Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko arca na suba dał bym 2300 :) , a ze średniakiem Truck ma rację , dyna świetnie się sprawdza i jest naprawdę rewelacyjnym średniakiem , tu chodzi o profil grania i delikatne niuanse , nic więcej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tylko arca na suba dał bym 2300 :) ,

bury22 wiem o co Ci chodzi ale poważnie (tu akurat nie sprawdzone organoleptycznie) ale ten sub nie jest wymagający mocowo jak wyglada, to jest tak samo jak mialem z Lotusem SW250/1 (tylko 150W long term load). Na USA forum jak czytalem troche o nim to niektorzy upatrują sie w nim podobienstwa do Morel Ultimo no i jeszcze 12" to bez 1KW nie podchodz a wlasnie Ci co mieli ten glosnik to pisali ze to 2 rozne glosnik, Dyna faktycznie uzpelnia pasmo i schodzi bardzo bardzo nisko ale nie potrzebuje elektrowni i jest typowo do SQ, natomiast jak chce się miec tez je*niecie niemilosiernie żeby zatrzesło to lepiej zeby wybrac wlasnie Ultimo ale tam juz trzeba zasilic konkret (akurat to bylo takie odnisienie bo badz co badz Dyne i Morela porownuja tam i szukają podobienstw). Ten Dyna 12" ma (400W long term load), więc SE2150 ktory ma w mostku wg. danych prod. 600W przy 4ohmach ( i jest tez stabilny w mostku przy 2ohmach) sądze ze sobie z nim poradzi bez problemu :wink: a Ten 2300 nie dość ze kosztuje tyle co moja 4ch to po co mi ponad 1kW na tego suba . Ale spokojnie plan zakłada ze 1-szej kolejnosci jak juz do tego dojdzie mam zamiar kupic suba, sklepac mu skrzynke i wtedy napewno pare wzmakow sie znajdzie zeby pożyczyć i sprawdzić jak to z nim naprawde jest i pod ktorym jak gra, wtedy zrobi sie jeszcze raz weryfikacje planow :wink:

 

a ze średniakiem Truck ma rację , dyna świetnie się sprawdza i jest naprawdę rewelacyjnym średniakiem , tu chodzi o profil grania i delikatne niuanse , nic więcej .

no dokladnie nic innego nie mialem na mysli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o ilość wattów tylko o kontrole , a ten wzmak ma rewelacyjną wydajność na takie 12" . I broń Boże nie chodzi tu o walenie po nerach . Kaban zasila nim 10" braxa i jednak była różnica między 2300 a 2150 na subbasie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem...... to mnie troche załamałeś bo jak patrze na cennik to troche mi sie słabo robi :kwasny: ale wlasnie 10.1 to troche bestyj jest :D z tego co słyszałem...... no dobra zobaczymy, tak jak wspomnialem 1-szy pewnie bedzie sub i sie po podpina to i tamto.... kurde załuje tylko ze ARC SE nie ma w swojej ofercie wlasnie jakiegos mono o powiedzmy mocach papierowo zblizonych do takiego DLS A6 (500W@4ohmach, 850W@2ohmach, 1kW@1ohmie) bo ten SE4000 to ja pier******** nie wiem co jest ale jak juz zobaczylem ze potrzebuje bezpiecznika 2x250A na 2 liniach zasilających to jakaś przeokrutna przeokrutność. :szok: No niby jest podobny mono ale w serii KS :kwasny: poza tym szczerze to nie wiem co to jest ta klasa "H" no tyle tylko co wyczytałem na stronie www.arcaudio.com ale ze mnie znawca jak z koziej........ i nie wszystko jasne nie wiem jakie to ma odbicie na dzwieku bo AB a D to jasne ale H to jakas hybryda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wiem kosztuja te klocki sporo ale tez nie stać mnie co chwile żonglować innymi rzeczami zeby sprawdzić co z czym sie skleja najpiej. A znajac siebie pewnie bym tak robil :P . A tak mam (będę mial) z bańki. Wiem co chce kupic, co chcę zrobić a później niech sie stroiciel bawi :P Nie wiem czy bedzie mial ułatwione zadanie czy nie (bo sie na tym nie znam) ale glośniki będą z jednej linii i wzmacniacze tez :)

 

A myślisz, że czym ja się kierowałem, wybierając całą linię F1 od A do Z? ;) Także stwierdziłem ,że przy droższych klockach, nie stać mnie na jakieś zmianki/podmianki i ciągłe próby, czy coś się sklei ze sobą czy nie. Mimo , tego ,że zawsze się znajdzie ktoś uważający ,że Kolce, to "dziubki" że "Sssssscan spiiikowe" etc... ;)

Wiem co chciałem, wiem ,że to będzie kwestia odpowiedniego zestrojenia, a nie żąglowania ciągle klockami(a sama zmiana niesie często potrzebę zmian w zabudowie jako takiej-komory, panele, itd.).

Mam nadzieję(i tego też Tobie życzę) , że po zapięciu do końca systemów pozostaną oba na dłużej u Nas i będą cieszyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Zasiliłem Twoje zródełko budżetowe... Lotus będzie śmigał u mnie w Buni :D Więc trafił w dobre ręce;)

Dobrze jak klocki zostają w strefowej "rodzinie", a nie idą w świat... Przynajmniej odkupując coś od siebie, wiadomo , jaka jest historia sprzętu i sprzedającego:)

Powiem Ci teraz szczerze ze troche zaczynam pomalu żałować ze sprzedam Lotus'a :P , te male wariaty w drzwiach są tak ku***sko szybkie ze zapier***** jak karabin maszynowy i jedyne co to Lotus no i tych akurat nie sluchalem (Dego, Brax, Aliante) powinien dotrzymac im kroku.

A tak informacyjnie to graly dopiero z 6-7 godzin w sumie wiec nie zawiele ale basu z nich praktycznie nie ma za srednicą masakrują (odpuszczam sredniaka ktory mi troche chodzil po glowie pod kątem 3-way'a) Jesli chodzi o dół to praktycznie nic nie zmienia się jesli chodzi o dosadnosc i walniecie woofera zarowno jak na procku zjade z nim do 400-600 Hz jak i do 2kHz (12/6db / oct). Muszą byc wspomagane subem, jest to bardzo typowy woofer do 2 dróg, no i to co juz mnie martwi to tak jak Kappa musi grac w kickpanelach o pojemnosci 6,5-19L, więc zapowiada sie dobra rzeźba z rezaniem tapicerki tego i kolejnego samochodu :( jesli chce wydusić z niego max'a a taki mam zamiar bo troche mnie kosztował :P

 

A wracajac do Lotus'a to zartowalem ale bede myslal rowniez o nim bo byl naprawde swietni i praktycznie potrzebowal koncowek z radia zeby zagrac a nie conajmniej SE2300 :P (to wlasnie jego zaleta). W planie jest oczywiscie suba Esotar'a ale cenowo mnie troche przeraza... zobaczymy jak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jakbys mógł kiedyś porównac ARC i Studio i skrobnąć byłbym wdzięczny, bo niemiłosiernie nachodzi mnie mysl, ze to jednak trochę new kontra old .

Sam juz "siedzę na węgłach" (choc jeszcze wszystkiego nie wyprzedałem i nie zakupiłem furmanki) i równiez przymierzam sie do budowy bardzo nietypowego projektu , jezeli czasu styknie (to kasiura sie znajdzie) to bpodobnie bede przecierał nowe szlaki.

Dynaudio rozgrzewaj ile i kiedy możesz bo miałem jazdy z tą firmą miałem szukac coś innego ale po długim czasie fajnie sie rozegrał, szybkie to to jest na pewno.

 

Co do klasy H to "brzmieniowo" nie ma sie czego bać to praktycznie nadal klasa AB.

Buduj, buduj cobym na pikniku posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jakbys mógł kiedyś porównac ARC i Studio i skrobnąć byłbym wdzięczny, bo niemiłosiernie nachodzi mnie mysl, ze to jednak trochę new kontra old .

spoko to grubszy temat ale może uda mi sie kiedyś urwać z domu i zrobić taki test u emajla bo taki kilka zapców by sie znalazło ale nie wiem kiedy i nie obiecuje. Bo to tak z pol dnia by bylo trzeba.

Sam juz "siedzę na węgłach" (choc jeszcze wszystkiego nie wyprzedałem i nie zakupiłem furmanki) i równiez przymierzam sie do budowy bardzo nietypowego projektu , jezeli czasu styknie (to kasiura sie znajdzie) to bpodobnie bede przecierał nowe szlaki.

a pewnie trzeba probować wszystkiego :wink: a nie bazować w kółko na tym samym co się ciagle przewija.

Dynaudio rozgrzewaj ile i kiedy możesz bo miałem jazdy z tą firmą miałem szukac coś innego ale po długim czasie fajnie sie rozegrał, szybkie to to jest na pewno.

no wiem ale tak jak wspomnialem jest to woofer ktory gra bardziej wyższym basem i przede wszystkim super srednicą, w systemie bez suba (mozna sie rozczarować) jak ktos oczekuje j....... z drzwi. Poza tym troche rzeźby potrzeba bo one grają najlepiej w komorach (6,5 - 19L) więc przydałoby sie do mnie zrobić cos takiego jak mial zrobionego Mehow w swoim mietku (no i w cos takiego bede celowal)

Co do klasy H to "brzmieniowo" nie ma sie czego bać to praktycznie nadal klasa AB.

no i to jedna z lepszych wiadomosci ostatnimi czasy, wtedy w takim razie rowniez wezme pod rozwage mono Arc'a ale z serii KS (bo takie ma) i są bardziej przystepne cenowo.

Buduj, buduj cobym na pikniku posłuchał.

oj na to bym nie liczyl, predzej panie w W-wie odsluchasz bo jeszcze dluga droga przede mną

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik wasylwek dnia 07 maj 2012 - 19:29 napisał

Co do klasy H to "brzmieniowo" nie ma sie czego bać to praktycznie nadal klasa AB.

no i to jedna z lepszych wiadomosci ostatnimi czasy, wtedy w takim razie rowniez wezme pod rozwage mono Arc'a ale z serii KS (bo takie ma) i są bardziej przystepne cenowo.

No raczej nie , klasa AB to analogowy wzmacniacz a H jakkolwiek doskonalona i ulepszana to jednak impulsowa zabawka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie , klasa AB to analogowy wzmacniacz a H jakkolwiek doskonalona i ulepszana to jednak impulsowa zabawka .

 

Wasylwek napisał ważne słowo "brzmieniowo" a nie stricte budową... A skoro "brzmieniowo" to zapewne według jego własnej subiektywnej oceny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klasy H to "brzmieniowo" nie ma sie czego bać to praktycznie nadal klasa AB.

Według mnie to zdanie oznacza jednak co innego , jestem spokojny o brzmienie bo to jest praktycznie klasa AB .

Zatem gwarancja brzmienia przypisana jest określonemu rozwiązaniu układowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac - to nie jest kwestia czy kup to czy tamto - tylko bardziej chodzi mi o osoby ktorę maja o tym pojecię lub sie styknęły z takim rozwiązaniem (testowały) bo o ile roznica miedzy AB a D jest jasna to o takim ustrojstwie jak "H" jest bardzo mało informacji no i pytanie czy w czyms takim mozna jeszcze szukac finezji w zasileniu suba tak jak AB, czy to juz jest bliskie cyfrowej "D" pompie na jedno kopyto w dolnych rejestrach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac - to nie jest kwestia czy kup to czy tamto - tylko bardziej chodzi mi o osoby ktorę maja o tym pojecię lub sie styknęły z takim rozwiązaniem (testowały) bo o ile roznica miedzy AB a D jest jasna to o takim ustrojstwie jak "H" jest bardzo mało informacji no i pytanie czy w czyms takim mozna jeszcze szukac finezji w zasileniu suba tak jak AB, czy to juz jest bliskie cyfrowej "D" pompie na jedno kopyto w dolnych rejestrach?

Tak trudno odpowiedzieć , ale klasa T jest jedną z najbardziej rozwiniętych technik wzmacniaczy cyfrowych , gdzie samo przetwarzanie sygnału oparte jest na zaawansowanych algorytmach i cały proces jest optymalizowany z olbrzymią prędkością w zależności od aktualnego obciążenia i oddawanej mocy. To nie jest podstawowa klasa D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego. Prosze sie nie śmiać dla mnie to kosmos (ale jakieś podstawowe wiadomosci daje). Zważywszy na fakt ze np. Genesis Dual Mono Extreme tez pracuje chyba w klasie "G" a jest to jak najbardziej piec do zastosowań SQ:

 

1. Klasa G - Jest rozwinięciem klasy AB. Wzmacniacze, w których napięcie zasilania stopnia wyjściowego jest płynnie zmieniane od 1/2 do (prawie) maksymalnego napięcia zasilacza danego wzmacniacza. Dzięki temu uzyskuje się większą sprawność stopnia końcowego przy mniejszych sygnałach niż w klasie AB. W praktyce dochodzą jeszcze straty stopnia zmieniającego napięcie. (jest to odpowiednik Amerykańskiej klasy H)

 

2. Klasa H - Jest rozwinięciem klasy G. Wzmacniacze, w których napięcie zasilania stopnia wyjściowego jest przełączane(kluczowane) w zależności od potrzeb miedzy dwoma lub trzema różnymi napięciami, np. 1/3, 2/3 i 3/3 maksymalnego napięcia zasilacza danego wzmacniacza. Dzięki temu tak jak w klasie G uzyskuje się większą sprawność przy mniejszych sygnałach w stosunku do klasy AB, przy czym straty stopnia przełączającego są znacznie mniejsze niż w klasie G (jest to odpowiednik Amerykańskiej klasy G). Wzmacniacze tej klasy stosuje się w klasycznych wzmacniaczach nagłośnienia profesjonalnego (estradowego). Niektóre wzmacniacze tej klasy posiadają tzw. pompę ładunkową (bootstrap) i same „wytwarzają” wyższe napięcie, które może być wykorzystane w chwili, gdy końcówka mocy będzie potrzebowała takiego napięcia. Takie wzmacniacze stosuje się w miejscach gdzie poziom napięcia jest ograniczony (np. instalacja samochodowa 14,4V).

 

Więc może ta klasa "H" na suba to nie taki diabeł straszny jak go malują :help:

 

np. takie cudo http://www.arcaudio.com/product-pages/amplifiers/ks-series/ks12001.asp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klasy H czy T na suba czy woofery można śmiało podchodzić. Na początku też dziwnie patrzyłem na te wynalazki ale po pewnym szkoleniu, gdzie prezentowano wzmacniacze domowe i estradowe klasy T na układach Tripath zmieniłem zdanie. Więcej w nich zaawansowanej logiki i przetwarzania niż analoga ale dzięki temu utrzymano bardzo dobre parametry dźwiękowe przy znacznych mocach i mniejszym zapotrzebowaniu na prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Klasa G - Jest rozwinięciem klasy AB. Wzmacniacze, w których napięcie zasilania stopnia wyjściowego jest płynnie zmieniane od 1/2 do (prawie) maksymalnego napięcia zasilacza danego wzmacniacza. Dzięki temu uzyskuje się większą sprawność stopnia końcowego przy mniejszych sygnałach niż w klasie AB. W praktyce dochodzą jeszcze straty stopnia zmieniającego napięcie. (jest to odpowiednik Amerykańskiej klasy H)

 

I przykładem takiego wzmacniacza , jest chyba Ci znany Xtant 2200 , nawet jezeli w tamtych czasach jeszcze tego dokładnie nie definiowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zartujesz?? :szok: no to nie mam pytań :D człowiek ciągle się uczy i jest zadziwiany :wink: No to powyższe stwierdzenie rozwiewa moje wszelkie wątpliwości bo bardzo ale to bardzo pozytywnie wspominam Xtanta 2200ix zarówno od strony dynamiki jak bardzo jakościowego grania. :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zartujesz?? :szok: no to nie mam pytań :D człowiek ciągle się uczy i jest zadziwiany :wink: No to powyższe stwierdzenie rozwiewa moje wszelkie wątpliwości bo bardzo ale to bardzo pozytywnie wspominam Xtanta 2200ix zarówno od strony dynamiki jak bardzo jakościowego grania. :zdrowko:

Dlatego coraz trudniej jest dyskutować o przewadze jednego nad drugim , to już w pewnych wypadkach może bardziej zależeć od wykonania ( aplikacji ) niż samego rodzaju użytej techniki/ klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dobra, Toyke przywróciłem do serii bo bedzie szła na handel, badz co badz seria (moze nie do konca taka seria) ale w wygluszonych drzwiach itp.... gra naprawde fajnie, szczegolnie głosniki z tyłu, scene mam nad tunelem srodkowym za podłokietnikiem pomiedzy fotelami przednimi :P :P :D

Także wiecej już Toyota modyfikacji sie nie doczeka. Ale co w niej zrobilem (dobrze czy zle) to moje :wink: była to dobra lekcja no i wiem że nowe auto od początku zostanie zrobione w komplecie bo sprzet bedzie czekał (nie zamierzam go sprzedawać), i nie mam zamiaru sie z tym pierd***** przez cały okres posiadania samochodu tak jak teraz, ciagle cos.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była to dobra lekcja no i wiem że nowe auto

 

Zostanie kupione i wybrane typowo pod kątem CA ? czyli odpowiednio szeroki słupek A, dobry boczek do dorobienia panela, bagażnik najlepiej z podwójną podłogą aby weszły piece pod poziom 0 itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zostanie kupione i wybrane typowo pod kątem CA ? czyli odpowiednio szeroki słupek A, dobry boczek do dorobienia panela, bagażnik najlepiej z podwójną podłogą aby weszły piece pod poziom 0 itd. :D

 

Mundek kombi spelnia te kryteria wzorowo....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek kombi spelnia te kryteria wzorowo....:)

 

powiedziałbym w 99%

 

słupek mógłby mieć szerszy, najlepiej z szybką, radio ma nieformatowe, trzeba dorabiać ramkę, reszta ok :)

 

mógłbym powiedzieć że szybciej C5, radio ma typowy 1din, do tego nie ma problemu z kompem, ale słupek ma węższy jak mondeo....

 

laguna kombi podobnie jak mondek, do tego bagażnik jest na lini 0 więc cała zabudowa podnosi podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...