Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja odejdę deczko od licytowania, który wzmak jest najmniejszy i po deczko długiej lekturze postu stwierdze: kolego "zomer1980" masz u mnie browarka. Długi czas próbowałeś niektórym wytłumaczyć, że zestaw z tematu jest w przedziale cenowym do 400-500zł (nowe) jednym z najlepszych wyborów. Jaki efekt nie wiem, uważam że groch o ściane.

 

Ja niedawno testowałem kilka woferków z zestawów od 600zł do 3k. Fakt, że pod wzmakiem. Na koniec włożyłem ową diorkę (sam woofer) i miłe zaskoczenie. Tanie a zagrało przyzwoicie. Nie da się jej porównać do slimaczków 7.16 czy dego masterów ale żółtym focalom nie uchyliły dużo czoła- może deczko średnica słabsza i nie te zejście ale od niskich rejestrów jest w końcu sub. Dobrze zaaplikowana diorka i można słuchać. Głośniczki grają już jakiś czas i jeszcze sobie niech plumkają. Jeżeli wziąć pod uwagę, że same woferki mogą kosztować ok. 70-80zł to nie ma się nad czym zastanawiać. Brać i grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zapewne osoba która miała możliwość odsłuchu a nie słowa sprzedawcy promując drogą marke..

Zaraz padna słowa ze nie tylko ja mam spaczone ucho i jest się w błędzie..

 

Hi-end to nie jest ale na dzien dzisiejszy czekam nadal na opinie sprzętu do 400-500zł vs. diora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odejdę deczko od licytowania, który wzmak jest najmniejszy i po deczko długiej lekturze postu stwierdze: kolego "zomer1980" masz u mnie browarka.

weź mu zaraz nawet dwa

 

Długi czas próbowałeś niektórym wytłumaczyć, że zestaw z tematu jest w przedziale cenowym do 400-500zł (nowe) jednym z najlepszych wyborów.

Proponuje posłuchać zestawu Morel Maximo

 

Ja niedawno testowałem kilka woferków z zestawów od 600zł do 3k. Fakt, że pod wzmakiem. Na koniec włożyłem ową diorkę (sam woofer) i miłe zaskoczenie. Tanie a zagrało przyzwoicie. Nie da się jej porównać do slimaczków 7.16 czy dego masterów ale żółtym focalom nie uchyliły dużo czoła- może deczko średnica słabsza i nie te zejście ale od niskich rejestrów jest w końcu sub.

 

Proponuje iść na badanie słuchu. Bo może się okazać że w paśmie od 60Hz do 16kHz jest dołek :)

 

Co więcej temat jest rozpatrywany jako zestaw.

 

Rozpocznijmy kampanie !! CAŁA POLSKA SŁUCHA DIORY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan jaki mezalians? O czym ty pier....

Kto mi zabroni porównać gorlicha, czy f1 z np. tompsonic-em? Dlaczego wszyscy wypowiadający sie na tym forum to "słuchy absolutne", i nit inny nie może mieć swojego zdania (a broń racyji).

Ja w swoim aucie nigdy nie miałem systemu pomiarowego pasma, słucham i dobieram głośniki według własnego uznania a nie opinii innych czy marek.

A gdyby z diorek zewać naklejki z marką a perdyknąć inną markę to od razu zagrają lepiej???

 

Założyłbym sie, że gdyby postawić z pięć takich samych aut, tak samo zrobionych i z takim samym systemem i pozwalić wam "super słuchaczom" posłuchać (bez info co gdzie siedzi) nie stwierdzilibyście w większości który to system za 100zł (diora), który za 300zł, który za 500zł lub nawet niektóre droższe.

Odsłuch i jego odczucia to pojęcia względne.

Ja kupiłem sobie diorki z czystej ciekawości (bo miałem wolną stówkę), jeszcze zanim ten post powstał i zanim zaczęto się nim interesować na forum.

Dla mnie w swojej cenie woferki (bo nie słuchałem tweetera w moim systemie) to porządne konstrukcje i zdanie większości mam głęboko (szczególnie tych co niesłuchali a dużo kłapią).

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech weźmie te foki jeszcze - tak dla porównania :) może na nich ktoś nalepkę przykleił ;)

Po co Ci do twojego niecnego eksperymentu 5 aut ? wystarczy jedno ! I będziesz wymieniał przetworniki do woli :)

 

Nikt nikomu nie broni wydawania swoich stówek ! czy to na diory czy to na braxy czy to na mleko Keny !

 

Tylko nie pierd... głupot jak potrzaskani !!!

 

Diora gra i tyle można o niej powiedzieć - czy warto to kupić ? Tak warto ...

 

Ale to jest FORUM CAR AUDIO !

 

Więc piszmy o Audio !

 

A nie.... Mam audi A3 - chcę poprawić fabryczne audio - budżet to 200zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\No to śmiało wpadnij na spota i zobaczymy.

 

Przywiozę jeszcze alpiardy które zgniotą te diory.

Zapraszam w niedziele do Wilczych Lasek(koło Szczecinka) na zlot z 1/4 mili i driftem to zobaczysz i usłyszysz.W 100 % bedziesz zadziwiony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widać rÓżnicy to po co przepłacać???

 

Jak nie słyszysz - To fakt nie przepłacaj. W 10000% się zgadzam z Tobą ! Oczywiście grają u Ciebie pod radyjkiem ?

A jeszcze chciałem zapytać rÓżnicy z czym nie ma ?

 

A tak na boku to mam to głęboko gdzieś ... Czy ktoś to kupuje czy nie ... jak pisałem nie moja kasa ...

Słuchałem tego i mam zdanie. Gra , gra.... co więcej gra w swoim segmencie i tyle można powiedzieć. Tylko pierd... nie zniosę jakie to cudo itp

Koniec kropka - na tym koniec z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i tu właśnie widać jak bardzo lekceważycie innych forumowiczów(nawet widzę calego tekstu nie przeczytaliście uważnie) pędzone Autotekiem też pewno nic nie wart(w Waszym odczuciu)!

 

Miało być "Nie Słychać Różnicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie usłyszysz lepszej aplikacji, nie przekonasz się, że u Ciebie tak na prawdę jest jeszcze sporo do ulepszenia :P

Przekonałem się na własnej skórze.

A lepiej może być zawsze,

nie zapominaj, że rozmawiasz z maniakami car audio ^^

A Twój sprzęcik zapewne na pewnym dobrym(lepszym od serii) poziomie już się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moja propozycja jest aktualna.

 

To jest mezalians:

 

" Nie da się jej porównać do slimaczków 7.16 czy dego masterów ale żółtym focalom nie uchyliły dużo czoła- może deczko średnica słabsza i nie te zejście ale od niskich rejestrów jest w końcu sub. "

 

Trzeba cieszyć się że grają ;)

 

Nie bardzo średnicą , nie bardzo mają zejście ale grają ;)

 

No i porównanie do fok ponieważ AŻ grają :rotfl:

 

Ktoś ostatnio narzekał na to że same używki się tu poleca no to mamy i czas nówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek dla założyciela tematu jest jeden: diora nie jest alternatywą dla hsk, dsk i żadnego innego pseudo zestawu, bo zestaw za mniej niż kilka tysi nie nadaje się do poprawnego słuchania i nie będzie "grał" a tym bardziej, jak zamontujesz go sam, nie dołożysz odpowiednio hi-endowych współtowarzyszy dla tych głośników i nie pojedziesz na robienie pomiarów i zwrotek.

 

Więc chłopie- mimo chęci wstrzymaj się, zęby na półkę na długi okres czasu i dopiero jak uzbierasz odpowiedni budżet będziesz mógł brać się za zakupy (które w oczach kolegów z forum będą godne uwagi i posłuchania) a później tak cichutko w duszy sobie powiesz: teraz to gra. I to też pod warunkiem, że udowodnisz sobie i kolegom z forum, że nie masz skulawionego słuchu i potrafisz "słuchać".

 

Ja kończę, bo wszechwiedzący i najlepsiejsi z najlepszych w CA twierdzą, że głupoty godom.

Powodzenia w zbieraniu funduszy na hajent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...