Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

Powyższa wypowiedź - nie tyczy się kebaba. Tylko jak się ona ma właśnie do zestawu głośnikowego.

Kolejny raz zacytuje - może nie pamiętasz gdyż tak długie wypowiedzi prawisz (co więcej z bezsensownym porównaniem do kebaba) "wart swojej ceny" - jak się to ma do oceny brzmienia ? (nie smaku kebaba !!! - może głodny jesteś ? bo głodno gadasz... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żytkownik sanders156 dnia 16 maj 2012 - 01:01 napisał

Forum jest o car audio czyli o kazdej odmianie naglasniania auta nie tylko audiofilskiej. Jak cie boli ze kogos zadowala tani zestaw bo ma inne pasje a to tylko hobby to niech boli ale po co zlosliwie komentowac ? Masz z tego jakas satysfakcje , uwazasz ze jestes lepszy bo w tej dziedzinie masz duza wiedze ? To nie daje podstaw by gardzic innymi a wiele komentarzy tak brzmi.

Jeśli pozwolisz to jutro w bardziej rozbudowanej formie ustosunkuję sie do tego co tu napisałeś.

Słodko nie bedzie , ale chyba wiesz co piszesz ?

 

Tak wiem co pisze jestes jednym z kilku ktorzy udzielaja sie tylko wtedy by komus wytknac bledy i nie wiedze natomiast milcza gdy mogli by pomoc , wiem ze masz wiedze ale jak napisalem mozna posiadac wiedze ale szanowac innych i nie rozmawiac z nimi z pozycji dominujacej.

Pisz niech ludzie sobie poczytaja ja juz raczej nie , wrocilem na forum po dlugiej przerwie ale widze ze nie warto moze kiedys wpadne przeczytac :D

 

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

 

Ok , wiec porownalbym to do smaku np.

Nie wiem w czym macie problem , ciezko zrozumiec ze idac na kebab za jakies tam 10-20zl mozna go zjesc z apetytem i jego walory smakowe porowanac do innych kebabow w tej cenie i ocenic czy byl dobry czy nie ?

 

Ja oceniam taki kebab wlasnie porownujac do innych ktore jadlem i wiem czy to bylo dobrze wydane 20zl czy moglem isc do innej budki gdzie jest lepszy.

 

Nie porownuje go z cielecina duszona w owocach pigwy czy z homarem ktore kosztuja kilka razy wiecej , i to dobre i to jeden zje kebab i mu wystarczy inny musi zjesc danie bardziej podkreslajace naturalny smak skladnikow pierwszej klasy ale czy ja jedzac cielecine w knajpie i placac rachunek na 150-200 mam sie smiac z kumpla ktory lubi kebab a w takiej knajpie mowi ze w sumie to dobre ale jednak woli fastfooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem co pisze jestes jednym z kilku ktorzy udzielaja sie tylko wtedy by komus wytknac bledy i nie wiedze natomiast milcza gdy mogli by pomoc , wiem ze masz wiedze ale jak napisalem mozna posiadac wiedze ale szanowac innych i nie rozmawiac z nimi z pozycji dominujacej.

Pisz niech ludzie sobie poczytaja ja juz raczej nie , wrocilem na forum po dlugiej przerwie ale widze ze nie warto moze kiedys wpadne przeczytac :D

 

Juz sie boisz jutra :wink: , wytnij sobie kabel od nata , uzyskasz pewność :) .

Ale nie będzie o mnie, ale o szeroko rozumianym kontekście klasyfikacji sprzętu z naciskiem na głośniki z określonego pulapu cenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , wiec porownalbym to do smaku np.

Nie wiem w czym macie problem , ciezko zrozumiec ze idac na kebab za jakies tam 10-20zl mozna go zjesc z apetytem i jego walory smakowe porowanac do innych kebabow w tej cenie i ocenic czy byl dobry czy nie ?

Bardzo ciężko mi to zrozumieć ! Bo ja nie piszę o porównaniu - tylko ocenie JAK GRA ? nie lepiej od tego - a gorzej od tego - TYLKO JAK. Barwa, dynamika, zejście no i oczywiście kick ... Jak się ma do tego stwierdzenie "warty swojej ceny" ? co to znaczy że jest dynamika ? zejście ?itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dlugie wypowiedzi ale nie zmuszajace do myslernia , ja za kogos myslec nie bede. Jezeli uwazasz ze w swiecie gdzie na kazdym kroku wystepuje ta relacja i sam z niej korzystasz dziesiatki razy dziennie jedynym pozbawionym jej segmentem rynku jest segment CA to Ci tego nie wytlumacze. Z twoich wypowiedzi odczuwam ze dazysz do tego zeby wszedl w dyskusje jak mozna ocenic dziwek i brzmienie. Ok brzmienie zestawu za 200zl nie jest idealne ale moze zaspokajac wielu sluchajacych , brzmienie w twoim aucie nie jest idealne ale moze zaspokoic gusta wielu ludzi nie ma auta naglosnionego idealnie bo ideal to brzmienie instrumentow na zywo ale mimo ze wiesz ze idealu nie osiagniesz to podejmujesz probe mozliwie najlepszego sposobu zainwestowania swoich pieniedzy , zeby zagralo mozliwie w twoim budzecie najlepiej, z czasem masz wieksze wymagania i chcesz sie zblizyc do idealu choc daleko ci jeszcze nawet do polowy drogi a inni sa na nizszym poziomie finansowym czy odsluchowym i wystarcza im zestaw 5 razy tanszy i bedacy dopiero w 1/10 drogi do idealu.

 

Wiec jezeli dzwiek , brzmienie rozpatrywac tylko w dwoch kategoriach idealny i zły to ile by nie wydac i tak zawsze bedzie zly bo to ie orkiestra w samochodzie a tylko kable , glosniki wzmacniacze i wadliwe juz same w sobie plyty CD ktora wkladajac do radia juz degradujesz dzwiek i czego bys tam nie mial w torze audio to juz muzyka nagrana na plycie nie jest idealna.

 

Wiec albo idzie sie na kompromis i szuka sie mozliwe dobrego dzwieku na tyle na ile kogo stac albo wszyscy wyjdzmy z zalorzenia ze orkiestry w aucie nie bedzie wiec po co te wszystkie proby zamiast wydawac tyle kasy i siedziec w garazu lepiej jezdzic po swiecie i sluchasc wykonawcow na koncertach bo wtedy bedziemy sluchac ich naprawde. Pomijam fakt ze wielu tutaj bardziej slucha jak gra sprzet niz jak gra muzyka...

 

Juz sie boisz jutra , wytnij sobie kabel od nata , uzyskasz pewność .

 

Nie bede mogl spac :D

 

Ale nie będzie o mnie, ale o szeroko rozumianym kontekście klasyfikacji sprzętu z naciskiem na głośniki z określonego pulapu cenowego.

 

Fantastycznie moze w koncu ktos bedzie mial porzytek z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nietypowy :wink: Tam masz miejsce na takie "budki" w których siedzą 10cm woferki i chyba nawet (jutro luknę) jest w tym miejscu przetłoczenie tapicerki tak ułożone, iż 165mm woferek będzie odstawał nieestetycznie od tapicerki.

ale ja mam caravelle w longu i otwory po mocowaniach pasow i oparcia kanapy z wersji 12 osobowej do zatkania,wspomniane budki wystepuja w wersji multivan

lozko mam zadaptowane z multika wiec z tylu i tak rzezba troszke bedzie

narazie dowiedzialem sie jaki kebab lepszy,ale dalej nie wiem czy samo radio uciagnie te przetworniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co Ty pitolisz ? Przeczytałeś chociaż jednego posta którego napisałem ? Bo piszę krótko i na wylewam po 20 bezsensownych zdań ...

Ja piszę o kozie Ty o wozie i kebabie ! Nie wiem czy mam drukowanymi to napisać ? Czy mam odpowiadać na każde twoje zdanie albo do każdego mojego zdania czy nawet słowa odnośnik z tłumaczeniem dołączyć ?

Dobra.

 

CAŁY CZAS PISZE JAK MOŻNA ZDEFINIOWAĆ DŹWIĘK SFORMUŁOWANIEM - JEST WART SWOJEJ CENY !!!

 

Ktoś pyta : Jak taki zestaw gra ?

A ktoś: Jest wart swojej ceny.

Ktoś inny pyta: Czy tweeter ostrzy ?

A ktoś: Jest wart swojej ceny.

Ktoś inny pyta: Czy radyjko uciągnie ten zestaw ?

A ktoś. Jest wart swojej ceny.

 

Gdzie w tej frazie (dla Ciebie zaznaczonej i podkreślonej) odpowiedź na pytania zadane powyżej ?

 

I jak napisałem w 368 poście tego wątku w ostatnim zdaniu mojej wypowiedzi - " Abstrahując już od diory." Nie koniecznie tyczy się to owej diory.

ufff.... może coś dotrze ... albo kebab był za słony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pyta : Jak taki zestaw gra ?

A ktoś: Jest wart swojej ceny.

Ktoś inny pyta: Czy tweeter ostrzy ?

A ktoś: Jest wart swojej ceny.

Ktoś inny pyta: Czy radyjko uciągnie ten zestaw ?

A ktoś. Jest wart swojej ceny.

 

 

Jak gra taki zestaw? - mięsiscie z basem sporo wokalu wysokie tony troszke za mocne

Czy tweeter ostry? - Tak, troche za ostry, przydałby sie dokładniejszy filt, z lepsza regulacja ostrosci

Czy radyjko uciagnie taki zestaw? - A masz radio co uciagnie 100wat rms-u?

 

Ktoś przedstawił swoj punkt widzenia, wystarczyło zadac konkretne pytanie do konkretnej osoby. Jak ktoś ma problem, potrzebuje wiedzy - chętnie odpowiem w stosowny sposób.

Jak widać można też sensownie porozmawiać i zapytać sie odpowiednich osób.

 

Skończcie bezsensowne komentarze. A odpowiedzi z wartoscią niech komentują osoby które wiedza co powiedzieć

 

Co do porównania - woofer zagrał lepiej od Helixa, peiyinga AT620cg, Dzis rano dostałem do porównania Hertza DSK - Diora wyszła bardziej pełnejsza. Bez problemu radzi sobie w zakresie 80hz, mozna nawet zjechać z odcięciem na 60hz.

Tweeter mozna skomentowac dopiero po zrobieniu lepszego filtra- za głośny.

 

Wystarczy? Do testu uzyto - Kenia 8534, Alpine 9855, Alpine 9835

Wzmacniacz Audison VR 206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów , dla rozwiania kilku mitów .

Klasyfikacja głosników wg starej niemieckiej gazety , to da względny obraz mozliwości głośników w zestawieniu z ich ceną.

1 Klasa Absolute Spitzenklasse -- dzwięk/średnia 46 na 50 mozliwych

2 Klasa Spitzenklasse -- dzwięk/średnia 30,3 na 50 mozliwych

3 Klasa Oberklasse -- dzwięk/średnia 22,9 na 50 mozliwych

4 Mittelklasse -- dzwięk/średnia 13,5 na 50 mozliwych

5 Standardklasse -- dzwięk/średnia 7 na 50 mozliwych

Zestawienie i uśrednione wyniki do weryfikacji w kazdej chwili np przez uzytkownika Powalla .

 

Nie musze chyba pisać , ze omawiany zestaw jest reprezentantem najnizszej z tych klas , tabela tez w dośc obiektywny sposób prezentuje możliwości tego rodzaju zestawów . To niestety daje tez dośc jasny obraz tendencji w jakiej zmierza spora grupa użytkowników tego forum , dla ktorych muzyka zdaje się byc pasją , a ktorzy skłonni są propagowac tego rodzaju zestawy jako poprawne .

...... Mars i jest dobrze .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jakość głośników oraz cenę.. Weź pod uwagę że opisywany produkt należy owszem do najniższej możliwie klasy. I w tej klasie starajmy działać. Wiadomo że jak porównam to z zestawem z klasy 1 - Hi-End to nie ma co nawet zaczynać tematu, ale porównywany jest produkt który jest usytuowany bardzo nisko. Forum jest ogolne, ktos nie ma kasy na klasy nr.1 szuka pomocy w swoim przedziale finansowym.

Nakamichi boli cię że rozmawiamy o produkcie bardzo nisko budżetowym? To daj koledze 3tysie - założy sobie wtedy to co ty byś założył na jego miejscu.

A może powinniśmy złożyć petycję do admina aby na forum pojawiały sie tylko produkty z klas 1-3 ? A reszte olać bo to obraza dla nas?

Mając 1000zł na zrobienie audio w samochodzie, nie mamy szans by sie popytać na forum? Typowa znieczulica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jakość głośników oraz cenę.. Weź pod uwagę że opisywany produkt należy owszem do najniższej możliwie klasy. I w tej klasie starajmy działać. Wiadomo że jak porównam to z zestawem z klasy 1 - Hi-End to nie ma co nawet zaczynać tematu, ale porównywany jest produkt który jest usytuowany bardzo nisko. Forum jest ogolne, ktos nie ma kasy na klasy nr.1 szuka pomocy w swoim przedziale finansowym.

Nakamichi boli cię że rozmawiamy o produkcie bardzo nisko budżetowym? To daj koledze 3tysie - założy sobie wtedy to co ty byś założył na jego miejscu.

A może powinniśmy złożyć petycję do admina aby na forum pojawiały sie tylko produkty z klas 1-3 ? A reszte olać bo to obraza dla nas?

Mając 1000zł na zrobienie audio w samochodzie, nie mamy szans by sie popytać na forum? Typowa znieczulica..

Nie kolego pisz obiektywnie , czym jest oferowany produkt i jakiego rodzaju dzwięk jest jego udziałem .

Ta tabela nie jest dla wybranych , jest dla wszystkich w takim samym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jakość głośników oraz cenę

 

tia, zaraz będziemy robić zestawienia głośników, z najniższej półki, który ma 5, 6, czy 7 punktów w skali. W tych PLN nie ma się co "spuszczać" nad klockami, każdy gra podobnie - tw wysoko cięty, ostry, woofer trochę filtrowany, bez znaczącego kicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, zaraz będziemy robić zestawienia głośników, z najniższej półki, który ma 5, 6, czy 7 punktów w skali. W tych PLN nie ma się co "spuszczać" nad klockami, każdy gra podobnie - tw wysoko cięty, ostry, woofer trochę filtrowany, bez znaczącego kicka.

 

Ale weź pod uwagę jak czuje się człowiek który ma w łapie 400zł i wybór.. A czy B?

A kosztuje 200zł

B kosztuje 400zł

Porównanie - nie czuje różnicy..

Co wtedy kupisz?

 

Nie chodzi mi by produktom z niskiej półki dawać 9/10, ale uczciwe by było uzyskać mieć taka opinie:

A:

Jakość grania 25/100

Stosunek jakość/cena 8/10

B:

Jakość grania 25/100

Stosunek jakość/cena 4/10

 

To chyba by było bardziej uczciwe??

 

Tak jak mamy rynek z samochodami. Mamy pewne segmenty, klasy, ceny..

Postawić Hyundaia i30 vs. Lamborghini Gallardo na torze 1/4mili no wiadomo kto wygra.

Ale ocen samochód wzgledem finansowym to już co innego.

Hyundai i30 vs. Kia Ceed nabiera innego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale weź pod uwagę jak czuje się człowiek który ma w łapie 400zł i wybór.. A czy B?

A kosztuje 200zł

B kosztuje 400zł

Porównanie - nie czuje różnicy..

Co wtedy kupisz?

 

Nie chodzi mi by produktom z niskiej półki dawać 9/10, ale uczciwe by było uzyskać mieć taka opinie:

Jakość grania 3/10

Stosunek Jakośc/cena 8/10

 

To chyba by było bardziej uczciwe??

 

Tak jak mamy rynek z samochodami. Mamy pewne segmenty, klasy, ceny..

Postawić Hyundaia i30 vs. Lamborghini Gallardo na torze 1/4mili no wiadomo kto wygra.

Ale ocen samochód wzgledem finansowym to już co innego.

Hyundai i30 vs. Kia Ceed nabiera innego znaczenia.

 

Nie Zomer , tu chodzi o coś więcej , ja pisze o skali bezwzględnej , masz ochotę negować 7 z możliwych 50 .

Jakiego rodzaju jest ta poprawność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie neguje.. Ale czy spojrzałeś do czego ja dążę?

Klasa bezwzgledna 7/50 OK, powinna być, tego nie ma co przypominać.

A stosunek Jakość/Cena ???

Masz 200zł na głośniki - z twoim podejściem to nic nie można kupić? Za niska półka?

Wiem - oddam dziecko do przytułku, zaoszczędzę miesięcznie 500zł, pampersy odejdą, za 2lata kupie sobie sam Hi-end.

A dziecko? A tam.. Bogatszy adoptuje, będzie mu lepiej niż u mnie.

Kobieta mnie zostawi - spoko. Po co mam wydawać kasę na prezenty, czy kwiatki dla niej. Założę sobie złocone końcówki na kablu RCA.

 

Załóż portal "Only Hi-End" z możliwością logowania dopiero po wpłacie kwoty 1000$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie neguje.. Ale czy spojrzałeś do czego ja dążę?

Klasa bezwzgledna 7/50 OK, powinna być, tego nie ma co przypominać.

A stosunek Jakość/Cena ???

Masz 200zł na głośniki - z twoim podejściem to nic nie można kupić? Za niska półka?

Wiem - oddam dziecko do przytułku, zaoszczędzę miesięcznie 500zł, pampersy odejdą, za 2lata kupie sobie sam Hi-end.

A dziecko? A tam.. Bogatszy adoptuje, będzie mu lepiej niż u mnie.

Kobieta mnie zostawi - spoko. Po co mam wydawać kasę na prezenty, czy kwiatki dla niej. Założę sobie złocone końcówki na kablu RCA.

 

Załóż portal "Only Hi-End" z możliwością logowania dopiero po wpłacie kwoty 1000$

To co piszesz jest co najmniej śmieszne..........z takim podejściem to może lepiej wogóle nie zaczynać się w to bawić co? - a nóż przekroczysz bariere o 5zł i możesz do domu nie wracać ....... Boże skąd Wam się takie myśli zbierają - może czas zacząć książki pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, poczytaj cały temat.. Nie tylko ten ale tez Trabiego.. tam padła decyzje ze należało by zmienic axtona za 200zł na wzmacniacz za jakies 2.5tys..

Nie patrze na bariere 5zł. Taki mądry jesteś?

Prosze bardzo- weź cene Diory, dorzuce ci nie 5zł. Dam ci 10zł - i kup koledze cos z takiej górnej półki.

A twoj zestawik w aucie? Zapewne z klasy 1 lub 2.. A ile kosztował? Przekroczył twoją bariere 5zł? Oj chyba nawet i 100razy..

Czytaj całośc i wtedy komentuj bo chyba nawet nie wiesz o co jest spór..

Kolejny kolega sprzedawcy sprzętu z najwyższych półek?

DLS, Focal, Xetek, Alpinka.. Co masz do sprzedania? Zaproponuj koledze wysoką klasę w cenie nisko budżetowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, poczytaj cały temat.. Nie tylko ten ale tez Trabiego.. tam padła decyzje ze należało by zmienic axtona za 200zł na wzmacniacz za jakies 2.5tys..

Nie patrze na bariere 5zł. Taki mądry jesteś?

Prosze bardzo- weź cene Diory, dorzuce ci nie 5zł. Dam ci 10zł - i kup koledze cos z takiej górnej półki.

A twoj zestawik w aucie? Zapewne z klasy 1 lub 2.. A ile kosztował? Przekroczył twoją bariere 5zł? Oj chyba nawet i 100razy..

Czytaj całośc i wtedy komentuj bo chyba nawet nie wiesz o co jest spór..

Kolejny kolega sprzedawcy sprzętu z najwyższych półek?

DLS, Focal, Xetek, Alpinka.. Co masz do sprzedania? Zaproponuj koledze wysoką klasę w cenie nisko budżetowej..

Słuchaj może z innej strony kolega jeżdzi autkiem? ile robi km tygodniowo?

 

jaki spór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie każdego kogo negujesz za taki zakup.

Im więcej jeździ tym lepsze audio?

Nie wiem ile kolega robi dziennie km, ale oglnie nie mało bo zalicza dystans ciechanów-warszawa. (praca-dom)

 

A chodzi ci konkretnie - ile jezdzi km czy ile czasu spedza w aucie?

Bo na wsi w 30min zrobisz 20km, a w duzym miescie w 30min mozesz ujechać raptem 5-6km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie neguje.. Ale czy spojrzałeś do czego ja dążę?

Klasa bezwzgledna 7/50 OK, powinna być, tego nie ma co przypominać.

A stosunek Jakość/Cena ???

Masz 200zł na głośniki - z twoim podejściem to nic nie można kupić? Za niska półka?

Wiem - oddam dziecko do przytułku, zaoszczędzę miesięcznie 500zł, pampersy odejdą, za 2lata kupie sobie sam Hi-end.

A dziecko? A tam.. Bogatszy adoptuje, będzie mu lepiej niż u mnie.

Kobieta mnie zostawi - spoko. Po co mam wydawać kasę na prezenty, czy kwiatki dla niej. Założę sobie złocone końcówki na kablu RCA.

 

Załóż portal "Only Hi-End" z możliwością logowania dopiero po wpłacie kwoty 1000$

Kolego ile razy mam pisać , tabela jest dostepna dla wszystkich w takim samym stopniu.

Dlaczego wywoluje w Tobie takie oburzenie ? Odkryłeś dzisiaj jakąs prawdę ?

Dlaczego z jej wynikami gdzieś mnie odsyłasz ? Tam jest napisane 7 z 50 raczej nic tego stanu nie zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...