Skocz do zawartości

BMW E36 Touring


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może jako najostatniejszy użytkownik Helixów p203, choć w innym aucie i na innej elektronice, napiszę z grubsza łopatologicznie co daje dwulitrowa komora.

Większa głębokość i szerokość (w graniu, wymiary komór oczywiste, że większe :idea:) - skróciłbym to do pojęcia ,,oddech'', gładsza charakterystyka niż w komorze typu 0,3-0,4 litra (nie krzyczy i minimalnie mniej pikuje), niestety mniejsza wytrzymałość mocowa ale tutaj o dziwo lepiej grają cięte od dołu wyżej niż w małych komorach. A tutaj się nie słucha plumkania (czyt.: głośno) :rotfl:

Charakteru głośnika to nie zmienia, nadal pozostaje on rozpoznawalny. Zmian w ,,prędkości przekazu'' zasadniczych nie wnosi, wydaję się, że średniak się nieco uspokaja w dużej komorze.

Tutaj mam wątpliwości czy to też nie zasługa ekwipunku zapiętego w tym samochodzie - Zed i cała reszta inaczej niż u mnie.

 

Natomiast Emity grają trochę jak... nie wstęgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Usłyszałem w Emitach dawne kopułki 19mm, które bodaj Vifa produkowała do potężnej ilości kolumn wielu producentów za bardzo różne kwoty, z bliżej nie określonego różnego od jedwabiu materiału.

Charakter zbliżony ogromnie, albo mnie głowa w pole prowadzi albo tak po prostu jest. Charakter, nie dosłownie kropka w kropkę tak samo :)

Później Mehow wspomniał o tym, że posiadacze Emitów stanowczo odradzają aktywkę do tych tweeterów (a na aktywce ich słuchaliśmy). Być może przy podziale ,,na dużym prądzie'' (pasywnie) sprawa ma się nieco inaczej, natomiast tutaj trochę się darły z lekkim zanikiem tej znanej mi (ze skromnego doświadczenia z cudzymi wstęgami Founteka czy nawet pamiętnego odsłuchu Ravena za kolosalne pieniądze) lekkości, zwiewności i detaliczności, a z nalotem polipropylenowej kopułki. W bezpośrednim porównaniu do SS D3004 oczywiście lekkość, lekkość i lekkość.

Teraz nie należy tego rozumieć, że są złe, inne, gorsze. Po prostu efekt szybkiej wrzuty był delikatnie inny od spodziewanego.

Jak padło hasło magnetostat to od razu skojarzyłem to brzmienie z Magnepanem (bodaj MG 12) tylko po co porównywać tutaj HA. Delikatnie plastikowe (tutaj pewinie aktywne cięcie swoje dodaje). Na 95% wszystko na plus, dynamika i detaliczność, 5% to właśnie te delikatne moim zdaniem niedostatki w tej konkretnej aplikacji.

Niestety kwestia własnych preferencji i oczekiwań to bardzo indywidualna sprawa, a o dobrym zestrojeniu nie wspominając. Z miłą chęcią odwiedzę wiosnę (oby się udało) bo słyszałem same superlatywy o tajemniczym samochodzie i jego właścicielu z tymi (?) Emitami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później Mehow wspomniał o tym, że posiadacze Emitów stanowczo odradzają aktywkę do tych tweeterów (a na aktywce ich słuchaliśmy). Być może przy podziale ,,na dużym prądzie'' (pasywnie) sprawa ma się nieco inaczej, natomiast tutaj trochę się darły z lekkim zanikiem tej znanej mi (ze skromnego doświadczenia z cudzymi wstęgami Founteka czy nawet pamiętnego odsłuchu Ravena za kolosalne pieniądze) lekkości, zwiewności i detaliczności, a z nalotem polipropylenowej kopułki. W bezpośrednim porównaniu do SS D3004 oczywiście lekkość, lekkość i lekkość.

 

Teraz nie należy tego rozumieć, że są złe, inne, gorsze. Po prostu efekt szybkiej wrzuty był delikatnie inny od spodziewanego.

 

Jak padło hasło magnetostat to od razu skojarzyłem to brzmienie z Magnepanem (bodaj MG 12) tylko po co porównywać tutaj HA. Delikatnie plastikowe (tutaj pewinie aktywne cięcie swoje dodaje). Na 95% wszystko na plus, dynamika i detaliczność, 5% to właśnie te delikatne moim zdaniem niedostatki w tej konkretnej aplikacji.

 

Usłyszałem w Emitach dawne kopułki 19mm, które bodaj Vifa produkowała do potężnej ilości kolumn wielu producentów za bardzo różne kwoty, z bliżej nie określonego różnego od jedwabiu materiału.

 

Charakter zbliżony ogromnie, albo mnie głowa w pole prowadzi albo tak po prostu jest. Charakter, nie dosłownie kropka w kropkę tak samo :)

 

Tu zalecam olbrzymia dawkę rozsądku w szacowaniu możliwości tych przetworników ( w obrębie producenta).

Na tych głośnikach zbudowano zestaw za kwotę z przedziału 100000 $ , uznawany przez długi czas za nr 1 na Zielonej Planecie .

 

 

Później Mehow wspomniał o tym, że posiadacze Emitów stanowczo odradzają aktywkę do tych tweeterów (a na aktywce ich słuchaliśmy).

 

Widzę , ze ostatnimi czasy urosła cała grupa znawców .

Półtora roku temu , gdy pokazałem swój system , nie było w kraju żadnego znanego samochodu z ich zastosowaniem.

Zresztą był to swego rodzaju powrót do tego co stosowałem  dobre dziesięć lat temu.

 

 

Niestety kwestia własnych preferencji i oczekiwań to bardzo indywidualna sprawa, a o dobrym zestrojeniu nie wspominając. Z miłą chęcią odwiedzę wiosnę (oby się udało) bo słyszałem same superlatywy o tajemniczym samochodzie i jego właścicielu z tymi (?) Emitami :)

 

 

 Co słuchacz to opinia , miło słuchać tych pochlebnych , ale jak każdy system jednemu podoba się bardziej innemu mniej.

Strasznie tajemniczy samochód :) ,  a właściciel :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem w Emitach dawne....

jesteś pewien że w Emiatch ??

 

 

 

Później Mehow wspomniał o tym, że posiadacze Emitów

Kto to taki ??  jakie systemy ?? aż tyle ich jest ??

po co porównywać tutaj HA.

a z czego się wywodzą owe "Emity" ?? Ba ... jedna z wersji Emita (tego prawdziwego) CA jest 1:1 z HA.

Delikatnie plastikowe

 Bo sa plastikowe ...

i jego właścicielu z tymi (?) Emitami

Raczej to tajemnicze auto jest na innych wysokotonowych przetwornikach ... niż ma Mehow ... 

A nie wspomnę o stworkach które siędzą na średnich tonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...