Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję ten wątek już od dawna i sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wcześniej wyglądało na to że tanie HSK nie odbiegają znacznie od tych "właściwych" rozprowadzanych przez ELCO, ale ten Nertz... to już ewidentna podróba :przestraszony:

 

Fajnie by było jakby ktoś zmierzył parametry TS tych chińczyków dla porównania z oryginałem.

 

Sprzedaż i import podrób jest karalna, i strasznie mnie to dziwi że sprzedaż HSK po 280zł kwitnie już prawie rok a Elco nic nie robi.

Albo mają w d... sprzedawców którzy zostali z towarem albo po prostu nie są w stanie nic zrobić ponieważ głośniki są oryginalne tyle że z prywatnego importu. (na ten przykład podam radia samochodowe, cena hurtowa u dystrybutora na Polskę jest wyższa niż ta na allegro dla klienta detalicznego - ktoś po prostu ściąga towar z zagranicy gdzie jest sporo tańszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem tak, kupiłem hertze hsk za 360zł u znajomego, który profesjonalnie zajmuję się sprzętem CA, niejednemu już wstawiał dobry sprzęt. Siateczka na tw jest faktycznie miękka, ale pudło i napis na tw są inne. A tu na zdjęciach to faktycznie, pojechane po bandzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posieje trochę popelinę, ale mam wizje jak to wygląda. Na początku jak weszły te tanie hsk, to może i jeszcze były wykonane z dobrego materialu, teraz jest "renoma" i cisną do końca ile się da z potencjalnego klienta, przy jak najmniejszym koszcie produkcji widzę. Porównam Wam za jakiś czas te hsk do moich rocznych pbsc6, które na ten moment są przyjemniejsze i wcale nie słabsze się zdaje. Zobaczymy jak z wytrzymałością, bo woofer na prawde wygląda plastikowo, mam wrażenie jakby trzeszczał- daje mu czas na wygrzanie, na ten moment czekam :) Gwarancji, ani paragonu nie zauważyłem, ale to wiadome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam raz jeszcze że u kumpla hertze za 300z zadnych odstepstw od normy... A "NERTZ" widoczny jest na "oryginałach" za 700zł kilka stron wczesniej i na "włoskich" fotach.

 

Zadno tandetne wykonanie w "włoskim" stylu mnie nie zdziwi, dobrym przykladem sa rdzewiejace audisony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zwrotnice w ręku od hsk z allegro za bodajże 270zł, znajomy kupił. Toż jak tym potrzasnąć to efekt słyszalny taki sam jak paczka TIC-TAC'ów latało wszystko, cyrk poprostu. Nie wiem, czy to akurat jego zestaw tak miał, ale podejrzewam że nie. Nertz oczywiście był grany... a jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu też wytopił się rdzeń na zwrotce z tanich HSK w efekcie czego cała lewa strona przestała grać. Niedawno zakładałem topic w dziale kupie ( w sprawie 1 szt zwrotki HSK dla niego ). Ogólnie jakość zwrotnic jest kiepska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam hsk za 290PLN "na półce", grały u mnie 2 miesiące, nicsięznimi nie działo (siatka od tweeterów gruba, stabilna, mocna) i powiem tyle, że zdjęcie zwrotnicy z tematu nijak się ma do tego c ojest w rzeczywistosci, nawinięcie cewek na zdjęciu na poziomie przedszkolandii, kondenstary mają inną trzcionke i rozmieszczenie "treści", dodatkowo komponenty są w innych kolorach jak chociażby terminale podłączeniowe, opisy na płytce drukowanej na zjeciu nie mieszczą się w polach na to przeznaczonych. Tak więc są podróby i "podróby":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwał bym łep temu który za...l te cene, choc nie handluje niczym a tym bardziej hertzem... Gdyby sie utrzymala to Twoje Ige hertze jak i pewnie Stochusa trafily by najnormalniej w swiecie na gwarancje... Nie ma ch.. ze ich nie bylo kiedy kosztowaly 699...

 

Niczego nie bronie, ale mialem w lapach te za 699 i te za 299... zreszta nie lubie sie powtarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice z mojego zestawu są też są w sumie luźne i wydają dzwięk jak tiktaki, ale wyglądają i ważą dobrze. Chociaż to, że luźne można łatwo kapką kleju załatwić.

Dodam, że technicznie głośniczki dostałem sprawnie, poza małymi szczegółami jak ta siatka, pudełko i odlatująca obramówka hertza na razie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrany woofera byly rozne w tej serii ja mam swoje jeszcze z czasow jak byly po 700 i mam gladkie.

 

W 2 wayach nigdy nie widziałem innej membrany woofera niż gładka ( HV 165 ), za to w opcji 3 drożnej była porowata ( HV 165L )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadno tandetne wykonanie w "włoskim" stylu mnie nie zdziwi, dobrym przykladem sa rdzewiejace audisony....

 

nie mniej jednak grają :D

 

Volf od nas ma tanie HSK i póki co wszystko ok i grają naprawdę przyzwoicie, ale to były te już chwilę temu zamówione.,.

 

dokładnie, widać te "chwilę temu zamówione" praktycznie były oryginalne ( tak, tak smutne lecz prawdziwe dla niektórych :P ), wyczerpały się komuś zapasy, a że popyt dalej jest, zaczęła się najwidoczniej popelina i ściąganie z Tajwanu, Chin i itp.

Kto nie kupił wtedy, niech żałuje jak widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...