Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiec prosto ci napiszę i nie bierz tego jako złośliwość...... Litr Paliwa to średnio ok 6 zł tankujac 50 litrów to masz 300 zł srednio zrobisz na tym 700 km......więc gdzie tu logika upierania się przy zastawie za 200 zł co? Tylko mi nie pisz że żona go zostawi......... bo takim tokiem myślenia będzie do Warszawy chodził piechotą i to bez obuwia...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A twoim tokiem myslenia? 300zł miesiecznie na paliwo to - ile na audio?

A jak bede mało jeździł to wycenisz mi kwote na audio na podstawie ubezpieczenia AC i OC?

Jak paliwo wzrosnie do 7zł na litr to algorytmicznie wzrosnie przydzial na audio o 16%?

To może poczekam na cene paliwa aż dojdzie do 10zł, poczekam aż papierosy zdrożeją, a pozniej zaczekam aż jedzenie bedzie tansze, wtedy to, co zaoszczędzę na jedzeniu wydam na audio..

 

Nakamichi - tabela tabelą. głosnik ma 7pkt. czyli nie kupować? Od ilu punktów mozna kupić?

Zaproponuj głośnik z wyższą punktacją w przedziale cenowym z 7pkt.

 

Pomyślcie razem i zaproponujcie koledze "coś" konkretnego. Fundusz ma 200zł na głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obydwie strony tego "sporu" mają rację, ale wolę nie rozwijać swojej wypowiedzi, bo to już by był OT na maksa, a ten temat i tak już w całości jest OT.

 

Jak już jesteście przy cenach paliwa i przebiegach (co to ma w ogóle wspólnego z wydatkami na audio? Benzynę się leje, po to żeby jeździć, a nie dla przyjemności. Audio to dobro luksusowe.) to znaczy że chyba czas zawrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja kupuje głośniki po to żeby słuchać. Zresztą niepotrzebnie zabierałem głos....... Jeśli jedynym wyznacznikiem jest cena kup sobie te Diory i po temacie ....Bo chyba nie chcesz porównywać góry środka midbasu , przestrzenności itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mówic o wadach gorzej o zaletach

Zaletą Diory jest to, że w ogóle "wydobywa z siebie dźwięki" za 100 czy 200 pln. Ale owe wydobywanie dźwięku będziesz miał też z zestawu za 50 pln i za 5000pln.

 

Wadą tego zestawu jest:

- słaby tw

- słabo kopiący woofer

- brak średnich tonów

- słaba zwrotka

 

 

Pamiętaj, to jest forum ludzi, którzy cenią sobie POPRAWNOŚĆ gry, a nie sam fakt, że coś z siebie wydobywa dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Diory jest to, że w ogóle "wydobywa z siebie dźwięki" za 100 czy 200 pln. Ale owe wydobywanie dźwięku będziesz miał też z zestawu za 50 pln i za 5000pln.

 

Wadą tego zestawu jest:

- słaby tw

- słabo kopiący woofer

- brak średnich tonów

- słaba zwrotka

 

 

Pamiętaj, to jest forum ludzi, którzy cenią sobie POPRAWNOŚĆ gry, a nie sam fakt, że coś z siebie wydobywa dźwięki.

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, to jest forum ludzi, którzy cenią sobie POPRAWNOŚĆ gry, a nie sam fakt, że coś z siebie wydobywa dźwięki.

 

Ktoś kto wchodzi na takie forum gdzie głównym tematem jest poprawny dźwięk w aucie chyba zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien...) że są tu nie pisane "standardy" i nikt nie będzie zachwalał systemu który jest krótko mówiąc nie poprawny. W większości nowszych aut system fabryczny będzie grał lepiej niż różnego typu wynalazki.

 

A do tych którzy pier...ą że jak się nie wpakuje 30k zł to nie będzie grało... jesteście śmieszni i żal mi Was :) w tamtym tygodniu słuchałem czegoś w tych okolicach i nie jedna seria gra lepiej, dużo lepiej...

 

Żeby zbudować poprawny system wcale nie trzeba wydawać tysięcy złotych, ale też 100zł nie wystarczy.

 

Jeden woli dać 1000zł na głośniki a drugi puścić to z dymem i wlać w siebie :) ten pierwszy ma satysfakcje z dobrego dźwięku a drugi ze zniszczonego zdrowia i bólu głowy na drugi dzień :)

 

 

I na koniec... jakby ktoś zapytał np Kubicę albo Hołowczyca co kupić Poloneza czy Dużego Fiata to jak myślicie jaka byłaby odpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec... jakby ktoś zapytał np Kubicę albo Hołowczyca co kupić Poloneza czy Dużego Fiata to jak myślicie jaka byłaby odpowiedź? :)

 

oczywiście że Duży Fiat - po stokroć lepiej się prowadzi.

 

A tak na serio - taki Hołowczyc czy Kubica (akurat ładny wybór) tym się różnią od niektórych forumowych mistrzów, że się swoją wiedzą chętnie dzielą i obydwaj mają nos poniżej, a nie powyżej dupy jak co po niektórzy. Jedno to wiedza i profesjonalizm, drugie - ludzka zarozumiałość. Temat rzeka, a to wciąż jest temat o Diorach teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie poczytałem:)

A teraz możecie mi powiedzieć co zagra lepiej? Helix DB 62.1 czy ta Diora? Pod samo radio bez wzmacniacza.

Dziś rano akurat to miałem na tescie-2 razy drozszy helix zagrał gorzej od Diory.

Ale to zapewne zaraz zostanie odebrane że promuje Diore, wiec kup popularnego Helixa, wydaj 2x wiecej za ten sam efekt..

 

Wadą tego zestawu jest:

- słaby tw

- słabo kopiący woofer

- brak średnich tonów

- słaba zwrotka

 

Słaby tweeter-to juz komentowałem

Słabo kopiący woofer-odniosłem inne wrażenie

Brak srednich tonów- puść neutrany sygnał bo te słowa brzmią jakbyś puscił sygnał ze słabego Pioniera

Słaba zwrotnica- co byś zmienił?

 

Najlepiej znaleźć 2-3 inne zestawy w podobnej cenie. Oceniać ogolnie - to sprzet za 200zł, cudów nie ma.

Macie dostęp-porównajcie Helixa, Diore, Hertza DSK.

Hertz w tej cenie wypadnie jeszcze gorzej. Helix, 2 razy droższy zagra podobnie jak Diora.

Wg podejscia innych lepiej nie kupowac Hertza DSK- on kosztuje tylko 200zł więc to lipny srzet, dorzućcie 200 i kupcie Helixa, albo od razu zbieraj kase na morel Tempo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją wiedzą chętnie dzielą

 

Tego akuratnie nie byłbym taki pewny :) dzielą się, tak ale wiedzą ile mogą powiedzieć

 

 

helix zagrał gorzej

wydaj 2x wiecej za ten sam efekt

 

To jak w końcu? tak samo czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu? tak samo czy gorzej?

 

Woofer z helixa gorszy, ale tweeter lepszy. Diora ma lepszy woofer ale tweeter metaliczny. Kazdy ma + i -.

 

Paweł1304 Diora pod samym radiem pojdzie ale nie licz ze bedzie to dobre granie. Diora potrzebuje minimum 45wat rms-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby tweeter-to juz komentowałem

Słabo kopiący woofer-odniosłem inne wrażenie

Brak srednich tonów- puść neutrany sygnał bo te słowa brzmią jakbyś puscił sygnał ze słabego Pioniera

Słaba zwrotnica- co byś zmienił?

widocznie mało jeszcze słuchałeś. Ty masz swoje zdanie, my mamy swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, i jeszcze jedno- śmiejecie się z mojego Trabanta, a to tylko moje hobby. Oprócz niego mam e60.

koks :D prawda co do tego chińskiego producenta, ale wiadomo że hurtowo wychodzi zawsze taniej, to jak 15-20$ za morele to za diory ile ? xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koks :D prawda co do tego chińskiego producenta, ale wiadomo że hurtowo wychodzi zawsze taniej, to jak 15-20$ za morele to za diory ile ? xD

A czy to ważne ile Diora, czy inny głośnik znanej lub mniej znanej firmy ? A co byś powiedział jak tylko trochę mniej ? Ważne, że jak efekt końcowy zadowala klienta, to czy ma znaczenie, że zapłacił w sklepie za Morele X a za Diorę Y $. Co do tematu, to stron naleciało od hu hu i trochę, jak kiedyś w temacie pochwaliłem wzmacniacz mało znanej firmy, kupiony za psie pieniądze, to od razu tekst: "nie ma co się egzaltować tym czymś" czy jakoś tak to leciało :rotfl: Jak sprzęt kosztuje stófę z hakiem, a tym bardziej ponoć gra lepiej od niektórych zestawów po pincet, to trzeba chwalić - jestem za, bo wtedy osoba, która kupiła ma poczucie dobrze wydanych pieniędzy, a nawet jak się nie spodoba, to sobie powie pod nosem "a za takie pieniądze nie ma co się spodziewać moreli z kopca" :rotfl: PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o porównanie do Helixów, to ja się zapytam o porównanie do zestawu GMS-1765N...

 

Jako etap przejściowy/zaślepkowy na jakiś czas lepszym wyborem będzie DIORA czy GMS ? Wzmak standard - póki co bez, jak trafi się coś w sensownych pieniądzach wleci do auta. Radio to Clarion FB289RBT, auto Focus który niedługo dostanie wytłumienie drzwi. Muzyka? Często z wykorzystaniem dolnego pasma, tak bym to w skrócie ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie mało jeszcze słuchałeś. Ty masz swoje zdanie, my mamy swoje.

 

Tylko mało słów macie w kierunku tańszych sprzętów. Lansować wyższe półki jest łatwiej, a i zarobić można, w końcu sprzedawca ma swoją marżę.. 30% nie w kij dmuchał..

 

Ktoś pytał o porównanie do Helixów, to ja się zapytam o porównanie do zestawu GMS-1765N...

 

Też brał dzisiaj udział w teście, ale nie komentowałem jego gdyż nie byłem wstanie określić jego plusów, pod względem jakości wypadł najgorzej w porównaniu z innymi 3-ema zestawami więc go pominąłem w rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...