombinowałem jego postać fabryczna (długa dupa bo prawie 9 cm w tył)

była takim problemem, że na wszystkie możliwe sposoby słupki wychodziły kulfoniaste, brzydkie i wciąż nie do przyjęcia.

Chwila zastanowienia i ...zaryzykowałem oddałem tokarzowi i pięknie mi skrócił te grajki i nieco ze średnicy zszedł 

efekt był bardziej niż zadowalający, prima sort robota, wymyśliłem tylko z tyłu krateczki by drogocenną porcelanę chroniły

(o tym za chwilę) i udało mie się je tak eleganco wpasować w trójkąty, że aż duma mnie rozpiera.

Co do skrócenia acutonowej komory rezonansowej i dźwięku to słabo się te inżynierki znają bo to cudo zagrało na pewno nie

gorzej a rzekłbym nawet, że zabiegiem sporo zyskałem. Zapobiegawczo całą konstrukcję kombinowałem jako plug&play

by pasowały mi zarówno scanspikowe F-ki jak i te porcelany. No cóż nawet moje gumowe ucho i audiowe nieosłuchanie

ewidentnie doszły do tego, że porównując scany i acutongi mam do czynienia z głośnikami co najmniej 2- 3 klasy wyższymi

...jedyna wyższość scanów jest taka, że ich nie boję się ciąć nawet w okolicach 300Hz od dołu. Ogólnie raczej to

i beryle i F-ki pójdą pod młotek.

Porównywałem oczywiście cały system w zestawieniu beryl u góry accuton na średnicy i accuton na tweterze a scan na 

średnicy wszystkie one to już grajki wysokiej klasy ale ostatecznie zostaję przy accutonie ...jest zdecydowanie

bardziej audiofilski i nie mam tu na myśli ceny bo uwierzcie, że zostały jakby nie słuchać lepsze.

Jeszcze słowo o berylu bo pojawił się ostatnio o nim temat, jest zdecydowanie "ostrzejszy", bardziej wyrazisty

potrafi czasem zaatakować sybilantem. śłuchając tego samego na porcelanie jest spokojniej i jednak lepiej.

 

Teraz sprawa woferów he he, powiem krótko ...nie sprawdziły mi sie w furtkach (prawdopodobnie gdybym do nich 

uklecił komorę mogłoby być wreszczie kopnięcie oczekiwane ale nie chce mi się tego robić) chwilowo mam inne

dyżurne które lepiej banglają w pełnych wrotach a mój docelowy wofer jest już zamówiony oczywiście to kolejny

accuton ale nie ceramik i po wielu dyskusjach i pytaniach powinien zagrać tak jak oczekuję.

Wracając do porcelanowych woferów kiedy wróciłem i dane mi było ich posłuchać jeden z nich wydawał dziwne odgłosy

po wymontowaniu i oględzinach okazało się, że się rozcentrował. Była chwilowa konsternacja czy mam do czynienia z grajkiem

za takie siano czy z popierdółką? Całe szczęście, że mi nie podeszły co oczywiście nie znaczy, że to kicha. Tu tez czuć

rasę i klasę ale zdecydowanie polecam je do użytku w home audio do ich aplikacji w samochód trzeba za dużo zabiegów.

Próbowałem jeszcze powalczyc z drugą sztuką i coś osiągnąć ale skończyło się na "pobitych szklankach" moja latorośl

pytała mnie o to i tłumaczyłem mu, że to takie inne głosniki mają inna membranę itd.

Domorosły konstruktor postanowił to sobie sprawdzić he he, imbusowym kluczykiem do dokręcania śrub w tweterach i średniakach

elegancko między maskownicą znalazł sobie miejsce by sprawdzić ...twardość ceramicznej membrany.

Z całej sprawy mam nowego awatara myślę, że doskonale odzwierciedla moją minę kiedy ujrzałem "zbity" głośnik.

Obecnie ćwiczę w furtkach Tec-a SQ6 i nawet daje mi namiastki zamierzonych celów przy okazji musiałem wymyśleć maskownicę

która już nie nawiązuje do alu ringów które otaczały scany. Całkiem zgrabna maska wyszła jednak nóż tapeciak i moje rence

jeszcze cos potrafią.

 

W międzyczasie na OLX poniewierał się panel od modelu DEX P 9R ...grzechem było nie brać i teraz mam dwa srebrny (zwykły) i 

czarny (pełny ODR) nie doszedłem jeszcze do porównań czy rzeczywiscie graja inaczej ale na pikniku przetestujemy.

Poza tym kupiłem sobie jeszcze "etui" na mój zapas oryginalnych płyt...czyli zmieniarkę, nigdy nie wiadomo czy się

przyda ale przynajmniej mam gdzie wozić płyty i przy okazji ich posłuchać.

 

Ogólnie system wymaga oczywiście jeszcze dostrojenia ale zaczyna mi dawać sporo frajdy i satysfakcji.Na chwilę obecną jestem 

gotowy na piknik anno domini 2017 a sprawy pozostałe zostawiam sobie na przyszły rok.

post-3187-0-44153500-1501782500_thumb.jpg

post-3187-0-49534600-1501782511_thumb.jpg

post-3187-0-29905300-1501782530_thumb.jpg

post-3187-0-22460900-1501782551_thumb.jpg

post-3187-0-15664500-1501782584_thumb.jpg

post-3187-0-11043100-1501782596_thumb.jpg

post-3187-0-18928300-1501782665_thumb.jpg

post-3187-0-61918000-1501782732_thumb.jpg

post-3187-0-36662900-1501782787_thumb.jpg

post-3187-0-35986300-1501782817_thumb.jpg

post-3187-0-99652000-1501782834_thumb.jpg

post-3187-0-84927800-1501782859_thumb.jpg

post-3187-0-56591100-1501782872_thumb.jpg

post-3187-0-46949600-1501782883_thumb.jpg

post-3187-0-59719000-1501782896_thumb.jpg

post-3187-0-25840000-1501782908_thumb.jpg

post-3187-0-35259900-1501782920_thumb.jpg

post-3187-0-35008200-1501782940_thumb.jpg

post-3187-0-50099700-1501782955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Posłuchaj młody człowieku...bo kolejny raz kłapiesz dziobem na lewo i prawo szukając zaczepki :cisza: .

Totalnie nie masz pojęcia o temacie i całokształcie, nie będę z Tobą dalej polemizował bo nawet nie masz większego pojęcia co to barwa pionka i naki a próbujesz kolejny raz zaistnieć. (Się zdenerwowałem jeszcze bana przed piknikiem zarobię :hyhy: )

 

To dodam jeszcze coś na temat mojego ustroju  i planów dalszych choć uważam, że na chwilę obecną gra już bardzo fajnie i będzie co słuchać. To co mam w planach załapią ...ludzie o IQ nieco wyższym niż efektywność Peyinga :wink2:

Być może uda mi się przyjechać na piknik ze subem który już sporo czasu jest zamówiony ale niestety nie dotarł na czas, jest do odebrania w Wejherowie ale może zdecyduję się by mi go wysłano i spróbujemy go może wmontować na pikniku...pomożecie ?

Ten:

http://loudspeakershop.eu/glosnik-accuton-cell-as2508552-p-2408.html

ma zastąpić naleśnika i bardzo mnie teraz ciekawi.

 

Wofery zamierzone to już konsekwentnie do "serii", mam stracha jakoś dalej z tą porcelaną na dole się męczyć. :chytry:

http://loudspeakershop.eu/glosnik-accuton-cell-as1689470-p-2527.html

ale trzeba sie uzbroić w cierpliwość bo nieprędko je dostanę ale spokojnie to już plany na przyszły sezon ...pod znakiem pasywki  :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda mi się przyjechać na piknik ze subem który już sporo czasu jest zamówiony ale niestety nie dotarł na czas, jest do odebrania w Wejherowie ale może zdecyduję się by mi go wysłano i spróbujemy go może wmontować na pikniku...pomożecie ?

Zdecydowanie genialny pomysł. Przed rozpoczęciem prac będzie trzeba zrobić kilka bro lub 2x 0,7 :rotfl:

Ps. ja jedynie pomogę ew. z tym bro :P

Pasylwek, zejdź na ziemię. Kupiłeś głośnik do którego trzeba podejść z trzeźwą głową...

Nowy głośnik w przypadkowej obudowie , wkręcony niedbale przez kogoś na rałszu, ustawiony na jeżynę i te opinie jaki to on marny, bez zejścia itp... pasywny znowuż przepłacił :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mi sie pan mentor bardzo spodobał :hyhy: taki mój...prowadządzy

Z drugiej strony to ...tylko kilka śrubek taki, prawie plug i niekoniecznie play :wink: . E tam upalę ...najwyżej wezme drugi.

 

 

 


trzeźwą głową.

Jak co roku mam kierowcę :rotfl: .

 

 


Przed rozpoczęciem prac będzie trzeba zrobić kilka bro lub 2x 0,7

 

 

 


Ps. ja jedynie pomogę ew. z tym bro

I tak Ci ich mnogo krewny jestem :wink:  nie chcesz takich z paździochowni? w sam raz dla mnie 4,6 % i okropny smak :hyhy:

 

P.S. zabrać mogę co mi szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwku, poszukaj może w Twoich okolicach detailingowcow, którzy specjalizuja się również w wyciąganiu

Przyjrzyj się dobrze, jemu blacharz potrzebny, to nie wgniotka :wink2:

Pasywny buduje nową paczkę :hyhy:

https://www.hifisound.de/Do-it-yourself-Products/Speaker-Drivers/Accuton-AS250-8-552-Cell-Concept-Driver-Ceramic-Woofer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rach


h detailingowcow, którzy specjalizuja się również w wyciąganiu jak chociazby na fejsie dent-serwis detailing itd. Chlopaki wyciagaja takie rzecz

A..tak prościej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jakiś detailer lub gość od PDR zrobi z czarnych drzwi niebieskie? 

Nie błaznuj. Na pierwszej focie masz jego oryginalne niebieskie drzwi, na drugiej zaś czarne i info od autora ze wymienił. 

Mój post dotyczy niebieskich drzwi. 

, z ktorych juz raczej pożytku nie będzie wiec wymiana i lakiernik, o blotnik zas bym powalczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Rozek260

 

cudów może nie, ale może podjechać i dopytać, o ewentualne szanse naprawy, drzwi raczej do lakierowania, ale ten błotnik?

 

 

Myślisz że jakiś detailer lub gość od PDR zrobi z czarnych drzwi niebieskie? 

A gdzie coś napisałem, żeby podjechał z drzwiami, które wymienił?

 

Nigdzie nie też nie narzuciłem autorowi, metody naprawy. Po prostu zasugerowałem konsultacje.

 

Dalej podtrzymuje swoje, nie błaznuj!!!

 

Darzę Cię jakimś szacunkiem, nawet Twoja wiedza nt. detailingu jest bez wątpienia większa, nie mniej jednak szarpanie za nogawki nie przystoi moderatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie dodam żadnych zdjęć ani relacji ale podzielę się konkluzjami wyniesionymi z tegorocznego jakże owocnego w doznania audio strefowego pikniku.

 

Na dzień dobry przyznaję dałem ciała z wtykami RCA wszyscy mieli z nich bekę i bardzo słusznie (tu ponownie biję się w pierś, kolejny raz pośpiech i chęć posiadania czegoś tu i teraz "zaowocowała". Na swoją obronę mam tylko to, że nowe porządne ( 8 zł za sztukę leżały i leżą by je wymienić choć Adam...dirtywekender twiedzi , że nie zagrają bo są za tanie  :rotfl: ) ale przed piknikiem wszystko było dobrze, wystarczyło, że mnie tydzień nie było i się osrało i najzwyczajniej zapomniałem o sprawie chinchów co się potem działo zainteresowani widzieli ...mea kulpa.

Karola bez obaw proc jest w 100% sprawny a z porady powrotu do scana na środku nie skorzystam bo szkoda, że nie usłyszałeś prawidłowo grającej średnicy na tej gliniance  :wink: .

Wracając z pikniku zatrzymałem się na fajora i nie byłbym sobą gdybym nie próbował coś zdziałać ...bingo (mieszaliśmy pół nocy i poniosłem porażkę) a winowajcą okazał się...najzwyklejszy niestyk na konektorze (następnym razem wyrzucam wszystkie konektory i lutuję styki) i brawo Raadek bo to Ty byłeś najbliżej wykrycia babola.

Dosłownie wystarczyło minimalnie poruszyć głośnikiem i "się naprawiło" wyciągnąłem go zatem i poprawiłem i już do Gdańska miałem spokój...szkoda, że wtedy w nocy italiano nie ruszył trójkątem bo wtedy byśmy doszli do sedna :wink: . 

Wniosek jest i bardzo mnie cieszy (bo już nie muszę żonglować głośnikami) moja średnica i góra są moimi głośnikami docelowymi ...przyznaję, że nie są tanie ale świeżo po przesłuchaniu kilku "grubych" systemów dalej utwierdzam się, że to słuszna droga.

Jeszcze jedno w międzyczasie, nie potrafię już słuchać systemu 2 way coby który nie mówił jak nie zachwalał i jak nie było to zgrane, dopieszczone... mi granie 2 dróg zupełnie nie pasuje koniec, kropka (jestem skazany na 3 way).

Teraz trochę o woferku albo o piecu który je steruje coś jest z nim nie tak bo jeden truteń na gainie minimalnie odkręconym chce  dosłownie rozerwać tę góre a drugi z gainem na maxa ...ledwie "rusza" tymi Tecami , coś tam Radek mówiłeś, że te piece mają poza "widocznymi" przełącznikami coś tam środku do przełaczenia zatem wniknę tam bo  jest kupa na woferach.

Jak na mnie i moje warunki naprawdę mało miałem w tym roku nabrojone :wink2: bardziej nazwałbym to pechem ale zadowolenie jest po wysłuchaniu Waszych systemów i porównaniu swojego (działającego tak jak ma działać) jestem bardzo kontent.

Z drugiej strony znając siebie i moje zamiary skoro planuję wofry-potwory (250 W w 8 ohmach) a są tacy co w 80W maleństwa pompują prawie pół kilowata i takie coś mi odpowiada to już mam jazdę, że zarówno Tru jak i Zap500 beda mi przysłabe na wofry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...