Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że zakładając że wspominane HSK za 300zł to podrabiany bubel doprowadzamy niejako do załamania na rynku. Jeżeli użytkownicy są zadowoleni i wszystko im odpowiada, to niech sobie używają. Gorzej, jeśli przez tego typu towar ktoś pewnego dnia ucierpi fizycznie. Producent dostanie baty, marka dostanie cios w reputację.

 

Patrząc na to ile sztuk się rozeszło do tej pory można mieć później problemy w odróżnieniu konkretnych wersji. Na Allegro handel towarem z drugiej ręki kwitnie, samochody też się często sprzedaje z CA.

 

Jeżeli te głośniki nie są oryginalne, to po prostu wolałbym żeby były sprzedawane pod inną marką. Wtedy mógłbym wybrać, czy chcę tańszy odpowiednik, czy droższy oryginał, a nie zastanawiać się, czy wciskają mi bubel czy towar oryginalny.

 

W niedługim czasie będę robić samochód i właśnie zdecydowałem się na HSK. Pod uwagę biorę też nową wersję, która kosztuje 800zł. Wcześniej pojawiły się już jakieś wątpliwości odnośnie modelu 165.4. I co ja, kupujący, mam teraz myśleć o firmie Hertz?

 

 

 

 

Ale zauwaz skad wogule sie wzial pomysl ze HSK sa podrobami.... Z czego to wynikalo ? Bo wedlug moich obserwacji tylko z tego ze wedlug oceny niektorych sa zbyt tanie.... Niektorzy maja sklepy CA i sprzedaja HSK ale nie moga tego robic tak tanio i ich to boli puszczaja plotki starajac sie zasiac ziarno zwatpienia w orginalnosc produktu zeby chociaz czesc klientow postanowila wydac wiecej na to samo....

 

 

Sa jeszcze ci ktorzy kupili kilka miesiecy temu HSK za 500-00zl i teraz ich zazdrosc bierze ze ktos ma to samo o polowe taniej... Sa jeszcz eludzie ktorzy zawsze szukaja teori spiskowych i nigdy im nie bedzie dobrze z tym swiatem...

 

 

A prawda jest tylko jedna ... nie ma dowodow na to ze sa to podrobki , nikt tego nie uzasadnil a po testach wynika ze glosniki drogie i tanie graja tak samo... Co do plastikow na zwrotkach to mam zwrotki od HSK i Space i sa z twardego plastiku w HSK starych z przed 2 lat suwaki w jednej zwrotce sa lekko krzywo.... Ale czego wy ludzie oczekujecie ? Precyzji wykonania jak w manufaktorach za 10000-20000zl ? To jest budzetowka i taka tez jest jakosc wykonania , leci to na wielkich maszynach na setki tys sztuk , sa rozne partie plastiku , rozne maszyny czasami jakis blad wyskoczy , moze te loga sa naklejane recznie i przy tasmie w fabryce nikt sie nie piesci zeby tani zestaw przeznaczony do budzetowych instalacji by dopieszczony , sztuka jest sztuka , trzeba robic szybko nie zawsze dokladnie TO NIE MAYBACH !!!

 

Blad sprzedawcow ze nie zrobili tych zestawow za 400zl bo tez by duzo sprzedawali a mniej bylo by problemow

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie nie mam dowodów ze są to podróbki, jest tyle teorii dlaczego tak tanie a nie inaczej ze ciezko je do kupy zebrac na kilku stronach. Np Załóżmy niech pochodzą z oryginalnej fabryki ale po selekcji wad kosmetycznych (maszyny tez czasem nie dogrzewają opakowań na prod spozywczych itp) i moglo sie zdazyc ze tu krzywo cos sie nalepiło, tu był np probny karton z błędem nadrukowany wiec schowali do magazynu, tu gdzieś za duzo kleju, tam na nalepce tak jak ja to zauwazylem z tym napisem "italy" tez mogli np w projekcie chinczycy (bo pewnie tam są i tak robione) nanieść, moze program komputerowy który wysyłany był do drukarki na ich sprzęcie troche inaczej to podrukował a wyzynarka troche inne wymiary powycinała albo oni to celowo zrobili gdyz maszyny np nie mogly byc na ten wymiar konkretny ustawione, jakies obejscia robili tak aby rozwiązac problem czy cos. To tak jak otworzyć plik w wordzie a openofisie - 1 plik a wyjdą roznice i to czasem dośc znaczne ze trzeba bylo je np manualnie poprawiać i jeszcze ze 100 powodów moze być dlaczego cos tam sie rozni ale tylko KOSMETYCZNIE !! :) do tej pory nie bylo jeszcze ani 1 uzytkownika niezadowolonego, zauwazyliscie ? Baaaa wręcz na odwrot, tyle testów uzytkowników i nikt nie potrafi wskazac w czym tkwi roznica brzmieniowa a co z tego wynika ?? Nie ma jej :)

 

Wiec proponuje zakonczyć temat bo naprawde za 300 zł to jest jak za darmo i polak bedzie szukac dziury w całym, a moze część sie wkurzyła bo kupiła np nowe r6a za 700 zł a tu ta sama liga (nie chce tu polemizować co jest lepsze bo nie o to chodzi) za 300 zł i moze dlatego tu sie nie jeden kluci i idzie w zaparte ze to podrobki. Ja osobiscie mam HSK z przed 2 lat i tez kupiłem te po 300 zł, przez Was (oczywiscie nie mam zalu :D) spędziłem pare godzin na sprawdzaniu tych niby podróbek i wyszło ze naprawde ni chu ja to jest wlasnie to samo

 

Nie wiem jak przemówić do reszty którzy dalej twierdzą ze to podrobki, ok pewnie podacie fakt z tweeterami ze jakies inne są na aukcjach to ja Wam odpowiem kolejną teorią - załozmy był to model prototypowy, naprodukowali go, potem schowali w kartony a teraz jak wietrzą wszystkie magazyny to oddali to za psi grosz i sprzedają ale nikt nie mówi ze to musi być bardziew czy podrobka tylko zmieniony np design bo fakt troche bardziej tandetne są z wyglądu, ale nic po za tym.

 

Pewnie ktos wysnuje zaraz wniosek ze te zestawy w takim razie tez są prototypami, ale tak jak mówie, skoro nie widac roznicy a raczej nie słychac to naprawde polemika mija sie z celem i robienia z forum CA forum wrozek :) pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam twierdze, ze wszyscy zbytnio konuja sie nad hsk, mialem je i nie widzialem nic przez co by mi slinka leciala... :zdegustowany: aktualnie posiadam vibe bak air 6 (kupilem uzywki zaraz po wygrzaniu) i powiem ze woofer jest znakomity, mimo, ze tweeter mocno odstaje od klasy woofera bardzo przyjemny zestaw. Jakosc wykonania powalila mnie jak wzialem je do reki w porownaniu do hsk (ktore kupilem zwego czsu za 799zl stara serie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam twierdze, ze wszyscy zbytnio konuja sie nad hsk, mialem je i nie widzialem nic przez co by mi slinka leciala... aktualnie posiadam vibe bak air 6 (kupilem uzywki zaraz po wygrzaniu) i powiem ze woofer jest znakomity, mimo, ze tweeter mocno odstaje od klasy woofera bardzo przyjemny zestaw. Jakosc wykonania powalila mnie jak wzialem je do reki w porownaniu do hsk (ktore kupilem zwego czsu za 799zl stara serie)

 

oj, oj... bedzie burza zaraz... mi tez odpowiadaja, nie sa zle ale czy az tak dobre jak hsk? moze woofer, ale gwizdek napewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z jednym sprzedawcą ponoć nie handlarzem.Cena jaką ma na aukcji to 350zł poprosiłem o zdjęcia po obejrzeniu nie zauważyłem różnicy i teraz zastanawiam się czy kupić te za 350zł czy te za 295zł.

Tak sobie myślę,że skoro nie widać różnicy to nie warto przepłacać.Chociaż jedna rzecz przykuła moją uwagę mianowicie zwrotnice a dokładnie przełącznik po prawej stronie ma jakby takie ząbki czego nie zauważyłem przy innych zdjęciach.Co o tym myślicie?Poniżej zdjęcia:

 

http://img821.imageshack.us/img821/5329/dscf0094p.th.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/105/dscf0097g.th.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/9928/dscf0098x.th.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/1135/dscf0102on.th.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/5931/dscf0103w.th.jpg

http://img830.imageshack.us/img830/5841/dscf0105g.th.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/3490/dscf0106s.th.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/4756/dscf0108y.th.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/6828/dscf0087h.th.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/4279/dscf0088b.th.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/9766/dscf0090n.th.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/6995/dscf0092qi.th.jpg

http://img573.imageshack.us/img573/9064/dscf0093u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to gila czy ta oryginalne czy nie, na zachodnich forach takze mozna poczytac o watpliwosciach potencjalnych kupujacych wiec to nie tylko polski problem. Byc moze sa oryginalne, odstaja jednak malymi szczegolami od zestawow, ktore byly oferowane przed zalaniem rynku tymi konkretnymi.

Co do rozumowania sandersa to gratuluje, przeciez kupowanie swiadome lewizny to nic innego jak zwykla kradziez ale Ty robiac to swiadomie uwazasz, ze jest ok. Bo sprzedawca lamie prawo ale Ci o tym mowi. Dla mnie ten sposob okradania kogokolwiek niczym nie rozni sie od podpierdolenia auta, albo opendzlowania domu. Tylko Ty mowisz, ze jest ok bo to Ty jestes zlodziejem, a nie okradanym :)

ige dobrze skwitowal ten tok myslenia. Ja siwadomie nie kupie nic kradzionego czy podrobionego bo takie mam zasady, uzywam legalnego oprogramowania komputerowego mimo, ze wszystko mozna sciagnac z sieci ale mam satysfakcje, ze mam oryginal i to sie tyczy wszystkiego co kupuje. Co to perfumow to bedac w kilkunastu krajach zawsze kupowalem w firmowych sklepach, a nie za rogiem za 3 dolary, jesli mnie nie stac to nie kupuje, a nie szukam lewego towaru.

W mojej branzy tj. rolnictwo i ogrodnictwo jest masa podrabianego towaru, wielu robi na tym duza kase ale ja pracujac w rodzinenj firmie, ktora istnieje 19 lat nie pozwole sobie na lewizne kosztem dobrego imienia.

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozumowania sandersa to gratuluje, przeciez kupowanie swiadome lewizny to nic innego jak zwykla kradziez ale Ty robiac to swiadomie uwazasz, ze jest ok. Bo sprzedawca lamie prawo ale Ci o tym mowi. Dla mnie ten sposob okradania kogokolwiek niczym nie rozni sie od podpierdolenia auta, albo opendzlowania domu. Tylko Ty mowisz, ze jest ok bo to Ty jestes zlodziejem, a nie okradanym :)

 

 

Wiec gdzie i kogo okradam ? Ludzie ktorzy sciagaja muze z netu czy gry tez sa zlodziejami tak jak ci ktorzy okradaja domy i samochody.... Czlowieku nie kazdy ma kase na braxy i o kase sie nie martwi wyladuj kiedys na planecie Polska i zobacz jak zyja ludzie ktorzy pracuja za 1200zl i gdyby nie internet to sluchali by koled dokladanych z friko do gazet , bo po oplaceniu rachunkow zostaje tyle co na jedzenie , oczywiscie fajny masz punkt widzenia i na wskros uczciwy , prawdziwy chodzacy ideal ale tak jak mowie nie kazdy ma kase na wszystko czego chce.... MAsz orginaly bo masz na to kase a jakbys nie mial kasy na plyty to rozumiem ze nic poza radiem bys nie sluchal ? Masz kase na podroze ,orginalne oprogramowanie , orginalne perfumy to sie ciesz ale zauwaz ze wiekszosc spoleczenstwa nie zyje na takiej stopie jak ty.Ciekawe ile osob jest na chociaz tym forum ktorzy nigdy nie sciagneli chociaz jednej mp3 z netu , plyty testowej czy jakiejs gry czy programu, mysle ze 90% forum to zlodzieje idac takim tokiem rozumowania.

 

 

JA lewego towaru nie szukam ale tak jak juz dwa razy napisalem jezeli mam za to samo ( dokladnie to samo ) zaplacic kilka razy wiecej w perfumeri to ja jednak wole kupic to taniej... W przypadku tych perfum rowniez moze sie zacierac pojecie orginal ale to juz na dluzsza rozmowe i nie na forum publicznym bo za duzo halasu moglo by byc ;)

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec gdzie i kogo okradam ? Ludzie ktorzy sciagaja muze z netu czy gry tez sa zlodziejami tak jak ci ktorzy okradaja domy i samochody.... Czlowieku nie kazdy ma kase na braxy i o kase sie nie martwi wyladuj kiedys na planecie Polska i zobacz jak zyja ludzie ktorzy pracuja za 1200zl i gdyby nie internet to sluchali by koled dokladanych z friko do gazet , bo po oplaceniu rachunkow zostaje tyle co na jedzenie , oczywiscie fajny masz punkt widzenia i na wskros uczciwy , prawdziwy chodzacy ideal ale tak jak mowie nie kazdy ma kase na wszystko czego chce.... MAsz orginaly bo masz na to kase a jakbys nie mial kasy na plyty to rozumiem ze nic poza radiem bys nie sluchal ? Masz kase na podroze ,orginalne oprogramowanie , orginalne perfumy to sie ciesz ale zauwaz ze wiekszosc spoleczenstwa nie zyje na takiej stopie jak ty.Ciekawe ile osob jest na chociaz tym forum ktorzy nigdy nie sciagneli chociaz jednej mp3 z netu , plyty testowej czy jakiejs gry czy programu, mysle ze 90% forum to zlodzieje idac takim tokiem rozumowania.

 

 

JA lewego towaru nie szukam ale tak jak juz dwa razy napisalem jezeli mam za to samo ( dokladnie to samo ) zaplacic kilka razy wiecej w perfumeri to ja jednak wole kupic to taniej... W przypadku tych perfum rowniez moze sie zacierac pojecie orginal ale to juz na dluzsza rozmowe i nie na forum publicznym bo za duzo halasu moglo by byc ;)

 

Z tym że tutaj nie dość, że mylisz pojęcia, to jeszcze wypowiadasz się nie na temat.

 

Dopuszczając do takich sytuacji zrobi się sytuacja niczym na Ukrainie, gdzie idąc do marketu w Kijowie znajdziesz na półkach podrobione oprogramowanie. Znam całą masę przypadków, kiedy to biedniejszy chciał zaimponować bogatszemu, a wychodził na tym znacznie gorzej, gdyby kupił towar innej marki, ale oryginalny, niż podrabianego bubla.

 

Jednych stać i kupują Hummera, a inni kupują Suzuki czy KIA i nie narzekają, chociaż płacą kilka razy mniej. I np. ja sam mając niższy budżet wolałbym jeździć samochodem z logo Ssang Yong na masce, niż samochodem Ssang Yong z logo Hummera. Tak samo wolałbym kupić tanią Nokię niż podróbę iPhone'a. Bla bla bla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pare ostatnich postow lekko zboczylo z toru, jednak Denek i Piotrsaint maja racje. Oryginal to oryginal, jesli kogos nie stac, a chce miec, to niech zbiera, albo kupi inne, troche gorsze, ale oryginalne. Jesli chcialbym jezdzic mercedesem S kalss, a nie bylo by mnie na niego stac to nie przyklejalbym gwiazdy na maske daewoo i imponowal wszystkim ze to mietek. Wolabym kupic 15-to latka mietka S i cieszyc sie jakoscia, nie wygladem.

 

sanders jesli masz tak idotyczny tok myslenia jak w/w postach, to czy kupilbys sobie suba hertz (tego co na swieta kupiles) spod lady wiedzac, ze to podrobka (a co za tym idzie jakosc znikoma) robiona w piwnicy przez czeczenow?? po to sa dobre marki zeby ufac ich jakosci, nie po to by je podrabiac i cieszyc sie ze kupilo sie cos dobrego w znikomej cenie, co reprezentuje jakosc bliska zeru

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co jak co, hertze są oryginałami :) i tyle, wiec po prostu jesli chodzi o ten temat to są to oryginały za 300 zł z jakiś względów mniej waznych :) i nie trzeba mieć 800 złaby mieć oryginał i finito :) Edytowane przez blackdragon8904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko że zdjęcia ze strony producenta przedstawiają inny głosnik niz ten z allegro, nie wiem czy to inna seria, może tak. ktoś juz o tym wcześniej wspominał. Dodaję zdjęcia z Allegro i ze strony producenta porównajcie sami.

post-5219-074493400 1294517353_thumb.jpg

post-5219-030647300 1294517517_thumb.jpg

Edytowane przez kamilalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszcze sobie komentowanie tylko powiem.... Kto nigdy nie sciagnal mp3 niech ma sie za prawego czlowieka reszta to zlodzieje :D Czy nie tak wynika z powyzszych tekstow ?

 

A co do swiata podrobek to staram sie wam suptelnie uswiadomic ze sytuacja z ukrainy nie jest obca w naszym kraju i zakupilem w sklepie z perfumami o nazwie Sefo.... podrobke perfumu , wiec w tej konkretnej sytuacji ( rozmowie o perfumach) skoro mam do wyboru kupic to samo co w seforz.... lecz taniej to wybieram taniej.... Tez wolalbym isc do sklepu i miec 100% pewnosci ze kupuje orginal i nie martwic sie o jakosc ale wszystkie zakupy pomijajac te perfumy robie w sklepach liczac ze jednak place za "orginal" i jakosc jednak zaopatrzjac swoja firme w ...... zauwazylem ze poza produktami ktore tam kupuje istnieje tez szara strefa , widzialem te wszystkie piekne spodnie wrang.... big st.... itp. upychane w kartony i wysylane w Polske , nie na bazary jak wyniklo z rozmowy a odbiorcami byli wlasciciele sklepow firmowych , perfumy sa podmieniane przez pracownikow i wstawiane na polke jako orginaly , a oprogramowanie z hologramami rozjezdza sie do sklepow o wiekszej renomie niz osiedlowe sklepiki komputerowe..... Ilosc takich sytuacji jest przerazajaca i gdybym byl taki jak wam sie wydaje bo nie rozumiecie ze staram sie wam wyjasnic ze nawet nie swiadomie mozecie chodzic w podrobionych butach i ciuchach, to zaopatrzal bym sie w tym miejscu gdzie to w Polsce sie zaczyna... a tak nie robie , oprogramowanie mam mam nadzieje orginalne , sporo orginalnych plyt bo obecnie moje radio innych nie czyta.... Ale nie bede sie kreowal na wzor cnut bo tez nie jedna mp3 sciagnelem i nie raz zamiast isc jak prawi obywatele powyzej sciagnelem film z internetu bo dla jednego seansu nie stac mnie zeby kupic orginal a nie bede w kolko ogladal "Kewin sam w domu" , co sobie myslicie wasza sprawa ale wiekszosc nie jest lepsza odemnie chyb ze polki wam sie uginaja od orginalnych filmow i muzyki ale w takim razie po co radia z mp3 ? Same kopie zapasowe :D

 

 

 

A HSK kupujcie do woli i nie wymyslajcie ze to podrobki bo ich pochodzenie jest znane i nie pochodzi z gorszego zrodla niz te drozsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od HSK do moralności szeroko pojętej temat przeszedł, można i tak :)

Jak dodychcas jedyne argumenty iż tanie HSK to podroby, to właśnie ich niska cena i drobne różnice w poligrafii. Jak dla mnie, jedynym obiektywnym stwierdzeniem na temat oryginał/fake może być oświadczenie firmy Hertz, czas pokazał że raczej takowe się nie pojawi póki sprawa nie przyschnie. Potwierdzenie oryginalności rozwiązałoby sprawę lecz nie koniecznie korzystnie finansowo dla firmy Hertz i jej dystrybutorów. Z kolei określenie tanich zestawów mianem podróbek mogłoby się okazać dość kłopotliwe ze względu na konieczność wykazania różnic, sama poligrafia to zbyt mało.

Tak źle i tak niedobrze, najlepiej przeczekać trudny okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do Elco Exim i dostałem następującą odpowiedź :

 

"Szanowny Panie,

 

Niestety nie są to oryginalne głośniki.

Pozdrawiam,

 

Elco-Exim Sp. Jawna

ul. Jana Pawła II 7

05-077 Warszawa, Stara Miłosna

tel. (22) 773 32 16, fax. (22) 773 29 89

www.elcoexim.com.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wstepie napisze, ze to ja zaczalem podobny temat na innym forum w celach informacyjnych. Widze, ze tu sie rozwinal, wiec tak jak pisalem, przekazuje najnowsze info, jakie udalo nam sie uzyskac od dystrybutora - Elco.

 

Jakis miesiac przed nowym rokiem wykupili troche kompletow HSK 165 i HT 25 od sprzedawców z całej Polski. W zeszłym tygodniu dostaliśmy info, że poszły na ekspertyzę do Włoch i przyszła odpowiedz, ze sa to podrobki. Prawnik juz wynajety i beda sprawy/sprawa w sadzie. Chodzi chyba glownie o firme sciagajaca buszmena, z ktora nie szlo sie dogadac. Szkoda, tylko, ze nie pojawila sie zadna oficjalna informacja, ale coz ... takie podejscie dystrybutora.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne ze 2 osotatnie odpowiedzi nademną napisał uzytkownik ktorego jest to 1 post :) wnioskować po stylu pisowni mozna ze jest to ta sama osoba "Szanowny Panie," i reszta tekstu na dole. W następnym poscie od niby to innego uzytkownika tez jest "witam," i reszta na dole, tak samo po pozdrawiam nie daje się znaków interpunkcyjnych, wiec charakter pisania identyczny jak i język, którym sie posługuje :)

 

A więc kazdy inteligentny odobnik domysli się ze kryje się za tymi nickami jakis sprzedawca co chce sprzedac swoje "oryginalne" zestawy za 699 zł a pewnie i sam kupił po 250 ;P. Dopiero oficjalny werdykt fachowców w np. necie jest w stanie mnie jak i innych przekonac :)

 

Dziwne stwierdzenie na koncu - ze nie pojawi sie zadna oficjalna informacja :) no to na co to wszystko :D ? Po co zaczynać wszystko "Ab ovo" ?

 

Drogi Panie sprzedawco, nastepnym razem radze bardziej sie przyłozyc bo na tym forum nie ma Pan doczynienia z głupimi ludzikami :) pzdr

Edytowane przez blackdragon8904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - dopóki nie będzie oficjalnego stanowiska firmy zajmującej się dystrybucją Hertz-a na PL rynek, to takie posty można traktować z dozą sarkazmu, bo nic innego nie mają one na celu, tak jak to zauważył kolega Blackdragon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...