Skocz do zawartości

SS D3004 602010


Lukasz1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obserwuję to forum od ponad roku, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować .

 

Kupiłem używane scan speak d3004/602010, grają one wraz z WF MP 5.16 pierwszej generacji .

Mam do was pytanie jakiego używacie cięcia w systemie aktywnym, i jeśli ktoś ma zwrotnice pasywna jaki macie kondensator? , chodzi mi tylko o TW

 

U siebie od początku sluchalem na cięciu 3,2/18. Wokal jest wyrazisty, ale gdy wchodzą gitary wydaje mi sie, że trochę zbyt bardzo się drze tweeter. Na cięciu 4/12 może nie ma aż takich szczegółów , ale za to przy instrumentach nic mnie nie męczy .

 

Pytam o kondensator , ponieważ coś tam sobie lutuje (bardziej w formie nauki), i chce wiedzieć czy jestem blisko czy może bladze.

 

Kolejna sprawa to ile osób z was stosuje zwrotnice asymetryczne ? Tu już nie chodzi mi tylko o posiadaczy scana, lecz wszystkich co mają zrobione zwrotki pasywne.

 

Wszystko u mnie to totalna amatorszczyzna, ale jeśli ktoś chce poznać wartości elementów rlc, to napisze ;)

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Nadają się do aktywnego grania. Mówiąc, aktywne granie mam na myśli zestrojenie z mikrofonem na DSP. Z resztą wtedy 90% tweeterówbzaczyna grać a przestaje krzyczeć. Mam u siebie wersję długą tego tweetera i jest zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mówiąc, aktywne granie mam na myśli zestrojenie z mikrofonem na DSP. Z resztą wtedy 90% tweeterówbzaczyna grać a przestaje krzyczeć. Mam u siebie wersję długą tego tweetera i jest zadowolony.

 

A pasywne grają same z siebie :wink2:

Strojenie jest czynnością zapewniającą poprawność wypadkowej charakterystyki ,

bez względu na techniczny sposób realizacji podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki procesor, także nie wiemy jaki rodzaj filtra czy to Butterworth, czy linkwitza.

Zanim weźmiesz się za pasywke, wystrój to poprawnie aktywnie.

Druga sprawa, scan na samym kondensatorze nie zagra, trzeba by mu jeszcze cewkę dołączyć lub układ rlc.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki procesor, także nie wiemy jaki rodzaj filtra czy to Butterworth, czy linkwitza.

Zanim weźmiesz się za pasywke, wystrój to poprawnie aktywnie.

Druga sprawa, scan na samym kondensatorze nie zagra, trzeba by mu jeszcze cewkę dołączyć lub układ rlc.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

I tu doktora słuchaj bo wie co gada.

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to puścić tylko przez pioniera 80prs, ale skoro podpowiadacie iż pasywnie zrobić to podepnę pod zwrotnice tą co mam od  focal kx2. zobaczymy jak to zagra.będziemy próbować

aha znalazłem w dobrej cenie SB Acoustics SB29BNC-C000-4   beryl czy warto dopłacić 400zł i zaryzykować  jak to zabrzmi? może ktoś coś wie o tych głosnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to puścić tylko przez pioniera 80prs, ale skoro podpowiadacie iż pasywnie zrobić to podepnę pod zwrotnice tą co mam od focal kx2. zobaczymy jak to zagra.będziemy próbować

aha znalazłem w dobrej cenie SB Acoustics SB29BNC-C000-4 beryl czy warto dopłacić 400zł i zaryzykować jak to zabrzmi? może ktoś coś wie o tych głosnikach

Jeśli mówisz o tej aukcji z allegro, to ona wisi bardzo długo, co sprzedaje jakaś tam fundacja.

Scan, a beryl to dwa różne brzmienia, profile.

Słuchałem obu wielokrotnie, to już kwestia preferencji i tu każdy musi pod siebie dobrać.

 

Myślę, że 80prs i beryl to może być nie udane połączenie. Miałem dawno temu 80prs. Dla mnie to flaki z olejem nie radio. Ale to już też preferencje.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisać aby nikt sie nie obraził .

Zwrotnica taka czy inna ma założony określony sposób filtracji , punkt odcięcia  i impedancje przetwornika dla jakiej te założenia są prawdziwe. Jak ktoś tego nie rozumie , to lepiej zająć się czymś innym i odpuścic sobie ten temat .

 

Co do wspomnianych zwrotnic, to Focal lubił stosować wyższe nachylenia zbocza dla TW ( w teorii 18 dB/ oct ) i stosunkowo wysokie częstotliwości podziału . Jeśli nie mamy takich preferencji i przetwornik o szerszych możliwościach , to ich stosowanie nie musi przynieść zbawiennych skutków , a podział na takiej "pasywce" to marnotrawienie potencjału przetwornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po  nocnych przemyśleniach wpadł pomysł aby najpierw dołożyć DSP  i wtedy zrobić aktywne podłączenie,Tylko teraz czy helix dsp mini lub czy warto dopłacić do  helix dsp 3  system 2 way +sub, na dzień dzisiejszy mam  80prs +3 pary cinch  

monoblok i 4 kanałówkę,czy dobrze bym zrobił montując dsp a jeżeli tak to które zakupić  aby dobrze  obsłużyć system dzięki za odpowiedzi.dopiero w przyszłości zajmę się zmiana głośników.pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po  nocnych przemyśleniach wpadł pomysł aby najpierw dołożyć DSP  i wtedy zrobić aktywne podłączenie,Tylko teraz czy helix dsp mini lub czy warto dopłacić do  helix dsp 3  system 2 way +sub, na dzień dzisiejszy mam  80prs +3 pary cinch  

monoblok i 4 kanałówkę,czy dobrze bym zrobił montując dsp a jeżeli tak to które zakupić  aby dobrze  obsłużyć system dzięki za odpowiedzi.dopiero w przyszłości zajmę się zmiana głośników.pozd

Po co ?

"Proca" masz w radyjku , wykorzystaj to czym dysponuje i posłuchaj . Jak nie będziesz zadowolony , to zrobisz zmiany , bo mam nadzieje radyjko wybierałeś po odsłuchu , a nie na skutek nocnych przemyśleń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ?

 

"Proca" masz w radyjku , wykorzystaj to czym dysponuje i posłuchaj . Jak nie będziesz zadowolony , to zrobisz zmiany , bo mam nadzieje radyjko wybierałeś po odsłuchu , a nie na skutek nocnych przemyśleń

 

nie wiem dlaczego  wybrałem 80prs był brak możliwości odsłuchu tego radia. sugerowałem się tylko opiniami  ,wcześniej miałem kenwood KDC-X7200dab poszedł do żyda w słońcu nic nie widziałem wszystko na max kontrast i jasność i  nic nie widziałem na wyświetlaczu .

 

 ALPINE może i błąd ale niema czego żałować.pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 80prs i beryl to może być nie udane połączenie. Miałem dawno temu 80prs. Dla mnie to flaki z olejem nie radio. Ale to już też preferencje.

A moim zdaniem "flaki z olejem" akuat powinne się dobrze skomponować z neutralnym, chłodnym i detalicznym berylem ;)

nie wiem dlaczego wybrałem 80prs

Ten Pionek ma dość rozbudowany procec oraz szeroki zakres ustawień, których nie ma konkurencja w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...