Skocz do zawartości

Jak poprawnie ustawić gain we wzmacniaczu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, grzeczny_52 napisał:

To dobrze obliczyłeś.

 

Zakres regulacji Gain:

Highlevel 2.5 - 14 Volts

RCA / Cinch 1 - 6 Volts

 

Powinieneś dawać z konwertera minimum 1V.

Lub bezpośrednio z okablowania głośników min. 2,5V.

 

Jak ustawiasz Vol. z radia?

Czy z innego źródła?

No właśnie i tu się zaczyna wiedzą której mi brak, co mam sprawdzić i gdzie by wszystko było jak trzeba? Bo sygnał wzięty jest z głośników tyłu (tak mówił gość który to montował) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Mariusz0107 napisał:

Tak, tyle że ja na wyjściu mam max 29v. A powinienem ustawić na 39.5v co jest nie mozliwe

To dziwne bo 2.83 V = 2 W @ 4 Ohm, teoretycznie więc masz wystarczająco mocy na wyjściu radia aby w pełni wysterować wzmacniacz.

20 minut temu, Mariusz0107 napisał:

Przy ustawianiu gaina bas test 50hz i volium na 3/4

I tutaj możesz mieć problem bo nikt nie powiedział że sygnał podawany do radia jest wystarczająco głośny.

Tak samo jak ustawienie 3/4 w skali głośności musi dawać 3/4 mocy oddawanej przez radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grzeczny_52 napisał:

Konwerter ma regulację poziomu na wyjściu?

Takie potencjometry?

 

Sprawdź jak na ich ruszenie reaguje wzmak.

Vol. jak dotychczas 3/4.

 

Muszę jutro sprawdzić gdzie one są w ogóle bo na wierzchu nic nie widze,  wszystkie graty są pod podlega łącznie z akumulatorem. Jutro poszukam i sprawdzę, a 50hz leci z neta( Mam carplay) więc spróbuję jeszcze raz na pełnej glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szymin89 napisał:

Im większa czułość- 2,5 V tym głośniej.

Spróbuj ustawić radio na max i wtedy ustawiać gain. Oczywiście na włączonym silniku, te kilka V w zasilaniu będzie miało wpływ na wynik końcowy.

Ok jutro sprawdzę ten konwerter i spróbuję jeszcze raz ustawić, jutro napisze czy się udalo😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.03.2023 o 22:55, Mariusz0107 napisał:

Ok jutro sprawdzę ten konwerter i spróbuję jeszcze raz ustawić, jutro napisze czy się udalo😉

Radio na max zapewne będzie waliło kwadratem. Kolejna kwestia to taka, że ustawianie gainu "na sucho" bez głośnika, to trochę mija się z celem. Głośnik spięty w 1ohm i z wypadkową np. 1,9ohm będzie inaczej napędzany niż głośnik spięty w 4ohm z wypadkową np. 6ohm - gain ustawiony ciągle na tym samym poziomie będzie dawał inny wynik na różnych odbiornikach. Podpinamy głośnik, 50hz i wtedy można kręcić gainem, a nie na sucho. Taka sama zasada tyczy się i wzmacniacza pod suba i pod przód. Na sucho to trochę jakby ściągnąć z auta całą budę i robić pomiar do 100km/h, a następnie założyć budę i resztę elementów, i wpisać że ma 6s do 100km/h 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Mam takie pytanko, otóż ostatnio zakończyłem mój projekt z car audio i teraz tak. Mam mój monoblok Audio System M850.1D 850W RMS oraz subwoofer AS 900W RMS 1200 max 2Ohm, w JBL Tools napięcie jakie powinno być to ok 42V. Testowałem sobie różne konfiguracje przy pliku z 1 strony tematu czyli kawałek z 52Hz itd, podkręciłem do 46V co już wskazuje że to wartości dla wzmacniacza bodajże 1050W. Dziś trochę dłużej "grzmociłem" i tak, wzmacniacz zimny, głośnik dotykając go z zewnątrz zimny, przesterów zero i wiem że potrafi wyraźnie mocniej grzmotnąć bez przesterów o dziwo. No i teraz pytanie, czy tak bardzo sugerować się tym bezpiecznym napięciem czy jednak z rozsądkiem połączyć multimetr i słuch do granicy przesterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra, nie dawało mi to spokoju, ustawiłem sobie na tym kawałku 50 Hz na 53V spoko, a następnie odpaliłem kilka mięsistych utworów czy to rap czy muzyka elektroniczna, niektóre kawałki przerobione na min 25-40Hz i na multimetrze podczas tego dłuższego testowania pojawiało mi się max 40V. Także jedno strojenie pod ten dany bass test, a drugie działanie na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Siemka, mam problem z gainem, mianowicie jakiś czas temu miałem jakiś tam marketowy sprzęt podłączony przez konwerter, był to sam sub, i wtedy normalnie udało mi się go ustwić na miernik, teraz zainwestowałem w lepszy sprzęt i jest problem, posiadam musway dsp68 podłączony po wysokim dalej jest piec gz dwukanałowy i do niego podłączony zestaw odseparowany, wzmak jest ustawiony na full range, ale jak teraz podpinam multimetr to pokazuje jedynie 000,1 i nic więcej kręcenie gainem nic nie zmienia, tylko jakieś delikatne skoki są, wytłumaczy mi ktoś dlaczego tak się dzieje ? jak nie było procka to dało rade ustawić, a teraz jak jest to nic nie pokazuje, na procku pokrętłami ustawiłem moment w którym sygnał zaczyna być przesterowany hz na piecu jest na full bo tne to prockiem, próbowałem też jakimś tanim oscyloskopem to zrobić i tez niestworzone rzeczy pokazuje, proszę o pomoc i wytłumaczenie co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...