Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O tym czy producenci myślą nad ukierunkowaniem głośnika.Odpisalem że chcą poprawić jakość gry tych swoich tanich systemów bo nad tym pracują..Wniosek z tego że może im jednak jakiś pomysł wpadł żeby te głośniki ukierunkować tak a nie inaczej -tego w 100% nie mogę być pewien bo nie mam takiej informacji od producenta.

A wygłuszenie ma ścisły związek z odbiorem muzyki co czyni jazdę komfortową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Michał napisał - potrzeba nieco czasu na ogarnięcie systemu w nowym środowisku (i odpowiednich podkładek :P).

Dzisiejszy króciutki odsłuch przeprowadzony był na "starych" ustawieniach.

Na tę chwilę do tego co napisano wcześniej dodać mogę jedynie poszerzenie sceny w pewnym stopniu w lewo oraz subiektywną poprawę w sensie ilości i zwartości w zakresie kick'a.

Więcej może po ogarnięciu tematu.

 

P.S. Widzieć lewy woofer - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie seryjne wynalazki CA korygują elektroniką dsp/EQ podobną. Efekt bywa mizerny, zależy jednak kto i co do czego porównuje. Są chwalący pod niebiosa systemy Bose, Cabasse, HK i inne wynalazki, które niewiele mają wspólnego z tymi markami. Nokia robi za nich dużą część roboty :)

Audio fabryczne jest bo być musi, nic więcej i nic mniej. Wyobrażacie sobie nowe średniej wyższej klasy auto z salonu, które w standardzie nie ma zupełnie nic do odtwarzania muzyki? Chyba nie w Europie.

Nie od parady jest taki duży wybór afrermarketowych produktów CA (i za tym też ich zbyt) i nie od tak istnieją firmy takie jak audiomanufaktura. Nie dlatego, że są indywidualiści co chcą mieć custom, a dlatego, że większość fabrycznego audio po prostu jest warta tyle co związek tej dysputy z Marka samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ukierunkowania poruszył Raadek,ja dopisałem że w prasie były poruszane tematy "jakości"gry fabrycznych zestawów.

 

 


większość fabrycznego audio po prostu jest warta tyle co związek tej dysputy z Marka samochodem.
I Choć może niepotrzebnie podjąłem temat to z tym się zgodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym systemie, zresztą mocno przemyślanym przez właściciela i postrojonym pod jego trąbki Eustachiusza, zastosowane rzemiosło ze zmianą kąta oprócz dobrego efektu wizualnego przyniosło pozytywne zmiany w brzmieniu. Marek z pewnością poświęci czas na strojenie i jego system zyska kolejne oklaski nie tylko z mojej strony. Nawet bez podkładek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętałem lekkie niedomagania średnicy, o których mówiłem Markowi,

 

więc moja ciekawość jest spora.

 

Wystarczy spojrzeć jak się zachowuje większość wooferów, gdy obejrzeć ich charakterystyki przy 30/60 stopniach odchylenia i ma się odpowiedź gdzie można się spodziewać poprawy.

 

Rzemiosło jest piękne, gratuluję tak właścicielowi jak i wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel, o ile można tak to nazwać- wydłużona ścianka tego tunelu to tylko ca 1/3 obwodu, ma średnicę 180mm.

Otwór montażowy ma 146.

 

Tak, to prowadnica szyby i w takiej pozycji jakiej jest nie robi żadnego kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inne pytanie, jak długi zrobił się teraz dystans?

Powiedziałbym, że zarówno średnica tunelu jak i jego długość zasadniczo się nie zmieniły.

Zmianie uległo przede wszystkim jego zorientowanie/ukierunkowanie

Jestem ciekaw jak to teraz ten system gra, będziesz może niedługo w okolicach Warszawy? :D

Póki co nie zanosi się na to, ale jeśli tylko będę się wybierał - dam znać.

 

Jeszcze tytułem porównania bardziej problematycznej strony lewej (z punktu widzenia/słyszenia osoby najbardziej zainteresowanej):

 

Stan poprzedni:

post-5982-0-11348100-1388862452_thumb.jpg

 

Stan aktualny:

post-5982-0-47621600-1388862546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze odsłuch porównawczy nastapil w tych samych spodniach w celu wyeliminowania jak największej liczby zmiennych - absorbcja dźwięku, odbicia itp :P

 

Podoba mi sie robota. Ciesze sie Marku ze nie brak Ci zapału w tej walce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze odsłuch porównawczy nastapil w tych samych spodniach w celu wyeliminowania jak największej liczby zmiennych - absorbcja dźwięku, odbicia itp :P

Dobrze, że jedynie na spodnie zwróciłeś uwagę ;)

I tak wróci do 3 dróg :)

Skąd masz takie informacje? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...