Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te diory sa w stanie zagrac przynajmniej poprawnie z wbudowana koncowka mocy w alpine 9813?

Wiem ze chce popelnic zbrodnie i zamontowac glosniki z tylu samochodu ale pojazd dosc nietypowy i moze ujdzie mi to plazem

Samochod to vw t4 ktory ma z tylu lozko i 2 otwory w boczkach ktore pasowalo by czyms zatkac,

Na 3 wzmacniacz jakos miejsca wygospodarowac nie moge ale zostanie mi wolna koncowka mocy w alpine ktora moglbym ew zatrudnic do napedzania tylnego zestawu

Oczywiscie bedzie on odlaczany podczas normalnego odsluchu

Jakies panele moglbym pod nie ulepic zeby mialy chodz jako takie warunki pracy tylko czy wbudowana koncowka da rade je uciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od paru miesiecy staje sie jasne ze na forum coraz mniej mozna mowic o tanich klockach , wszystko to gow... bo high endowcy juz nie pamietaja od czego zaczynali ,nabijanie sie z ludzi bo filmik chce wstawic bo co bo to nie high endowe ?

 

Kiedys tu byl fajny dzial "okazje allegro..." sporo tam ciekawych aukcji dla poczatkujacych trafilo , pewnie nie jeden zakupil fajny zestaw za mala kase , sam kilka okazji tam umiescilem i skorzystalem , teraz jest to temat "popatrz na ebay masz radio , glosniki wzmacniacze za 500-300tys euro , jescze troche alpine F1 bedzie tam nie mile widziana bo za slaby klocek, ( w tej chwili tak nie jest ale bywa dosc czesto )

 

Bylo tez kiedys wiecej zrozumienia dla poczatkujacych , a teraz jak inne fora zdechly i wszyscy sie poprzenosili na to forum to sie zaczelo , wojenki , dogryzanie i krytyka a tematow cos wnoszacych ze swieca szukac , zamiast ciala doradczego pozostali zrzedliwi krytycy i mlode wilki ktore jeszcze 2 miesiace temu sie pytali co to jest kostka ISO a dzisiaj innym pokazuja jak montowac sprzet i zawsze sa pierwsi do wysmiewania.

 

 

A i pamietajmy o tym ze sprzet jest dobry tylko wtedy gdy: sprzedaje go , mam go , nie jest zbyt popularny

A zly gdy: sprzedaja inna marke , nie mam go bo zmieniloem na lepszy bo sie fucha trafila , stal sie "hitem forumowym"

 

Jeszcze troche i zacznie sie przekonywanie ze kable zasilajace graja a na slupkach tweeterow bez odpowiedniego materialu nie ma grania.

 

 

Kur... to forum spadlo kilka klas w dol przez te lata co tu siedze a pamietam jak w kilka lat temu byla tu garstka zyczliwych sobie ludzi i codziennie nowi przybysze ... milo fajnie i zabawie , akcja wspolnego ratowania serwera , zmiany wlasciciela forum i wspolne dbanie o jego dobro a teraz kur... nawet nie chce sie tu wchodzic bo kogos boli ze gosc ma glosniki za 150zl z ktorych jest zadowolony przeciez tak nie moze byc bo swiatopoglad legnie w gruzach ze zeby byc zadowolonym trzeba wydac tys zlotych , zaniedbac rodzine i nie sypaiac z laska...

 

 

p.s Bez obrazy bo nikogo konkretnie nie mam na mysli tylko kolejne historie z forum ktorych jestem swiadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Proponuję zrobić zawody, kto wyda mniej za lepszy efekt....

Temat był a i odpowiednie kategorie z limitem ceny pozostają do obsadzenia .

 

Napisano 14 minut temu

Od paru miesiecy staje sie jasne ze na forum coraz mniej mozna mowic o tanich klockach , wszystko to gow... bo high endowcy juz nie pamietaja od czego zaczynali ,nabijanie sie z ludzi bo filmik chce wstawic bo co bo to nie high endowe ?

 

Kiedys tu byl fajny dzial "okazje allegro..." sporo tam ciekawych aukcji dla poczatkujacych trafilo , pewnie nie jeden zakupil fajny zestaw za mala kase , sam kilka okazji tam umiescilem i skorzystalem , teraz jest to temat "popatrz na ebay masz radio , glosniki wzmacniacze za 500-300tys euro , jescze troche alpine F1 bedzie tam nie mile widziana bo za slaby klocek, ( w tej chwili tak nie jest ale bywa dosc czesto )

 

Bylo tez kiedys wiecej zrozumienia dla poczatkujacych , a teraz jak inne fora zdechly i wszyscy sie poprzenosili na to forum to sie zaczelo , wojenki , dogryzanie i krytyka a tematow cos wnoszacych ze swieca szukac , zamiast ciala doradczego pozostali zrzedliwi krytycy i mlode wilki ktore jeszcze 2 miesiace temu sie pytali co to jest kostka ISO a dzisiaj innym pokazuja jak montowac sprzet i zawsze sa pierwsi do wysmiewania.

 

 

A i pamietajmy o tym ze sprzet jest dobry tylko wtedy gdy: sprzedaje go , mam go , nie jest zbyt popularny

A zly gdy: sprzedaja inna marke , nie mam go bo zmieniloem na lepszy bo sie fucha trafila , stal sie "hitem forumowym"

 

Jeszcze troche i zacznie sie przekonywanie ze kable zasilajace graja a na slupkach tweeterow bez odpowiedniego materialu nie ma grania.

 

 

Kur... to forum spadlo kilka klas w dol przez te lata co tu siedze a pamietam jak w kilka lat temu byla tu garstka zyczliwych sobie ludzi i codziennie nowi przybysze ... milo fajnie i zabawie , akcja wspolnego ratowania serwera , zmiany wlasciciela forum i wspolne dbanie o jego dobro a teraz kur... nawet nie chce sie tu wchodzic bo kogos boli ze gosc ma glosniki za 150zl z ktorych jest zadowolony przeciez tak nie moze byc bo swiatopoglad legnie w gruzach ze zeby byc zadowolonym trzeba wydac tys zlotych , zaniedbac rodzine i nie sypaiac z laska...

 

I dalej , na świecie istnieje tylko jedna opcja , tylko jeden punkt widzenia , gdzie taniej znaczy lepiej.

Bedziecie polecać kretynskie zestawienia głośników za 200 zl napedzanych wzmacniaczami za 3000 zl , zamiast propagowac zestawienia gdzie efekt idzie w parze w wydatkowaną kwotą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos wyda za mało kasy to źle

jak za dużo też źle

o co chodzi?

 

 

Bedziecie polecać kretynskie zestawienia głośników za 200 zl napedzanych wzmacniaczami za 3000 zl , zamiast propagowac zestawienia gdzie efekt idzie w parze w wydatkowaną kwotą .

 

eeeeeee.... tam

napewno pod xtantem zagra lepiej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do pieca za 3000 zł trzeba kupuić zestaw za 9000 zł żal.pl

Nie wystarczy właściwie rozplanowąc budżet , bo przeznaczenie 200 zl na głośniki i 3000 na wzmacniacz , wskazuje ze tego rodzaju sugestie moze napisac jedynie dyletant , a i to bardzo delikatnie sprawe ujmując .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że moderator powinien zrobić tutaj porządek, zostawić posty dotyczące tylko z opiniami i informacjami na temat zestawu diory.

Obecną dyskusję lepiej było by przenieść do działu przy piwie, w końcu od tego jest ten dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pojazd dosc nietypowy i moze ujdzie mi to plazem

Samochod to vw t4 ktory ma z tylu lozko i 2 otwory w boczkach ktore pasowalo by czyms zatkac,

 

Oj tam nietypowy :wink: Tam masz miejsce na takie "budki" w których siedzą 10cm woferki i chyba nawet (jutro luknę) jest w tym miejscu przetłoczenie tapicerki tak ułożone, iż 165mm woferek będzie odstawał nieestetycznie od tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy właściwie rozplanowąc budżet , bo przeznaczenie 200 zl na głośniki i 3000 na wzmacniacz , wskazuje ze tego rodzaju sugestie moze napisac jedynie dyletant , a i to bardzo delikatnie sprawe ujmując .

 

A gdzie jest napisane,że do zestawu za 200 ma kupić piec za 3000 zl ja testowalem ten zestaw na takim piecu jak i na innych i nigdzie nie napisałe,że trzeba właśnie takiego kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane,że do zestawu za 200 ma kupić piec za 3000 zl ja testowalem ten zestaw na takim piecu jak i na innych i nigdzie nie napisałe,że trzeba właśnie takiego kupić...

A pietnascie minut temu

 

To do pieca za 3000 zł trzeba kupuić zestaw za 9000 zł żal.pl

 

Dość znaczna ta metamorfoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze wyrazny downgrade forum , sadze ze jest to spowodowane tym ze kiedys zestawyy za 200zł byłyoceniane obiektywnie... W chwili obecnej deko prawdy jest w tym, ze STX, mission, AMA BL, podróbka HSK nagle staja sie głownym tematem postów. Kiedys potrafiliscie/my znalezc dla nich alternatywy i nikt nie plakal ze drozsze...a teraz co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak ze wszystkim :) Przelecą i diory :) za pół roku będzie hit za 100zł.

I do dziś nie wiem co oznacza stwierdzenie "że jest warte swojej ceny " ???

A forum i tak leci w dół ;) Bo połowa delikwentów pisze brednie o czymś co nawet na oczy nie widziała - a nie mówiąc iż słuchała.

Abstrahując już od diory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniążki nie grają... Chyba, że monety, czasem coś tam brzęczą w kieszeni.

Każdy ma to na co go stać w danym momencie, gra to na tyle na ile uda się aplikacja.

Samochód, samochodowi nie równy.

Po prostu trzeba wsiadać do autek, konfrontować, słuchać- potem wychodzić zadowolonym albo z płaczem :D

Po co się spierać o te diory?

Wyśmiewać?

Obrażać?

Dajcie spokój, patrze po waszych profilach, niektórzy już pewnie dziadkami są, a zachowują się jak dzieci :D

 

Przyjmijcie, że od Diory warto zacząć swoją przygodę z zestawem przednim, są tanie i poprawnie grają, ok?

Przepraszam, że się wypowiedziałem, a ich nie słyszałem. Oglądałem tylko na obrazkach, choć ciągle czekam na wideo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej , na świecie istnieje tylko jedna opcja , tylko jeden punkt widzenia , gdzie taniej znaczy lepiej.

Bedziecie polecać kretynskie zestawienia głośników za 200 zl napedzanych wzmacniaczami za 3000 zl , zamiast propagowac zestawienia gdzie efekt idzie w parze w wydatkowaną kwotą .

 

 

W takim razie jakiego efektu mozna sie spodziewac za 150zl ? W pogrubionym tekscie jest wlasnie piekne wytlumaczenie zwrotu "relacja cena/jakosc" I jak ktos pisze ze za ta kase cos jest dobre czyli np. STX za 100zl , czy diora za 150zl to nie ma prawa myslec ze wydaj swoje pieniadze na odpowiednie produkty ?

A moze to stwierdzenie tyczy sie tylko od 2tys w gore ?

 

 

Forum jest o car audio czyli o kazdej odmianie naglasniania auta nie tylko audiofilskiej. Jak cie boli ze kogos zadowala tani zestaw bo ma inne pasje a to tylko hobby to niech boli ale po co zlosliwie komentowac ? Masz z tego jakas satysfakcje , uwazasz ze jestes lepszy bo w tej dziedzinie masz duza wiedze ? To nie daje podstaw by gardzic innymi a wiele komentarzy tak brzmi.

 

Kiedys bylo takie auto co chyba tez w duzej dysproporcji cenowej wzmacniacza do glosnikow bylo stworzone , czy sie myle ?

I zeby ktos w moje usta nie wkladal nie wypowiedzianych slow , to uwazam ze proporcjonalne rozgospodarowanie budzetu jest najlepszym rozwiazaniem , niech zestaw za 200zl gra ze wzmakiem za 200 albo za 600 ale kupic glosniki za 200 a wzmacniacz za 3000zl to zly pomysl jezeli to sie robi na szybka wrzute i bez glepbszych celow.

 

I do dziś nie wiem co oznacza stwierdzenie "że jest warte swojej ceny " ???

 

 

Nie wiem w czym macie problem , ciezko zrozumiec ze idac na kebab za jakies tam 10-20zl mozna go zjesc z apetytem i jego walory smakowe porowanac do innych kebabow w tej cenie i ocenic czy byl dobry czy nie ?

 

Ja oceniam taki kebab wlasnie porownujac do innych ktore jadlem i wiem czy to bylo dobrze wydane 20zl czy moglem isc do innej budki gdzie jest lepszy.

 

Nie porownuje go z cielecina duszona w owocach pigwy czy z homarem ktore kosztuja kilka razy wiecej , i to dobre i to jeden zje kebab i mu wystarczy inny musi zjesc danie bardziej podkreslajace naturalny smak skladnikow pierwszej klasy ale czy ja jedzac cielecine w knajpie i placac rachunek na 150-200 mam sie smiac z kumpla ktory lubi kebab a w takiej knajpie mowi ze w sumie to dobre ale jednak woli fastfooda

 

Tutaj jest przedewszystkim brak szacunku do innych a szczegolnie widac to od strony "audiofili" ktorzy mysla ze tanie glosniki ktos chwali im na zlosc czy z zazdrosci.

 

Kiedys bylo to samo byly helixy , elcomp , dsk jako drozsze dego po , dls r6a i hsk a teraz pozostaly glowne typy z tych tanich a z drozszych wiecej zroznicowania aktywki , skladane zestawy z pojedynczych komponentow ogolnie ciekawiej ale roznica jest taka ze kiedys te segmenty byly rozgraniczone i nikt ich ze soba nie porownywal i nie ocenial na zasadzie relacji cena jakosc tylko - do 500 to to i to a powyzej to to i to. Dlaczego sie to zmienilo nie wiem ale dlaczego jest nie chec posiadaczy jednej i drogiej polki cenowej do siebie tym bardzie jnie rozumiem , dlaczego "horumowe hity nie maja prawa grac i sa wysmiewane tez nie rozumiem.

 

Ogolnie wali mnie to bo to tylko hobby i forum do zycia mi potrzebne nie jest nie jestem tez ani w jednej ani drugiej grupie , wydalem na sprzed 1000zl a jest warty pare razy tyleale wkur... mnie ten brak tolerancji i wywyzszanie sie. Gratuluje takiego podejscia i zacytuje slogan z forum grafikow o tematyce kibicowkiej ktore tutaj powinno byc przemyslane i dostosowane do tutejszych potrzeb

 

"Dzielą nas barwy - łączy wspolna pasja" Tam ja kibic lecha rozmawiam z kibicami Śląska , Lechi i Legi na przyjacielskiej stopie jeden drugiemu poimaga mimo ze na stadionie jest kosa ale jest wspolna pasja a tu...? Pozdrawiam i spadam... tylko sie nie pozabijajcie o high-endowe kable i inne nie istotne w zyciu pierdoły... PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odnosisz sie do mojej wypowiedzi to nie pisz "Wy" gdy to nie moje słowa , gdy czegos nie popieram gdy o czyms nie pisze.

Jest część gdzie odnoszę się do Twoich wypowiedzi i ta gdzie odnoszę sie do innych .

Podział jest dośc prosty i rozdziela je kropka .

Forum jest o car audio czyli o kazdej odmianie naglasniania auta nie tylko audiofilskiej. Jak cie boli ze kogos zadowala tani zestaw bo ma inne pasje a to tylko hobby to niech boli ale po co zlosliwie komentowac ? Masz z tego jakas satysfakcje , uwazasz ze jestes lepszy bo w tej dziedzinie masz duza wiedze ? To nie daje podstaw by gardzic innymi a wiele komentarzy tak brzmi.

Jeśli pozwolisz to jutro w bardziej rozbudowanej formie ustosunkuję sie do tego co tu napisałeś.

Słodko nie bedzie , ale chyba wiesz co piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge rozrysowac , przedstawic na wykresach a przedewszystkim opublikowac badania rynku "z punktu widzenia konsumenta"

to poproszę wykres ...

a dokładnie jak to stwierdzenie ma się do oceny brzmienia jaki dany zestaw prezentuje - jeszcze raz napiszę BRZMIENIA ?

to taki uniwersalizm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...