Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Vwyjscia podzielic na Vwejscia do kwadratu x moc RMS wzmacniacza, w tym przypadku bezpiecznie jest liczyc teroretyczna moc na mostku czyli 60W na kanał x 4 = 240

 

w tym przypadku 2V/3V=0,6(6) do kwadratu czyli 0,44 x 240 Watt = 105,6Watt (liczone dla max V na wyjsciu czyli przy 100% na skali glosnosci w radiu)

 

Jezeli gdzies sie pomylilem to prosze poprawic. To jest tylko czysto teoretyczne, pomaga ustawiac gain na sluch, bo mamy przynajmniej jakies teroretyczne granice gdzie powinno byc bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie - pomnozyles 170 watt przez 60% i wyszlo Ci powyzej 100 watt? xD

 

A po co mam mnożyć? Właściciel spina wzmaka w mostek.. I mostkiem chce napędzać te głośniki. Co ma do tego 60% ??

 

Gt4 blaupunkta ma 4x55 rms a w mosku ma 2x170.. I tymi mostkami kolega chce napedzać Diore..

50wat jej spokojnie wystarcza-naped axtona c500 a wpakowanie 170 po mostku blaupunkta.. Słabo to widze..

 

Pod kenia ps200 bym sie odważył podłaczyc na 150watach, jest stabilny i dobry jakosciowo, ale nie na blaupunkcie który ma tak fatalna jakość.. Tutaj bym sie bał przesterowań tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam mnożyć? Właściciel spina wzmaka w mostek.. I mostkiem chce napędzać te głośniki. Co ma do tego 60% ??

No właśnie nie wiem co ma do tego 60% głośności na radiu, ale to Ty napisałeś, że akurat przy tej wartości spłoną głośniki. Staram się zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej różnicy mocy to przesadzacie. Sam mam woofery gmsa 35W rms pod xetekiem mającym 110W rms i grają tak dłuższy czas bez najmniejszych problemów. Ważne by rozważnie używać gaina i pokrętła głośności. Ale co do blaupunkta to się zgadzam. Mocowo to on ma może z 150W rms w mostku ale zniekształcenia też spore daje. Spróbować zawsze można ale raczej z gainem dość nisko ustawionym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. u trabiego 50wat napedzało spokojnie, bass był bezproblemowy. Chcesz podpiąć 170wat- przetestuj na własne ryzyko. Chodzi mi o to ze moc moze nie zaszkodzi ale zniekształcenia po tym wzmocnieniu mogą juz uszkodzić głośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając spory zapasa mocy nie wchodzisz w sferę wiecznych przesterów, zomerze :)

pomijając aplikacje, wykorzystujesz 100% mocowo głośnik

co z tego, że helon165 pod aa200.2 fajnie gral, jak dopiero pod ss rubiconem <200w pierdyknął jak należy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT4 nawet ze zjechanym gainem na minimum miałbym pewne obawy.. Może jest to tylko moje uzasadnienie, ale do tej serii blaupunkta poprostu nie mam zaufania i bym nie zaryzykował. Nawet nie wiemy jakiej jakości idzie sygnał z radia..

Jeżeli macie to poparte doswiadczeniem pod tymi samymi sprzętami-ok.

Łatwo jest komuś powiedzieć - " Zrób tak i tak" ale ktoś z was bierze przykład.

Ja nie jestem pewny-wole dmuchać na zimne niż ktoś ma stracić sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy troche doswiadczenia. Ktoś inny zaczyna od zera..

My mamy troche testów za sobą, ucho po zabawie z wieloma zabawkami, ktoś inny ma 1 raz sprzęt.

Ty wiesz jak zadziałać ze sprzetem, ktoś czytajac po łebkach ustawi Gaina na 1/2 albo na 3/4 (bo tak poprostu zwykli ludzie ustawiaja - bo każdy tak ustawia)

Ty puścisz coś z oryginalnej płyty, ktoś mp3 128kb z fatalna jakośćia

Ty dasz głośność słuchajac, poznawając barwe dźwieku, inny da od razu w piz...e..

Efekt jest juz znany..

Ty stwierdzisz-lepiej zmienic, inny poleci i kupi kolejne głośniki.

Ja nie sprzedaje towaru, nie zarabiam na sprzęcie-więc doradzam spokój i rozsądek.

Później nikt mi nie wytknie - "Przez ciebie spaliło mi sie audio..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...