Skocz do zawartości

Jak poprawnie ustawić gain we wzmacniaczu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:ok:

 

@ZoHaN

Jego źródło wychodzi sygnałem o max. poziomie np. 4V.

Wzmak ma wejście o czułości 0.3 .... 7.5V

 

Jaki jest problem z ustawieniem wzmaka?

 

Odp.:

- nie ma problemu :)

 

Ustawia bezpieczne 20V i tyle w temacie.

Ustawiam na 20v to jak bym na laptopie sluchal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu poczytać manuali. Są dostępne.

 

Ważne, abyś przy ustawianiu poziomu przy tych 50Hz nie wchodził w zakres działania któregoś z filtrów.

Ustaw proca na flat podczas ustawiania, albo zmień częstotliwość braną do ustawiania.

Zweryfikuj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu poczytać manuali. Są dostępne.

 

Ważne, abyś przy ustawianiu poziomu przy tych 50Hz nie wchodził w zakres działania któregoś z filtrów.

Ustaw proca na flat podczas ustawiania, albo zmień częstotliwość braną do ustawiania.

Zweryfikuj to.

Dokladnie tak  wszystko na flat 

DEX P9 i USB?

Tak nawet aux 

Tu też jest fajny sposób. Bardzo prosty

 

Dzis probowalem tego sposobu   wedle wzoru powinienem miec 20v    

https://www.youtube.com/watch?v=avHw985F4aU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dex p9 masz funkcję SLA - regulację poziomu źródła sygnału, która to regulacja odbywa się w zakresie od - 4 do +4 w odniesieniu do poziomu zero [0].

Jest dla CD, AUX i tunera radiowego.

Sprawdź, jaki ustawiony jest poziom na każdym ze źródeł i skoryguj.

Może być tak, że na AUX masz -4, a na reszcie +4 i wtedy masz różnicę w poziomie na wyjściu do proca.

 

Przygotuj sobie tą płytkę i pena i porównaj napięcie na wyjściu wzmaka.

Jeżeli dla np. CD ustawisz 20V i po podłączeniu pena uzyskasz np. 13V, to musisz podnieść poziom SLA na AUX lub obniżyć na pozostałych celem uzyskania równowagi. Przynajmniej zbliżyć się do niej.

Bo pen chodzi po aux jak rozumiem?

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wpisz w Google:

kicker test tones

i w pierwszym linku masz próbki.

https://www.kicker.com/test-tones   wlasnie tego uzylem   :  60s_Sine_50Hz_0dB

Czy ktos moze powiedziec w ktorym momencie wzmacniacz wchodzi w przester sugerujac sie tym co jest w filmiku z osyloskopem 

https://www.youtube.com/watch?v=lAn4WGny-gE&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=avHw985F4aU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam na 20v to jak bym na laptopie sluchal

20V to jakieś 100W na kanale. Czyli sporo.

Ty miernik na pewno na AC podziałkę ustawiłeś ?

 

Jak tak i sygnał był 50hz 0dbfs to coś jest uszkodzone, lub coś źle robisz.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę sutyacje u mnie,

Fabryczne radio bmw, przez hi Input podłączony gms dda 435, pod gms xetec 4g600 i p2.

Ustawiam pod p2+sub, robię obliczenia czyli 950rms i 2ohm co daje ok 43v.sub zasilany z mostka i tak też podłączyłem miernik, level na gms na min (6.5v) p2 ma 8v-200mv.slucham muzyki z aux telefonu i tak też puściłem utwór testowy. Podłączam miernik a tam 19v,(gain na godz 11 w p2) więc kręcę, aż dojechałem na max i wyszło 40v,gra to bardzo mocno teraz, nawet mogę zmniejszyć, ale

Pytanie czy to jest normalne że aż tyle muszę rozkręcić p2? Sub to xion 12 900, no i przede wszystkim czy bezpieczne dla glosnika, dodam że głośnik nigdy nie był ciepły, a nie czułem cewki.

Przy poprzednim ustawieniu xetec mocno się grzał po mocnym graniu, a czasem wyłączył na kilka sekund, napięcie stabilne, spadki do 13.4v, przy bardzo basowych utworach.

Dodam jeszcze że wzmacniacze umieszczone we wnęce Koła zapasowego pod podłogą bez wentylacji, ale w przyszłości będzie wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę sutyacje u mnie,

Fabryczne radio bmw, przez hi Input podłączony gms dda 435, pod gms xetec 4g600 i p2.

Ustawiam pod p2+sub, robię obliczenia czyli 950rms i 2ohm co daje ok 43v.sub zasilany z mostka i tak też podłączyłem miernik, level na gms na min (6.5v) p2 ma 8v-200mv.slucham muzyki z aux telefonu i tak też puściłem utwór testowy. Podłączam miernik a tam 19v,(gain na godz 11 w p2) więc kręcę, aż dojechałem na max i wyszło 40v,gra to bardzo mocno teraz, nawet mogę zmniejszyć, ale

Pytanie czy to jest normalne że aż tyle muszę rozkręcić p2? Sub to xion 12 900, no i przede wszystkim czy bezpieczne dla glosnika, dodam że głośnik nigdy nie był ciepły, a nie czułem cewki.

Przy poprzednim ustawieniu xetec mocno się grzał po mocnym graniu, a czasem wyłączył na kilka sekund, napięcie stabilne, spadki do 13.4v, przy bardzo basowych utworach.

Dodam jeszcze że wzmacniacze umieszczone we wnęce Koła zapasowego pod podłogą bez wentylacji, ale w przyszłości będzie wentylator

Jak słuchasz na aux to prawdopodobnie masz mniejszy poziom np. Z telefonu niż czułość wejścia aux. Jak ustawiles to pod sinus 50hz 0db to jak masz utwory bardziej basowe ten poziom z telefonu się zwiększa i wpada przester A na wyjściu glosnikowym wychodzi więcej volt niż przy obliczeniach. Dlatego się grzeje j się wyłącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aux gra dużo ciszej niż cd, ustawiałem na pliku 50hz,ale nie rozumiem skąd przester jak poprzednie ustawienie dawało 19v,teraz to tym bardziej powinien się przesterować jak level na max(40v)

Teraz to nie wiem czy ustawić to na muzyce, z mocnym basem czy wrócić do poprzedniego ustawienia, jeśli chodzi o wyłączanie, to wydaje mi się że brak wentylacji to powoduje, bo głośnik nawet ciepły nie jest, a o smrodzie cewki nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To ja opiszę sutyacje u mnie,

 

To zupełnie przykładowe .

 

Dziewiąta strona wątku i nadal brak elementarnego zrozumienia tematu , obok wielu nonsensów .

Co jest trudnego w zrozumieniu trzech składowych .

1 . Radyjko dla określonego źródła na wyjście podaje zakładany poziom np 4 V.

2. Wzmacniacz do wygenerowania znamionowej mocy na zadanym obciążeniu musi wytworzyć określone napięcie .

3. Gain ( czułość wzmacniacza ) czyli regulator aby z 1 zrobić 2 .

Koniec . A tu 180 wpisów i dylematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...