Skocz do zawartości

Brzmienie różnych procesorów DSP


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś pierwszą wersję Helixa DSP i po wielu tygodniach zabawy w strojenie wróciłem do cięć w radiu z DSP. Po prostu Helix zmieniał totalnie brzmienie. Na samym radiu Kenwood czy aktualnie Alpine po wstępnym ustawieniu cięć brzmi to o wiele lepiej. Tak bardziej melodyjne, ciepło, mniej zimnie/sztucznie.

 

Macie jakieś porównanie z innymu procesorami DSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, wwa00 napisał:

Miałem kiedyś pierwszą wersję Helixa DSP i po wielu tygodniach zabawy w strojenie wróciłem do cięć w radiu z DSP. Po prostu Helix zmieniał totalnie brzmienie. Na samym radiu Kenwood czy aktualnie Alpine po wstępnym ustawieniu cięć brzmi to o wiele lepiej. Tak bardziej melodyjne, ciepło, mniej zimnie/sztucznie.

 

Macie jakieś porównanie z innymu procesorami DSP?

W 2014 roku,miałem Mosconi 6to8V8 z płytą SP-DIF Multi i DSP Amas.  Wprawdzie nasz uznany  fachowiec ,miał  poważne problemy z jego ustawieniem i pisał do kolegów z Niemiec by mu pomogli  ale ostatecznie dżwięk mnie oczarował . Żeby było ciekawiej to jako żródło był telefon Sony Z1 Compact po bt /Tidal. Z auta nie chciało się wysiadać choć miałem wtedy tanie piece AS100.4 i morel hybrid.  Nawet szum tego dsp  przestał mi przeszkadzać:)

Wleciał Helix dsp PRO i czar prysł choć i szumy ustały . Kolega,który wcześniej był zachwycony 6to8v8 ,stwierdził żeby lepiej wracać   ze strojenia w ciszy.Sprzęt wyłączyłem. Podobnie MK1 nic ciekawego nie wniósł a także 8to12 Aero . Nie kocham niemieckich procesorów. Obecnie alpine hds-990 choć jeszcze w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wwa00 napisał:

Miałem kiedyś pierwszą wersję Helixa DSP i po wielu tygodniach zabawy w strojenie wróciłem do cięć w radiu z DSP. Po prostu Helix zmieniał totalnie brzmienie. Na samym radiu Kenwood czy aktualnie Alpine po wstępnym ustawieniu cięć brzmi to o wiele lepiej. Tak bardziej melodyjne, ciepło, mniej zimnie/sztucznie.

 

Macie jakieś porównanie z innymu procesorami DSP?

 

Dla mnie helix to może nie robić tych procesorów. 

Nie odnajduje nic w dźwięku co by było dla mnie.

Suche podawanie dźwięków i detali. Jest niby wszystko bass, stereofonia, detal itp oprócz muzyki. Dobre na zawody.

Helixy nie wzbudzają u mnie żadnych emocji, niezależnie od wersji czy ustawień. 

 

Każdy procesor brzmi inaczej.  Oczywiście to będzie i kwestia innego DAC jak i innych komponentów. Porównywaliśmy w domu chociażby Pioneer p90 czy Mosconi aerospace 6to8 i różnice były łatwe do wychwycenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie co wybrać do 500-600€? Coś co ma przynajmniej 2 wejścia i 6 wyjść RCA?

 

W fajnych pieniądzach (nawet do 200€) można kupić używanego Mosconi Gladen, tylko ciekawie jak z jego brzmieniem. Miałem kiedyś wzmacniacz tej firmy, dokładnie ONE 240.2 i totalnie nie moja bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z h701 na Mosconi aerospace i nie widzę drogi powrotu. 

Znam parę osób co chwali zapco, ale nie słuchałem. Helixa bym nie chciał za pół darmo, chyba, że na sprzedaż.

Pioneer starsze nie mój typ, choć parę osób znam co chwali. Niby ok, ale kwestia też funkcjonalności. Mocno ograniczone proce funkcjami. H701 ma więcej jak one. 

 

Mi zależy też na funkcjonalności proca. Więc stare proce przestały mnie interesować. Długo mnie namawiano, na porzucenie h701, i żałuję, że tak długo zwlekałem. W moim przypadku kupiłem Mosconi w ciemnobi to był strzał w 10.

 

Na temat wzmacniaczy nie wypowiem się, bo miałem tylko z Mosconi serię ta biała, ale to lata temu. Była ok, ale nie pamiętam detali. Ale taki przyjemny sredniaczek to był z tego co pamiętam. Nic wybitnego. 

Ten czarny to jeszcze seria niżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się i ja dolać oliwy do stosu na którym płonie Helix 😉

Przesiadka z Dsp.2 na Zapco DSP-Z8IV II przeniosła mnie w inny świat CA. Różnica była naprawdę spektakularna. Separacja, holografia, muzykalność nie do porównania (na plus dla zapco oczywiście 😁). Ktoś napisze że taki efekt uzyskujemy strojeniem, owszem, zgadza się ale preset przepisany 1:1 więc porównanie czysto Helix vs Zapco. Z głośników zaczęła płynąć muzyka a nie komputerowe dźwięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dołożę od siebie chociaż już o tym pisałem, przesiadka na DSP Ultra z niższych modeli Helixa wskazuje jednoznacznie że grają jak by były popsute, bez wnikania w niuanse brzmieniowe Ultry w porównaniu do reszty stawki takie się odnosi wrażenie. Sukcesem Helixa jest dobry marketing i forma sprzedaży przez instalatorów na wysokiej marży dla tego tyle tego się zakłada. Niestety nigdy w moje ręce nie trafiło żadne Zapco ani Mosconi więc nie mam porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego coś.. Ja np. czy to w F1 czy w Mosconi nie słyszę tych wszystkich zachwytów (u innych w autach). Każdy na coś innego zwraca uwagę.

 

Z sensownych nowożytnych DSP jest realnie tylko Helix/Brax i Mosconi. Reszta ma zapyziały soft albo problemy. Zapco np. potrafiło się nie jednemu wykrzaczyć na zawodach i z biedą doprowadzili to do ładu. Development oprogramowania u nich stanął parę lat temu z jakiegoś powodu. Do tego z tego co wiem, serwis też d**y nie urywa.

 

Gdyby nie Helix, poszedłbym w Mosconi. Ale ja też bardzo dużo grzebię i zależy mi na funkcjonalności. Nie wyobrażam sobie ustawiania DSP przez te dziwne piloty czy rux'y. Pewnie co innego osoba, która raz zrobi preset i jeździ tak 3 lata, a do tego gardzi EQ 😄

 

2 godziny temu, kondrax napisał:

Helixa bym nie chciał za pół darmo, chyba, że na sprzedaż.

Helixa dobrego nigdy nie miałeś u siebie. Ja nie wydaję opinii o sprzęcie, którego nie przerobiłem w swojej instalce. A słuchałem już chyba wszystkiego, przez Helixy, P Six'y, Brax, Mosconi, Bewith, H700, H900 czy nawet Forge Audio. Ocenianie gry danego komponentu w nie swojej instalacji ja traktuję jak żaden wyznacznik. Tym bardziej jak ktoś porównuje np. woofer pomiędzy autami. To są podstawowe zasady logiki aby wyciągać poprawne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Various napisał:

Dla każdego coś.. Ja np. czy to w F1 czy w Mosconi nie słyszę tych wszystkich zachwytów (u innych w autach). Każdy na coś innego zwraca uwagę.

 

Z sensownych nowożytnych DSP jest realnie tylko Helix/Brax i Mosconi. Reszta ma zapyziały soft albo problemy. Zapco np. potrafiło się nie jednemu wykrzaczyć na zawodach i z biedą doprowadzili to do ładu. Development oprogramowania u nich stanął parę lat temu z jakiegoś powodu. Do tego z tego co wiem, serwis też d**y nie urywa.

 

Gdyby nie Helix, poszedłbym w Mosconi. Ale ja też bardzo dużo grzebię i zależy mi na funkcjonalności. Nie wyobrażam sobie ustawiania DSP przez te dziwne piloty czy rux'y. Pewnie co innego osoba, która raz zrobi preset i jeździ tak 3 lata, a do tego gardzi EQ 😄

 

Helixa dobrego nigdy nie miałeś u siebie. Ja nie wydaję opinii o sprzęcie, którego nie przerobiłem w swojej instalce. A słuchałem już chyba wszystkiego, przez Helixy, P Six'y, Brax, Mosconi, Bewith, H700, H900 czy nawet Forge Audio. Ocenianie gry danego komponentu w nie swojej instalacji ja traktuję jak żaden wyznacznik. Tym bardziej jak ktoś porównuje np. woofer pomiędzy autami. To są podstawowe zasady logiki aby wyciągać poprawne wnioski.

 

Ty nie masz prawa głosu 😀 Ty jesteś fan Helixa. Przekupiony przez Niemca 😀

 

Masz trochę rację. Powinienem przesłuchać Helixa u siebie, a nie bazować opinie na innych autach które słuchałem.

Ale, jeśli przesłuchałem nie wiem z 15 aut na helix i za każdym razem mam, te same odczucia to chyba coś to znaczy?

Nie przechodzą mojego podstawowego testu.

 

Robert znasz mnie dobrze i moje oczekiwania. I moje wnioski na temat tych dsp znasz. Kiedyś pomęcze u siebie Helixa, ale nie spodziewam się diametralnej zmiany opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tej dyskusji powinien być jeden, nie ma jednego złotego środka i każdy musi dobrać sprzęt pod swoje oczekiwania na podstawie własnych doświadczeń.

 

7 godzin temu, kondrax napisał:

Ty nie masz prawa głosu 😀 Ty jesteś fan Helixa. Przekupiony przez Niemca 😀

No to ja na tą chwile też, na następną imprezę branżową rozważę jakieś oznakowanie by nie było wątpliwości. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, michas75 napisał:

Wniosek z tej dyskusji powinien być jeden, nie ma jednego złotego środka i każdy musi dobrać sprzęt pod swoje oczekiwania na podstawie własnych doświadczeń.

 

 

Ja to mam już drugi wniosek z tej dyskusji, jednoznacznie wychodzi na to, że Helixy poniżej serii PRO/Ultra brzmią słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wwa00 napisał:

Ja to mam już drugi wniosek z tej dyskusji, jednoznacznie wychodzi na to, że Helixy poniżej serii PRO/Ultra brzmią słabo.

To się zgadza.

Po odsłuchach i opiniach ludzi z kolei wiem, że między Ultra a Brax'em nie ma ogromnego przeskoku.

 

I tak uważam, że towarzystwo w PL jest "za murzynami" i na świecie gra się już inaczej. Oczywiście to nie kwestia źle/dobrze, bo o gustach się nie dyskutuje. Ale ludzie się przyzwyczajają też i później wszystko inne, co tak na prawdę nie ma błędów i jest poprawne, brzmi im "plastikowo"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michas75 napisał:

 

No to ja na tą chwile też, na następną imprezę branżową rozważę jakieś oznakowanie by nie było wątpliwości. 😉

 

 

Ja sobie troszkę dworuje z Roberta, bo mogę, ale on wie, że to żarty i kogo ja naśladuje 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak jak mówicie. Audio to rzecz tak naprawdę subiektywna. Jednemu się będzie podobał helix, innemu zapco, trzeciemu Alpine, itp

 

Problem jest jeszcze inny, kupić procesor nie sztuka. Ustawić jak trzeba... 

I te mity z przed 20 lat powtarzane na okrągło, moje ulubione co do DSP.... Co trochę napomniał Robert o EQ itp.

Wszystko dla ludzi, tylko trzeba używać właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Various napisał:

I tak uważam, że towarzystwo w PL jest "za murzynami" i na świecie gra się już inaczej. Oczywiście to nie kwestia źle/dobrze, bo o gustach się nie dyskutuje. Ale ludzie się przyzwyczajają też i później wszystko inne, co tak na prawdę nie ma błędów i jest poprawne, brzmi im "plastikowo"...

Daleko idące uogólnienie , jeśli nawet prawda częściowa to nadal zbyt ogólnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak  , aby napisać cokolwiek o możliwościach poprawnego brzmienia , precyzyjniej możliwości jego odwzorowania trzeba  mieć skale porównawczą . Co ma nim być , wieża Techniksa  ?

Gdyby to odnieść do CA to uznajmy za współczesny punkt odniesienia procek Braxa i odekwatną do tego cena 20 tysięcy .

Czy do tego chcesz odnieść produkt za 2 -3 tys . Takiego zestawienia nie wytrzyma żaden klocek z tego przedziału , nie dlatego ,że jest zrobiony źle , tylko projekt jest ograniczony technicznie i ekonomicznie , zatem w tej samej mierze nalezy potraktować swoje oczekiwania w stosunku do nich .

czym innym jest uniwersalność ,  możliwości i ilość dokonywanych operacji na sygnale , a czym innym poprawna reprodukcja .

Ale jedno jest pewne nawet na takim poziomie podejścia do tematu , lepszy skutek odniesiesz stosując sprzęt średniej klasy precyzyjnie ustawiony , niz sprzętem klasy wyższej ale z ustawieniami na szybko , nigdy nie dopracowany z błędami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nakamichi napisał:

Gdyby to odnieść do CA to uznajmy za współczesny punkt odniesienia procek Braxa i odekwatną do tego cena 20 tysięcy .

Czy do tego chcesz odnieść produkt za 2 -3 tys . Takiego zestawienia nie wytrzyma żaden klocek z tego przedziału , nie dlatego ,że jest zrobiony źle , tylko projekt jest ograniczony technicznie i ekonomicznie , zatem w tej samej mierze nalezy potraktować swoje oczekiwania w stosunku do nich .

czym innym jest uniwersalność ,  możliwości i ilość dokonywanych operacji na sygnale , a czym innym poprawna reprodukcja .

 

Ale Helixa DSP do Mosconi już można porównać, to dość podobny przedział cenowy.

 

Zresztą już czekam na dostawę Mosconi DSP 6to8 Aerospace to sam będę mógł go sobie porównać do Helixa, którego miałem. Jak się nie spodoba to zawsze sprzedam za podobne pieniądze.

 

No ale Ty należysz do tych najbardziej szanownych i obsluchanych na forum więc mógłbyś coś napisać jaki w tym przedziale cenowym DSP brzmi najlepiej według twojego gustu 😛

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...