Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Jeżeli chodzi o wygląd to mnie się podobują bardzo.

Ciekaw jestem co reprezentują.

W realu korzystniej wyglądają, fotka z komórki jest - no a tweetek ładny powinien być i oko cieszyć :)

Też ciekaw jestem jak się sprawią, zawieszenie prawie jak ze średniaka mają, ładnie pracujące - liczę na niskie akceptowalne  cięcie, powiedzmy w granicach 2-2,5/6, Niżej chyba już nie, raz ze względu na ich możliwości, których nie znam, a dwa - nie chcę zatracić tego co woofer dobrze i bez kłopotu obrabia.

 

Czy tej nazwy tak totalnie nie idzie ogarnąć.?

Zapewne można ale ja dostałem je do ręki jako tweetki, które powinny zagrać równo i nie bać się gry przy niskim cięciu. Nie ma naklejek, logo, marki, modelu, pudełka, parametrów czy akcesoriów. Zupełnie ślepa próba to jest i pojęcia nie mam tak na prawdę co to za głośnik a marka i model z założenia mają być dla mnie niewiadomą.

Sugestia albo autosugestia często czyniły cuda :)

 

Zreszta Grzesiek badziewia to raczej dotknąć by za bardzo nie chciał :D wiec z niecierpliwością czekam na efekty.

Fakt, lepsze jest wrogiem dobrego :D Myśle że na najbliższym spocie będą ogarnięte w stopniu umożliwiającym odsłuch i każdy obecny będzie mógł osobiście rzucić na nie uchem, okiem z resztą też.

A jeszcze przed spotem jakieś swoje pierwsze wrażenia też zapodam.

 

 

ja czekam na premierę małego zbója :P

Jeszcze trochę i będzie finisz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zupełnie ślepa próba to jest i pojęcia nie mam tak na prawdę co to za głośnik a marka i model z założenia mają być dla mnie niewiadomą.
Sugestia albo autosugestia często czyniły cuda

 

Prawdziwy dżentelmen z Ciebie, Grzesiu :) Najważniejsza jest własne zdanie. Podłączaj i kombinuj, bo głośniki wyglądają ciekawie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę na niskie akceptowalne cięcie, powiedzmy w granicach 2-2,5/6

No to jestem Ciekaw , bo nie znam głośnika który nadaje się pod tak niskie cięcie , duże supremo wyrabia ale bez kozery powiem żę to wygląda przy nich jak badziew i zabaweczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy dżentelmen z Ciebie, Grzesiu :) Najważniejsza jest własne zdanie. Podłączaj i kombinuj, bo głośniki wyglądają ciekawie :wink:

Czasami nim bywam :D A zdanie... właściwie, to tak ale nie za wszelką cenę :)

 

 

No to jestem Ciekaw , bo nie znam głośnika który nadaje się pod tak niskie cięcie , duże supremo wyrabia ale bez kozery powiem żę to wygląda przy nich jak badziew i zabaweczka :)

Jescze trochę potrwa nim je zamontuję, po świętach dopiero. Złośliwość przedmiotów martwych i całkiem nieprzewidzane zdarzenie losowe trochę mi ostatnio pomieszały w codziennym funkcjonowaniu.

Tweetki jakieś dźwięki z siebie już wydały, nastawy z proxów były czyli 3.2/6 bez gmerania w czasach i gainach. Posłuchałem kilku kawałków i mimo iż  maluchy leżały ciepnięte luzem na desce, to wydały całkiem obiecujące dźwięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obiecujące się wydają, nawet bardzo, aczkolwiek przyczepiłem się do dwóch aspektów brzmieniowych podczas odsłuchu typu "szybka wrzuta" Na czas obecny jednak wolę się jeszcze wstrzymać z opinią gdyż nie jestem zwolennikiem oceniania klocka po 10 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas obecny jednak wolę się jeszcze wstrzymać z opinią gdyż nie jestem zwolennikiem oceniania klocka po 10 min

 

Nie bądź wafel , wal z grubej rury. :) Przecież skoro to dziewicza wrzutka, to wiadomo ,że każdy rozsądny weźmie na to poprawkę, ale zawsze takie coś pokazuje jakiś potencjał (albo i nie) głośniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nastawy z proxów były czyli 3.2/6

MIałem te głośniki i ćwiczyłem mocno , nie ma szans zę te głośniki grały przy takich nastawach , sinof tniesz je prawie jak supremo , gdzie te głośniki 2 rzędem przy tym cięciu chodziły w miarę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem te głośniki i ćwiczyłem mocno , nie ma szans zę te głośniki grały przy takich nastawach , sinof tniesz je prawie jak supremo , gdzie te głośniki 2 rzędem przy tym cięciu chodziły w miarę ...

Nie wiem na ile starczyło Ci cierpliwości do proxów, ja mam je dość długo i przez sporą część tego okresu kręciłem się w kółko korzystając tylko z części ich możliwości. Po zapieciu gienka zagrały lepiej niż na poprzednich wzmakach od tweetków. Brałem  jeszcze jedno cięcie pod uwagę - 4/6 ale po rachunku zysków i strat zostawiłem 3.2/6. Na proxach miałe zapięte około 10 różnych wzmaków ale teraz te przepinki traktuję troche jak ganianie własnego ogona, łącznie z zapinaniem gienka :)

A czemu 3.2/6 jest bez szans? I czemu uparłeś się akurat na supremo a nie na przykład na mastery? Próbujesz postawić obok siebie dwa różne głośniki i wykazać, że jeden jest niższej klasy - to akurat żadna nowina i z tym się jak najbardziej zgadzam tyle że jeden jak i drugi kiepsko poklejony z wooferem będzie brzmiał jak kupa. Na nic mi piękne wykończenie góry jeśli wokal wraz kickiem leżą przyklejone do deski. Chcę całe granie mieć spójne bez "wzlotow i upadków" a w takim przypadku zwykle będę musiał rezygnować z części tego co dobre.

Zastanawia mnie tylko jedno: Skoro już przykładasz grę supremo do mojego setupu, to skąd masz pewność, że przy takim cięciu jak 3.2/6 zagrają one optymalnie czy też "w miarę"? Ja, prawdę powiedziawszy,  nie wyobrażam sobie tego w ogóle... no chyba, ze się domyślasz albo przypuszczasz - wtedy postać rzeczy się zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widac za malo jeszcze w zyciu widziales i sluchales Bury

 

Bury , masz na myśli prox'y ? Domniemywam że tak. Cóż, jeśli chodzi o cięcie, widocznie stał cud, rozstąpiło się niebo i prox'y jednak zagrały. Widocznie zabrakło w Twojej układance jakiegoś ogniwa.

Chodziło oczywiście o proxy Bez spinek panowie :) 

 

 

 

Nie wiem na ile starczyło Ci cierpliwości do proxów, ja mam je dość długo i przez sporą część tego okresu kręciłem się w kółko korzystając tylko z części ich możliwości. Po zapieciu gienka zagrały lepiej niż na poprzednich wzmakach od tweetków. Brałem  jeszcze jedno cięcie pod uwagę - 4/6 ale po rachunku zysków i strat zostawiłem 3.2/6. Na proxach miałe zapięte około 10 różnych wzmaków ale teraz te przepinki traktuję troche jak ganianie własnego ogona, łącznie z zapinaniem gienka :)

A czemu 3.2/6 jest bez szans? I czemu uparłeś się akurat na supremo a nie na przykład na mastery? Próbujesz postawić obok siebie dwa różne głośniki i wykazać, że jeden jest niższej klasy - to akurat żadna nowina i z tym się jak najbardziej zgadzam tyle że jeden jak i drugi kiepsko poklejony z wooferem będzie brzmiał jak kupa. Na nic mi piękne wykończenie góry jeśli wokal wraz kickiem leżą przyklejone do deski. Chcę całe granie mieć spójne bez "wzlotow i upadków" a w takim przypadku zwykle będę musiał rezygnować z części tego co dobre.

Zastanawia mnie tylko jedno: Skoro już przykładasz grę supremo do mojego setupu, to skąd masz pewność, że przy takim cięciu jak 3.2/6 zagrają one optymalnie czy też "w miarę"? Ja, prawdę powiedziawszy,  nie wyobrażam sobie tego w ogóle... no chyba, ze się domyślasz albo przypuszczasz - wtedy postać rzeczy się zmienia :)

Sinof przeczytaj jeszcze raz co  napisałem , nie ma tam żadnego porównania proxa do supremo , napisałem żę tniesz je tak nisko jak by to było supremo .

Miałem proxa około roku i za nisko przycięte ( ponizej 3.5 khz przy 12b/oct ) sypały strasznie , a z tego co pamiętam u ciebie w systemie zawsze było ostro na górze i trochę krzykliwie ( nie pamiętam na jakim tw to było ) , słuchałem twojego auta ze 3 -4 razy i moim zdaniem sub ,  bas były zawsze na wysokim poziomie , a góra co najwyżej średnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinof przeczytaj jeszcze raz co napisałem , nie ma tam żadnego porównania proxa do supremo , napisałem żę tniesz je tak nisko jak by to było supremo .

 W takim razie nie powinno się ani razu przewinąć "supremo" ale... zostawmy to :)

 

Miałem proxa około roku i za nisko przycięte ( ponizej 3.5 khz przy 12b/oct ) sypały strasznie

To znaczy, że nie przećwiczyłeś wszystkich opcji.  Tweeter ma się pokleić z wooferem - niby logiczne - i to właśnie próbowałem zrobić przy różnych cięciach tweetka. Pierwszy jakiś tam mały kroczek zrobiłem schodząc niżej z cięciem woofera - 1.2/6. Póżniej doszedłem, że tweet ciety na  4 kilo pierwszym rzędem przynosi znośne efekty. No a dalej było nieakceptowane przez Ciebie 3.2/6 plus zbalansowanie głośności obu przetworników. Moim zdaniem właśnie nieodpowiednie cięcia w połączeniu z kiepskim balansem głośności były przyczyną Twijej obecnej opinii o proxach, z resztą nie tylko Twojej :)  Ja to sobie tłumacze dość prosto - tam gdzie prox niby juz nie powinien grac poczyna sobie całkiem żawawo i dość mocno zachodzi na grę woofera, po którym tez nie spodziewamy się tak wysokiego grania względem użytego cięcia. Zachodzące ponad miarę cięcia robią całkiem spory bałagan odbierany jako piach i ostrość. Ten bałagan działa też i w drugą stronę - to co ze średnicy woofer obrabia dostaje mocno po tyłku, aż do pasma kickowego - płaskie i mało wyraziste się granie woofera w tym zakresie robi. 

 

a z tego co pamiętam u ciebie w systemie zawsze było ostro na górze i trochę krzykliwie

I takim właśnie podejściem jakie opisałem większość problemów z górą rozwiązałem.

 

słuchałem twojego auta ze 3 -4 razy i moim zdaniem sub , bas były zawsze na wysokim poziomie , a góra co najwyżej średnia :)

Niby tak... basu małem jakby pod dostatkiem, za to z kickiem i średnimi było już gorzej... ale i te problemy małymi kroczkami udało mi się w znacznym stopniu rozwiązać. Za to góra... cóż kiepska była względem obecnej i tyle... :D

 

bury, to wszystko to takie gadanie na odległość, jeśli będziesz przez Łódź przlatywał - to zapraszam. Może być, że proxów już nie będzie bo te nowe  je zastąpią, a w nich chyba sporo większy potencjał jednak drzemie :)

 

 

woofery robiły robotę...

No i dalej robią :)

 

Jak był boston było więcej niż dobrze .

Nadal jest i jakoś następcy nie mogę dostrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś analogie i do scana też by wizualnie były ale na tym etapie to raczej gdybanie pozostaje :) aczkolwiek już wstępnie pocięte i postrojone trochę są - słychać więcej niż na proxach.

Tak, jutro będę swoim autkiem jechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...