Skocz do zawartości

BMW E36 Touring


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i tego właśnie się obawiałem... już padają hasła chęci klonowania.

 

Ja zawsze starałem się iść własnymi ścieżkami ale czasami na drodze napotyka się coś, koło czego nie da się przejść obojętnie.

Tak.... Audi na pikniku zrobiło na mnie ogromnie pozytywne wrażenie i powiedziałem to Józkowi w twarz.

 

 

Wstęgi... lub jak kto woli, wstęgopodobne zawsze mi się podobały. Miałem raz i wiedziałem że kiedyś do tego wrócę.

Napatoczyły się Emity i chcę się tym pobawić. Po krótkiej wrzucie, nie mając z nimi nigdy wcześniej do czynienia, wiem że trzeba im poświęcić trochę czasu i pracy.

 

Na razie wylądowały spowrotem na półce ale już przyczyniły się do rozjaśnienia mojej wizji grania.... i nie... nie wnikam i nie będę wnikać co Józek ma na średnicy.

Na tą chwile pierwszy raz od bardzo długiego czasu wiem co z czym chcę połączyć aby uzyskać to co mi się podoba. Nie będzie stożka na średnicy i będą woofery których nikt w Polsce nie używa.

Generalnie cały przód będzie nowy łącznie z nowymi panelami... nieco zgrabniejsze.

 

 

@Marcin-Real (nie wiem czemu nie działa mi opcja cytuj), chciałbym się odnieść do tej wypowiedzi: kto to taki?? jakie systemy?? aż tyle ich jest??

 

bez złośliwości... ale istnieje świat audio (na pomorskim) poza forum i poza (publicznym i zawodniczym) światem CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie... nie wnikam i nie będę wnikać co Józek ma na średnicy.

 

No jak to co? Już dawno przecież ochrzczone... Naka ma na desce popielniczki, ale fajne grają. :D

 

Mnie zaś interesuje (Michał, Marcin, panie Józefie) inna kwestia, czy system z tego typu przetwornikami, może być potraktowany brutalniej jeśli chodzi o głośność słuchania? Raczej typowo kulturalny, czy nie należy się tego obawiać i można sobie czasami pofolgować i dać mu kolokwialnie mówiąc "po garach" , bez obaw ,że coś klęka i nie zachowuje równowagi tonalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co? Już dawno przecież ochrzczone... Naka ma na desce popielniczki, ale fajne grają. :D

 

 

 

Mnie zaś interesuje (Michał, Marcin, panie Józefie) inna kwestia, czy system z tego typu przetwornikami, może być potraktowany brutalniej jeśli chodzi o głośność słuchania? Raczej typowo kulturalny, czy nie należy się tego obawiać i można sobie czasami pofolgować i dać mu kolokwialnie mówiąc "po garach" , bez obaw ,że coś klęka i nie zachowuje równowagi tonalnej?

 

O jakiej równowadze tonalnej piszesz , gdy system wysterujesz w granicy 100W na stronę , a do tego jeszcze sub w tak ograniczonej przestrzeni.  Ale i tak zakładając właściwy rozkład pasma pomiędzy przetwornikami , nie jest to dla nich najmniejszy problem , raczej dla wooferów .

Z elektrycznymi uszkodzeniami Emitów miałem do czynienia jedynie w przypadku wzbudzania się wzmacniacza na w.cz , lub jakiegoś rodzaju przebiegu o olbrzymiej amplitudzie i bardzo szybkim narastaniu , ale nie głośnego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu.... od montażu midów spędziłem w aucie po kilka dobrych godzin dziennie kręcąc ruxem w lewo, prawo i w szerz. Cięcia wyszły teoretycznie przekomiczne ale zbliżam się do tego co chcę osiągnąć.

Te 2 literki zrobiły robotę może nie aż tak jak chciałem ale poszło w pożądanym kierunku.

In plus należy zaliczyć, tak jak Jarek wspomniał już, powietrze, lekkość i mi przede wszystkim zależało na głębokości aaale... przy zachowaniu ukierunkowania głośników na twarz. Bo w tym aspekcie zawsze był problem.

Wokal mam w tej chwili wyrażnie przed szybą a nie pod lusterkiem wstecznym.

 

Całą sprawę utrudniał trochę jeden trafiony helix, który sobie nieładnie pokrzykiwał. Ale wybaczam mu to bo to pierwsze egzemplarze moje z przed 3 lat które już trochę przeszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin-real w skrócie odpowiem na wszystko: wiem, ale nie powiem :)

Szkoda bicia piany na cudze spostrzeżenia, które w związku z montażem na szybkości mogą nie odzwierciedlać jakości i charakteru opisywanego sprzętu.

Zresztą wiele tak chwalonych pod niebiosa hajendów z forum w kontakcie z rzeczywistością okazuje się poprawnymi mniej lub bardziej klockami i często nic poza tym (do takich nie zaliczę Emitów więc proszę nie dokolorowywać).

Inna sprawa, że w rękach cierpliwego, dociekliwego i pomysłowego instalatora nawet średni zestaw potrafi nabrać niemożliwych do osiągnięcia u innych pułapów. Natomiast przy koncepcji, na którą Michał się zdecydował i do której chce dążyć czas i praca będą niezbędne bo nietuzinkowe połączenie bardzo ciekawych przetworników zapowiada bardzo ciekawe efekty.

Progres w BMW jest duży, zaszły egzotyczne jak to określił Nazar cięcia, zrobiło się gęsto i technicznie.

Przyjemnie w odbiorze ale nadal mocno i z wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredniaki (oba) znam

Wooferow i nowego planowanego suba nie

 

Choc sub z takim rodowodem zagra u mnie rownież

Sub juz jest, skrzynka tez tylko trzeba ja lekko zmodyfikowac i zamontować/zgrać w aucie

 

Za Michała trzymam kciuki bo wie czego chce i dąży do tego w "dorosły" sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchane, więc;

- zróżnicowanie na głębokości, mega

- zróznicowanie na szerokości słyszalne

- scena mocno przed szybą, może nie tak szeroka

- mnustwo powietrza

- szczegółowość i detaliczność, mocna strona

- bardzo wierne odwzorowane instrumenty i wokale

Mnie się podobuje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...