Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo dziwne ze 2 osotatnie odpowiedzi nademną napisał uzytkownik ktorego jest to 1 post :) wnioskować po stylu pisowni mozna ze jest to ta sama osoba "Szanowny Panie," i reszta tekstu na dole. W następnym poscie od niby to innego uzytkownika tez jest "witam," i reszta na dole, tak samo po pozdrawiam nie daje się znaków interpunkcyjnych, wiec charakter pisania identyczny jak i język, którym sie posługuje :)

 

A więc kazdy inteligentny odobnik domysli się ze kryje się za tymi nickami jakis sprzedawca co chce sprzedac swoje "oryginalne" zestawy za 699 zł a pewnie i sam kupił po 250 ;P. Dopiero oficjalny werdykt fachowców w np. necie jest w stanie mnie jak i innych przekonac :)

 

Dziwne stwierdzenie na koncu - ze nie pojawi sie zadna oficjalna informacja :) no to na co to wszystko :D ? Po co zaczynać wszystko "Ab ovo" ?

 

Drogi Panie sprzedawco, nastepnym razem radze bardziej sie przyłozyc bo na tym forum nie ma Pan doczynienia z głupimi ludzikami :) pzdr

 

Jak wysłałem posta i zobaczyłem, ze ktos przede mna napisal o swoim kontakcie juz wiedzialem jakie beda odpowiedzi xD

 

To, ze jestem sprzedawca jasno wynika, z mojego wczesniejszego posta, ale firma, w ktorej pracuje nie handluje "tanimi Hertzami", mimo ze nie bylby to dla nas problem. Natomiast nowej serii HSK 165.4 mamy na polce 1kpl bo nie ma zbytu, a jezeli chodzi o zestaw ~300zł to mamy co polecac klientom z innych firm i tyle na ten temat przez Ciebie poruszony.

 

Postaram sie przekonac przedstawiciela Elco by zamiescili takie info. Nie napisalem, ze ono sie nigdy nie pojawi, tylko ze szkoda, ze nie pojawilo sie od razu gdy wyjasnili sprawe przy wspolpracy z Wlochami. Szkoda tez, ze zaden przedstawiciel tej czy innych firm nie udziela sie na forach, by moc zajmowac oficjalne stanowiska, tak jak ma to miejsce zagranica.

 

Teraz, gdy wiedza juz jakie jest pochodzenie towaru, kazdy kto nie wierzy moze sie skontakowac z dystrybutorem - firma Elco-Exim. Panie, ktore odbieraja telefony, choc sympatyczne, z doswiadzczenia wiem, ze nie do konca kompetentne wiec polecam kontakt mailem.

 

PS.

to "Szanowny Panie ..." z wiadmosci nad moja to odpowiedz jakiegos pracownika Elco, ktory odpowiedzial na maila. Tak przynajmniej ja to zrozumialem, bo Ty chyba inaczej ...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fishtank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikogo nie zmyli iż jest to mój pierwszy post, poprostu sam przymierzałem się do wymiany, ponieważ posiadam zestaw ESK, jednakże miałem wątpliwości, bo niemiłosiernie bym się wkurzył jak by te "pseudo" oryginalne głośniki byłyby gorsze od ori ESK.

 

Chyba że ktoś porównywał ten zestaw za 300zł do ESK tych nowszych z V-cone. To wtedy bez zastanowienia biorę mogą być i podrabiane,

 

I nie jestem żadnym sprzedawcą, a napisałem maila do elco, odpisali, ale jak widać bez zbędnych informacji i tłumaczeń.

Edytowane przez Przemeksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne ze 2 osotatnie odpowiedzi nademną napisał uzytkownik ktorego jest to 1 post :) wnioskować po stylu pisowni mozna ze jest to ta sama osoba "Szanowny Panie," i reszta tekstu na dole. W następnym poscie od niby to innego uzytkownika tez jest "witam," i reszta na dole, tak samo po pozdrawiam nie daje się znaków interpunkcyjnych, wiec charakter pisania identyczny jak i język, którym sie posługuje :)

 

Może prościej, żeby admin zerknął w logi i porównał po IP i host?

 

Nie mniej zaciekawiła mnie trochę sprawa. Pisałem do Hertza, ale odpowiedzi póki co brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza myśl była taka by sprawdzić IP, patrzyłem po profilu czy takie dane są ale nie ma ;P ale wg mnie szkoda zachodu :) cholernie ciekawy jestem jak wygląda sprawa z tymi zestawami :) choc mnie to i tak nie dotyczy gdyz mam 2 stare zestawy z przed w kij czasu jak jeszcze powyzej 500 zł za kpl dawalem i to z fest okazji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zaned Monk choc wypowiedzi nad nim sa delikatnie mowiac niewiarygodne, to black juz zna prawde wiec po co cokolwiek wyjasniac :) Mi sie wydaje, ze moze to byc import bezposredni z Chin calkiem prawdopodobnie z tej samej fabryki do robi dla Hertza choc moze byc calkiem inaczej. Nie chce mi sie wracac juz w te strony poprzednie ale gwarantem tych glosnikow jest Elco?

Jak 3 lata temu bylem na targach w Szanghaju w zupelnie innej branzy niz CA to rozmawialismy o imporcie pilarki spalinowej markowego chinskiego producenta. Mialo to miejsce na stoisku tejze firmy, po zakonczeniu rozmowy i wyjsciu zaczepil nas inny Chinczyk i pokazal swoj towar (nie bylbym w stanie odroznic bez ekspertyzy) i powiedzial, ze da -20%. Ale to jeszcze nie koniec potem zaczepil nas jeszcze jeden i takze z tym samym (z wygladu) towarem znow walby -15 od juz i tak wydawaloby sie dobrej ceny. Po dyskusjach w kregu i z naszym Dunskim partnerem zdecydowalismy sie na sicagniecie tego pierwszego (najdrozszego) towaru i po 3 latach wiem, ze bysmy mieli sporo nieprzyjemnosci chcac oszczedzic lub inaczej mowiac chcac dobrze zarobic :) W tym przypadku moze byc zupelnie inaczej.

 

Moze by tak ktos bardziej niz ja zainteresowany do Elco zadzwonil??

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak ktos bardziej niz ja zainteresowany do Elco zadzwonil??

 

Tak jak pisałem to nie wiele da, bo nie bedzie rozmawial z przedstawicielem handlowym, tylko z osoba niekoniecznie poinformowana w danym temacie. Wg. mnie najprostsze rozwiazanie: moderator tego forum wysyła maila do Elco, przedstawiajac sie, ze jest z tego forum, jest taka sprawa i prosi o info. Dostaje odpowiedz, wkleja w temacie i go zamyka, bo i tak pelno juz w nim roznych spekulacji i off-topow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to wypowiedzi nie dały jednoznacznego stwierdzenia - podróba czy oryginał, więc nie ma co się stresować.

 

Zgłosiłem sprawę do działu technicznego oraz marketingu Hertz (oddział we Włoszech). Przed chwilą dostałem odpowiedź, że zgłoszenie zostało przesłane do kierownictwa oraz do przedstawiciela w Polsce i w najbliższym czasie skontaktują się ze mną w tej sprawie.

 

Tak więc nic tylko czekać, chyba że ktoś przedstawi bardziej interesujące fakty poparte argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, że dystrybutor Hertz,a na Polskę powie, że to podróby bo psują im rynek. Jak można sprzedawać za pół ceny ...skoro oni mają za prawie 2 razy tyle...

 

Odkąd większość firm przeniosła produkcje do Chin ( ciuchy i sprzęt ) jakość drastycznie spadła.

Widać to bardzo dobrze, że na podstawie ciuchów. Wg mnie są coraz gorszej jakości ... Niektóre zwykłe cienkie szmaty z dobrymi - firmowymi metkami!!

 

Sam mam te tanie HSK ale czekają na montaż.... myśle, że są oryginalne i tyle...

 

Co to nam da, że dystrybutor wyda oświadczenie ... przedstawi nam dowody jakieś ???

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Elco-Exim meila i dostalem taka oto odpowiedz:

 

"Szanowny Panie,

 

 

 

Głośniki które pojawiły się na allegro w cenie 300 zł nie są oryginalne.

 

Z poważaniem,

 

 

 

Elco-Exim Sp. Jawna

 

ul. Jana Pawła II 7

 

05-077 Warszawa, Stara Miłosna

 

tel. (22) 773 32 16, fax. (22) 773 29 89

 

www.elcoexim.com.pl"

 

 

Latwo to sprawdzic - mozna samemu napisac do elco-exim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Elco-Exim meila i dostalem taka oto odpowiedz:

 

"Szanowny Panie,

 

 

 

Głośniki które pojawiły się na allegro w cenie 300 zł nie są oryginalne.

 

Z poważaniem,

 

 

 

Elco-Exim Sp. Jawna

 

ul. Jana Pawła II 7

 

05-077 Warszawa, Stara Miłosna

 

tel. (22) 773 32 16, fax. (22) 773 29 89

 

www.elcoexim.com.pl"

 

 

Latwo to sprawdzic - mozna samemu napisac do elco-exim.

 

 

 

No i swietnie sprawa wyjasniona , wszyscy czekali na oswiadczenie i je maja , teraz mozna spowrotem zaczac kupowac Helkixy db , pelen szacun ze elco kupilo zestawy od kazdego sprzedajacego na allegro i przeprowadzilo ekspertyze , gdyby nie nutka sarkazmu ( zaznaczam nutka a nie cala melodia ) to tak czy inaczej czy to wplynie na sprzedaz ? Pewnie tak bo kazdy kto poleci teraz HSK w tej cenie powinien zostac nazwany zlodziejem :D

 

 

Tak czy inaczej jestem pewny ze i te wypowiedzi ELCO beda podwazane i nigdy ten temat sie nie zakonczy bo jaki by wyrok nie padl to i tak beda argumenty zeby go podwazac.....

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam te tanie HSK ale czekają na montaż.... myśle, że są oryginalne i tyle...

 

Co to nam da, że dystrybutor wyda oświadczenie ... przedstawi nam dowody jakieś ???

 

No widzisz, a ja mam obawy, że nie są oryginalne. Mój kolega od 5 lat recenzuje i testuje sprzęt komputerowy, w tym dużo urządzeń od Apple. Rok temu wrócił z Chin z lewym iPodem, a był cały czas przekonany, że kupił oryginał nieco taniej niż w Polsce. Wygląd zewnętrzny identyczny, nawet skurczybyki znalazły sposób, żeby wgrać oprogramowanie takie same. Oczywiście prawda wyszła na jaw w momencie otwarcia obudowy, bo grał niczym ruskie radyjko za 20zł.

 

Oczywiście mogę też podać całą masę innych przykładów dotyczących towaru z Chin. Tam nie istnieje pojęcie "podróba" w takim znaczeniu jak w Polsce. Tam jest iPad oraz tanszy "iPad". Jeden i drugi znajduje masę nabywców.

Ludzie w Polsce oczywiście napędzają ten biznes i kupują ten szmelc. Wystarczy popatrzeć jak idą no-name'owe chinskie radioodtwarzacze na Allegro. Sprzedają się po 200 sztuk na jednej aukcji w ciągu tygodnia. Tak samo jest z pozostałym towarem.

 

O ile nadal mam pewne wątpliwości co do stanowiska dystrybutora, o tyle można to uznać za pewnego rodzaju sygnał do niepokoju. Jak wspomniałem wcześniej, wysłałem pismo do Elettromedia - ma się ze mną skontaktować nie tylko dystrybutor w Polsce, ale kierownik działu technicznego z Włoch. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Nie mniej ja póki co wstrzymuję się z zakupem HSK, bo patrząc na wcześniejsze posty zaczynam mieć wątpliwości nawet co do oryginalności niektórych modeli 165.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że osoby "bijące pianę" w tym temacie nie mają nic wspólnego z rynkiem CA w Polsce , a takie które "siedzą w temacie" do tej pory nie zabrały głosu ...czyżby wiedzieli o czymś czego ludzie z poza rynku nie mogli się dowiedzieć np. w prasie , gazetach , czy internecie? Dziwne nie?

 

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania HSK za 300 , kupujcie sobie te za 799zł i tyle ;) a najlepiej kupujcie inne marki bo te Hertze to już przez "podróby ESK" przechodziły, teraz "podróby HSK" ... kupujcie więc VK ,Boschman itd. bo te to na bank oryginały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał bym zauważyć jeśli możana oczywiście ;)

mam styczność z tymi tanimi hertzami ale widze znaczące rożnice między tym co ja miałem w rękach a tym co widzę na tych zdjeciach

przedewsztkim ten napis na tweeterze oraz pudełko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze temat zostal wznowiony to rowniez chcial bym cos dodac.

 

Otoz zakupilem Hertze HSK za kwote 285zl ktore zamontowalem u kolegi w aucie. Po 3dniach uzytkowania plastikowy rdzen cewki woofera polamal sie 'od tak' w efekcie czego przestal grac woofer. Zwrotnica zainstalowana na plasko i sztywno. Material jak z plasteliny. Stropian w ktorym przyszly glosniki przy wyciaganiu rozpadl sie na 3 czesci. Reszta narazie OK.

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...