Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"Taka sobie paczka"... Szwedzi rozwalają system pietyzmem instalacji.

 

http://www.bilstereoforum.se/sites/archive/bilstereo.just.nu/archives/golf4_2004/64_Subwoofer.html

 

Ogólnie warto przejrzeć cały temat w podpunktach,jest co popatrzeć.

Np jak tylko dla zachowania walorów wizualnych procek Pioneera został przepakowany w obudowę od DLSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie instalacja wykonana zgodnie z wymogami Emma, np taki detal jak "kapturek" na tył portu irda w lampce.

U Nas szczyt bezpieczeństwa i inwencji to kabel w peszlu.

Dlatego ciekawie pooglądać takie instalki i nauczyć się jak to powinno wyglądać jeśli ktoś się bawi w ca na serio i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Lepiej dmuchać na zimne niż potem dmuchać na ujarany sprzęt lub co gorsza auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę takiego newsa ode mnie z miasta. 5 samochodów spalonych w wyniku zwarcia instalacji w jednym z nich. Ciekawszą rzeczą jest to że w wyniku pożaru dwa z nich zaczęły się poruszać, jeden zatrzymał się na płocie, a drugi na drzewie. Tak czy inaczej nie chciałbym być w takiej sytuacji, ani nikomu tego nie życzę :/

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=DW&Date=20150114&Category=galeria03&ArtNo=114009999&Ref=PH&Params=Itemnr=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi własnie o umieszczenie informacji iż klient ma 14 , a nie 10 dni na odesłanie towaru . Jeśli nie poinformujesz o tym to klient ma czas zwrotu wydłużony ...chyba do  roku (tu głowy nie daję czy to rok, więc trzeba doczytać )    lub do 14 dni od dnia w którym  go poinformujesz o tej 14 dniowej możliwości odstąpienia od umowy. 

 

PS: daj sobie jako najtańszą przesyłkę np. 0.30zł list ekonomiczny (opisz że nie odpowiadasz za zagubienie takiego listu!) i potem normalne już np. paczkomat itd za normalną już stawkę . Dlaczego tak? Otóż  jak klient się rozmyśli do tych 14 dni , to on odsyła towar do Ciebie na swój koszt (nie interesuje Cię jaką formę przesyłki wybrał) ale Ty zwracasz mu koszt który on poniósł przy zakupie ...jednak oddajesz nie  tyle ile on zapłacił lecz najtańszej wysyłki jaką oferujesz , czyli zamiast 15zł za kuriera którą klient np. wybrał jak kupował towar u ciebie oddajesz tylko 0,30zł ;) 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin MUSISZ informować klienta o jego prawach, o prawie odstąpienia od umowy w terminie do 14 dni, musisz poinformować, kto pokrywa koszty przesyłki w przypadku zwrotu - jeśli nie informujesz - Ty pokrywasz; dodaj info o gwarancji tak dla czystego spokoju. Można podać pełną nazwę firmy z KRS włącznie, ale na aukcji to bym chyba nie szedł aż tak daleko. Jeśli klienta nie poinformujesz o jego prawach to sytuacja się delikatnie zmienia na jego korzyść. W razie czego prześlę Ci regulamin, który nasz prawnik przygotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info chłopaki ale...

 musisz poinformować, kto pokrywa koszty przesyłki w przypadku zwrotu - j

czy to jednak nie jest teraz tak, że właśnie sprzedający pokrywa z automatu? jeśli idzie to ominąć to bardzo chętnie :)

 

 

PS: daj sobie jako najtańszą przesyłkę np. 0.30zł list ekonomiczny (opisz że nie odpowiadasz za zagubienie takiego listu!) i potem normalne już np. paczkomat itd za normalną już stawkę . Dlaczego tak? Otóż  jak klient się rozmyśli do tych 14 dni , to on odsyła towar do Ciebie na swój koszt (nie interesuje Cię jaką formę przesyłki wybrał) ale Ty zwracasz mu koszt który on poniósł przy zakupie ...jednak oddajesz nie  tyle ile on zapłacił lecz najtańszej wysyłki jaką oferujesz , czyli zamiast 15zł za kuriera którą klient np. wybrał jak kupował towar u ciebie oddajesz tylko 0,30zł ;) 

A jak sobie zażyczy wysłanie wędki listem? To nie wysyłam i olewam (bo nie odpowiadam za "zgubienie") czy mam liczyć, że nikt tej opcji nie wybierze?:P

 

I jeszcze jedno. Taki mały regulamin musi być gdzieś na aukcji przedmiotu czy wystarczy w "o mnie" albo w dziale "dostawa i płatność"?

 

Z tego co widzę, to formułki na temat zwrotów są właśnie w "dostawie i płatności' a większy regulamin w "o mnie|" i chyba tak zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdzie byś nie umieścił to z grubsza informacja już jest. Dodać opis, że przed zakupem przeczytaj "O mnie", ale jak widzę aukcję, gdzie wszystkie informacje są w opisie czytelne i zrozumiałe to aż chcę kupować. Ja pisałem w regulaminie sklepu internetowego, że klient pokrywa koszty przesyłki do pewnej kwoty (tu określ sam). Powyżej (jakieś ponadgabarytowe i ostrożnie) to już muszę zwracać różnicę na konto. W ten sposób z główki bycie w plecy kosztów przesyłki w dwie strony bo klient nie wie czego chce. Nie wysłać paczki nie możesz bo łatwo można to dzisiaj sprawdzić :) Dla dodatkowej pewności na odwrocie faktury dla klienta drukuję wszelkie informacje o jego prawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że klient pokrywa koszty przesyłki do pewnej kwoty (tu określ sam). Powyżej (jakieś ponad gabarytowe i ostrożnie) to już muszę zwracać różnicę na konto. 

Masz tutaj na myśli zwroty? Że zwracam do kwoty 15zł a gdy powyżej to różnice klient pokrywa? 

 

Tak w ogóle można? To się odnosi do tego co Powalla napisał - że mam obowiązek najtańsza formą wysyłki 

 

Z nie wysyłałem to wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - bo właśnie o tym trąbili w mediach - że obowiązkowo koszt zwrotu pokrywa sprzedający. Jeśli nie - to ułatwi :) Tylko czy to prawda? Wystarczy napisać, że zwroty opłaca kupujący i tyle?

 

EDIT: powalla dzięki za maila :) poczytam :) dopiero teraz sprawdziłem pocztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...