Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest takie powiedzenie -jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego,szczegółnie jak to się robi w Chinach.Jedno będzie działac b.długo a pozostałe 9 sie będzie psuć .Wolę mieć wszystko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci życzę powodzenia :wink:

 

Zadzwoń ja radzi Powalla a przekonasz sie jakie masz prawa

Ten patent sprawdzany kilkukrotnie nawet w Mediamarkcie działał - np. telefon miałem raz zepsuty oddany do naprawy na gwarancji, usterka nie do znalezienia i oddali nienaprawiony zgłosiłem roszczenie towaru niezgodnego z umową nie wyrażając zgody na naprawę i po tygodniu miałem zwrot gotówki.

 

Od tamtej pory wszystko zgłaszam jako niezgodne z umową a nie jako zepsute :hyhy:

 

Ten patent "sprzedał" mi prawnik z ochrony prawnej DAS gdzie mam ubezpieczenie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś telefon ktory sie nie da naprawić.

 

Wg ustawy konsumenckiej jak oddaj produkt do naprawy to sprzedawca (producent) ma 14 dni na ustosunkowanie sie do niej.

Następnie następuje naprawa (jeśli jej koszty nie przekraczają wartosci sprzętu).

Ustawa jednak nie podaje ile czasu moze trwać naprawa i ile razy moze byc przeprowadzona.

Sprzedawca/producent moze naprawiać sprzęt ile razy chce i jak długo chce.

Oczywiście jeśli reklamacja była zasadna czyli uszkodzenie sprzętu zostało spowodowane nie z winy użytkownika.

Czas jaki towar jest na gwarancji zostaje dopisany do czasu gwarancji czyli przedłuża sie o okres jaki przebywa w serwisie.

 

Jeśli jednak oddaj towar jako niezgodny z umowa wtedy okres ten nie przedłuża gwarancji.

 

Oczywiście żyjemy w czasach gdy producentowi/sprzedawcy opłaca sie byc customer friendly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon był bez problemu naprawialny.

 

Ja ci mówię co mi prawnik z DAS powiedział. Ustawy nie muszę czytać dokładnie bo i tak nie skumasz wszystkich kruczków. Sposób juz kilka razy testowany przezemnie i paru znajomych i rodzinę i do tej pory 100% skuteczności :)

 

Jeśli by nie zadziałał to no problem --- za darmo mam prawnika, pozew, reprezentowanie w sądzie i nawet w razie przegranej opłacone koszty procesowe :). Więc nie mam nic do stracenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...